Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.19 0 0 6651
OFF
Valami Piano solo vagy ilyesmi volt a címe, thök jó, ilyen Michael Nyman szerű zene volt.
No megyek zuhizni aztán lassan elindulok a csülkömér:)
ON
Előzmény: kaviat (6650)
kaviat Creative Commons License 2002.01.19 0 0 6650
glass ? mit hallgattatok tőle ?

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: Törölt nick (6649)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.19 0 0 6649
Jó utat ezen a napfényes reggelen(?:)) ) az egyes turnusnak!:)
A tegnap este az valami csoda volt, köszönet érte a zigazdának, a lányoknak a türelmükért és a fincsi kajákért a maradéknak pedig a jó társaságért. Az az elixir valami fenomenális volt, én már csite multkori 7 éves borán is meglepődtem, de az, hogy egy 11 éves bor ennyire friss és finom ízjegyekkel rendelkezzen nem semmi!
A másik csoda számomra - a Philip Glass CD-n kívül;) - a 2000-es Szepsy Cuvee volt, ezzel a borral szerintem még quasimudo is hóditana a lányoknál annyira finom volt, édessége szinte sokkol, mégsem bántó, mivel annyi minden kiérződik mögüle és annyire egyben van a bor.
Ja és ne feledkezzünk meg Friciről a társaság új tetováló szakemberéről sem!:))))
csite Creative Commons License 2002.01.19 0 0 6648
asszem tegnap este az 1s turnus(és a 2s-ből 2 bortárs) sikeresen készült fel, Orsi+Há Mester jóvoltából a mai túrára.

ételsor:
-frissssss, puha, fehérkenyér + zsír(véndőből) + lilahagyma, pirosparika, paradicsom, paprika
-majonézes-tojásos krumplisaláta + libaszárnytő(3 változatban)
-sajtos rudacskák

italsor:
-baglas 01 irsai(magnum): jobb, mint 1-2 hete
-légli 01 333s: nyárra jó lesz, most még nyers, széndioxidos
-ostoros kékmedoc: érdekesnek találtatott
-sárosdi 99 merlot: középszint alját hozó, nem igazán érlelt
-gere 97 kopár: pompás illat, lassan nyílik, kissé kilóg a cab.sav., összeségében télleg csúcsbor
-gere 99 kopár: uhhhh, na ez aztán jól sikerült, teljesen harmonikus küvé, illata is visszafogottabb, de sokrétűbb, azt hittük ennél jobbat az este folyamán nem ihatunk
-polgár 90! elixír: szinte friss bornak tűnt, meggy színnel, illattal, és ízzel megáldott csudás tétel, ami érésének kezdeti(?) szakaszában tart
-szepsy 00 küvé: jó-jó, ez édes, és izé, de szinte sokkolt illatával, játékosságával, ízvilágával, és számomra gyorsan feledtette az előző tételeket, ez maga a BOR(vagy már lehet, hogy annál is több NEKTÁR)

shiraz Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6647
Hát rendelni kell a jó magyar borokat. Vagy reklamálni szorgalmasan az Alko boltokban.
üdv
Előzmény: BZoltan (6645)
shiraz Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6646
Pók Zengő 98 utolsó palackok vannak kiárulva. nemn esett szét. last minute chance.
üdv
Előzmény: csite (6639)
BZoltan Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6645
Holgyek, Urak, kedves borivo cimborak,

olyan sokaig kellet nelkuloznom szakerto es rajongo irasaitokat. Hanyagsagomert elnezest kerek, de hat igy van ez, ha az ember munkahelyet valt... no meg a bor tisztelete es mertekletes fogyasztasa oda vezetett, hogy a maganos eletemet is megbonyolitottam kisse :) de hat Bachus gyakran karoltve jar Aphroditeval.

De vissza a lenyegre...

Minekutanna kifogytam a jo magyar borokbol, igy kenytelen voltan rafanyalodni a kulhoni borokra, amik meg jo sokaig fognak gondot okozni nekem. Ha sokatok kezd elveszni a magyar borok nomenklaturajaban...hat az mit szol a franci borok nevdozsolesehez... Keves dolog segit... az apellacio kontrol rendszere, meg a szakember bolcs tanacsa.

