Keresés

Részletes keresés

fodorb Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11166
itt is van info
Előzmény: trofimov (11160)
fodorb Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11165
olyan bétéri egység amiben nem gáz kering, hanem egyszerű víz, és azt a folyadékhűtő hűti le
Irodaház méretű helyeken elterjedt, de családi háznál is láttam már

Ettől modernebb a VRV rendszer, bövebben :itt
Előzmény: trofimov (11160)
DMA Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11164
A fürdőszobai konnektorban van a nulla a védőérrel összekötve? Ha igen azonnal megszüntetni, aki csinálta vízbefojtani!!! Életveszélyes ugyanis.
A kültéri hiába van magasan, esős párás időben zárlat esetén szép szivárgóáramok indulhatnak a falon (falban) ami csipked, vagy ráz, vagy öl helyzettől függően. Nem jó ilyennel játszani, egy korrekt villanyszerelőnek kell szólni, pár ezret megér az emberélet úgygondolom....
Előzmény: A_I_R (11156)
szvl Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11163
Nem vagyok ugyan klímaszakértő sem, meg villanyszerelő sem, de pár tippet azért tudok adni, mert hozzád hasonló korú panelben ezekben a percekben szerelik a klímámat, és apósom villanyszerelő, tőle tanulatam 1-2 dolgot.

A klímás aki felmérte a lakást szerelés előtt azt javasolta, hogy építsünk ki külön vezetéket külön biztosítékkal a 2 db. 3,8 KW-os inverteres klímának. Ez biztosítja, hogy ha a két klímát csúcsra járatom és bekapcsolok még 1-2 nagyfogyasztót (mosó, mosogató, mikró, hajszárító, stb...) akkor a terhelés nem egyetlen biztosítékon megy át, tehát nem fogja azt lecsapni. Abban az esetben, ha a klímák nem inverteresek lennének, akkor ez a javaslatot még komolyabban kell venni, mert a nem inverteresek induláskor nagyon nagy áramot vesznek fel egy pillanatig, ez könnyen kivághatja a biztosítékot

Nálunk ez úgy nézett ki, hogy vásároltunk új biztosítéktáblát, biztosítékokat, 20 méter 3x2.m mm-es vezetéket (10-15.000 Ft). A biztosítéktáblát apósom (villanyszerelő és épp nálunk van) lecserélte, csinált egy plusz leágazást belőle és azt elvitte a teraszra, ahova a kültéri egységeket felszerelik. Ezáltal a földelést is sikerült kivinni, tehát a klímák le lesznek földelve. De továbbmegyek: ha már a földelés ott van a nagyszobában, akkor onnan még pár konnektort is le fogok földelni.

Persze ez a sok plusz kábel kellemetlen lehet, de nekem szerencsém van azzal, hogy jövben parkettázni fogunk, és akkor az összes kábel bekerül a parketta szegőléce alá.
Előzmény: A_I_R (11156)
cinqsporting Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11162
Szerintetek mennyire lehet zavaró a DAIKIN ARX35E/ATXS35D kültéri egysége ? Katalógus adatok szerint (43-47db). A szomszéd erkélye felé szeretnénk felszereltetni a tetőre. Kicsit félnek tőle és én se szeretném ha később át kéne szereltetni emiatt. Sajna alacsonyabb zajszintü kültéri egységet még nem volt alkalmam meghallgatni, de ezek egyszerű olcsóbb kategóriás készülékek (50++db) tényleg nagyon hangosak. A házban van több ilyen.

Köszi előre is!
kolibri123 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11161

 

Tisztelt Fórumozók!

 

Szeretném megkérdezni hátha van valakinek tapasztalata ezzel a klímával kapcsolatban.

AEG KWI 18 split klima 5,2KW-s, A energiaosztály, R410 A a hűtőközeg, nem inverteres, 146000.-FT.

 

Előre is köszönöm!

 

trofimov Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11160

 

napelemet akartam írni tényleg.

 

a kondenzvízzel viszont gondok lehetnek, ha lent a "csőkígyóban" kicsapódik, nem tudom, hogyan lehet onnan eltüntetni. illetve tisztítani.

 

mi az a fancoil?

