Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Chris99 Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1267
Bár úgy emlékszem, hogy 3 évvel (vagy talán volt az már 4 is) ezelőtt éppen az általatok említett kettőstől hallhattuk először, hogy pl. a célegyenes bejáratába vezető kanyarkombinációra mondták, hogy Senna-S, s az aszfaltcsíkra is rá volt írva Senna neve.

Javítsatok ki, ha nem jól emlékszem!

CiaO
Chris

Chris99 Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1266
Látom, elindult a fantáziátok!

A szponzorról való elnevezés tényleg bizarrul hangozna, ráadásul addig, amíg nincs tuti biztos jövője a Magyar Nagydíjnak (legalább 4 év, viszont a jelenlegi szerződés 2001-ig szól, majd most augusztusban indulnak a meghosszabbításról a tárgyalások), addig hosszútávú szponzori szerződéseket sem lehet megkötni.

CiaO
Chris

Előzmény: Degeczi (1263)
blasted Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1265
hova tünt damon hill????:P
Előzmény: Degeczi (1263)
Alexfux Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1264
David-sikan
En is remelem, hogy az oreg Schumacher versenyezni tud a Hungaroringen. En valoszinuleg otthonrol fogom nezni a versenyt, hideg Coca-Cola es pilotakeksz tarsasagaban, majd utana tuz ki a rep.terre megnezni a "fijjuggat"!
Előzmény: Degeczi (1263)
Degeczi Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1263
Damon Hill eltunik a Palikkanyarban...
Előzmény: blasted (1262)
blasted Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1262
jenőkanyar
Előzmény: Degeczi (1261)
Degeczi Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1261
Csakis emberekrol. Danone, Matav kanyar brrr... es ha mar nem tamogat, lehet atnevezni.
Előzmény: Chris99 (1260)
Chris99 Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1260
Mi Biatorbágyról jövünk (Budapesttől 15km-re nyugati irányban), úgyhogy a percek közlekedési eszközzel órák lennének, így a bevált gyakorlat szerint autóval megyünk ki.

Most jutott eszembe, hogy a Hungaroringen a kanyarok nincsenek elnevezve, legalábbis nem tudok róla. Miért? Szinte kanyarokból áll a pálya, de azért jónéhány klasszis ex-pilótája volt ennek a sportnak is, akikről el lehetne nevezni őket! (Vagy lehetne szponzorokról elnevezni.) De valahogy a kezdeményezés a rendezők részéről sem érzékelhető. Nem?!

CiaO
Chris

Előzmény: Kopasz (1259)
Kopasz Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1259
Nekem a megközelítés a legkisebb gond. Otthonról 10-15 perc a HÉV végállomás, további 12-15 perc a Hungaroring HÉV megálló, onnan meg gondolom további 10-15 perc gyalog a pálya. Majd meglássuk, hogy elmegyek-e, lehet hogy éppen valahol kempingezünk a napfogyatkozás megcsodálása után...

Kopasz

Előzmény: Chris99 (1258)
Chris99 Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1258
Igazad van, a kötözködésnek helye van!:-o
Természetesen a jobb lábára gondoltam!

Mi a tribünön leszünk, ott van óriás kivetítő, úgyhogy reményteljes az, hogy azért mi is látni fogjuk azt, amit Ti otthonról. Voltunk álló helyen is, nagyon jó volt, de sajnos nagy rossz szögből láttuk az óriás kivetítőt. Remélem, hogy nem lesz akkora eső, mint ami az elmúlt napokban esett, bár izgalmas lenne a verseny, de a pálya megközelítése is.:-)))

CiaO
Chris

Előzmény: Kopasz (1255)
Mogorva Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1257
Arról nem is beszélve, hogy azoknak az embereknek, akik annó az Internettón a Forma-1-ről beszélgettek, legalább 90%-a átjött ide a költözéskor és itt folyik a társalgás. Az, hogy ez helyes-e így azon lehet vitatkozni, viszont attól az még tény marad.

Szerintem kár lenne szétforgácsolódni...

Előzmény: alejandro_magno (1254)
Kopasz Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1256
Nem is rossz ötlet! -))))
Előzmény: Degeczi (1251)
Kopasz Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1255
Ahoj Chris!

Hálás köszönet a jegyáras helyért, valahol nekem is megvan, de lusta voltam keresni.... Én még nem tudom, hogy ott leszek-e, ha igen, akkor kizárólag ezüstkártyás állóhelyen lehetséges. Bár szerintem a TV-ben sokkal követhetőbb a verseny.
Most egy kis kötözködés: én úgy tudom, hogy MS jobb lába tört el, a bal a baleset után is jól mozgott. -)))

Üdv: Kopasz

Előzmény: Chris99 (1249)
alejandro_magno Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1254
Szia Tamas!

