Keresés

Részletes keresés

tt1150 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11130
Sajnos ez is már csak tömegcikk, minnél többet olcsóbban, előlem meg elhapplták a Daikinomat ami talán minőség :-(
Előzmény: klimakiraly (11128)
klimakiraly Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11129
Szia!

Sajnos nem tudok ilyenről.
Elméletben így kell működni.
Olyan mint a kocsiknál a Lambda szonda, ha 1 az érték akor jó az égés ergo keveset fogyaszt.

Lesz az EER helyett ESEER (European Seasonal Energy Efficiency Ratio) az valami ilyesmi lesz. angol link


Nem olyan mint a mostani hogy max. teljesitményen adott hőfokban lemérik azt kalap. És aki erre optimalizálja a szabályozatlan gépét már ragaszthatja is az "A" betűt a gépére.

K.K.
Előzmény: Törölt nick (11125)
klimakiraly Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11128
Szia!

Lesz ott szebb is.
Bele szagoltunk szivárgás keresővel, és mindenütt jelzett.
Hát mondom ilyen nincs, bele a vizes medencébe.
És minden forasztástól 1cm-re ugy engedett mint a pezsgőkád.
Szerény számítasaim szerint 1 000 lyuk volt rajta.
Olyan vékony csövekből vannak hogy egy picit túlmelegítik és ezer apró lyuk lesz rajta.


Csak már manapság már nem is fényképezek ... a mai kedvencem a Ø6 hollanderbe akkor peremet rak a gyári nyomáspróbánál hogy nem fér rá a csövágó, úgy kell lefürészelni. A perem meg olyan nagy hogy nem tudod kiütni a hollanderből. Lassan minden klímához elkell használjak pluszba egy üres hollandert.

K.K.

ps: Ja és manapság nem sok gyártó adja nyomás próba alatt a beltérit. Pedig ha nem jött belőle a nyomás fel sem raktunk. Most meg felrakjuk azt ha lyukas mehetünk vissza rengeteg időt és becsületet elb.szva. :-(
Előzmény: Eryk (11127)
Eryk Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11127

Igazad van. Múltkor egy "csúcs" SIMBIO-t kellet felraknom gyári csővel. A racsnics REMS csőhajlítómmal nem tudtam szabályosan meghajlítani mert betörött a 12-es cső. Lehetetlen normális kis íveket hajlítani ezekre. Azt hittem idáig, hogy ilyen nincs.

Előzmény: klimakiraly (11063)
fodorb Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11126
létezik
azon a gondolaton, hogy ha már nem kell a 100 % os erő
akkor az inverteres visszavesz, ezáltal a höcserélő "túlméretezetté válik" innen ered a megtakarítása, ezáltal jobb coop érték érhető el
Előzmény: Törölt nick (11125)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11125

Érzékletes kép...

Van egyébként hivatalos számítás,vagy tapasztalati érték,hogy ugyanolyan teljesítményű hagyományos,meg az inverteres gépek között azonos körülmények között x idő alatt mennyi a teljesítményfelvétel/energiafogyasztás valós különbsége?

Előzmény: klimakiraly (11124)
klimakiraly Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11124
Szia!

Áram fogyasztásod a bejutott per kijutattot hővel arányos nem a klímák számával.

Ha kevés hő jut be, mert nincs egy pont sem a házon ahol a napfény behordana ... nem főztök a lakásban, hideg vízben fürdötök nem bent megy mosógép hajszárító számítógép.

Persze egy inverteres ... annyiszor leítuk .. egy kép talán mond valami pluszt.

inverter klíma


K.K.
Előzmény: Eestiman (11118)
microdrive Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11123

sziaazstok

 

 

brico store ban néztem klimat...tekno point 5 éves garival ha hivatalos tekno point szerelő teszi fel...szerintetek pesten mennyit kell várni a hivatalos emberre és többet kérnek e mint egy sima zölrkártyás....tapasztalat??

 

TE melyiket vennéd???

 

utolso db piactérre kirakott TEKNO POINT 5 év garival 410 es és 5 év gari elvileg "A" energiaosztály 3,5 kw

 

vagy

 

general line bontatlan dobozos 2 év gari  "C" eneriaosztály 410es gázzal ez is 3,5 kw...

 

árban kb ugyanannyi mindkettö...csak sajnos a tekno point utolso db ami már ki vn téve a polcra ugy igy bárki agyon nyomogathatta...de ugye 5 év gari.......

 

 

"ó mond te mit választanál"  :-))))

klimakiraly Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11122
Szia csigaszar!

Midea és Midea között is van különbség. Az kevés ha annyit mondok, hogy Mideát szeretnék?

Különbség?
Kevés!

