Keresés

Részletes keresés

couguar Creative Commons License 2010.10.13 0 0 313
Az összes magánnyugdíjpénztárról.
Előzmény: O. Kán (309)
my_nick Creative Commons License 2010.10.13 0 0 312
Szia!

Koszi a kerdest, jo! Szemelyesen is erintett vagyok edesanyamon keresztul, ugyhogy felelosen tudok nylatkozni :)

Eloszoris!
Nyugdijjarulekot egy ember 30-40 even at fizet. Az mnyp-t kevesebb, mint 15 eve vezettek be, tehat aki mostanaban menne nyugdijba, annak kb. fele annyi penze van a szamlan mint ami a rendszer teljes felfutasakor rajta lesz (ha 0% realhozamot feltetelezunk). Az szemetseg volt, hogy az ugynokok (nem a pentarak!, ilyenkor az ugynok a szemet a jutalekert) rabeszeltek olyan embereket, akiknek ma max. 15 evuk lenne a magan pillerben, hogy valtsanak (nem volt ugyebar kotelezo). Ezek az emberek az eletukben azelott befizetett nyugdijjarulekaik negyederol ha ugytetszik lemontdak, mert a majdani allami nyugdijuk 25%-at igy elbuktak.

Naszoval, a most visszalepetteknek kb. fele annyi penze volt a jarulekszamlan, mint normalisan lenne es meg ehhez jott a valsag, ugyhogy nem meglepo, hogy sokan vissza akartak lepni (es a Bajnai kormanynak is jol jott egy kis koltsegvetesi lyuk foltozasara, ez teny). De ez egyreszt meltanyolhato volt a fent emlitett ugynokosdi miatt, masreszt _onkentes_ volt a visszalepes :)

Emlitettem, hogy erintette Edesanyamat is, kb 3-4 ev mulva mgy nyugdijba. Vegul ugy dontottunk, hogy visszalepunk, de el kell hogy aruljam, hogy a szamlan levo penz emberi szamitasok szerint kb a kiesett 25% nyugdij 75%-at mar fedezte volna igy is, pedig valsag + meg csak tizenegy-tizenket eve gyujt ugye.. Amugy azota mar valtozott a nyugdijszamolas, szoval a kiesett 75%-anal tobbet fedezett volna jelenleg es igazabol nem is biztos, hogy jo dontes volt visszalepni.
roviden :)
Előzmény: moziga2 (283)
Hansági. Creative Commons License 2010.10.13 0 0 311
Majd fogják csökkenteni.
Előzmény: toloba (305)
couguar Creative Commons License 2010.10.13 0 0 310
Az attól függ, a mnyp milyen eszközeitől volt kénytelen emiatt megválni... azért ez nem egy ingatlanalap, hogy ha a tagok fele kilép és sürgősen el kell adni áron alul egy ingatlant, akkor a tagok másik fele is tuti veszteséget realizál...
Előzmény: Hansági. (302)
O. Kán Creative Commons License 2010.10.13 0 0 309

A 300 hozzászólás között egyáltalán felmerült valakiben az az alapvető kérdés, hogy melyik magánnyugdíjpénztárról van szó? (Csak a további nyálverés megelőzése érdekében kérdezem.)

macmester Creative Commons License 2010.10.13 0 0 307
"Túl sok multi lábára léphetünk rá egyszerre, a magánnyugdíjpénztári utalások leállítása alkotmányos aggályokat vet fel, a német kormány is panaszkodhat - többek között ilyen reakciókat váltott ki Orbán Viktor mai csomagja, melynek fő elemét az energiaszektort, a kereskedelmi láncokat és a távközlési cégeket érintő új különadók jelentik. Úgy tűnik előzetes egyeztetés egyetlen iparági szereplővel sem folyt."

:)
Híd Creative Commons License 2010.10.13 0 0 306
Az szja-tól? Ne viccelj. A munkáltatói terhek alacsonyabbak, az számít, de hogy a sima bruttódból mit nyúlnak le, az lényegtelen.
Előzmény: Jroux (297)
toloba Creative Commons License 2010.10.13 0 0 305
Akkor legyenek újra megemelt adók ?"

