Keresés

Részletes keresés

sztomi1981 Creative Commons License 2019.05.29 0 0 383

Üdv Mindenki!

Most beszéltem kb 5 különböző kivitelezővel az injektálásról, és még mindig nem tudom hogy folyadék vagy krém vagy hogy alacsony vagy magasnyomáson kell bejuttatni. Ez nem lehet ennyire eltérő, valamelyik csak jobb mint a másik mészkó falazathoz, nem? 

 

Kérdésemre hogy mi van akkor ha nem sikerul jól és 2-3 év múlv amegint vizes a fal, mondték hogy vállalnak 10-20 év garanciát, de még sosem  volt olyan hogy nem jó valami... 

 

Szóval mik a vélemények az injektálásról?

Olvastam a fórumot, de úgy látom ide is sok kivitelő ír, nekem a háztulajdonosok általi tapasztalat kellene, köszönöm .

Nagymatyo Creative Commons License 2019.05.18 0 0 382

Kérdés:

sikamur injektor krémmel szigeteltük a falat. Mikor lehet az injektálás után újra vakolni?

Kell-e szünetet tartani?  Vagy lehet azonnal.

 

A választ,  ha jön köszönöm előre is.

 

Miskatom Creative Commons License 2019.04.08 0 0 381

Nekem is van tapasztalatom ezzel a gravómágnes-dobozzal: NE!

 

2 éve örököltünk egy kis ikerházrészt, ahol fel volt szerelve már ez a szerkezet. Fura módon az egyik fal tök száraz volt, a többi meg omladékos, nyirkos. Megtudtuk, hogy az a fal azért száraz, mert az a szomszéddal közös fal, amit a szomszéd az ő oldaláról már évekkel ezelőtt leszigeteltetett. Én meg azt gondoltam, hogy rossz irányba sugároz az a doboz a plafonon.

 

Hát ennyit a a nagy gravomágneses energiáról! A szomszéd megadta nekünk a szigetelők telefonszámát és már kaptunk is tőlük árajánlatot fúrt szigetelésre. A nő, aki kint volt tök kis aranyoska volt, és elég meggyőző. Arra számoltunk, hogy 6-8 kiló között fog megállni, de kellemesen csalódtunk. A közel 60 m2- es házra 280 ezer lesz. Szerintem ennyiért nem is keresgélek másik céget, vagy technikát. A szomszéd házrésze teljesen száraz, még a levegő is más nála.

 

Na de majd látjuk az eredményt, ha készen lesz! Egyenlőre engem ez az Obex Kft-s ajánlat meggyőzött, repül a gravomágnes.

 

14Arsenal14 Creative Commons License 2019.03.10 0 0 380

Közben lentebb írt problémám megoldódott magától. 2 éve fűtetlen volt a lakás. Mi nem rég költöztünk be és elkezdtünk nagyon fűteni és alig szellőztettünk. És igaza volt aki írta, hogy a pára lehetett a gond, mert mióta naponta szellőztetve van rendesen a helység. 2 hónapja semmi nyoma sincsen semminek. Penészes is volt vizes is ezek megszűntek. Alapos tisztítás után szavoval + szellőztetés megoldotta a problémát. Alul 2 sarkot levertem hátha alulról ázik, de semmi nyoma nincsen 2 hónap után sem, hogy probléma lenne.

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.02.20 0 0 379

Meg én is foglalkozom vele:

 

Gravomágneses falszárító készüléket készíthetünk otthon, házilag is. Saját ötletem és így ez nem esik aquapol szigetelési liszensz alá. Minimális az előállítási költsége és garantáltan ugyanolyan jól működik, mint a drágább típus.

 

https://erkolcstan.blog.hu/2019/02/20/gravomagneses_falszaritas

Előzmény: Hartlein_K (378)
Hartlein_K Creative Commons License 2019.02.04 0 0 378

http://szkeptikus.bme.hu/aquapol/

 

Mielőtt döntenek a megoldásról, és el akarják kerülni a felesleges kiadásokat érdemes megnézni...

