Keresés

Részletes keresés

cserella Creative Commons License 2006.11.20 0 0 48
Sziasztok !
Halogénlámpát használ valaki növénymegvilágításra ?
Hidegtükröset már használtam 12 v-osat,az bevált ,de jelenleg nem találok hidegtükrös ,230 v-os izzót ,csak simát.
Van erről valakinek tapasztalata?
Köszi !
Turcsiorrú.004 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 47
Kedves W140!

Te 2800-3000 lumenből 36000 lux megvilágítást számítottál, ehhez a három darab 60 centis fénycsőnek közepesen 8 cm távol kellene lennie a növénytől, ami fizikai képtelenség!
A megvilágítást ugye így számolod:
megvilágítás [lux] = fényerősség [cd] / (távolság [m])négyzet,
a fényerősség pedig a fénycső mellett hozzávetőleg
fényerősség [cd] = fényáram [lumen] / (4 pi).
A megvilágítást szorozva az égetési idővel kapjuk a megvilágítottságot [luxóra]. Erre vonatkozóan kell találni szakirodalmi adatot. Szerintem küldj e-mailt egy botanikusnak a Kertészeti Egyetemre (biztos van, aki szívesen segít Neked)!
Fontos, hogy a megvilágítottsági igény napi néhány óra alatt teljesüljön (pl. rövid ideig egy erős sugárforrás csak kiégeti a növényt, viszont a növényeknek is szükségük van alvásidőre, ezért éjszakára a nyugalmukat biztosítani kell! – Ezért az Általad említett 10-12 óra igen jó megoldás lesz.

Üdvözlettel,
Turcsiorrú.004
Előzmény: W140 (46)
W140 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 46

Szia!!

 

 

Köszönöm a válaszod!!

 

De pont ezzel vagyok gondba mert nem tudom beszerezni sehonnan sem a kókuszpálma fényigényét!!!

Pálmás könyvemben olvastam,hogy magas fényigényű, ahol is a 3000 lux fölötti kategóriába sorolják!!

Szerintem 2800-3000 lumen óránként napi 12 órába ebből kifolyólag elégnek kéne lennie!(az kb 36000 lux + a mivel ablak mellett van számoljunk 6000 lux ot=42000lux 1 négyzetméterre vetítve!!

Ha tudnál valami pontosabb infót a kókuszpálma fényigényéről akkor kérlek jelezd nekem!!!

 

 

Üdvözlettel: Zoli

 

 

 

Előzmény: Turcsiorrú.004 (45)
Turcsiorrú.004 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 45
Kedves W140!

A növények a fotoszintézishez és a klorofil előállításához is leginkább a 450 nm és a 650 nm körüli (viszonylag szűk) sávokat képesek hasznosítani, így tudni kell, hogy az említett fénycsövek ezt jelentős mértékben tartalmazzák-e (egyébként valószínűsítem, hogy a Fluora bizonyára).
Meg kell tudni, a kókuszpálmának mennyi a napi besugárzottság-, illetve ebből megvilágítottság-igénye (a meglevő fényforrások spektrumával). Ezzel, és a meglevő fényforrások fényáramával meghatározható a szükséges égetési idő, illetve a fényforrások közepes távolsága a növény(ek)től. (Vagy szükség esetén a fényforrások számának módosítása.)

Egyelőre ennyit, és sok sikert a kókuszpálma neveléséhez!
Turcsiorrú.004
Előzmény: W140 (44)
W140 Creative Commons License 2006.07.11 0 0 44

Üdv. Urak!!!

 

 

 

Kókuszpálmához akarok használni mesterséges megvilágítást!!Annyit tudok hogy egész évben a teljes napfényt igényli!!

Összeraktam hozzá egy három db os egyirányú armatúrát a következő csövekkel:

2 db Osr Fluora,és 1 db Osr L 18W/640 cool white!!

 

Szerintetek bevilágítja kellő képen a növényt ez az összeállítás???

 

Számításaim szerint 2250 lumen a fényáram ezt 10-12 óra napi használnám!

Turcsiorrú.004 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 43
Sziasztok!
Lett egy tapasztalatom kompakt fénycsövekkel.
Jó múltkor vettem egy Philips Tornado fénycsövet, ami már a többedik volt. Erre lám, a másik mellett furcsa rózsáslilás fénye volt. Később ez a különbség valahogy eltűnt, de nem foglalkoztam vele.
Később (pár hete) megint vettem egyet. Bekapcsolás után mit látok? Ennek is rózsáslilás fénye van. Aztán ma már szinte éppolyan, mint a többi.
Szóval csak azt akartam mondani, akinél ilyen jelenség előfordul, ne ijedjen meg, hogy selejtet vásárolt!
(Okok - szerintem: az amalgámtöltet (és/vagy a fénypor) kvázi egyensúlyi állapotáig meghatározott égésidőnek kell eltelnie.)
Growmaster Creative Commons License 2005.05.10 0 0 42
Hy mindenki!