z

zuzmo Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6644
vazzz te pelenkázol vasárnapig! :)))
csak be ne rugjak! :)
Előzmény: Há (6642)
csite Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6643
mikajcsilesz?
Előzmény: Há (6642)
Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6642
este?
Előzmény: zuzmo (6640)
csite Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6641
este+vita :P
Előzmény: zuzmo (6640)
zuzmo Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6640
te ne dumájj vazzz!
Előzmény: csite (6637)
csite Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6639
jóvanna! nem bántás akart lenni!
apropó! mé kerül a 98s pók zengő-l 10xx-be? szétesett volna? mostan ottjártamban láttam
Előzmény: shiraz (6638)
shiraz Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6638
ugyanaz a program havonta többször kerül megrendezésre tehát csak a nagyon lassúak maradnak le. egyszerre max 20 fő ültetve. a csókosság emlegetése irreleváns, bár magyar betegség minig ilyenre gondolni. egy kereskedelmi cég mindig az összes ügyfeléért egyformán kell hogy létezzen, nemcsak egyesekért. a világ más tájain a customer service nem ismeretlen fogalom csak Mo.-n.
üdv
shiraz
Előzmény: csite (6637)
csite Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6637
monarchia kóstolókkal 1 bajom van: jelentkezési sorrend van, namármost ha én nem vagyok csókos akkor ki dönti el, hogy mikor jelentkeztem, és mehetek el(egy kóstoló meg 100fősen nem kóstoló), mert előbb-utóbb ott is kialakul a kis "borbaráti kör", és inkább próbálnak összetartani(amit megértek), szal így a "későn jövők" kimaradnak. vagy több turnus is van? vagy csak oly kevés a jelentkező(amit nem hinnék, mert láttam szépszámú résztvevőt)?

(amúgy korrekt árúak ezek a kóstolók, és nívósak)

knight bandit Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6636
hát nem lemaradtam...:-))
Előzmény: shiraz (6632)
etna Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6635
A borklubokrol:
vásárolni szerintem az In Vino Veritasnál lehet (klubtagsági nélkül is) a legolcsóbban.
Azon kívül érdemes a Monarchiához beiratkozni, de inkább a kóstolási kedvezmény miatt. Bár azt is jelzem, hogy ok az eleve korrekt árból 12%-ot adnak s vannak olyan boraik, melyek az IVVnél nem kaphatóak. (Egyébként naná, hogy van több tételük, ami nem Monarchia cimkés.)
Ha az ember sokat vásárol, akkor jó a Bortársaság klubtagsági (8%), foleg, hogy ott nem kell semmit sem fizetni, elég ha veszel 30.000 ftra bort. Legalábbis 1999ben, amikor én beiratkoztam, akkor még így volt. S még kaptam is 6 vékony falú kristálypoharat. A Bortársaságnál is vannak olyan borok, melyek másutt nem jellemzoek, érdemes a három árlistát egymás mellé tenni. Választékuk kb kétszerese a Monarchiáénak.

Szerintem a Borvirág a legkevésbé izgalmas dolog.

Ja, kóstolás céljából meg nem tudom eléggé ajánlani a Nyitott Pincéket.

üdv
etna

csite Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6634
durva önreklám!
kérnék egy moderálást! :-)
Előzmény: shiraz (6632)
kaviat Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6633
köszi

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: shiraz (6632)
shiraz Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6632
Egy kis kiegészítés:
Két szintű klubtagság létezik a Monarchiánál
Csak azért másoltam ide, mert több kérdés is felmerült. Ezekre az alábbi szöveg választ ad.

ÉVES KLUBTAGSÁGI DÍJ:

Vásárlói Klub: 4000 Ft és legalább egy karton bor rendelése

Borklub: 8000 Ft és legalább egy karton bor rendelése
(minimum rendelés 12 palack, akár több fajtából válogatva)
Borklubba történő belépéskor választható ajándék:
kristály dekantálóedény vagy egyéves Borbarát előfizetés

A Monarchia Vásárlói Klub tagjai a Monarchia terméklistájáról jelentős kedvezménnyel vásárolhatnak. A megrendeléseket leadhatják telefonon, faxon, vagy az Interneten keresztül, és a megrendelt borokat Budapesten díjmentesen házhozszállítjuk (minimum rendelés 12 palack, akár több fajtából válogatva). A Monarchia borászati szakemberei a klubtagokat rendszeresen különleges válogatásokkal lepik meg, melyek ritkaságokat, újdonságokat, esetleg egyes fajták, termelők vagy borvidékek szelekcióit tartalmazzák.

A Monarchia Borklub tagjai amellett, hogy élvezhetik mindazokat a kedvezményeket, melyeket a Vásárlói Klub nyújt, minden hónapban kóstolórendezvényeken és borvacsorákon vehetnek részt, ahol személyesen találkozhatnak a borok termelőivel és első kézből értesülhetnek a Monarchia borok „műhelytitkairól”. Nem feledkezünk meg a pincék és szőlőültetvények rendszeres felkereséséről sem, amikor is a Monarchia bortetmelő partnerei a borok természetes környezetében kóstoltatják portékáikat.
üdv
Shiraz

Előzmény: kaviat (6629)
csite Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6631
jaaa, hát igen a weblapjukon az áll, de a boltban(december végén jártam Marcellus-szal), nem engedtek belépni! csak az említett összegű vásárlást hajtogatták, mint bejutási módot :(
Előzmény: Cirfandlia (6627)
knight bandit Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6630
Nem tudom hogy működik-e az 5000Ft-os belépő
én eleve inkább egy nagyobb tétel rendelése mellett voltam, mivel csak úgy üresbe nem szívesen fizetnék 5k-t.

