Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2019.04.04 -1 0 29345

Ha tetszik és hobbizol, akkor vedd meg. Amúgy minek? Használni való új hasonló vaku van már kb. 10ezer pénzért, ami új és működik. Ez valószínűleg külön generátoros cucc.

Előzmény: A2Lac (29343)
A2Lac Creative Commons License 2019.04.03 0 0 29344

 

Előzmény: A2Lac (29343)
A2Lac Creative Commons License 2019.04.03 0 0 29343

Tisztelt fórumozók!

Magamat nem vallom annak, de talán tudna valaki segíteni, aki látott már ilyet.

Nekem nagyon tetszik, de nincs róla semmilyen infó, csak az hogy vaku. Se felirat, se kábel, csak egy csatlakozó aljzat. Állítólag 220 Voltos.

Mielőtt megvenném jó volna tudni, hogy miféle, még ha potom pénzt kérnek is érte.

 

 

 

Mattmatic Creative Commons License 2019.03.20 0 0 29342

Yongnuo 560 vakut keresek (esetleg távkioldóval együtt!) sürgibe.

Köszönöm!

képfaragó Creative Commons License 2019.03.12 0 0 29341

Erre nem tudom a választ, mert korántsem biztos, hogy a nagyobb feszültségű félvezető kellően gyors is. Én kipróbálnám azokat a rendszervakukat amelyek már léteznek és nagyon leszabályozhatóak.

Például a Metz 54 mz-4i 1/250 teljesítményre leszabályozható, és ekkor a villanási idő 1/20.000 s. (Ha valakinek kell, olcsón el is adom)

Az expozíció pedig némi érzékenységnöveléssel és nagyobb rekesszel megoldható.

Előzmény: ruzsa janos (29340)
ruzsa janos Creative Commons License 2019.03.12 0 0 29340

Később esetleg azért használtak nagyfeszültségű vakukat, mert ezek villanása rendkívül gyors.

Ma meg akkor, ha egyszerre akarok rövid, mondjuk 10-20 ns impulzust, de ugyanakkor valamennyi fényerőt is. Létezik 1500 voltos, sőt, valószínűleg nagyobb IGBT is , azzal már össze lehet hozni. 

Előzmény: képfaragó (29332)
képfaragó Creative Commons License 2019.03.12 0 0 29339

Kérdésed nem konkrét.

Előzmény: Jahno (29335)
képfaragó Creative Commons License 2019.03.12 0 1 29338

Nem javaslom, hogy ezer éves orosz hálózati vakut használj. Jelszó: jobb ma egy macska, mint holnap egy lakástűz.

Előzmény: zsizsimuzsi (29336)
ruzsa janos Creative Commons License 2019.03.12 0 0 29337

a projekt szerint tehát egyszerre kell megsüketíteni és megvakítani a macskát? :)

 

az a helyzet, hogy lényegesen egyszerűbb lenne egy LED-es reflektor, amit egy kondenzátorról működtetsz (a kondit egy ellenálláson + diódán keresztül töltöd a tápról, így nem szívja le nagyon a tápeségedet (gondolom, szempont), ha már feltöltődött, akkor nem fogyaszt (kivéve a kondi szivárgó áramát). Ha mindenáron ragaszkodsz a nagyon erős, negyon rövid impulzushoz, akkor a ledet működtetheted egy rövid impulzussal túlfeszültésgrel, akár a névleges feszültségének duplájáról egy 1-2 msec-os jellel. Így viszont nem kell belebonyolódni a 220 voltos vakuba.

Előzmény: zsizsimuzsi (29336)
zsizsimuzsi Creative Commons License 2019.03.12 -2 0 29336

Üdvözlök mindenkit.

Szeretnék segítséget kérni, mégpedig: van egy 220 voltról működő régi orosz vaku SAULUTE . Minden tökéletes működik, még ennyi év után is. Kérdésem az lenne, hogy meddig maradhat a 220 voltos vezeték áram alatt. Ha esetleg feltöltötte az aksit utána leáll a töltés?