Előzmény: fodorb (11158)
fodorb Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11159
szvsz simán használhatod úgy is
Vagy kiépítet a biztosíték táblától a külön földelt vezetéket

Előzmény: A_I_R (11156)
fodorb Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11158
Napelemet akartál írni, ha megfelelő teljesítményű akkor akár a klíma is mehetne róla
Talán ezen a forumon írta valaki, hogy így csinálta meg
legalábbis a kítvizes részt
Ebben az esetben talán fancoil beltérit célszerű használni, amit vízes közegre alakítottak ki.

Előzmény: trofimov (11151)
fodorb Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11157
Ez terljesen korrekt a számítógépem fogyaszt ennyit
nálam ha egyezik a kinti és a belső hőmérséklet, akkor nyitva van az ablak, hogy szellözzön.

Előzmény: sztgyi (11147)
A_I_R Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11156

Kedves Windy, Klimakiraly es tobbi szakerto!

 

Most jutott eszembe valami, hogy olvasom a korabbi hozzaszolasokat.

 

En egy kozel 30 eves panelhazban lakom, ahol egyaltalan nincs foldeles a konnektorokban, a furdoszobait kiveve (a mosogephez) de ott is a foldeles a nullaval van osszekotve. Ez kizarhatja a klima telepiteset?? Gondolom itt erintesvedelmi szempontok jatszanak kozre, a foldelt dugalj eseten. Ha a kulteri egyseg 2,5 meter magasan van, es nem forulhat elo paras, esos idoben a veletlen megerintese akkor biztonsagos lehet nem foldelt csatlakozobol valo taplalas eseten is??

tt1150 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11155
Boltban nekem is azt mondták, na meg vannak akciók is, LG- Art COOL volt náluk 200 fölött most meg lessz 150 ért, kivárom és kibirom 1 szál alsóban is a megfelelőt:-)
Előzmény: Törölt nick (11154)
tt1150 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11153
:-)
Várom a beszámolódat hogy viselkedik, a vásárlással most már kivárom, ha 150-ért tudták adni haszonnal, lessz még olcsóbb is remélem:-)
Most már azért sem adok érte 170-et!
Előzmény: cinqsporting (11152)
cinqsporting Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11152
Én tegnap vettem egy DAIKIN ARX35E/ATXS35D a kassai klimánál. Igaz nem a legolcsóbb mint ahogy pár helyen hirdetik, de legalább volt. Amúgy ha érdekel még valakit, még több mint 10 volt nekik raktáron, én csak 1-et hoztam el :-)
Előzmény: tt1150 (11130)
trofimov Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11151

sziasztok!

 

ha lenne egy kút az udvaron, amibe leraknék egy hőcserélő egységet, aztán betemetnénk, a kinti levegő a hőcserélőn keresztül, szigetelt csövön jutna be a házba... akkor a levegőt így elvileg le lehetne hűteni, és napkollektorról is mehetne a villanymotor.

 

na milyen ötlet?

 

 

 

janes133 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11150

Tegnap kinnt járt a klímaszerelő a lakásban. Felmért, s  ajánlatot adott.

S  sikerült megrendelnem egy Fujitsu inverteres klímát 2,6 kw-os.t " A" kategóriást.

149.000 nettóért a beszerelés költsége 40.000 Ft.

 

Jövő héten jönnek szerelni, remélem elégedett leszek vele  ja 5 év gari !! 

 

Tapasztalatokról majd beszámolok.

zazaaa Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11149
Sziasztok
Egy kérdésem lenne, lehet hülyeség, de azért megkérdezem.
Panelben lakom, és a klíma beltéri egységét illetve a csöveket kb. 4-5 méter hosszan egy olyan falra szeretnénk felszereltetni, aminek a túloldalán már a szomszédnak a hálószobája van.
Esetleg hallhat belőle valamiit a falon keresztül mikor megy a klíma?
viricsi Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11148

A számból vetted ki a szót.

Ez a rajz egy PR grafikon, alaposan eltúlzott vonalvezetéssel. Ettől még szemléletes, csak a valós működéshez képest hamis.

Még egy apróság: Sokadszor olvasom már, hogy 410-es közeggel üzemelő gépet kell venni. Leírná valaki szépen, tudományosan, hogy ugyan mi a fenétől jobb ez a felhasználónak?