Ami tetszett, telefonon rendeltem délelőtt, épp az előbb már le is szállították. Fizethetsz szállítás után átutalással.
Választék elég korrekt, árak ahogy már mondtam tűrhetők, a klub szolgáltatásokat meg majd meglátjuk.

az induló készlet:
somlói hárslev. FB
cabsav Tiffán
Tekenőháti PN Th.
most itt ülök 12 üveggel...

kb

Előzmény: csite (6625)
kaviat Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6629
egyébként az a trükk ezekkel a különböző klubbgézákkal, hogy ha nem számoljuk az ajándékot, meg esetleg a kostolós kedvezményt, akkor több mint 60 ezerért kell vásárolni, hogy a pl 12% kedvezmény megtérítse a belépő 8ezret.. végülis ezt kell eldönteni, hogy az ember belátható időn belül akar e az adott társaságtól ennyi pénzért vásárolni [persze mindenütt más más lóvé, de ezt ki lehet számolni, meg persze nem számoltam hozzá az ingyenes házhoszállítást stb stb..]

.kav]4t r.e.b.

kaviat Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6628
mindenkinek köszi a válaszokat, még gondolkodom azért a dolgon [a borok tényleg jók]

.kav]4t r.e.b.

Cirfandlia Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6627
Ez milyen aljasság!! Birtokomban van a boltvezető ez év jan. 7.én kelt levele ami arról tájékoztat, h. a weblapon minden információ fennt van a klubról. Na, ott még mindíg az 5000-es belépési díj figyel. Érdeklődő levelemre egyébként 3 hét után válaszoltak; pedig az urat más okból kifolyólag is ismertem. Ettől még persze lehetnek jók...
Előzmény: csite (6625)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6626
Kaviat: ez igaz, kisebb a választék, a bolt sem forgalmaz nagságrendekkel többet. Viszont nemrég indult; reméljük bővül majd a forgalmazott kör; hozzá lehet olyan dolgokhoz jutni ami máshol nincs; az általuk kiválasztott borokban (selekciok) biztos lehetsz. Én a héten léptem be; dillemázam ez és a Bortársaság között; de míg ott csak árkedvezményt ígérnek, addig itt exklúzív kóstolók is vannak, ahol többek között hallhatod a termelőt is. Az emelt díj 8000, ez télleg soknak tűnik, de a borbarátot úgyis előfizetem (ez itt ajándék) a maradék 4000 pedig kevesebb mint Bort. 5000 belépője. További, remélem kedvező tapasztalatok majd később. Ja, jön vki a keddi Kékfrankos kóstolóra?
Előzmény: kaviat (6623)
csite Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6625
azaz vettél tőlük 30E forintér bort? mert mi is be akartunk lépni, de azt mondták mostmár nincs 5000HUF-s belépődíj, csak a 30rugós tétel vásárlásával autómatice léphecc be(vagy csak nem akartak minket felvenni?)
Előzmény: knight bandit (6622)
csite Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6624
valóban nem olyan "húúúdenagy" a választék, de azért nem is kevés(szerintem), ja és egy jó pont nekik ami van abból "nem lehet" rosszat venni, azaz tényleg szelekció ami a nevük alatt fut, és jól válogattak. nem minden bor monarchia cimkés. a borklubba belépésen én magam is gondolkozom, de ha nem akarsz rendezvényeiken résztvenni, és nem pályázol az ajándékukra, csak néha ugranál le borért, akkor pl. érdemes venned egy hvg-klubkártyát, azzal is kapsz 10% kedvezményt. ami nagyon teccet még az a "hibás bor" szó nélküli cseréje(merthogy mindenhol előfordulhat! próbáld pl. visszacserélni egy korába, teszkóba)

Előzmény: kaviat (6623)
kaviat Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6623
monarchia ügyben lenne egy pár kérdésem, ti már voltatok a bótban.. nézegettem a webpage-et, jó sok bor fel van sorolva, de azért korántsem annyira sok mint egy úgymond sima borboltban látni.. ezek azok amik monarchia cimkével jelentek meg, de vajon a boltban kapható e egyéb itóka ? vajon nem kevés ez a választék ahhoz, hogy az ember nem kevés [már akinek] pénzért belépjen ? csak felidézem pl a borvirágot [itt is jó rég jártam], ahol mintha jóval több féle bor közül lehet mazsolázni x% kedvezménnyel ha az ember klubbtag..

.kav]4t r.e.b.

knight bandit Creative Commons License 2002.01.18 0 0 6622
gyors internetes körkép után beléptem a bortársasághoz klubtagnak
az árak tűrhetőek, tapasztalatokról majd írok...

kb

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!