Ugyan is csinálok egy macskariasztót és egy mozgásérzékelő kapcsolná a vakut és egy 110 decibeles szirénát. Tehát ez folyamatosan áram alatt lenne de csak akkor villanna, ha jön a macska. Ha valaki tudna ebben segíteni, vagy lenne más ötlete szívesen venném.      

 

                                Minden jó szándékú segítséget megköszönök.

Jahno Creative Commons License 2019.03.11 -1 0 29335
És akkor a kép hányad része lesz kiexponálva vele?
Előzmény: képfaragó (29334)
képfaragó Creative Commons License 2019.03.11 0 0 29334

Ha ma akarunk gyors villantást, manuális üzemmódban egyszerűen levesszük a teljesítményt. Szerintem az 1/50.000 másodperc körüli villanási idő egy jó rendszervakuval simán elérhető.

Előzmény: ruzsa janos (29333)
ruzsa janos Creative Commons License 2019.03.11 0 0 29333

Később esetleg azért használtak nagyfeszültségű vakukat, mert ezek villanása rendkívül gyors.

Na ebben reménykedem én is :)

 

Előzmény: képfaragó (29332)
képfaragó Creative Commons License 2019.03.11 0 0 29332

Ilyen hosszú villanőcső arra utal, hogy nagyfeszültségen, több ezer volton üzemelt. Réges-régen mikor még nem voltak jó elektrolitkondenzátorok, az ős vakuk nagyfeszültségűek voltak.

Később esetleg azért használtak nagyfeszültségű vakukat, mert ezek villanása rendkívül gyors.

Előzmény: ruzsa janos (29330)
szőrmók Creative Commons License 2019.03.10 0 0 29331

Esetleg repülő villanofénye lehetett.

Előzmény: ruzsa janos (29330)
ruzsa janos Creative Commons License 2019.03.10 0 0 29330

Meg tudná valaki mondani, mire használhatták ezt a villanócsövet?

Úgy 50 mm átmérőjű, üveg védőbúrában.

Én jelzőfénynek, vagy esetleg lézer-pumpáló csőnek gondolom.

Annyi látszik rajta, hogy KZ80 meg talán XB

nashi0312 Creative Commons License 2019.02.23 0 0 29329

Úgy tudom, hogy sajnos ez "gyári tulajdonság". Élőképnél nem villantja el a vakut.

Előzmény: MeredithGrey00 (29315)
Sayrec Creative Commons License 2019.02.20 0 0 29328

Sziasztok ! 

 Érdeklődnèk , hogy egy Nikon SB-22 vaku mennyibe kerülhet használtan ? Vettem egy kupac régi fotós dolgot , de erre nincs szükségen .

janibácsi2194 Creative Commons License 2019.02.20 -1 0 29327

Hy. eladnám Agfa tipusú 650W-os kamera lámpámat.(janibacsi2194@gmail.com)-ra lehet írni akit érdekel. üdv

PSASA Creative Commons License 2019.02.17 -1 0 29326

Típusváltás miatt eladó:

Sony HVL-F58AM vaku sn:19913xx

.Doboz, tok, talp…minden. Igazi nagy ágyú, minden tudó vaku. Állapota kitűnő. Ha egyszer próbáltad a Sony vaku fej billentését nem érted majd, hogy miért nem minden vaku tudja ezt alapból!

https://www.youtube.com/watch?v=-vS3bmqoNI4&list=PLZbXsZgtEh8ezS0IjVLN0UoPYGaOSCpW6

iá:80.000Ft

 

Sony HVL-F56AM vaku sn20622xx.

 tok, talp. Az F58AM előtti nagy vaku. Apró hiba, hogy a külső adapter csatlakozó takaró gumi füle elhagyta magát. Gumifedél így is a helyén van stabilan.

https://www.youtube.com/watch?v=xMGJS-1FjTg

iá:45.000Ft

 

