Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87373

Több ismerősöm olt, így van infóm a körülményekről. Szerintem számosan oltáskor kapják el a betegséget.

Pedig - gúnyolódáson kívül - azt gondoltam, ha már ennyit költünk stadionokra, legalább a meleg beköszöntével fogják ezeket valami értelmesre (is) használni.

Előzmény: naivkezdo (87372)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87372

Amit eddig láttam, az összes tömeges oltópont egy tenyészet. De a kórházak már régóta azt a funkciót látják el, hogy bemehetnek az öregek meghalni.

Előzmény: Hepci (87371)
Hepci Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87371

De, be fogom, ha lesz a háziorvosnál Pfizer vagy Moderna.

Korábban úgy gondoltam, kivárom az egyadagos cuccot, de azzal is valami bajt találtak és nem osztogatják.

Elsősorban az igen idős édesanyám érdekes, őt nem lehet akármivel oltani és az oltások szervezését látva még mindig úgy gondolom, hogy nagyobb kockázat bevinni valahová, mint ha otthon ül és csak velem meg az ápolónővel találkozik.

Ha sokkal kevesebb lesz a beteg vagy elkezdenek külföldi módi szerint oltani (szabadban), ez majd megváltozik.

Előzmény: naivkezdo (87361)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87370

Engem inkább az érdekelne, hogy április hónapban miért ment fel 22%-ról 33%-ra a 80 év felettiek aránya a legutóbbi cirka 8 ezer áldozat között.

 

Főleg, hogy ugye elvileg pontosan ezt a korosztályt kellett volna január-február-március beoltani.

Előzmény: naivkezdo (87367)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87369

Oremus 3 puttonyos 2012

 

Az egyik legmegbízhatóbb hétköznapi édesbor. Azokra a napokon szoktam elővenni amikor kívánok valami olyan édességet ami lehet csak úgy kortyolgatni. Nem a legkomplexebb aszúbor, de a fűszeres, aszalt kajszis, baracklekváros, szerintem úgy 100g körüli cukorral pont kellenmesen édes íz nagyon penge. Parizeres kenyér mellé, a Sound of Metal nézése közben oltottuk magunkat vele. Az árára nem emlékszem, de nem volt sok.

Előzmény: naivkezdo (87357)
altimus Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87368

Erdekes latni, hogy viszonylag nagy elteresek vannak a kulonbozo vakcinak alkalmazhatosagaban. (eletkor, kronikus betegseg ...) Gondolom a vakcina fejlesztese soran ezek nem szempontok, hanem a nagyszamu teszteles adatait elemezve szurik ki a legalkalmasabb felhasznaloi csoportokat, illetve azokat akiknek egyertelmuen nem adhato a vakcina. Epp ezert lenne fontos az, hogy minden vakcina eseten rendelkezesre alljanak ezek a klinikai teszteredmenyek. A kinaiakat epp azert szoktak kritizalni, mert ezek az eredmenyek nem publikusak, illetve kerdeses, hogy mekkora mintan teszteltek ...

Előzmény: naivkezdo (87367)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87367

tehát még egyszer, kíváncsi vagyok barkócza a véleményedre a tények ismeretében, ha olvastad a lenti cikket.

Ha nem, egy adat: 500 ezren kaptak kínait az 59 évnél idősebb korosztályban.

Előzmény: naivkezdo (87321)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87366

aztanemjóját

Előzmény: lazaridi (87364)
lazaridi Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87365
lazaridi Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87364

Astra Zeneca, mellékhatás 15 cm átméőjű duzzanat a bal combon, kb. 1 cm magas (nem oda kaptam az oltast, hanem a karomba. OÉGYI-nek bejelentve, tovvábküldték az európai gyógyszer ügynökségnek. Nem kicsit tartok a második oltástól.

Előzmény: naivkezdo (87357)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87363

de, az.

Mivel napok óta covid a téma, jóhiszeműen gondoltam, hogy belefér.

Ha nem, akkor mea culpa és majd Hepci azt ír, amit jónak lát.

Nagyfiú, nem jön zavarba ettől.

Előzmény: kifli (87362)
kifli Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87362

Ez nem magánügy?

Előzmény: naivkezdo (87361)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87361

Ez veszélyes.

Na de komolyra fordítva, te nem fogod beoltatni magad?

Előzmény: Hepci (87360)
Hepci Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87360

Igen, vizet kellett innom utána, hogy beálljon a homeosztatikus egyensúly.

Közvetlenül teniszezés előtt csökkentheti a tenyeresem hatékonyságát is.

Előzmény: naivkezdo (87359)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87359

Bármilyen mellékhatás jelentkezett?

Előzmény: Hepci (87358)
Hepci Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87358

Imént Bajnár olaszrizlingjét töltöttem magamba - az első palack nem tetszett, a második jobban, ez a harmadik már egészen. Természetesen nem egyszerre ittam meg őket, hanem hagytam köztük 20-20 napot.