 Mivel a közeg üzemi nyomása jelentősen magasabb mint a korábbi tölteteké, ezért jóval erősebb (és nyílván drágább) hűtőköri elemeket kell a gépbe építeni, a megnövekedett nyomás nagyobb terhet ró a kötésekre, így a szivárgásveszély is fokozottabb lett. A hűtőközeg ára kb. kétszerese a régebbieknek, igaz viszont,  hogy ez az anyag környezetbarátabb a korábbiaknál. Azt már meg sem említem, hogy más műszerekre és csatlakozókra van szükség a szerelésükhöz.

Akkor mitől is jó ez nekünk(nektek), hogy ennyire sztároljuk?

Előzmény: sztgyi (11134)
sztgyi Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11147

Bocsánat! Az előbbi hozzászólásban csúnyán elírtam egy adatot a következő mondatban:

 

"Ha nincs extra meleg kint, 280-320kW körüli a teljesítmény felvétel."

 

Ez helyesen így lenne (vagyis ezt akartam eredetileg írni):

 

Ha nincs extra meleg kint, 280-320W körüli a teljesítmény felvétel.

 

Az extra meleg alatt arra gondoltam, hogy a külső hőmérséklet nem nagyobb mint 30-33°C. Remélem több hiba nincs, ha mégis lenne, akkor sorry!

Előzmény: sztgyi (11146)
sztgyi Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11146

Hello SnAKE!

 

Pontosan lehet tudni, hisz én állítottam be. :)

És nekem az a rossz szokásom, hogy mindent nagyon aprólékosan megfigyelek.

A mi elvárásunk az volt, és most is az, hogy abban a szobában, ahol a beltéri van ne legyen melegebb 26°C-nál (lehetőleg). És nem is kell, hogy 25-nél jobban lehűtse. Ez a szoba 16m2 alapterületű, és közel 50m3 légterű, déli fekvésű, semmi nem árnyékolja (fákra gondolok).

Erre egy komoly stratégiát dolgoztunk ki.

Pár szót ejtenék a házról, és az előkészületekről.

Egy régi, mészkőből épült, földszintes házról van szó, vastag falak, kb. 86m2, kb. 240m3, fa födémes (és ez nem túl jól hőszigetelt, ez inkább télen tűnt fel), és nincs alápincézve. Az összes külső nyílászárót nemrég kicseréltük, jól záródó ablakok, külső ajtók. A klíma telepítés előtt a déli ablakokra fehér színű műanyag redőny került.

 

Egy kedves klímához értő barátom azt mondta, hogy ami hőt nem engedek be az épületbe, azt nem kell hűtéssel kivonni. Javasolta az ablakokra hővisszaverő fólia felhelyezését, ezen még gondokodom (nem kizárt!).

 

Több hőmérőm van, ezeket rendszeresen figyeljük.

Van olyan hőmérőm, ami egyben mutatja a belső és a külső hőmérsékletet. Ha csak lehet, az ablakok nyitva vannak. Ha a külső hőmérséklet megegyezik a belsővel (ilyenkor nyáron), ablakokat, ajtókat szigorúan becsukjuk. Redőnyöket leengedjük úgy, hogy kis fény beszűrődhessen. És ha a szoba hőmérséklete eléri a 26 fokot, klímát bekapcsoljuk.

 

Tehát nincs bekapcsolva a klíma állandóan, csak készenléti állapotban van, ilyenkor 0,3W a teljesítmény felvétele.

 

Az elmúlt napokban, amikor az a csúcsdöntögető meleg volt, 16 órát is ment a gép egy-egy napon. Júli 22-én és 23-án fogyasztott a legtöbbet, 10,97kWh-t naponta, ez a 39,36Ft/kWh-val számolva 432Ft/nap.

 

Rendszeresen ránézek az energiamonitorra, itt a mindenkori pillanatnyi teljesítményt figyelem. Ha nincs extra meleg kint, 280-320kW körüli a teljesítmény felvétel. De volt amikor ennél kevesebbel is ment, sőt ki is kapcsolt már, csak a beltéri ventije ment. 180W-nál kevesebb csak akkor volt, ha a kompresszor leállt. A külső venti és a belső venti együtt (és az elektronikája) 66W körül vesz fel (beltéri venti legalacsonyabb fordulaton!). Ha csak a belső venti megy csendes módban 12-13W a felvétel.

