Keresés

Részletes keresés

efemm Creative Commons License 2018.09.05 0 0 131402

Figyelem! A Hegyhát teljesítménytúra időpontja 2018-09-08 szombat!
Az ÉDK nyomtatott füzetben, és az ÉDK listában is tévesen jelent meg az időpont (ÉDTTSZ szerkesztői hibából).

München11 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 131401

Szerintem is érdemes erre eljönni, sokak számára (főleg, akik a K100-on, Isziniken indulnak, vagy kékeznek errefelé), és érdekelné őket, mi lehet ennek a túrának az első szakaszán, a kéken túl, ott a helye. A Strázsa-hegy, és környéke, amúgy alig ismert, a teljesítménytúrázó/túrázó ismerőseim körében.

Amúgy kösz, hogy írtál erről, most láttam csak, hogy regisztrálni kell.

 

Előzmény: sistergő (131400)
sistergő Creative Commons License 2018.09.03 0 0 131400

Rágódom a privát Kinizsi 100 gondolatán. Egy nézelődős sétálósra gondoltam, ahhoz viszont készülni kellene. Az is lehet, hogy emiatt csak jövőre kerül rá sor. Pláne, hogy hallottam egy Kinizsis túráról, azzal is kacérkodom. A neve is szimpatikus: Emlékezés és megbékélés. Végre valahol nem a harc az elsődleges. Ha valaki kedvet kapott, van hely, lehet még jelentkezni. A 7. számú hadifogoly táborról itt lehet olvasgatni.https://nagyhaboru.blog.hu/2012/08/23/az_esztergomi_elso_vilaghaborus_hadifogolytabor_temetoi

Bükk TT Creative Commons License 2018.08.28 -2 0 131399

https://www.facebook.com/events/2202777049954905/?active_tab=about

 

BÜKKI KERÉKPÁROS TELJESÍTMÉNY TÚRA
Időpont: 2018. szeptember 16. (vasárnap), 8-17 óra között

A résztvevőknek ismét lehetőségük nyílik a Bükk-hegység természeti szépségeinek megismerésére és választásuknak megfelelően egy jókedvű, baráti, családi, vagy éppen egyéni tekerésre!
Rajt és cél: Miskolc Majálispark, Királyasztal
Kérjük, hogy a gépkocsival érkezők a Herman Ottó Emlékpark, illetve az 1-es autóbusz végállomása melletti parkolót vegyék igénybe! A parkolótól az iránymutató táblákat követve érhetik el a Királyasztali faháznál található versenyközpontot.
Jelentkezés, további információ:
• Előnevezést szeptember 12-ig tudunk elfogadni, a választott táv és a jelentkező nevével az info@zoldkapcsolat.hu e-mail címen vagy a Zöld Kapcsolat Egyesület Face oldalán üzenetként, a teljesítendő táv megjelölésével (30, 50, 80, 110). Az előnevezés díját az egyesület számlaszámára kérjük átutalni: Zöld Kapcsolat Egyesület, CIB 10700086-43426809-51100005. A nevezés visszamondására nincs lehetőség.
• Fejvédő használata kötelező!
• 14 éven aluliak csak felnőtt kíséretével vehetnek részt a rendezvényen!
• Kérjük, hogy a teljesítménytúrán jó műszaki állapotban lévő kerékpárral vegyen részt, és a közlekedési szabályokat betartva közlekedjen.
• Javasolt felszerelés: működő képes telefon, Bükk-hegység turistatérkép, poncsó, kulacs, eü. csomag, tartalék belső, szerszámkészlet.
• A környezetterhelés csökkentésének érdekében a túra alatt a szervezők által biztosított frissítőket az általatok hozott pohárba, kulacsba tölthetitek.
• A teljesítménytúra útvonala végig aszfaltozott erdészeti, illetve közforgalmú utakon halad. A résztvevők a rajtban útvonal leírást tartalmazó igazoló füzetet kapnak. A választott távtól függően különböző számú ellenőrző pontot kell érinteni, melyek egyben frissítő pontként is szolgálnak.
• Felhívjuk a figyelmet a 110 km-es távra, ahol rossz minőségű útszakaszok is találhatók, országúti kerékpárok számára aggályos, a kerékpár megválasztása ennek ismeretében ajánlott. Itt lassítást és fokozott figyelmet javaslunk (miután ez nem verseny, hanem teljesítménytúra, nem okozhat nagyobb problémát).
• A jelentkezéssel a résztvevő tudomásul veszi továbbá, hogy a rendezvényen saját felelősségére vesz részt, a rendezőktől kártérítést semmilyen jogcímen nem igényelhet. Továbbá engedélyezi, hogy a rendezők információkat küldjenek a regisztráció során megadott e-mail címre.