N1 végű típus R410A sztár hűtőközeg
N2 végű olcsó éppen megfelelő hűtőközeg.

Hát igen, adok egy linket számold össze ebben mennyi típus van, ha végaztél kérlek írd be ide! :-)

midea kisklíma sorozat

És ez csak a 12kW alatti RAC kategória ... van még CAC stb. :-)

K.K.
Előzmény: csigaszar (11113)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11121
"Tehát összességében 3 helységet majdhogy éjjel-nappal hűteni kell ebben a kánikulában.
Van-e erre valami más megoldás amit pénztárcával bírni lehet?"

Gondold végig nyugodtan! Ha a fizika oldaláról indulunk, van valamennyi hő, azt kell eltüntetni.
A házat ugyanakkora hőterhelés éri kívülről-belülről akár van benn klíma, akár nincs.
Az nyilván praktikus, ha a hőelvonás minél egyenletesebben történik, pontosabban ott vonod el, ahol keletkezik. Onnantól pedig csak az éppen használt egységek hatásfokától függ, hogy mennyivel emelkedik a villanyszámlád.

Azt, hogy hova teszed, jobb, ha a helyszínen szakember javasolja, de nyilván annak alapján fog javasolni, hogy a rendelkezésre álló pénzből a célt a legjobban megközelítsd.
Előzmény: Eestiman (11118)
viricsi Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11120
Ez egy olyan koncepcionális kérdés, amire kizárólag te magad adhatod meg a választ. Neked kell eldöntened, hogy melyik irányba orientálódsz, itt maximum néhány kapaszkodót találhatsz a döntésedhez. Mindegyiknek van előnye hátránya, aminek a mérlegelése után kell NEKED meghozni a döntést.
Előzmény: Eestiman (11118)
microdrive Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11119
kérlek küld el nekem is  a ferrarimobil kukac vipmail . hu ra köszi....
Előzmény: zsozso.l (11116)
Eestiman Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11118
Kedves klimaszakértők!


Mondja meg valaki öszintén és tényszerüen hogy megéri-e beruházni egy árban négyszer, sokszor ötször drágább márkás inverteres split klimába, vagy maradjon a hagyományos olcsó kinai?
Kérdem ezt mint laikus aki semmit sem ért a klimákhoz és vásárlás elött áll?
Aztán más kérdés!
Szinteltolásos, tetőteres ház klimatizálásához milyen rendszer ajánlanátok?
Van kettő tetőtéri szoba( 18 nm és 16 nm-es) és a félszinten van egy nappali(17,5 nm) és egy háló(15,5 nm).
Ha mindegyikbe veszek egy különálló oldalfalit akkor még az inverteres klimánál is rámegy a gatyám az áramszámlára.Mert a két srác napközben a saját tetőtéri szobájában tartozkodva ilyen melegben 24 órát járatná a klimát és napközben a nappalit is hüteni kellene, éjszaka pedig a mi hálonkat.
Tehát összességében 3 helységet majdhogy éjjel-nappal hűteni kell ebben a kánikulában.
Van-e erre valami más megoldás amit pénztárcával bírni lehet?
Az egy kompresszor(7-8 kW-os) és a 4 beltéri mennyivel takarékosabb? Vagy semmivel?
Esetleg valami más?
Na szóval várom a szakértők segitségét mert az idei nyarat talán még kibirjuk a családdal, de jövöre klimatizálnom kell!
Ja és mikor lehet jó áron klimához jutni?(szezon elején, végén, télen?)
Várom segitő válaszaitokat,köszönettel:
Szabó István
Csurgó
rnagy8 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11117
Nekem is Samsungom van bár nekem nem "koppanó"hangok hallatszanak hanem inkább az üzemmódváltásokkal (kompresszor on-off) járó "kattanások". Nem zavarók, de csöndes háttérzajban hallhatók. A csöppenő kondenz vizet én nem hallom, az én tipusomon hallhatatlan. A koppanó hang esetleg lehet az alkatrészek lehűlésével (hüléskor kicsit deformálódik?) járó jelenség hangja.
Előzmény: peren (11109)
zsozso.l Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11116
Elküldtem az e-mail címedre.
Előzmény: csigaszar (11112)
fodorb Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11115
Mi attól a cégtől vettük, aki felszerelte

Anyám klímatechnikai cégnél van, így meg tudta határozni a teljesítményt (splitel nem foglalkoznak)
A legtöbb klímás cégnek van ingyenes helyszini felmérése, pont a szükséges teljesítmény meghatározására, hogy minél közelebb legyél az igazsághoz célszerű 3-4 céget is kihivni.