Mér, mikor csökkentették őket?
Te tucc olyan Gyurcsány-Bajnai megszorításról amit visszavont a Fideszkormány?
Van újra 13 havi nyugfíj pölö?
Előzmény: Törölt nick (282)
Híd Creative Commons License 2010.10.13 0 0 304
A vagyonkezelőnek ehhez mi köze? Ott van nála a saját különbejáratú lóvéd, és azt forgatja. Semmi köze ahhoz, hogy az aktívak mit fizetnek be, mivel a te saját aktív korodban befizetett pénzeddel dolgozik.
Előzmény: Jroux (286)
nemhívő Creative Commons License 2010.10.13 0 0 303
Mert a plebsnek csökken az adóterhe? A plebs 5 milla fölött keres évente?:))))
Ugyan miért gazdálkodná? Még több diákmunka, még kevesebben dolgoznak még többet a beszállítók meg még szarabbul kapnak, te meg pár forinttal többet fizetsz, oszt jónapot.
Hülye lenne benyelni. Árverseny? Kivel, a másik megadóztatottal?
A kisboltok, meg éppen ezekben vásárolnak. A kör meg bezárult. Álmodj királylány.
Lószar ez nem gazdaságpolitika. A megszorításokat nem közvetlenül kapod, hanem közvetve. Az adó, árképző költség. Nem bonyolult. Lehet nem most, de holnap igen.
Előzmény: sarpy (295)
Hansági. Creative Commons License 2010.10.13 0 0 302
És a magánnyugdíj pénztári tagok.
Előzmény: couguar (299)
macmester Creative Commons License 2010.10.13 0 0 301
Komcsik pénze...

Kína itt kérne is valamit a pénzéért...

kérdés dolgozott valaki már Ázsia módon?
én ugyan a Kínai módit nem ismerem, de D-Koreában és Japánban is volt szerencsém néhány hónapot dolgozni élni, továbbképződni...
Szerintem kis hazánk munkavállalóinak 90% vért hugy@zna...
Előzmény: Törölt nick (279)
toloba Creative Commons License 2010.10.13 0 0 300

Legyen igazad...
Előzmény: Jroux (297)
couguar Creative Commons License 2010.10.13 0 0 299
Mellesleg hasonló jellegű mint pl a devizahitelek forintra átválthatósága. Pláne amikor gyönge a forint. A kormányok nyomultak ebben a témában. Gondolom nem sokan vették igénybe, mert egyben realizálnák az árfolyamveszteséget, a kamatkülönbség miatt meg jóval magasabb lenne a forint törlesztő. Nyugdíjpénztár esetében államiba átlépéskor viszont megszűnik az egyéni számla, az árfolyamveszteséget az állam viseli. Szóval tipikus populista intézkedés, amivel végül az adófizetők jártak rosszul...
Előzmény: couguar (293)
macmester Creative Commons License 2010.10.13 0 0 298
én meg egy elbacott vadkapitalista vagyok... aki az utóbbi időben túl sokat élt és melózott külföldön, úgyhogy elvadult a magyar viszonyoktól
"itthon van" adóügyileg 2 gyerkőc akiket egyedül nevelek, a bruttóm jó magas, szóval én már a mostanival is nyerek a jövőévivel meg pláne...

de nem szeretném ha az állam 360 000 pénzemet lenyúlná... az meg, hogy előkészítik az önkéntes átlépés lehetőségét, még kevésbé nyugtat meg...
Előzmény: kódorgó (276)
Jroux Creative Commons License 2010.10.13 0 0 297

Érdekes, eddig a csapból is az folyt, hogy Szlovákia pont ettől sikeres. Ezek szerint változnak a vélemények. A különadó meg átmeneti. Amúgy én nem tartok attól, hogy pl. az EON emiatt kivonul. Még így is marad akkora profitja (%-ban), mint Németországban.

Ha viszont tartani tudjuk a hiányt, akkor a bizalom Magyarország felé növekedni fog, ennek pedig lesz tőkevonzó hatása. 

 

 

Előzmény: Híd (257)
Hansági. Creative Commons License 2010.10.13 0 0 296
Valószínűleg nem akarják megérteni. Vagy fontosabb a párthűség? Vagy csak nincs magán nyugdíjpénztári tagságuk. Mondjuk nekem sincs, de attól még értem, hogy ami személyes és örökölhető, az saját pénz. Az állami meg megy a nagy közös kalapba, abból fizetik a mostani nyugdíjakat. Én meg hiába fizetek, lehet, hogy egy kanyi nyugdíjat se kapok majd. Legfeljebb nyugdíjkorhatár emelést. :((
Előzmény: couguar (272)
sarpy Creative Commons License 2010.10.13 0 0 295
Ha nő a vásárlóerő, mert nem a plebs tökeit szoronmgátják, mint a szocik, akkor  majd kigazdálkodja a tesco azt a pluszt.
Előzmény: nemhívő (292)
RontóPál Creative Commons License 2010.10.13 0 0 294
hogy i9s áll a választási küszöbünk?:-)) reményhal?
Előzmény: moziga2 (244)
couguar Creative Commons License 2010.10.13 0 0 293
Populista intézkedés volt. Az emberek nem értenek a befektetési alapokhoz, látják hogy esik, menekülni akarnak. A kormány meg megadja nekik ezt a lehetőséget.
Előzmény: moziga2 (283)
nemhívő Creative Commons License 2010.10.13 0 0 292
Nocsak! Örülök hogy egyetértünk, adóemeléssel nem lehet gazdaságélénkítésről beszélni.
De akkor mijja faxnak ezek a pótadók vagy mik? Ez olyan szocis megoldás nem? Adót emelni a költségvetési hiány lefaragása miatt.
Előzmény: Törölt nick (282)
my_nick Creative Commons License 2010.10.13 0 0 289
Barcsak ugy lenne!
A gyerekek utani adokedvezmenyt en is tamogatom.. es a csp-t csokkenteni kene u. azzal a lendulettel (Hogy miert, az szerintem vilagos. a jovobeli aktiv--inaktiv aranyt javiana a csokkentes is a csp-ert szult gyerekek szamanak csokkenesen keresztul).

