Keresés

Részletes keresés

gacsat Creative Commons License 2010.02.21 0 0 124
Hát, itt nem ezt írják.

http://hu.wikipedia.org/wiki/F%E2%80%9335_Lightning_II
Előzmény: falconfun (120)
gacsat Creative Commons License 2010.02.21 0 0 123
Tokkal- vonóval 100 mila. Az alapgépre lagutóbb 40 milát olvastam.
Előzmény: falconfun (118)
gacsat Creative Commons License 2010.02.21 0 0 122
20 éve volt a gengszterváltás. Lassan minden oroszul beszélő szaki nyugiba megy. A megvehető Eurifighter jó alternatívának tünik minden kínai cucc ellen.
Előzmény: r1 (117)
gacsat Creative Commons License 2010.02.21 0 0 121
Hát a NATO aligha fog belőle venni, de azért az exportnak tág tere lenne.
Előzmény: falconfun (116)
falconfun Creative Commons License 2010.02.21 0 0 120
Az F-35-ös hatósugara valóban lényegesen jobb a többségnél, erre néhány kattintás után találsz adatokat. A lényeg azonban az, hogy az új gép ezt  belső fegyvertérben hordozott 2,5 tonna fegyverzettel tudja. A jelenlegi típusoknak ehhez minimum egy légi tankolás szükséges, kivétel az F-15E/I és az F-16I, amelyek irdatlan mennyiségű kerozint cipelnek magukkal minimális manőverező képesség mellett. Az F-35-ös pedig póttartályok és légi tankolás nélkül, csaknem teljes manőverező képesség megtartása mellett tudja mindezt.
Előzmény: r1 (119)
r1 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 119
:)
En az uzembentartassal foglalkozo szakembereket irtam akik egy resze resze meg a SZU-ban tanulta a nyelvet, az adott technikat es annak javitasat (igaz, lassan tenyleg kikopnak a rendszerbol), Te pedig arrol beszelsz, hogy az utobbi evekben sok katonat beiskolaztak (joreszt kulsos civil neyelviskolaba) angol nyelvtanfolyamra. Attol, hogy sok magyar katona tett angolbol stanag vizsgat meg nem fogjak tudni javitani az amerikai atomtengeralattjarokat.
Hazankat tekintve pedig milyen is a szovjet es a "nyugati" tecnika szazalekos megoszlasa?:) Jelenleg az megy, hogy az oroszt kidobjuk, a korszeru nyugatit pedig nem tudjuk megfizetni, de ez nem azt jelenti, hogy javul az arany, mert mar csak keves az orosz technika.:) Lassan mar csak a gepkarabely marad, azt meg nem tanultak meg rendesen hasznalni.
A "SZU-50"-es valoban nem lesz olcso, de mindenkeppen olcsobb lesz mint a nyugati tipusok es Kina is rendre olcsobban teriti termekeit az USA-nal.
Termeszetesen a tevedes jogat fenntartom es nem allitok semmit, csak ugy gondolom.:)

Ui: A hatosugar adatok amire hivatkoztal megvannak? Erdekel, hogy valoban lenyegesen jobb-e az F-35 az elodoknel.
Előzmény: falconfun (118)
falconfun Creative Commons License 2010.02.20 0 0 118
Vitatkoznék. Oroszul már sokszorosan kevesebben tudnak a seregben, mint angolul. De ez a legkisebb probléma. Amit említettél az orosz technika NATO-n belüli alkalmazására, az a helikoptereket és néhány már elavulófélben lévő típust kivéve egyre ritkább. A görög lérakos lépések egyrészt a nyugati technikát alkalmazó törökök miatt történtek, másrészt szorgalmazta az USA is, hiszen így kiváló lehetőséghez jutott, hogy elemezhesse az orosz rendszereket (S-300, és Tor) A következő generációs harci repülőgépeknél más a helyzet. Tévedsz, amikor azt állítod, hogy a nyugatri rendszerek, hajtóművek integrációja nem okozna gondot. Nagyonis nagy gondot okoz. Más rendszerű tápegységek, más ellenőrző berendezések, más mértékegységű szerszámok, stb. stb. A T-50-es, aminek valószínűleg Szu-50-es lesz a típusjelzése (ajánlom figyelmedbe az Aranysas következő, márciusi számát) NEM fog elterjedni olyan mértékben, mint a jelenlegi orosz típusok, már csak azért sem, mert darabonként már most 100 millió dollárra kalkulálják az árát. Nem lesz egyszerűen üzemeltethető gép, ahogy a többi 5. generációs gép sem.
Előzmény: r1 (117)
r1 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 117
A valaszod elso reszet keszsegesen elfogadom (es nem is keseredek el) ha szamadatokkal alatamasztod.:)
Pl. az F-15/F16/F-18-al osszehasonlitva.:)