Előzmény: naivkezdo (87357)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87357

Itt ki mivel oltotta vagy fogja oltani magát?

Csak kíváncsiság.

Hepci Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87356

[Ezt most nem rád írom, tehát ne sértődj meg az eddigieknél is jobban, de aranyos történet, fel köll idéznem.

Tehát egyszer versenyen egy igazi nagyképű seggfej ellen teniszeztem. Azt hitte, ő a jobb, de ebben tévedett, ami emberi dolog. Akkor elkezdett vitatkozni labdákon, hogy kint volt vagy bent volt. Kérdeztem tőle, hogy ezt most így hogy. Azt mondta, ő egy igen erős igazságérzetű csávó. Én mondtam neki, hogy szerintem inkább egy valódi faszszopó. Akkor megromlott köztünk a sportemberi viszony, végleg.]

Hahaha.

Előzmény: BZoltan (87353)
shiraz2 Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87355

ok, értem. te így látod a dolgot. elfogadom. nem kell egyetértenünk.

Előzmény: BZoltan (87353)
Koldustelkek Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87354

Zoli, köszönöm! Igen és igen! Ezt felejtjük el, hogy az úgynevezett szociocentrikus berendezkedések a történelem során mindig erőszakra épültek.

 

És a szabályok hirdetőinek, betartatóinak - a hatalmasoknak - mindig is maga felé hajlott a keze (képmutató volt):

 

"...te, aki (szabályokat) tanítasz, nem tanítod magadat? Ki azt hirdeted: ne lopj, lopsz?

ne törj házasságot, házasságot törsz?... Ki a törvénnyel (szabályokkal) dicsekszel, a törvény (szabályok) áthágásával [hozol gyalázatot?]"

 

Valóban nincs új a nap alatt. De ez nem kellene azt jelentse, hogy az egykori hatalmasok visszaélései miatt minden szabályt a kukába dobunk. De valóban tenni kell azért, hogy a szabályok követését ne II. Ramszesz módszerével kelljen elérni.

Előzmény: BZoltan (87331)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87353

Nekem nincs vitaigényem. Felmerült egy téma, te forrásként citáltál egy dokumentumot én pedig eleget tettem azon erkölcsi kötelességemnek, hogy a korrigáljak egy tévedést. Sok rossz tulajdonságom közül az egyik a fokozott igazságérzetem és ezért nem tudok szó nélkül elmenni kártékony vélemények mellett.

 

Bor és szőlő témában is pontosan ezért állok ki az igazság és a valódi értékek mellett. 

Előzmény: shiraz2 (87352)
shiraz2 Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87352

ez egy boros topic, én overdózisban vagyok a vírusügyekben.

sajnálom, h nem tudom kielégíteni a vitaigényedet, de én nem szeretnék senkit meggyőzni ezügyben, mindenkinek elfogadom az álláspontját, én szívesen osztok meg szerintem érdekes infókat. ennyi

 

Előzmény: BZoltan (87340)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87351

Szerintem volt már szó itt Kotterről :) Nekem az Our Iceberg is Melting az egyik kedvenc könyvem. Ajándékba szoktam adni olyan ismerősöknek akik vezetői ambícióval bírnak.

 

Én éppen azért tenném kötelezővé mert szemmel láthatólag nagyon nincsen ott a magyar társadalom, hogy 2-3 hónapon belül önkéntes alapon a nyájimmunitáshoz elegendő átoltottságot elérjük.

 

Az pedig szinte közhelyesen unalmas, hogy mennyire sokat segítene egy korrekt és ügyes állami propaganda. Elvileg erre lehetne használni a közmédiát és erre lenne Rogán minisztériumát is ha nem lennének ezek csak és kizárólag a NER maffia érdekeinek alárendelve.

Előzmény: altimus (87350)
altimus Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87350

> Én személy szerint nem látok semmilyen ésszerű érvet az ellen, hogy mindenki számára akinek egészségügyileg beadható annak kötelezővé tegyük az oltást.

 

Kotter, Leading Change, az egyik legjobb es legerdekesebb konyv, ami valaha a kezembe kerul. Politikusoknak, "vezetoknek" kotelezo olvasmany. O ir arrol, hogy milyen feltetelek eseten lehet sikeres egy valtozas levezenylese. Igen messze vagyunk attol, hogy kotelezove lehessen tenni pl. a covid elleni oltast. Sokkal celszerubb lenne vonzova tenni azt, az embereket erdekeltte tenni ... Szerintem erre van remeny. Tulajdonkeppen szinte zero kormanyzati kommunikacioval es egy nagyon bena megoldason keresztul is siman el lehetett erni azt, hogy az emberek fele regisztralja magat az oltasra. Meg ugy is, hogy a legnagyobb elutasitottsagu kinait nyomtak idaig. (mostmar latszik, hogy az eddig nem regisztraltakat csak a pfizerrel es a tobbi nyugati vakcinaval lehet csak mozgositani. szerencsere ezekbol is ugy nez ki, hogy lesz elegendo.)