SZVSZ maradjon csak itt a topik. Majdnem mindenki atjott ide, ugyhogy ez "az F1-es topik" es kesz.
Kettot szkennelni kicsit faraszto volna.

CICUS - nyugodjon bekeben - is igy akarna szerintem. Foleg, hogy itt van nehany Irvine drukker!

Előzmény: Sz Tamas (1242)
Chris99 Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1253
A Hungaroring website-ja:

http://www.hungaroring.hu/html/hun.html

CiaO
Chris

X polgártárs Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1252
Sz.Tamás polgártárs,
már +nyitotta a nettón valaki a Forma 1-et, szerintem fölösleges felmásolni az ittenit - túl nagy lenne - és abból is leht jó topikot csinálni.
xpt
Előzmény: Sz Tamas (1242)
Degeczi Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1251
:-) Ferrari Hycomat, kezigazzal.
Előzmény: Gorcsev (1250)
Gorcsev Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1250
Szerintem is elképzelhető. (Jó lenne...) Max. kiteszik rá a kis kék matricát a fehér tolókocsis figurával, és akkor mehet rövidebb úton :-D
Előzmény: MaCS (1246)
Chris99 Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1249
Szia Kopasz!

Net-es hely: http://www.datanet.hu/formula1/

Itt letölthetsz akár a Forma-1 pártoló Club-jába való belépéshez egy jelentkezési lapot, amivel "olcsón" (5.000,- az Aranykártya + 25.000,- vagy 3.000,- Ezüstkártya + 5.000,-) hozzájuthatsz a célegyenes bejáratánál lévő tribünhöz vagy állójegyhez. Én ott leszek, már a jegy is megvan, s Én is remélem, hogy Schumi ott tud lenni a Hungaroringen, bár a pálya igen megterhelő a pilóták számára, pláne egy töréssel vezetni, de talán... Niki Lauda is mondta, hogy nem kell a jobb lábnak olyan erősen dolgoznia, mint a balnak (fékezésnél). Azt olvastam, hogy nem gipszelték be Schumi lábát, ezért is mondhatta kedden délelőtt a northamptoni kórház szóvivője és az az orvos, aki operálta, hogy már tudja mozgatni a bal lábát.

Salo egyébként nyilatkozta, hogy a Ferrari egész hétre tesztelésre hívta, de közölte velük, hogy a szombattal egy kis probléma van, hiszen megnősül. Igen?- kérdezték a Ferrari vezetői - És hány órakor? Végül is nevetésbe torkollott a történet, s persze a szombat a finn számára szabad.

CiaO
Chris

Előzmény: Kopasz (1245)
Degeczi Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1248
Nagyon kell ez ismet? Ha jo messzire lelapozol, lathatod, hogy az osszes pontod (nyilvan az 5-os kivetelevel) vitathato. Kar lenne ujrakezdeni.
Előzmény: sacka (1247)
sacka Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1247
Kedves Putyi!
Igazán aranyos, hogy soha nem felejted el, amikor MS hátulról lemészárolta Coulthard-ot.
Talán érdemes lenne egy kicsit visszaemlékezni.
1.) Coulthard lekörözés előtt állt és talán mégsem volt elég fair, hogy nem hagyta magát;
2.) Erősen esett az eső, ami korlátozta a kilátást;
3.) Nem világított a hátsó jelzőfénye (ez lehet, hogy csapatcsel, mert Franciaországban Hakkinen is így ment az esőben);
4.) A kanyar előtt indokolatlanul lassított, amit a fedélzeti számítógép jelzett (a motor 70 %-on ment);
5.) Te biztos jobb sofőr vagy!!!
Üdv
Előzmény: putyi (1236)
MaCS Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1246
Úgy legyen!!!!!
Előzmény: Kopasz (1245)
Kopasz Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1245
Hello!