A masodik reszet viszont nem ertem (vagyis ertem, de nem ertek egyet). NATO tagorszagokat irtam, nem USA-t, a NATO-ban pedig jopar olyan orszag is van akik ma is tobbsegeben orosz technikat hasznalnak, az uzembentartassal foglalkozo szakembereik pedig meg mindig jobban beszelik az oroszt mint az angolt. Az integralas (ugy ahogyan irtam) nem hiszem, hogy gondot okozna. Szvsz inkabb a civilek agyaban okozna zavart egy ilyen lepes.
A nemetek atvettek az NDK-s Mig-29-eket, a gorogok vettek SZ-300-at, de a volt alakulatomnal is egyszerre van KUB, MISTRAL es Igla, izraeli cegek pedig barmikor akar korszerusitenek is orosz repulogepeket.
Egy fejlesztes alatt allo tipusnal (amit licenszben lehetne gyartani) minden szukseges modositasra van lehetoseg.
Ha nem valtozik a jelenlegi irany akkor 10-15-20 ev mulva ugy fog kinezni a felallas, hogy korszeru gepekbol a NATO-orszagokban lesznek az F-35 kulonbozo valtozatai (+ az USA-nak kb. 100-120db mukodo F-22), mig sok harmadik vilagbeli orszagban szazaval lesznek a T-50-ek (esetleg korszeru kinai vadaszbombazok), es korszeru legvedelem (Tor, SZ-300, SZ-400 stb), aztan majd menjel oda ha balhe van.:)
Szvsz nem veletlen, hogy tobb szovetseges orszagot is erdekelne az F-22 es kesobb meg meglehet a bojtje annak, hogy nem elado.
Előzmény: falconfun (116)
falconfun Creative Commons License 2010.02.20 0 0 116
El kell, hogy keserítselek. Az F-35-ös hatósugara kiemelkedően magas, sokkal jobb, mint a jelenlegi típusok többségéé. Az orosz technika nyugati rendszeresítésének nincsenek meg az alapjai, és különben is várjuk meg, hogy a T-50-esből mi lesz.
Előzmény: r1 (114)
gacsat Creative Commons License 2010.02.20 0 0 115
Szerintem az oroszoknak kínálni kellene a gépet "üresen" is. Aztán mindenki azt épít bele, amit akar.
Előzmény: r1 (114)
r1 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 114
Mondok egy eretnekseget.:)
A NATO-orszagoknak meg kellene fontolniuk, hogy (az F-35 VTOL valtozatan kivul) hordozoeszkozkent T-50-et rendszeresiti es integraljak a sajat fegyverzetet (akar sajat hajtomuveket is), stb. A gyartas pedig folyhatna akar indiaban is, de ez reszletkerdes.

Meglatasom szerint az F-35 a kis hatotosugara (1000 Km) miatt nem lesz alkalmas (a legifoleny kivivasara, megtartasara, max a tamadhato hatarszakasz parszaz Km-es melysegeig) egy olyan orszaggal szemben amelyiknek eleg nagy a terulete es a legvedelme megfelelo ahhoz, hogy a terulete folott a legi utantolto gepek tevekenyseget megakadalyozza. Ha egy ilyen orszag meg rendelkezik is pl. 250 db T-50-el ....
gacsat Creative Commons License 2010.02.19 0 0 113
És 1 szakértő cikk:

http://kitekinto.hu/europa/2010/02/01/levegben_az_uj_orosz_kemrepul&lap=2

Ebben az "üres" gép árát csak 40 milára teszik.
gacsat Creative Commons License 2010.02.19 0 0 112
Íme a szovjet ellenszer a lopakodó technikára:

http://englishrussia.com/?p=10704
gacsat Creative Commons License 2010.02.19 0 0 111
Nemrég volt róla szó a másik topikban. Képeket is tettem be a maradványairól. Nagyon sajnálom, hogy nincs belőle működő példány.
Előzmény: Zicherman Istvan (110)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2010.02.18 0 0 110
Bartini egyik szerkezete repülés közben:
http://panzer-papa.livejournal.com/166667.html#cutid1
r1 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 109
Nem. A fegyverzeti tanszeken vegeztem igy a honi rendszereket nem ismerem. Mi a csapatlegvedelmi eszkozok egy reszet tanultuk (a krugnal, majd kis kiterovel a kubnal voltam, de utobbinal mar ritkan talalkoztam a technikaval).
Előzmény: gacsat (108)
gacsat Creative Commons License 2010.02.18 0 0 108
Csak nem lérakos voltál a Zalkán?
Előzmény: r1 (104)
gacsat Creative Commons License 2010.02.18 0 0 107
Hát, nagyon látványos. Vajon mennyit látnak ezek a radarok 1 Raptorból erős zavarás mellett? Gyanítom, hogy semmit.
Előzmény: r1 (105)
r1 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 106
Tobbe - kevesbe igen, de egy repulogep harcaszati kepessegeit szvsz nem lehet onmagaban megitelni. Sok fugg a harcaszati elvektol es az adott feladattol/korulmenyektol (milyen kulso segitseget kap a foldrol, levegobol, milyen feladatot kell ellatnia, sajat, vagy ellenseges terulet folott kell-e tevekenykednie, napszak, idojaras, stb). Sajat terulet folott tamaszkodik pl. a legvedelemre is, ami ha jol felszerelt es jol szervezett akkor nem mindegy, hogy segiti, vagy tamadja.
Előzmény: misinator (99)
r1 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 105
De erre a rendszerre nem csak a levegoben levo tobbi gep miatt van szukseg, hiszen a foldrol is eleg sokan vadasznak rajuk:
http://www.youtube.com/watch?v=OPYL-Me0wPA&NR=1
Előzmény: r1 (104)
r1 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 104
Ha jol ertem akkor tenyleg naivan latod, de ezen lehet segiteni.
A radiolokaco alapjairol pl. itt olvashatsz:
http://www.nbsz.gov.hu/docs/Radiolokacio.pdf