 

Az Index Fóruma is foglalkozik ezzel a témával:

 

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9106611&la=150427612

Dragon22 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 377

Kevésbé átlátszóan nem tudtad volna a saját cégedet (vagy saját magadat) reklámozni? :)

Előzmény: injektal (374)
illmari Creative Commons License 2019.01.29 0 0 376

Üdvözlöm!

Érdeklődni szeretni ki csinálta a szigetelést.

Válaszát előre is köszönöm

Illés Mária

Előzmény: injektal (374)
eekeili Creative Commons License 2019.01.26 -1 0 375

   Az a vidéki cég akivel elégedett vagy, annak nincs neve ?

 

  Csak ennyit találtam :

 

 Telefon: 0630 675-0839

Utólagos falszigetelés az ország egész területén!

 

 

 Netán egy hirdetés első lépése !!!

Előzmény: injektal (374)
injektal Creative Commons License 2019.01.26 0 0 374

Utólagos szigeteléssel kapcsolatban 2 lakásom 1 kertes házam nekem egy vidéki cég szárította ki. Mindössze hárman dolgoznak és bátran merem bárkinek ajánlani. Ja és a kertes ház amit utólagos vízszigeteléssel kiszárítottak az vályog volt, igaz tégla alappal 50cm-es vastagságú.

szigeteles.eu

myibit1 Creative Commons License 2019.01.19 0 0 373

Köszönöm a tanácsokat. 

Lenne egy másik kérdésem is, ismeri valaki a ROGA-THERM hőszigetelő aljzatbetont és vakolórendszert?

www.roga-therm.com

Tapasztalata valakinek?

Esetleg Magyarországon hol lehet hozzájutni?

Előzmény: Keresztes1 (372)
Keresztes1 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 372

Engem lebeszéltek a lemezszigetelésről, és injektálható szigetelést csináltattunk helyette. Még 2014-ben csinálta az Obex Kft , és most adtuk el a házunkat. A szigetelés még mindig garanciás, és a vevő még át is nézette a házat mielőtt megvette. Egy mérnököt hívott, akinek megmutattuk a garancialevelet, és megméricskélte a falat is. Azt mondta, hogy teljesen kiszáradt, és szerinte korrektül lett megcsinálva. 

Most, amit vettem helyette házat, az is vizes, de így legalább olcsóbban tudtam megvenni. Nem nagy kaland ez az injektálós szigetelés, és a cég még megvan aki az előző házunkat is csinálta. 

Szóval nem kell feltétlenül szétvágatni a falat, mert ez is működik. Szerintem inkább jó szakembert kell keresni, aki nem tűnik el, miután kifizetem 👌😉

Előzmény: myibit1 (369)
hopepe61 Creative Commons License 2019.01.06 0 0 371

Kedves barátom! A fal teljes átvágása , / teljes hosszban/, és kemény műanyag -vagy rozsdamentes fém lap beépítése a 100%.os megoldás.  A többi mind átverés!  pepe.

 

Előzmény: myibit1 (369)
14Arsenal14 Creative Commons License 2019.01.06 0 0 370

Üdvözlöm!

 

Köszönöm szépen a választ. Helyileg Nagykanizsán található. Megoldható a probléma egyszerűen vagy bontani kell az egészet , hogy meg legyen szüntetve? Köszönöm előre is a választ

Előzmény: coffemilk (368)
myibit1 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 369

Üdv indenkinek!

Segítséget szeretnék kérni vályogfal felszálló víz elleni szigeteléssel kapcsolatban.

Tudna valaki ajánlani hatékony, de nem túl drága megoldást amit nem feltétlenül csak erre szakosodott cég tud megcsinálni?

A Dryzone és Dryrod termékeknél hallottam egy jóval olcsóbb,de szintén angol: Aquablock terékről.

Van valakinek ezzel kapcsolatban már tapasztalata?

Esetleg valami más jó megoldás?