Schumacher visszatérésével kapcsolatban elgondolkodtam, megnéztem a vesenynaptárt és arra a számomra meglepő eredményre jutottam, hogy van némi esély arra, hogy talán már a Hungaroringen is versenyezzen. Leírom, hogy mire alapozom a feltételezésemet. Először is a brit és a magyar verseny között öt hét időtartam van, ami egy sima csonttörés esetén is elég a gyógyuláshoz. Egy példa. Kis feleségemmel az esküvőnk előtt négy (!) héttel autóbalesetet szenvedtünk. Sajnos a fa előtt nem volt gumifal. -(((( Neki egy csúnya darabos törése volt a jobb csuklóján, amit egy gyors műtéttel összeraktak a kórházban. Lévén hiú nőszemély, így pontosan négy héttel a baleset után (az esküvő előtti napon) leszedette a gipszet a kezéről. Néhány napig nem nagyon tudott még ugyan fogni, de hihetetlenül gyorsan (kb. egy hét alatt) szinte teljesen visszatért az erő és az ügyesség a kezébe, holott a nászutunk miatt nem ment el a fizikoterápiás kezelésekre. Schumacher esetében feltételezem, hogy a tíz évvel ezelőtti TB-finanszírozott magyarországi orvosi ellátásnál valamivel fejlettebb ellátásban részesül, ráadásul profi fizikoterapeuta foglalkozik vele minden nap. Ez biztosíthatja azt, hogy a gipsz lekerülése után egy két napos kezelés után nem lesz lényegesebben gyengébb a lába, mint a baleset előtt. Amennyiben minden jól megy, egy könnyű rögzítő gipsszel még talán kocsiba is ülhet 4 hét múlva. Tessék visszaemlékezni, Lauda is milyen hihetetlenül gyorsan visszatért, holott szörnyen megégett a feje. Mindenesetre ha a Hungaroringen még nem is lesz ott, Belgiumban (7 héttel a baleset után) szint biztosra vehető, hogy versenyezni fog majd. (Ha lesz Belga nagydíj.) Amennyiben a következő két-három versenyen Mika nem húz el nagyon Schumachertől (azaz nem szerez legalább 20-25 pontot), akkor ez úgymond külön "dopping" lehet Schumacher számára, mivel ez esetben még lenne némi esélye a VB címre. Az orvosok 6-8 hét kihagyásról beszélnek, de ők egy átlagos kondícióju emberről beszélnek átlagos ellátás mellett és kellő biztonsági ráhagyással becsülik meg a szükséges gyógyulási időt. Egyszóval én látok némi kis esélyt (kevesebb mint 50 %-ot), hogy Scumacher akár a Hungaroringen is versenyezzen, mivel ő is tudja, hogy ezen a pályán a Ferrari nagyon versenyképes.

A végére még egy kérés: dobjon meg valaki egy netes hellyel, ahol a Hungaroring jegyárai hozzáférhetők.

Üdv: Kopasz

Chris99 Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1244
PG23!

Schumi jól van, egy svájci magánklinikán gyógyulgat a hétvégéig, míg haza nem engedik. Jól érzi magát, s mindent megtesz, hogy minél előbb vissza tudjon ülni autójába. Milyen "kellemes" lehet látnia, hogy Salo körözget helyette...:((
Salo napról napra gyorsabb lesz. Kedden ugrott neki az intenzív tesztnapoknak. Az első napon csak este (19.30) tudott beülni először a Ferrariba, s ahhoz képest, hogy a Fiorano-i pályát nem ismeri, biztató időt ment: 1:04.541, de rájuk sötétedett, így csak 26 kört tudott megtenni. Tegnap mégjobb idővel próbálta erősíteni az olasz csapatban azt a hitet, hogy érdemes volt őt szerződtetni. Az autó beállításán dolgoztak, s Salo 100 kört tett meg, a leggyorsabb kör ideje 1:03,423 volt.

CiaO
Chris

Előzmény: PG23 (1238)
MaCS Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1243
Halihó!

Ha minden rendben lett volna, talán még meg is álltatott volna. A hátsó fék ugyan kevesebbet (kb 20%) fog, mint az első, de egy F1-es kocsiban brutális fékteljesítmény van!

Üdv: MaCS

Előzmény: SIRály (1241)
Sz Tamas Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1242

Off leszek, de sokan meg fogják érteni, miért kérdezem, miért írom, amit leírok.
Naszóval:
Gyerekek, hogy lehetne az egész topicot átmásolni az Internetto törzsasztalába? Eltüntették a topicot! Pedig ott vigyáztam rá, irogattam, és lassan ott is alakult a társaság.
És szerintetek megéri oda visszatenni?

alejandro_magno: Te értesz valamit a kopipészthjez, vagy mi a szösz az.
Szóval ezt akarom oda áttenni. Hogyan kell?
Mivel te is ismerted CICUS-t, ezért kérem tőled. Remélem, segítesz.
Útálom az Internettót! Szar az egész most már.

Sz Tamas

SIRály Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1241
Lehet, hogy hülye felvetés, de én nagyon furcsálom. Hogy lehet az, hogy Sumi a kanyarban még 307km/h-val ment, míg a gumifalnak 107km/h-val csapódott be? Főleg, ha tudjuk, hogy a Ferrári fékje nem volt jó, és a homokágy szinte semmit sem lassít, ha egyenesen mennek át rajta. Akkor viszon hová tűnt 200km/h?
MacPhisto Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1240
A mai tesztelésen Salo 9 tizeddel ment jobbat Badoernél.
Én mondtam,hogy őt kell behozni.Gratuláló táviratokat a címemre.

MacPhisto

Bg Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1239
Hol lehet megnézni RealVideon Schumi balesetét????
PG23 Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1238
Ez nagyszerű!

Hill papa marad! Remélem még becsúszik neki egy futamgyőzelem, és nem is lesz kedve kiszállni.
Hogy van Schumi, tudtok valamit?

Előzmény: X polgártárs (1237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!