(Kar volt ezt elokeresnem, mert eszembe juttatta, hogy lebontottak a volt iskolamat. 1456 napot toltottem ott es felmegy a vernyomasom ha eszembe jut, hogy leromboltak)

Az IFF rendszerrol pedig pl. a grippenekkel kapcsolatban itt, de biztosan vannak jobb oldalak is:
http://209.85.135.132/search?q=cache:896jtM-R-eUJ:www.honvedelem.hu/nyomtat/9770.html%3ForiginalUri%3Dcikk/8/9770/gripenhaditechnika.html+IFF+barat-ellenseg+felismero+rendszer&cd=2&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&client=firefox-a

Előzmény: Macroglossa (101)
r1 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 103
A kepek forrashelyere mar nem emlekszem, de asszem valamelyik orosz oldalrol.
A hullamos lemezeles aerodinamikai szempontbol nem hatrany, de ha mas szempontbol az akkor majd modositjak. Az elkovetkezo evekben szinte minden modosulni fog valamilyen mertekben.
Elnezve a kialakitast a repulesi tulajdonsagokkal szerintem sem lesz gond.:)
Előzmény: misinator (81)
gacsat Creative Commons License 2010.02.17 0 0 102
Nem tudom. Mindenesetre az ellen se hülyébb. Ha látszik, látja is mindenki.
Előzmény: Macroglossa (101)
Macroglossa Creative Commons License 2010.02.17 0 0 101
lehet, hogy nagyon naívan látom a dolgokat, de azért az F22/PAK-FA se láthatatlan, hanem csökkentett észlelhetőségű repülőgép, az AWACS tetején pedig a dolgok jellegénél fogva egy bazi nagy radar figyel, nem lehet, hogy nem is kell semmi külön felszerelés, hogy lássák?
Előzmény: gacsat (100)
gacsat Creative Commons License 2010.02.17 0 0 100
OK, de hogy jön ez ide? Arról volt szó, hogy hnnan tudja a saját AWACS ...
Előzmény: misinator (99)
misinator Creative Commons License 2010.02.17 0 0 99
Igaza van ebben Kővári Lászlónak: ritkán harcolnak egymás ellen pusztán fegyverek /illetve kezelői/: Fegyver-, parancsnoki-,felderítő-,rádióelektronikai harc., stb., stb. rendszerek, kiképzési filozófiák, logisztikai hátterek, na meg a humán faktor.
Az én kezemben a "vindózhét" se ér annyit, mint egy jó érzékű középiskolás kezében a 98-as...
Ugyanez a különbség kijöhet, meg ki is jön a háborúkban is.
Így elméletivé válik, hogy melyik a jobb, az F-15, v. a Su-27, Raptor vs. ПАК-ФА... Lehetne sorolni.
Ezt úgy jellemezte, hogy pl. az izraeli légierő üzemeltetésébe valósággal legyőzhetetlen lenne /a Su-27/.
Én meg azt tenném hozzá, hogy egyes arab légierők kezében - a múltból kiindulva - az F-22, meg a Сухой Т-50 is egy kalap szamócát nem érne...

Szerintetek?
Előzmény: gacsat (98)
gacsat Creative Commons License 2010.02.17 0 0 98
Erre való a számítógép. Különben sem az a lényeg, hogy mit ad, hanem az, hogy hol?.
Előzmény: Yoshi (97)
Yoshi Creative Commons License 2010.02.17 0 0 97
inkább a humán faktor...

ha csak dedikált extrarövid adásokból van 100 a légtérben, plusz még 1000 fals, esetleg tombol az EW, akkor operátor legyen a talpán, aki kiválogatja...

szerintem...
Előzmény: gacsat (96)
gacsat Creative Commons License 2010.02.17 0 0 96
Ez szerintem számítógép kérdése.
Előzmény: misinator (95)
misinator Creative Commons License 2010.02.16 0 0 95
Meg elkapni egy extra rövid üzenetcsomagot abban a rádiófrekvenciás zajban...

Talán a Zöldsapkások c. könyvben olvastam nagggyon régen, hogy már akkor alkalmazták ezt a kommunikációs technikát.
Előzmény: falconfun (94)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!