 

A maximális teljesítmény amit az energiamonitoron láttam, 815W volt. A gépkönyve szerint a max. telj. felvétele 750W, hűtőteljesítmény 2,6kW. (EER-je, vagy COP-je 3,46, ha jól emléxem.) A energia osztályúnak van titulálva.

 

Kérdezted még a hőfok beállítást. Ha a távirányítón 27 fokot állítok be, a "klímás szobában" 25-26fok körüli a hőmérséklet. Viszont amikor kint 40fok volt, egyet vissza kellett venni 26-ra ahhoz, hogy a 25-26 meglegyen. A 26°C-t a mostani legmelegebb napokon is tartotta úgy, hogy a szomszéd szoba ajtaja is nyitva volt.

 

Még egy dolog. Mivel marha meleg volt, úgy gondoltuk, jó lenne egy kicsit a hűvösebből átengedni a lakás többi részébe is. Ezért kinyitottuk a belső ajtókat, és anélkül, hogy romlot volna a "klímás szoba" hőmérséklete, a többi helyiség is hűvösebb lett. Sőt, egy ventilátorral rá is játszottunk, noszogattuk egy kicsit kifele a lehűtütt levegőt, és legnagyobb meglepetésünkre, az egész lakásban érezhető volt a hőmérséklet csökkenés. Szóval szinte az egész ház a legnagyobb melegben is kellemesen elviselhetővé vált. No persze a távolabbi helyiségekben a 28-29foknak is nagy becsülete lett.

 

Amiben én az inverteres előnyét látom, hogy kevésbé meleg napokon, nem jár csúcson. Folyamatosan hűt kisebb teljesítménnyel, és talán nincs olyan nagy hőmérséklet ingadozás, mint amilyen egy hasonló, de be/ki kapcsolató géppel lenne. Az a szoba, ahol nálunk működik, nem is igényelne ekkora teljesítményű gépet, de nemigen volt kisebb. Így ez félgőzzel szolgálja ki a szobát, és ha kell, van egy kis teljesítmény tartaléka.

 

Véleményem szerint, nem fogja soha megspórolni nekünk azt, amennyivel drágább volt, mint egy on/off gép, de talán másban kárpótol, valami olyanban, amit a másik nem tudna. De azt én nem fogom tudni kipróbálni. Ennek Ti örülhettek, mert így egy olyanról nem fogok ennyit írni! :)))

 

Ja, és ez a gép csak egy standard-nak minősített típus.

 

Bocsi, hogy hosszú lett!

Előzmény: SnAkE (11140)
Endiman Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11145
Haier klímát vegyetek, az Orion meg Midea stb... szarokra sztem ne dobjatok ki pénzt.
Mblazius Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11144
Nincs veletlenul otleted, hogy a muszakidepo.hu kinalataban (pentekig) szereplo General Line R410-es, 5.2KW gepe hol szerezheto esetleg meg be rajtuk kivul? Nekik allitolag mar nem lesz.
Előzmény: paulvitti (11143)
paulvitti Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11143

Üdv micro!

 

 

Ha szabad javasolnom válaszd a General Linét, kurva csendes és megbízható háttere van. A Teknő viszont egy hangosabb OEM-es kínai gép, bár ez is megbízható. Kérdezd szettit milyen hangos neki ilyen van azt írj. Bár nálam is ez hűt, de én részre hajló vagyok.

Előzmény: microdrive (11123)
fodorb Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11142
Erre szokták azt mondani, hogy inverter és inverter közt is nagy kulonbségek lehetnek
én inkább a Daikin fix ét választanam ennyiért ...
fix es daewook E körül voltak amikor még nézegettem az árlistákat, meg a klímákat
Előzmény: SnAkE (11140)
fodorb Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11141
értem
Nekem vmi miatt hosszabbak a ciklusok, csinálta szépen, csak ritkábban
kapcsolgatott
amikor 38- volt kint akkor csinálta ugy ahogy mondod nagyjából, ekkor 25 fokra volt beállítva
mult hét csütörtökön, folyamatos üzem melett sem tudta 27 nél lejebb nyomni, de az is kellemes volt
pénteken, már 3 percekre ha ritkám is de leállt
Előzmény: szatti (11139)
SnAkE Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11140

Szia

 

Érdekes amit mondasz, és köszi a pontos adatokat, bevallom segítség a döntésben.