Előzmény: BZoltan (87347)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87349

Nekem is sok olyan ismerősöm van aki kezdetben húzódzkodott az oltás gondolatától. A nagy részük nem a plasztikkártyára izgult rá, hanem a harmadik hullámmal eljutottunk oda, hogy nincs olyan ember akinek ne halt volna meg a családjában, ismeretségi körében valaki. Négy hónap alatt úgy 18 ezer honfitársunk halt meg. Akinek van 500 ismerőse annak abból egy meghalt. 

Előzmény: altimus (87345)
Hepci Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87348

Az az izgalmas kérdés, hogy hányszor teszed kötelezővé az oltást, és melyiket. Akiket most beoltanak, jó eséllyel a következő vírusszezonban (ősz) már nem lesznek védettek. Akkor újra kötelezően be kell oltani mindenkit, és lehetőleg mondjuk egy hónapon belül? Esetleg szintén másodszor is?

A másik dolog az, hogy láthatóan a nép egy részének nem fűlik a foga a kormány kedvenc, kínai vakcinájához.

Ebből még lesz konfliktus, bár szerencsére a gempát már valószínűleg elrakták azok, akiknek el kellett rakniuk.

Előzmény: BZoltan (87347)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87347

Magyarországon a nyomkövetést már tavaly tavasszal elengedték. Egyszerűen nem volt kapacitás, erőforrás és rendszer sem hozzá. És igen, a tünetmentes civid-19 hordozók is lehetnek akár szuper-terjesztők is.

 

Én személy szerint nem látok semmilyen ésszerű érvet az ellen, hogy mindenki számára akinek egészségügyileg beadható annak kötelezővé tegyük az oltást.

Előzmény: altimus (87344)
Hepci Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87346

Természetesen a nyomkövetés és rengeteg tesztelés igen hasznos lenne, de ezeket valamiért a felelősök nálunk úri huncutságoknak tartják, és valamiért (khmmm) nem próbálják ennek ellenkezőjét hangoztatni a szócsővé vált véleményformálók közül a hitelesebbek (pl. Szlávik) sem. A kevésbé hitelesek pedig még kevésbé fognak így tenni, mint pl. a SOTE rektora, aki éppen ma támogatta meg erősen a kínai vakcinával kapcsolatos tudományos (= kormányzati) álláspontot...

A tünetmentes hordozók általi fertőzés nagy valószínűséggel erősen túl van hangsúlyozva, hasonlóan az állandó kéz- és felületfertőtlenítéshez. Az utóbbi értelmetlenségét már kezdik említeni a médiában is, az elsővel pedig valószínűleg nem nagyon más a helyzet, mint más cseppfertőzéssel terjedő betegségeknél: a betegséget továbbadóknak valószínűleg a 99 százaléka rendelkezik tünetekkel.

Előzmény: altimus (87344)
altimus Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87345

> De én azért csodálkozom azon, hogy ilyen egyéni szabadságjogi kérdést csinál ebből bárki is, mert Magyarországon kurvára nem egyéni döntés egy sor védőoltás beadása sem most sem.

 

igen, a csecsemok, gyerekek oltasat szinte kivetel nelkul elfogadja mindenki, keves olyan esetrol hallani, amikor ebbol gond lenne. azt erteni velem, hogy az allam nem teszi kotelezove pl. a covid elleni oltast, hiszen ebbol joval nagyobb cirkusz lenne, sokan elutasitjak az oltas gondolatat. nekem is van egy 30-as, igen jo fizikai kondicioban levo ismerosom, aki azt mondta nem oltatja be magat, mert o nem veszelyeztetett. aztan par napja irta, hogy meggondolta magat es elment az oltasra. nyilvan hatott ra egyreszt az a gyenge eroszak amivel az allam nyomja a vedokartyat, masreszt latja, hogy a kornyezete onkent beoltatja magat.

Előzmény: BZoltan (87343)
altimus Creative Commons License 2021.05.05 0 0 87344

> a viselkedési normának az elfogadása, hogy a betegség legkisebb jele esetén nem megyünk közösségbe.

 

igen, ez fontos lenne, es pl. az, hogy a tappenz az 100% legyen, hogy evente 2 alkalommal 5-5 napot lehessen egeszsegugyi okok miatt otthon maradni a munkahelyrol ... de ehhez termeszetesen az is kell, hogy az emberek ezekkel a jogosultsagokkal ne eljenek vissza.

 

a coviddal az a gond, hogy epp akkor fertozol, amikor tunetmentes vagy (ha jol tudom.) erre talaltak ki pl. a nyomkovetest, tesztelest, ami szingapurban, koreaban ... priman mukodik.

 

az alapveto viselkedesi normak alakulnak, erovel, iranyitottan nehez ezt megvaltoztatni. budapesten 30 eves evolucios folyamat eredmenyekeppen ma mar a jobb kornyekeken felszedik az emberek a kutyaszart, a kutyajuk utan.

Előzmény: Hepci (87342)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!