Választható távok:
30 km
Királyasztal – Alsóhámor – Felsőhámor – Hámori-tó – Savós völgy – Létrás-tető – Jávorkút –Kecskeláb rét – Lusta-völgy – Szinva-forrás - Lillafüred – Felsőhámor – Alsóhámor –Királyasztal
Táv: 34,1 km Szintemelkedés: 575 m Szintidő: 4 óra Indítás: 10.00-12.00 óra között
Nevezési díj: 700/900 Ft (előnevezés/helyszíni nevezés)

50 km
Királyasztal – Alsóhámor –Felsőhámor – Hámori-tó - Savós völgy – Létrás-tető – Jávorkút – Nagymező – Bányahegy –Pénzpatak – Rejtek – Hollóstető – Szinva-forrás – Lillafüred - Felsőhámor – Alsóhámor –Királyasztal
Táv: 49,9 km Szintemelkedés: 735 m Szintidő: 5 óra Indítás: 9.00-11.00 óra között
Nevezési díj: 800/1000 Ft (előnevezés/helyszíni nevezés)

80 km
Királyasztal – Alsóhámor – Felsőhámor – Hámori-tó – Savós völgy – Létrás-tető – Jávorkút – Nagymező – Olasz kapu – Gerenna vár - Tótfalu völgy – Szilvásvárad – Nagyvisnyó – Dédestapolcsány – Mályinka - Kerek hegy – Szentlélek - Csókás – Őskohó - Hámori tó – Felsőhámor – Alsóhámor – Királyasztal
Táv: 80,1 km Szintemelkedés: 1325 m Szintidő: 7 óra Indítás: 8.00-10.00 óra között
Nevezési díj: 1000/1200 Ft (előnevezés/helyszíni nevezés)

110 km
Királyasztal – Alsóhámor – Felsőhámor – Hámori tó – Savós völgy – Létrás-tető - Jávorkút – Nagymező – Bánkút – Mályinka – Dédestapolcsány – Uppony – Borsodbóta – Sáta – Lénárddaróc – Csernely – Bükkmogyorósd – Szilvásvárad - Szalajka völgy – Tótfalu völgy – Gerennavár – Olasz kapu – Nagymező – Jávorkút – Létrás-tető – Savós völgy – Hámori tó – Felsőhámor –Alsóhámor - Királyasztal
Táv: 111 km Szintemelkedés: 1490 m Szintidő: 9 óra Indítás: 8.00-10.00 óra között
Nevezési díj: 1200/1500 Ft (előnevezés/helyszíni nevezés)

A rendezőség fenntartja a jogot, hogy a helyszínen nevezőknek a díjazását /medál, emléklap/ utólag küldje meg.
További információ:
Tel.: 706002852
info@zoldkapcsolat.hu
Honlap: www.zoldkapcsolat.hu

Szervező:
Zöld Kapcsolat Egyesület
Miskolc, Kossuth u. 13. 3525
-----------
Támogató: Miskolci Mobilitási Hét
A rendezvény az Európai Mobilitási Hét és az “Autó nélkül a természetben nap” keretében hívja fel a figyelmet arra, hogy a növekvő gépjárműforgalom által okozott hatások a természetvédelmi területeken is egyre súlyosabbak, zavarják az élővilágot, valamint a környezetkímélő időtöltést választók (gyalogosok, kerékpárosok) pihenését.

efemm Creative Commons License 2018.08.27 0 0 131398

Utak és ösvények. A turistaút az jelzett, a térképen pedig ott kellene lennie a jelzésének. Terepen g:hu-t használok, trackelésre pedig osmtracker for android-ot.