Azt lehet tudni hogy kb. mennyire volt beállitva átlagban a klíma?

Egész nap bevolt kapcsolva, vagy csak napszakokra?

 

Előre is köszi.

 

Ösz végén (talán télen) tervezek egy inverteres split klimát beszereltetni, ezért érdekelnek az adatok.

Erről jut eszembe, létezhet hogy 98 ezerért Daewoo inverteres split klimát lehet kapni? (azt nemtom lehet e, de pár honlapon láttam.)

Tudtok mondani valamit a Daewoo gyártmányokrol? (semmit nem találtam, kategoriát meg ilyeneket)

 

Előre is köszi

Előzmény: sztgyi (11138)
szatti Creative Commons License 2007.07.25 0 0 11139
Az enyéb szépen kapcsolgatott ki-be ma is. Ment kb. 1 percet, aztán volt 3-4 perc szünet, majd újra ment. Teljesen meg vagyok velel elégedve azért az 50 ezerért amennyibe került.
Előzmény: fodorb (11137)
sztgyi Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11138

Szia Tib-csi!

Én sem vagyok klímaszakértő, én pedig egy 2,6kW hűtőteljesítményű inverterest használok ez év június 16-a óta.

Egy külön fogyasztásmérővel figyelem a klíma étvágyát. Erről itt beszámoltam, képet is tettem fel a 10389. és a 10392. hozzászólásban.

Az én gépem az eltelt időszakban 83,04kWh-t fogyasztott. (ez több mint egy hónap!) Az energiamonitorom az eltelt időszak fogyasztási adataiból készít egy becslést, a heti, havi, évi várható fogyasztásról. A tegnap leolvasott "havi becslés" 68,4 kWh volt, a 39,36Ft/kWh villamos energiaárral ez 2692Ft. (És ez a "becslés" egész jól közelítette a valóságos fogyasztást.)

Vigyázat! Ez kisebb teljesítményű készülék, mint a Tied! De a fogyasztás pont az elmúlt legmelegebb időszakra vonatkozik.

Én nem számolok megtérülést egy hasonló teljesítményű on/off és az inverteres közt. Én így döntöttem.

Egyébként osztok, szorzok, illetve ezt a számítógépre bízom :)

De összehasonlítani nem tudok. Nincs másik. :)

Előzmény: Tib-csi (11132)
fodorb Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11137
anyám is azt mondta, hogy a kulönbözetből jópár villanyszámla kijön
Ez az egyik része a dolognak itt is elmondható, hogy csak az tud takarekoskodni,
akinek van miből

A másik rész, meg a komfort és a kényelem, ma pl, amikor nem volt szükség mind a 2,5 kw ra,mert ilyenem van
Amikor épp ment akkor egy darabig kellemes volt, majd már tul hideg ekkor emeltem a hőfokot, megállt, majd 10-15 perc mulva már kezdett melegebb lenni, ekkor jó lett volna már ha újra indul.
Kb az lenne az ideális, ha 2 percenként 1 percre bekapcsolna, nem tudom miért nem sürübben indulnak meg, és állnak meg a fixes gépek

De az is nagy segítség lenne, ha lenne egy olyan gomb, hogy 50 % ra mérséklödjön a teljesítmény

Ezzel szemben az inverteresnél nincs ilyen gond
inkább talán ez az oka, amiért érdemes olyat választani
És hosszú távon gazdaságosabb is, persze nem a 40 fokban amikor 100 % hoz kozeli teljesítményen megy
Előzmény: Tib-csi (11132)
tpapa Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11136
Lehet matekozni is, csak nehéz azt számszerűsíteni, hogy ha kitakarózol éjszaka, nem fázik meg a veséd. Nekem pl. ez sokat ér. "És az esőerdők is invertereset vennének." (Macskakaja után szabadon.) ;o) De aki matekozással akarja tölteni az idejét, az csak matekozzon, ha akar. Felőlem... :oP
Előzmény: Tib-csi (11132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!