Amugy mnyp elertekteleedes - ha itthon nem jo a korfa az nem jelenti azt, hogy a vilagon sehol nem az. Az mnypnek oyan regiokba (is) be kell fektetnie, ahol meg jo a nepessegarany hosszu ideig. Ott nem fognak lezuhanni az eszkozarak.
Előzmény: kódorgó (262)
sarpy Creative Commons License 2010.10.13 0 0 287
Nem igazán vágom, hogy miért 30 milliárd fixről van szó. Gondolom a magánnyugdíj-pénztári befizetések nem havi fix 30-at adnak ki. A 30-on felüli összeget meg továbbutalják? Vagy ez a 30 milliárd egy fix összeg, amit most is mindig utal a kormány attól függetlenül, hogy mennyi folyik be?
Jroux Creative Commons License 2010.10.13 0 0 286
Én meg úgy látom, hogyha olyan helyzet alakulna ki, hogy van kétmillió aktiv és ötmillió inaktív, akkor a vagyonkezelő sem tud majd semmit tenni. He meg nem így lesz, akkor működne a felosztó-kirovó szisztéma is. 
Előzmény: Híd (253)
macmester Creative Commons License 2010.10.13 0 0 285
Na ja fényes szelek fújnak, ragyogó mosollyal szopjunk még 20 évet...

hagyjuk... nem tom ki öltötte ki (Matolcsy) de úgy rúgnám t@k@n hogy csak na...
Előzmény: my_nick (258)
nemhívő Creative Commons License 2010.10.13 0 0 284
Tehát te szívesen lemondasz a saját 8 százalékodról, mert az jó az országnak. Ennyi erőből lemondhatnál az szja csökkentésről is - már ha érintett volna egyáltalán.
Előzmény: kódorgó (276)
moziga2 Creative Commons License 2010.10.13 0 0 283
"Egy ilyen mnyp rendszer bevezetesekor amig el nem kezdenek nyugdijba vonulni csak plusz kiadas van, aztan elkezd csokkenni kifizetendo nyugdij erteke-> csokken a hiany."

Aha. Akkor mire véled a tavalyi csakvilágválságkezelőelqrmány intézkedését, hogy 50 év felett az utolsó utáni pillanatban át lehetett menni az államiba? Ez meg is történt tömegesen. Nem hülyék az emberek látván az addigi ""hatalmas"" szabadon elkamatyoltmegtakarításaikat. Mi ez? Burkolt ravasz államosítás? Hát az. Akkor miről beszélünk most itt?


Előzmény: my_nick (258)
Hansági. Creative Commons License 2010.10.13 0 0 280
Rám sem akkor, sem most nem fognak lövöldözni. Nem megyek ugyanis ilyen helyre. Én még a tévében se nézem az eseményeket. Csak a híreket szoktam megnézni, hogy tudok-e menni hétfőn dolgozni, vagy szétverték a várost a kedves honfitársaink.

Amúgy meg nincs magán nyugdíjpénztári tagságom, mert túl öreg vagyok már ahhoz. Az más kérdés, hogy a nyugdíj még messze van, lehet, hogy tán sehol se lesz, mire odajutnék. (Már ha egyáltalán megérem.)

Előzmény: Törölt nick (275)
nemhívő Creative Commons License 2010.10.13 0 0 278
Akkor most menj le megvenni a Tescoban, mert emelik a jövedéki adót is, meg aztán aztán olyan hülye te sem lehetsz, hogy elhidd, hogy nem te fogod kifizetni a pénztárnál a most bejelentett különadót, hanem az angol tulaj csenget majd valahol a Cityben:)
Előzmény: Törölt nick (270)
Jroux Creative Commons License 2010.10.13 0 0 277
Ne éljük fel a tb befizetéseket. Tehát szüntessük meg a felosztó-kirovó rendszert 1 nap alatt? Mondjuk, aki 40 évig befizetett a tb-be, és most menne nyugdíjba az ne kapjon egy furnyákot sem? 
Előzmény: Celtis (247)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!