Keresés

Részletes keresés

Megyesi Éva Creative Commons License 2000.10.15 0 0 14
Nem muködik a ...hu/szobanoveny
Előzmény: hoya (12)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.10.15 0 0 13
Lev, még maradhatnak. Figyeld a beígért éjszakai homérsékleteket, s ha 5 C alá megy, elotte vidd be. ui. a fák a jövo héten jönnek.
Előzmény: Levendula (10)
hoya Creative Commons License 2000.10.06 0 0 12
Csak egy kis infó azoknak akik esetleg még nem tudnak róla: van egy magyar nyelvű szobanövény adatbázis a hálón (http://ulmus.kee.hu/szobanoveny). Teljesen nonprofit, úgyhogy még reklámok sincsenek rajta. Remélem tetszeni fog. A pozsgásokat pedig már ideje lenne bevinni, mert egy kis talajmenti fagy is elég sokat elvihet közülük.
Marcsilla Creative Commons License 2000.09.28 0 0 11
Köszi, azóta a dudorok egy része gyökér alakúvá kezdett válni, nem is gondoltam, hogy ilyen hamar...
Előzmény: barnetto (8)
Levendula Creative Commons License 2000.09.28 0 0 10
Pozsgásokat mikor kell bevinni? Még maradhat pár hétig kint?
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.09.27 0 0 9
barnetto, kösz a kisegítést a válaszokkal, napokig nem volt idom leülni a géphez.
Előzmény: barnetto (8)
barnetto Creative Commons License 2000.09.26 0 0 8
Nem kell a vizet cserélgetni
Előzmény: Marcsilla (7)
Marcsilla Creative Commons License 2000.09.26 0 0 7
Köszi. Két darabon már megjelentek kis fehér dudorok, remélem, lesz gyökér és új levelek hamarosan. Szorgosan cserélgetem a vizet.
Előzmény: barnetto (6)
barnetto Creative Commons License 2000.09.25 0 0 6
A sebkezelő nem árt, de nem hajlamos rohadni. Arra ne számíts, hogy olyan kis törzses növényed lesz, ez alakra olyan lesz mint a Dracaena-k. Ahonnan levágtad, ott is ki fog újra hajtani, ha ragaszkodsz az eredeti formához, akkor ezt gondozd. Az öntözésre figyelj, hagyd teljesen kiszáradni a földjét, csak utána öntözz, most tavaszig még ezen túl is szomjaztasd egy kicsit.
Előzmény: Marcsilla (5)
Marcsilla Creative Commons License 2000.09.25 0 0 5
Köszi szépen! A virágbolti darabok törzse felül le van kenve valamivel (gondolom, sebviasz vagy micsoda), nekem is ezt kellene csinálnom?
Más: a cserepes yucca-m leveleinek vége barnul, szerinted mitől?
Előzmény: barnetto (4)
barnetto Creative Commons License 2000.09.24 0 0 4
Tedd vízbe és kihajt, de a beültetésnél vigyázz a gyökreire, mert törékenyek.
barnetto
Előzmény: Marcsilla (3)
Marcsilla Creative Commons License 2000.09.22 0 0 3
Kedves Éva!

Nekem is van egy yucca-s kérdésem: egy halódó növényről levágtam a felső végén nőtt két ágat és szeretném őket meggyökereztetni. Hogyan kell?

Megyesi Éva Creative Commons License 2000.09.18 0 0 2
Szia Dett! Érdekes, hogy a Yucca milyen sokak kedvence. Már több helyen volt róla szó. Hogy gondozod? Öntözés, fényviszonyok? Ilyesmirol is írj nekem.
Előzmény: Dett (0)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.09.18 0 0 1
Kedves Roman! Hogy érted, hogy büdös? A szár, e levél? Puha a növényed törzse? Akkor szokott budösödni, ha túl sokat öntözöd és kirothadás elotti állapotban van.Valóban ne legyen víz a levelek között.
Előzmény: Román (-)
Dett Creative Commons License 2000.08.22 0 0 0
Kedves Éva,

Yucca fa ügyben szeretnék Tőled tanácsot kérni.
Már többször vásároltam, de mindig tönkrement. Nem tudom mitől lehet. Nem hiszem, hogy azért lett volna, mert nem a megfelelő helyen volt, hiszen, azóta már többször váltottam lakhelyet. Mikor megvettem szép zöld színe volt. Az idő múlásával egyre sárgább lett. Ahol a levelei hajlanak elkezd egy pontban sárgulni, majd leszárad az egész levél.

Előre is köszönöm a válaszod!
Dett

Román Creative Commons License 2000.06.18 0 0 topiknyitó
Kedves Éva!

Nem tudom, hogy szobanövényekkel foglalkozol-e, de remélem tudsz válaszolni.

Van egy szép nagy (2,5 m) dracénánk (sárkányfa), amely három törzsből áll és a középsőn lévő két hajtásvég tűnik a legegészségesebbnek, viszont kellemetlenül büdös. A másik két törzsön lévő hajtások sokkal gyengébben néznek ki (belül, ahonnan a legfiatalabb levelek nőnek) viszont nincs szaguk. Bár a levélszerkezete a broméliákhoz hasonlít, mégis azt mondta valaki, hogy nem szabad víznek lennie benne. (Nincs is) Hogyan lehetne a büdösségét megszüntetni?

Köszönöm a segítséget!

Román

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!