Eladó 1db hps 250w lámpa+előtét, és 1db mh 400w lámpa+előtét kizárólag beltéri termesztőknek. Minda két szett kb 1 napot volt beüzemelve szóval szinte nem is volt használva. akit érdekel joeskaonerocker@freemail.hu -n lehet érdeklődni

ui: elég olcsón adom szóval kicsit több mint a bolti ár fele
1 ébként nem azért ilyen olcsó mert szar vagy ilyesmi hanem azért mert mindenből 2 db ot rendeltem be véletlenül és csak a pénzem áll benne.
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.11.03 0 0 41

Ha bántaná a szememet és meggyőződésem szerint rákkeltő lenne akkor nem használnám.

 

Hogy nem ettől fogok elpatkolni az biztos. Mondjuk még nem ettem meg. Lehet hogy úgy rákkeltő !

Előzmény: rep (40)
rep Creative Commons License 2004.11.02 0 0 40

Szevasztok!

 

Szereztem otthonra a szobanövényeknek két Osram Fluorát a két szobába + lámpatestet.

Az érdekelne, hogy ez az éles, hideg fény nem bántja-e vajon a szemet, illetve nem rákkeltő-e.

 

Mi a véleményetek?

Zoli

KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.08.26 0 0 39

Visszafelé :)

 

Az ötleted nem kivitelezhetetlen! Kivállóan érzik magukat a palántáim és növényeim a mesterséges fény alatt! A legformásabb és legerősebb növényeim ott nőnek! Igaz én csak előnevelésre használom, csírázástól átültetésig. De kisérlet képpen hagytam alatta kisnövésű növényeket. Feltételezem az aroma jobb az igazi napon növőknek.

 

Bármi is a terved a fő gondot az fogja okozni hogy a távolság a fénycsőtől nem lehet nagyobb mint 20-25 cm! Ez nagyon jól megoldható azonos méretű kis palántáknál, de egy nagyobb méretű lombos növénynél már nem egyszerű. Gondolkodtam egy pár hosszanti csövön, oldalról világítva, két irányból.

 

A polcom és a fénycsövem fixen van felszerelve. A távolság a kettő között kb 45 cm. Csírázáskor alápakolok rétegessen és ahogy növekednek úgy veszem ki az alátámasztékokat.

 

Nem tudom a pincében mit érdemes csinálni. Nekem ez a tökéletesen fénymentes fürdőszobában van. ;)

 

Írjad meg mire jutottál és mik a tapasztalatok!!!

Előzmény: Bardock (38)
Bardock Creative Commons License 2004.08.26 0 0 38

egyrészt növényeket teleltetni azt valszeg a pincében(fütöt viszonylag fényes de idén/tavaly is pár növény elpusztult és néhány épphogy átvészelte ezek most kezdik öszeszedni magukat pl. begonia, amik az ablak mellet vannak azok jól szokták bírni de kevés fér oda) a másik meg lehet hűlye ötlet... szobámban paradicsom és füszerpaprika palántát nevelni ugy hogy szinte semmi természetes fényt nem kapnak.

 

KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.08.26 0 0 37
Az attól függ tulajdonképpen mit akarsz majd csinálni. Tényleg. Miért kell ez neked?
Előzmény: Bardock (36)
Bardock Creative Commons License 2004.08.24 0 0 36

köszi:)

remélehtőleg tudom használni az infókat csak azt kell még kitalálnom hogy hova tegyem majd... az még érdekes lesz:)

Előzmény: KILGORE TROUT (35)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.08.23 0 0 35
Nekem a tapasztalataim nagyon jók! (Már korábban leírtam őket részletesen) Sajna úgy látom más nem nagyon akar, vagy tud megnyilatkozni ez ügyben :(
Előzmény: Bardock (34)
Bardock Creative Commons License 2004.08.22 0 0 34

Űdv!