A vályogfal kb.: 60cm vastag és kb.: 20m hosszan kellene szigetelnem.

 

coffemilk Creative Commons License 2019.01.01 0 0 368

Ahogy nézem, itt elsősorban nem vízszigetelési probláma van, hanem ez tipikusan párakondenzáció. Egy hőkamerás vizsgálat megmutatná egyértelműen a baj okát. Hol van ez helyileg?

Előzmény: 14Arsenal14 (367)
14Arsenal14 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 367

Csatolom a képeket!

 

 

 

 

14Arsenal14 Creative Commons License 2018.12.01 0 0 366

Helló!


1 hete vettünk egy családi házat saját magunk végezzük a felújítást. Eddig sehol nem találtunk vizesedést egyedül az előtérben egymás fölötti részen. Mit lehetne kezdeni a helyzettel? Kinti részen ahol a két sarok vizesedik olyan mintha befolyna alá az esővíz lehet új lábazat megoldaná alul a helyzetet és belülre pedig szárító vakolat? Viszont  a fenti két sarkot nem értem, mert nem tud ázni sehol és a tetején ilyen cserepes kinézetű kátránypapírból van csinálva a tető. Nem láttuk, hogy meglenne-e a repedve.  Csatolok képeket. köszönöm a segítséget

phenocilus Creative Commons License 2018.11.24 0 0 365

Egy kis(nagy!)segitségre lenne szükségem. Fél éve vettünk egy 16 éves szigetelt házat. A lábazat nem volt szigetelve hanem azzal az aprókavicsos mügyantás dologgal volt burkolva. Pár helyen fel volt táskásodva. Nyáron levertem és hagytam száradni. Utána tettünk rá xps szigetelést .

Eljött az ősz és jöttek az esős napok.

A víz előbukkant az xps mögül is alul felül a vakolaton . Az xps alá mem lett rakva vizszigetelés ,az csak az alap és a fal között van vízszintesen. Most mit tegyek?

Létezik erre megoldás?

Előzmény: grut (364)
grut Creative Commons License 2018.11.22 0 0 364

Nekem Rákosszentmihályon vagy 12 éve az Obex kiszárította a vizes házamat, de az élet úgy hozta, hogy 2016-ban Pécsre költöztünk ott vettem egy családi házat, a falak frissen voltak festve, a plafontól valami piramis forma tárgy lógott le. Az eladó azt mondta, ezt ne bántsam, mert ez tartja szárazon a házat, a kozmoszból vett energiával.

Ehhez képest a fal egy fél év múlva elkezdett térkép szerűen foltosodni, és gyanús volt nem e vizes. Nagy nehezen megtaláltam az obex régi garancialevelén a telefonszámukat, vagy 50 ezerért lejöttek pécsre, műszerrel bemérni a falakat. Aztán belefúrtak, és a fúró iszapot húzott ki.  miután megmutattam a plafonról lógó valamit a pasas azt mondta, ő nem hivatott ezt a szerkezetet minősíteni, de csak akkor vállalja el a szigetelést, ha leszereljük, és legalább 100 métere elvisszük az épülettől. Hiába akartam kiszedni belőle miért, nem nyilatkozott, azt monda, ő 40 éve szigetel, az apja is ezt csinálta gyerekei is ebből élnem, mégsem tudott annyit összeszedni hogy ezekkel pereskedjen. Azt sem volt hajlandó megmondani kik ezek az "ezek". Na, la szerkentyű a lomtalanításkor lett kidobva, elvégezték a szigetelést ki száradt a fal, és soha nem fogom megtudni mi volt az a gúlaszerű

igi_007 Creative Commons License 2018.08.19 0 0 363

Szervusz!

 

Hogy alakult a SikaMur szigetelés?

Érdemes rákölteni?

 

Köszi: Ignácz

Előzmény: regdan (314)
Kavits60 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 362

Üdvözlet!

 

Én is szigetelés ügyben érdeklődnék.