Multiknál, pont az általad említett okok miatt, nem érdemes körülnézni.
Ha egy alaprajzot elküldesz a cégnek 95 % osan meg tudják mondani, hogy mekkora gép kell.
Előzmény: csigaszar (11113)
best73 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11114
Valószínüleg elfogyott a gáz a klímámból, legalábbis a teljesítménye nagyon lecsökkent:( Mennyibe kerül egy feltöltés R407C van benne?
És esetleg van ráérő szakember:)?
csigaszar Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11113

szerelő azt mondta, hogy a Midea nem 410-es gázzal van. Én nem értek hozzá csak azért kérdeztem rá, mert itt már többször elmlítettétek, hogy az a jó.

 

Midea és Midea között is van különbség. Az kevés ha annyit mondok, hogy Mideát szeretnék? Nekem kell meghatároznom, hogy hány kw-os legyen és milyen gáz? Meg esetleg más paramétert is. 59m2-es lakásba, ahol csak egy klíma lesz az előszobába, mekkora teljesítmény szükséges?

 

Érdemes a multiknál is körülnézni? Azért tartok tőle, mert ha pl meghibásodik akkor mutogathat a szerelő és az áruház egymásra, hogy kinek a hibája. És ki jön ki megszerelni stb. Szóval elég sötéten látom ezt a részét ezért gondoltam, hogy hozza az a készüléket, aki szereli és akkor nincs vita. Ti hogy vettetek?

Előzmény: fodorb (11110)
csigaszar Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11112
Nem adnád meg a szerelőd elérhetőségét. Nekem a Midea 3,5-öst 82eFt+ÁFA + 50eFt szerelésért ajánlották. Azért ez lényegesen drágább, mint a Te szerelőd jánlata.
Előzmény: zsozso.l (11108)
fodorb Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11111
Szerintem azt hallod ahogyan a csepptálcába csepeg a víz, vagy azt, hogy tágul, a hőcserélő a hőmérséklet változásoktól

szvsz normális

Előzmény: peren (11109)
fodorb Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11110
inkább a midea az egy ismertebb név, a megbizhatobb kinai gyátmányok közt tartják számon.
mindenképpen olyant, amiben r410a gáz van

Előzmény: zsozso.l (11108)
peren Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11109

Sziasztok!

A napokban szereltettünk be egy Samsung split klímát a lakásunka. Elég csendes, viszont időnként a beltéri egységből koppanások hallhatóak, mintha víz csöpögne benne. Ez sem túl hangos, nem kifejezetten zavaró, de azért jól hallható.

A kérdésem annyi, hogy ez így normális-e, vagyis ezek a hangok részei a normál működésnek?

Előre is köszönöm a válaszokat.

zsozso.l Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11108

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Most szeretnék kilímát szereltetni a tetőéri lakásunkba. A szerelő akit megkérdeztem és megnézte a következőket ajánlotta:

3,6 General  A 407    Netto 67000.-

3,6 Midea     B           Netto 68000.-

+munkadíj 35000.-

 

Szereintetek reális ill. mi a véleményetek ezekről a klímákról?

 

Előre is köszönöm!

 

 

Endiman Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11107
sziasztok!

haier klímához küldene nekem valaki magyar nyelvű leírást email-ben? pdf vagy más formátumban

előre is köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11106

Ááá,ne hidd.Nappal nincs gond,de azt nagyon rosszul viseltem,hogy alvás közben egész éjjel motorozok.Ugyanis a jó kínai ventillátor egy méterről figyelt. :-)))))

 

Szép felhők mozognak mostanság,ahogy elnézem,lehet,hogy LHBP-n már áll a bál?

Előzmény: viricsi (11105)
viricsi Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11105
Gyenge az immunrendszered. :))
Előzmény: Törölt nick (11104)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11104

Köszi,a fűtéssel sajnos nincs gond,az jön ha kell,ha nem. :-(

Viszont az elmúlt két hét megtérített! :-)

Előzmény: viricsi (11103)
viricsi Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11103
Tavasz vége felé ajánlanám a dolgot, de természetesen csak akkor, ha nem akarsz a hidegebb őszi-téli napokon, az új inverteres klímáddal fűteni. :)
Előzmény: Törölt nick (11102)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11102

Köszönöm a gyors választ,tudtam,hogy a madarak közelében forgolódó emberben nem csalódhatok! :-)

 

Még egy faramuci kérdés:momentán nincs keretem arra tipusra,amit kizárólag szeretnék,ezért mondjuk ősztől számítva mi a legideálisabb időpont a gép megvásárlására,és felszereltetésére-az árakat,az időjárást,és a szakemberek "ráérését" figyelembe véve?Még az idén,avagy inkább jövő tavasszal?

Előzmény: viricsi (11099)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11101
Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (11100)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!