Keresés

Részletes keresés

CaMeL Creative Commons License 1999.02.23 0 0 31
Úúúgy szeretnék töltőtollal írni... komolyan. Én is többre tartom mint egy golyóstollat... de balkezes vagyok !! Nem sajnálom, meg nincs vele bajom... csak nem tudok írni töltőtollal (kényelmesen). Ugye nem kell részleteznem miért....?! :)
Előzmény: kheiron (24)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 1999.02.23 0 0 30
Fidusz,

ha jól emlékszem én vettem fel a táncparkettről és a székre tettem a bálteremben ...
Előzmény: Fidusz (22)
Antikrisztus Creative Commons License 1999.02.23 0 0 29
Balkezes vagyok, ugyhogy a toltotoll kilove... pedig mennyire szerettem vele irni regebben... de mindig nagyon elmaszatoltam :(
Ugyhogy marad a golyos, de ha hetente egyszer irok kezzel, akkor mar jo...

Antikrisz
bcsi Creative Commons License 1999.02.23 0 0 28
TÖLTŐTOLL?TÖLTŐTOLL?TÖLTŐTOLL !!!!!!!!!
Előzmény: pancho (25)
tuddki Creative Commons License 1999.02.23 0 0 27
Íráshoz golyóstoll, rajzhoz ceruza.
Noci3 Creative Commons License 1999.02.23 0 0 26
Tavaly kaptam egy Mont Blanc tollat. Azóta mindig, mindenhol, mindent azzal írok. Sosem volt még ilyen jó tollam...
pancho Creative Commons License 1999.02.23 0 0 25
Két kapcsolódó vicc (szakállas mindkettő,de hátha vannak újszülöttek is itt).
Hogy hívják a részeges indiánt?
Töltő toll.
És a bolond indiánt?
Golyós toll.
Amúgy golyóstollal. Én ilyen igénytelen állat vagyok, elég, ha fog, meg nem folyik összevissza mindent, mint töltős társai (ált. isk. első o.-ban - '70-es évek eleje - nekünk kötelező volt töltőtollal írni). Általában Pax vagy Parker, Hungaropen vagy Parker (vékony vonalat húzó, ún. fine line betéttel).
Ja, legtöbbet persze ámítógép. Javaslom, hogy időnként mindenki írjon kicsit kézzel, mert nagyon el lehet tőle szokni, egy idő után nem áll rá a kezetek. Saját tapasztalat (első kézből, he-he... :-( )
kheiron Creative Commons License 1999.02.22 0 0 24
Soxeretettel üdvözlök mindenkit a töltőtoll, a golyóstoll, a roller és a ceruza világában!

Attól féltem, hogy senki nem fog ide írni, hisz az írószerek alapvetően eszközök, akárcsak a kalapács, vagy a számítógép...

Nem is oly régen láttam egy Mont Blanc reklámot: "Épp azért írunk töltőtollal, mert lassabb".

Számomra a kézzel írás bizonyos fokig szertartás, annál is inkább, mivel irataim jó részét kénytelen vagyok szövegszerkesztővel írni. Persze, hogy szép a nyomtatás, de egy vastag merített papíros, tintás levelet azért mégis csak jobb szívvel olvasok... meg írok is.

Kedves azok, akik félnek a töltőtolltól, mert drága és folyik!

Az a javaslatom, hogy egyszer próbáljatok beruházni egy kicsit jobb minőségű tollra. Nem feltétlenül a 100K+-ra gondolok, megteszi egy egyszerű Pelikan, vagy fapados Parker, netalántán Rotring. 4-5000-ből már igazán fájintos kis szerszámok tudnak az ember kezébe, szívébe, majdan pedig zsebébe mászni!.
Aztán már csak az a feladat, hogy írni kell vele. Egy szép levelet a kedvesnek, vagy aláírni egy csekket, akármi. Vagy egyszerűen csak élvezni, ahogy a toll fut a papíron, és nem olyan rideg nyomot hagy, mint egy golyós. A töltőtollal írt betű él.

Bocs, amiért kicsit elragadott a hév.

Üdv
Kheirón
CaMeL Creative Commons License 1999.02.22 0 0 23
Mint aktív éreccségire készü lő gimnazista...elég sokat írok... fekete golyóstoll...csakis, és nem kék... ez lehet hogy betegség ? :)
Fidusz Creative Commons License 1999.02.22 0 0 22
Asszem' pont olyat hagytam el a TasztalTalálkozón... :(((
Előzmény: jo_lenne_tudni (21)
jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.02.22 0 0 21

Jegyzeteleshez szerintem az Uniball Signo DX 0.38, fekete a legjobb. Vekony, es jol latszik.

dinyus Creative Commons License 1999.02.22 0 0 20
szinte mindig töltőtollat használok (feketén fogót), kivéve, ha itthon pont egy golyóstoll van csak kéznél. ceruzát csak rajzolásra használok.
Nos Creative Commons License 1999.02.22 0 0 19
Gagyi reklámtoll.

Minden zakó/kabát/dzseki zsebben és autóban 4-5 darab. Valamelyik csak fog...