 

Egy pince-lakásról van szó. A szomszéd ház felőli fal volt nagyon salétromos, dohos, amikor megvettük. Akkor még a felújítás előtt leszigetelték. Nálunk is az Obex Kft csinálta. Nálunk viszont nem egy hölgy volt kint, hanem három elég marcona pasas, tipikus magyar építőipari stílussal megspékelve! Szó se róla, a szigetelést viszont tipp-topp lett, csak hát nem volt olcsó már akkor sem.

 

Ez már majd 4 éve volt, viszont most sajnos az utcai rész kezdett el átázni. Szívem szerint megint az Obexel csináltatnám, csak hát a szívem és a pénztárcám nem igazán vannak közös nevezőn.

 

Kérdezném, hogy tud-e esetleg valaki valami olcsóbb megoldást? Olyat ami már bevált!

 

 

 

kovacs51 Creative Commons License 2018.06.22 0 0 361

koszonom szepen a jelentkezest!! tenyleg nagyon fontos, mert rengeteg penzrol van szo.

 

tudnal esetleg reszletesebben is irni (akar privatban), hogy mit oldottak meg, mit nem, szerinted miert.

 

koszi

Előzmény: fustoske (360)
fustoske Creative Commons License 2018.06.21 0 0 360

Aquapol-3000 Kft- vel szigeteltettem, nem vagyok oda a gyönyörtől.A  probléma egy részét oldották csak meg.

kovacs51 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 359

szia @_KGR_ - sikerült a korabban irt szigetelesi modszered - hasonlo cipoben evezek. nincs valos gyakorlatil info:( meg szeretnenk oldani a problemat, de nem merunk belevagni, mert rohadt nagy melo, es nem vagyunk biztosak a sikeressegben... neked bevalt?

Előzmény: _KGR_ (169)
kovacs51 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 358

szia,

en is vizszintes szigeteles elott allok, nincs veszhelyzet (kb 40% a nedvesseg tartalma a falaknak), de nagyon szeretnem megcsinalni, hogy le legyen tudva.

van vki, aki mar megcsinala /csinaltatta, es megosztana a tapasztalatait (budai hegyoldal hazai elonyben)...

Előzmény: 20120814 (324)
haliholaci Creative Commons License 2018.06.16 0 0 357

A héten kedden pont Szhelyen járt a Sika területi képviselője, ahogyan kell fényképezgetett, majd ígéretet kaptam a megoldási javaslatra, sajnos eddig nem kaptam még választ. Valahogyan mindig falakba ütközöm. Szhelyen egyetlen céget sem találtam, a netes találatokra írt üzenetekből sem kaptam egyetlen egyre sem választ... Szépen elakadt itt a felújítás, amíg erre nem tudom a megoldást sajnos nem tudunk tovább menni.

 

Előzmény: haliholaci (356)
haliholaci Creative Commons License 2018.06.12 0 0 356

Sziasztok! 

Szokásos szuterén, kb 1m mélyen a padló a járda szint alatt. A vízszintes szigetelés felett csontszáraz, alatta nedves. A SikaMur 100-al próbálkoznék én is, de ami itt vizes az a törmelékes beton sávalap. Abban is működik? Van erről vkinek tapasztalata? A külső szigetelés megtörtént, de persze a talaj felől még kap vizet.

Laciniki77 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 355

Szia.  23 éves a pince a rajta lévő ház 12.

Volt nalam egy cég és az oxydtron nevű anyagot kinálták .

Nem kell ásni és csak belülről dolgoznak. 10 év garanciával.

Jól hangzik csak félek mert sokba kerül és nem akarom a pénzt kidobni.

Hátha valakinek van tapasztalata ..

Egyébként a pince lakásként üzemelt évekig

Előzmény: Törölt nick (353)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.15 0 0 354

nem írtad, hogy mikori a ház, ha újabb építésű, lehet, hogy megsérült a már meglevő szigetelés, és ezt könnyen tudod lokalizálni, akkor ott esetleg érdemes kintről leásni, és elhárítani a hibát.

 

Előzmény: Laciniki77 (352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!