Minolta 5002i vaku sn11133xx. Manuál vakuzáshoz ez is szép nagyot villan J

iá:10.000Ft

Igény szerint Sony-Minolta ADP-MAA vaku átalakító

https://www.youtube.com/watch?v=b_f5kUYpiv0

iá:8.000Ft

 

tel:30-914-dupla7-dupla6

email nyilvános

300eoss Creative Commons License 2019.01.28 0 0 29325

Valaki utánanézett már hogy melyik a legerősebb HSS-t tudó manuális rendszervaku Canonra? TTL nem kell

zorko Creative Commons License 2019.01.19 0 0 29324

Ja-ja, fel se teszem, csak bekapcsolom, már csinálja. :))))

Előzmény: Jahno (29322)
zorko Creative Commons License 2019.01.19 0 0 29323

Nem-nem, van másik kettő is, azok nem villognak. :)

Előzmény: képfaragó (29321)
Jahno Creative Commons License 2019.01.15 -1 0 29322
Ha leveszed a gépről akkor is? Kontathibát írnak elsőre, de hát az ilyen tippeknél sosem tudni.
Előzmény: zorko (29320)
képfaragó Creative Commons License 2019.01.15 0 0 29321

Nem tudom konkrétan megfogalmazni, de szerintem valami olyat kérsz a gép-vaku-objektív hármastól, amit nem lehet pontosan végrehajtani. A vaku a villogással jelzi, hogy amit kértél, az úgy nem megy.

Attól még igyekszik helyes expót kiadni, és nagyjából jónak is érzékeled, de ez nem a parancs szerinti működés.

Előzmény: zorko (29320)
zorko Creative Commons License 2019.01.14 0 0 29320

Úgy tűnik ez egy ilyen SB-600 probléma, neten lehet találni infót arról, hogy mások is jártak hasonlóan.

Nem melegedés, egyszerűen csak villog folyamatosan. Bekapcsolástól kezdve. :)

És minden jól, pontosan ugyanúgy működik, mint villogás nélkül.

Hát ez egy ilyen, most. Végül is lehet vele együtt élni. :)

Gondoltam, megkérdem a Nikon Kft.-t vagy ilyesmi, kíváncsi lennék mit mondanak, de közben el is felejtkeztem már róla.

Előzmény: nemethla (29319)
nemethla Creative Commons License 2019.01.07 0 0 29319

Nem melegedés miatti tiltás? Villan olyankor is, rendesen, ha épp villog a kijelző?

 

Előzmény: zorko (29317)
nosuit Creative Commons License 2019.01.07 0 0 29318

Üdv mindenkinek!

 

Eladó 220V AC adapter Godox/Pixapro AD600 PRO vakuhoz, amivel az akkus stúdióvaku hálózatról is működtethető. Vadonat új, véletlen rendelés, mielőtt visszaküldöm hátha valakinek jól jön. Áron alul, 30.000.- forint. (nincs gyári szám)

 

Telenor 999 3248

zorko Creative Commons License 2019.01.06 0 0 29317

Udv urak!

 

Tudja-e valaki, hogy SB-600 kijelzo villogasa mit jelent?

Minden ugyanugy mukodik, mint egyebkent de a komplett kijelzo villog. (Mar mint az lcd, a hattervilagitas nem.)

 

Koszonom!

nemethla Creative Commons License 2018.11.25 0 0 29316

A kérdés furcsa. Ha a fgépre a vakupapucsán/szinkroncsatiján keresztül a stúdióvaku villan, akkor bármilyen alkalmazással sütöd el a fgépet, a vakunak működnie kell. Nem keverendő össze a történet az olyan alkalmazásokkal, melyek a fgépet  ( godox, canon vakuk tudnak ilyet ) a vakuval távvezérelve oldják ki. Bár a vezérlést végző vaku villan és dolgozik is a fgéppel ))
Szóval, kellene pontosabb leírása az esetnek: milyen vakukioldó, milyen távvezérlés, stb.

 

Előzmény: MeredithGrey00 (29315)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!