A 100K+ töltőtollak fantasztikusak, de sajnos 1 hét alatt elhagynám/a zsebembe folyna/tönkreraknám.
Fidusz Creative Commons License 1999.02.22 0 0 18
Legszívesebben töltőtollal írnék, de ma már csak többezerforintosat lehet kapni (elhagyni túl drága...). Régebben volt jó, kínai töltőtollam, csak aztán tönkrement... JÓ LENNE JÓ TÖLTŐTOLLAT SZEREZNI...
Badbone Creative Commons License 1999.02.22 0 0 17
Nekem az egyetemi jegyzetelésekhez leginkább a Tinten Pen és az Uni-Ball Signo vált be. Az utóbbiból már egészen hihetetlen szineket is lehet kapni...
fargo Creative Commons License 1999.02.22 0 0 16
Szép íráshoz, aláíráshoz kizárólag töltôtoll, minden egyéb pótcselekvés.

'Firkantáshoz' Rotring XonoX Rollerpoint EF -- szép egyenletesen fog, megbízható, jó a fedettsége.

Rajzoláshoz ceruza, kizárólag rendes fa / grafit béllel. Koh-i-noor 2B rulez!

Műszaki rajzhoz Rotring Triopen, 10 éves, halhatatlan darab.

Különleges alkalmakra vágott hegyű toll, általában Parker, esetleg Rotring ArtPen. Nagyon ritkán lúdtoll, még nem sikerült megtanulnom rendesen hasítani...
navajo Creative Commons License 1999.02.22 0 0 15
Varjútoll :)
szodaviz Creative Commons License 1999.02.22 0 0 14
az attól függ... mit ad kölcsön a szomszédom:)
nomira Creative Commons License 1999.02.22 0 0 13
A rostirónt szeretem a legjobban, ami nem is golyóstoll és nem is filctoll, de inkább vele áll rokonságban. Az a lényeg, hogy ne legyen kék színű. A kékről az iskola jut az eszembe, ezért inkább feketével vagy zölddel írok szívesen. Ja, a ceruzát is szeretem, de csak szemöldökre.
X polgártárs Creative Commons License 1999.02.22 0 0 12
bármivel, ami a kezem ügyébe esik (mármint íróeszköz :))
de mivel a ceruza maszatolódik, a töltőtoll folyik, a filctoll már kinőve, úgyhogy marad a golyóstoll

xpt
leha Creative Commons License 1999.02.22 0 0 11
Töltőtoll! Természetesen : )
A golyóstollal rettentően össze tudom magam maszatolni. Ceruzát meg csak műszaki rajzhoz, de oda is max. töltőceruza (de legunkább autókedd) : )
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 1999.02.22 0 0 9
Elég jól bírtad nyitás nélkül ...

Szerintem a legszebben töltőtollal lehet írni (Ahh, éppen ma repedt meg a kedvenc töltőtollam kupakja - de ragasztható ! ).
Sőt tovább megyek : kevés számú leveleimet egy mártogatós tollal írom. Az ám a gyönyör ! Úgy érzem ezzel is megtisztelem azt akinek írok.

Van egy vágotthegyű Rotring ArtPen tollam, csak nagyon dől belőle a tinta
Tudtok olyan helyet ahol jól javítanak töltőtollat ?
Előzmény: kheiron (-)
Csabus Creative Commons License 1999.02.22 0 0 8
Én a magam részéről a töltőtollat szeretem, szerintem az a legszebb.
Golyóstollat csak jegyzetelésre használok, ha gyorsan akarok felírni valamit.
A ceruzát nem szeretem...
Noel Creative Commons License 1999.02.22 0 0 7
szerintem a golyóstollnál nincsen praktikusabb és egyszerűbb megoldás. A töltőtoll iszonyú macerás, a ceruza meg egyszerűen gagyi (kopik, kenődik, olvashatatlan...). Igaz, hogy radírozni nem lehet, de áthúzni igen. Aki ennél igényesebb (vagy hülye), az ne húzzon át semmit, hanem kezdje az egészet előről.
Na persze a legeslegeslegses legpraktikusabb a szövegszerkesztő - lenne, ha mindig kéznél lenne.
pipi Creative Commons License 1999.02.22 0 0 6
cerka
robicsek Creative Commons License 1999.02.22 0 0 5
hát ha el akarom olvasni, akkor billentyűzet. talán a kapcsolós IBM a legjobb manapság.
Marcipán Creative Commons License 1999.02.22 0 0 4
kheiron!

Gratula az elso topic-odhoz! :)
Szoval, en a magam reszerol ceruzaval szeretek irni. Nem tul praktikus, mert kesobb nehez elolvasni (nehezebb, mint a tollal irt szoveget), de megis ezt erzem a legkenyelmesebbnek. Ha ceruzaval irok, lathatoan szebb az irasom...
Persze van, mikor nem hasznalhatok ceruzat, akkor jon a golyostoll. Irni meg toltotollal tanitottak, de idejet sem tudom, mikor volt toltotoll utoljara a kezemben.

Udv: Marcipan
Előzmény: kheiron (-)
DeZo Creative Commons License 1999.02.22 0 0 3
Mintha csak magam mondtam volna...
Előzmény: rahell (1)
rahell Creative Commons License 1999.02.22 0 0 1
Részemről írásra töltőtoll, ceruza csak rajzolni, golyóstoll meg ha az van kéznél...
kisvacak Creative Commons License 1999.02.22 0 0 0
Kheiron Kedves!
A magam részéről: elegáns, szolid, kellemes fogású, tapintású, "kényelmes", közepes méretű GOLYÓSTOLL!
Előzmény: kheiron (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!