Engem is érdeklenének tapasztasztalatok ezzel a tmával kapcsolatban,hamarosan ugyis itt  a szezonja a nem télálló növények behozatalának

KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.03.11 0 0 33
Van esetleg valaki más is aki be tudna számolni az eredményeiről? Ki mivel mit?
rferi Creative Commons License 2004.03.08 0 0 32
Köszi
Előzmény: KILGORE TROUT (31)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.03.08 0 0 31
A Philips cső beszerszése szerintem nem nagy gond, azt lehet kapni, rendelni sok helyen, nagyságrendileg egy ezer forintért.

A hüllő csövet pedig a nagyobb és jobban felszerelt állatkereskedések forgalmazzák. Én a Podmaniczki utcában vettem a trolimegállónál. Az ára rettentően húzós és csak a hozzám hasonló örülteket mozdíthat meg. 4-5 ezer forint körüli.

itt van részletesebb infó a csőröl:
http://www.exo-terra.com/products/repti_glo_20_i.php
http://www.exo-terra.com/products/repti_glo_50_i.php

Előzmény: rferi (30)
rferi Creative Commons License 2004.03.08 0 0 30
Akkor most kérjük a csövek beszerzésének helyét is, hogy ne nézzenek a boltban hülyének!
Előzmény: KILGORE TROUT (29)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.03.07 0 0 29
A kisérletezésem eredményt hozott! Úgy látom megtaláltam az egyik előnyös fénycső párosítást. A Növények szépen fejlődnek, nem nyurgulnak, pedig természetes fényt egyáltalán nem kapnam a tökéletesen zárt fürdőszobában.

1 db 18W-os Philips Aquarelle 10.000K
1 db 20W-os Exo-Terra Repti Glo 2.0 "Daylight Terrarium Lamp" 6.700K, 98CRI, 25%UVA, 2%UVB

KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.02.18 0 0 28
Igen. Olyan halvany lilas-rozsaszines a szine. A szinhomerseklete 10Kk.

Verszemet kaptam es be fogok szerezni a hagyomanyos 6500K-es helyett egy specko Hagen 18Kk-s akvarium csovet a Philips Aquarelle melle.

Előzmény: rferi (27)
rferi Creative Commons License 2004.02.18 0 0 27
Az aquarelle a kékebb ugye?
Előzmény: KILGORE TROUT (26)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.02.18 0 0 26
Nagyjabol jol fejlodnek a novenyek a mesterseges korulmenyek kozott is! Szemmel lathato, hogy a Philips Aquarelle cso jobban tetszik nekik mint a haramsavas 6500K-es, mert az Aquarelle fele hajlanak.
rferi Creative Commons License 2004.02.02 0 0 25
A kis huncut!Kicseréli a sima fojtót elektronikusra!
Ezzel csak az a bajom, hogy én meg pont fordítva csinálom, mindig.
Az elektronikus fojtókat ugyanis ÚTÁLOM!!!!
Rühellem, hgy bemegyek a műhelybe, és tíz percig semmit sem látok, mert alig világít a pilács.
Mindenhova FD csövet tettem, sima fojtóval, bekapcskor kettőt villan, aztán teljes fénnyel ég azonnal.
Előzmény: enginer (23)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.01.30 0 0 24
Szerintem elegendő lehet az ablakon bejövő napfény is és akkor nem kell második cső. Nekem egy teljesen napfénymentes, szinte csak a mesterséges fényre támaszkodó környezetett kell (akarok) ellátni. Érdekel, hogy mit lehet kihozni így ebből.
enginer Creative Commons License 2004.01.30 0 0 23
Nézd meg ezt az oldalt.



Előzmény: rferi (15)
enginer Creative Commons License 2004.01.30 0 0 22
Nagyon muszály másik cső is az Aquarelle mellé, vagy elég az ablakon bejövő napfény is?
Előzmény: KILGORE TROUT (21)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.01.30 0 0 21
Hát nem kis vesszőfutás volt mire mindent összeszedtem a világító aparáthoz. És még egy csomó kompromisszumot is kellet kötnöm ráadásul, amit nem akartam. De végre összeállt a szet, egy 2x18W-os tükrös lámpatesből, egy 18W-os Philips Aquarelle és egy Philips háromsávos 6500K-es csőböl. Ha anyagilag újra összeszedem magam, talán kicserélem az utóbbi csövet egy Tropic Sun csőre.

Nagy az izgalom, indul a tesztelés!

enginer Creative Commons License 2004.01.28 0 0 20
OSRAM FLUORA:
Előzmény: endru (10)
enginer Creative Commons License 2004.01.28 0 0 19
OSRAM FLUORA:
Előzmény: endru (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!