Előzmény: Herjan (131397)
Herjan Creative Commons License 2018.08.27 0 0 131397

Így néz ki.

Előzmény: efemm (131396)
efemm Creative Commons License 2018.08.27 0 0 131396

A Maps.me melyik verziója tud turistautakat? Nálam androidon a "6.4.3-Google", data version "160919" nem.

Előzmény: Herjan (131395)
Herjan Creative Commons License 2018.08.26 0 0 131395

Ezen rajta vannak a turistautak is és tud magyarul is: https://maps.me/

Előzmény: Herjan (131394)
Herjan Creative Commons License 2018.08.26 0 0 131394

Tervezésre ezt használom: https://turistautak.openstreetmap.hu/turautvonal.php

Követésre az Endomondot.

Előzmény: Hiker2 (131393)
Hiker2 Creative Commons License 2018.08.25 0 0 131393

Köszönöm a válaszokat!

Én csak egyszerűen túrázni szeretnék, látni, tudni, hogy kiindulástól a célig mennyit mentem, milyen szinttel, mennyi idő alatt. 
Sőt, igazából egy olyan egyszerű, lehetőleg magyar nyelvű app-ra gondoltam, amibe beütöm a kiinduló pontot célt, és mutatja a túraútvonalat, közben pedig méri, amiket fentebb írtam. Egy "túra-googlemaps"-szerű valami esetleg? Persze, az sem baj, ha az útvonaltervezés és a mérés külön megy...
Amilyen app-okat eddig találtam, azokhoz informatikusnak kell lenni. :) Ezer menüpont, ilyen olyan lehetőségek...több a baj vele, mint a haszna (nekem).

Előzmény: _ZE (131391)
olahtamas Creative Commons License 2018.08.24 0 0 131392

Jó válasz!

Informatikusnak mehet az OsmAnd+ is csak kell hozzá némi ujjgyakorlat :)

 

Előzmény: _ZE (131391)
_ZE Creative Commons License 2018.08.24 0 1 131391

Mire szeretnéd használni? Tervezni pici a képernyő, folyamatosan nézegetni, merre jársz kicsi az aksi. Csiganyálat húzni (tracket csinálni) szinte mindegy mit használsz. Ha a "térképről lementem, hol vagyok" kérdésre célszerű választ keresni velük, arra meg... Szóval érdemes kipróbálni,a ztán amelyik jobban bejön. Van, akinek a Locus, van, akinek az OSMAnd, van, akinek más.
Én OSMAnd+ párti vagyok (ez a fizetős verziója, de rendszeresen megkapható gyakorlatilag pár gombért-pitykéért), hozzá rendszeresen frissített térkép. Túrán mondjuk Garmin műszer az alap - tovább bírja, ramaty időben/körülmények között is nyugodtan előszedhető, arra NaviGuide+TopoGuide+TuHu kerül fel alapból (előbbi kettő a készülékhez járt anno, a NaviGuide rendszeresen frissíthető).

 

 

Előzmény: Hiker2 (131388)
olahtamas Creative Commons License 2018.08.24 0 0 131390

Én a Mapy.czés a Locus az, amit néha használok, de leginkább Garmin túrázós GPS-t használok.

 

Az appokról itt van egy kis táblázat, kinek mi jön be:

http://blog.trekhunt.com/index.php/2018/06/06/teszt/?lang=hu

Előzmény: Hiker2 (131388)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.08.24 0 1 131389

Én nem használok semmit, sőt gyakran a rajtban beépítem a telefont a hátizsák aljába, hadd főjön ott magában.

Előzmény: Hiker2 (131388)
Hiker2 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 131388

Sziasztok! Tanácsot, segítséget kérnék a tapasztaltaktól.
Milyen mobil app-okat használtok, melyiket ajánljátok túrázáshoz leginkább?

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

Galadh Ereb Creative Commons License 2018.08.21 0 0 131387

Koszonom, de azert van boven kritika is, ami illethetne. Viszont ami fontos, hogy legyen utod. Ha nincs, akkor megette a fene az egeszet, lehet barmilyen barki hozzaallasa sajnos.

Image already added

Előzmény: magyarpityu (131385)
kiscsibesz Creative Commons License 2018.08.16 0 0 131386

Sajnos az alábbi zillertali turát elengedtem, se fuvarosként, sem utasként nem megyek el. Nagyon fog fájni a szivem, remélem valamelyik magyar résztvevö beszámol az 50. rendezésről. Azok a gyönyörű hegyek, a kökemény kaptato, a berliner hütte, a jo kis trottyos zene, a franko ottani csapolt sörrel, a jopofa polo es jelvény a köszáli kecskével...etc.

Kcs. 

Előzmény: kiscsibesz (131381)
magyarpityu Creative Commons License 2018.08.15 0 0 131385

Szívszorító! Köszönet az eddigi munkádért/munkátokért, és köszönet, amiért nem úgy távozol, hogy bevágod az ajtót magad mögött, és boldoguljon, aki ahogyan tud, hanem az utód felkészítésére is vállalkozol, ez tiszteletreméltó, becsülendő, igazi teljesítménytúrás hozzáállás!

Előzmény: Galadh Ereb (131382)
Galadh Ereb Creative Commons License 2018.08.15 0 0 131384

En eddig is csak felugyeltem a fejlesztest, sajat magam nem sok kodot irtam. De igen, fel. 

Image already added

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (131383)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.08.15 0 0 131383

Sajnálom. A fejlesztéssel is leállsz?

Előzmény: Galadh Ereb (131382)
Galadh Ereb Creative Commons License 2018.08.15 0 1 131382

Kedves Túratársak!

Nem tudom, hányan olvassák még ezt a fórumot, én is már jó régen jártam erre. Bízva abban, hogy akad itt tettvággyal teli jelentkező, szeretném itt is bejelenteni, hogy a TTT elnökségben az alelnöki pozíció biztosan megüresedik februárban, és valószínűleg nem csak az. Ezért ha van olyan, akiben él a vágy, hogy a TTT elnökségéhez csatlakozzon, akkor az keressen meg minket bármikor. Nyilván az a jó, ha folyamatában át lehet adni a dolgokat, nem egyik napról a másikra. A jelentkezőre váró kihívásokról írtam egy szösszenetet az elmúlt másfél év tapasztalatai alapján, ha valakit érdekel. 

 

Minden jót!

 

Hegyháti Máté - Galád 

Image already added

Image already added

kiscsibesz Creative Commons License 2018.08.13 0 0 131381

Halihó sporik!

 

Fuvart keresnék most péntekre, ha valaki indulna az osztrák (tiroli) Zillertaler Steinbockmarschra, vasi, zalai vagy györ-sopron megyei beszállással, 

 

Köszi, 

Kcs.

Czimbály Creative Commons License 2018.08.03 0 0 131380

Köszi VM! :)

már megérte "papírra vetni" a memoárokat :)

Előzmény: VadMalac (131378)
Athrun Creative Commons License 2018.08.01 0 0 131379

Tavaly a Pusztavárnál már láttam a jellegzetes pöttyös kódot, de akkor még nem volt hír a mozgalomról. Kár, hogy túrabázison nincs még fent, kíváncsi vagyok, mennyi vár van benne.

A Nyugati-Mátra füzetét megvettem, de lehet, hogy soha nem fogom befejezni, pedig az eddig bejárt helyek elég klasszak voltak.

Előzmény: Törölt nick (131370)
VadMalac Creative Commons License 2018.08.01 0 0 131378

Elolvastam a csereháti kalandozásaid történetét. Nagyon kemény. Szinte együtt féltem és kalandoztam veled... mintha magamat láttam volna a kutyakerüléssel kapcsolatban - majorság, falu oldalsó utcái a legkomolyabb veszélyforrások. 

 

Amúgy meg szerintem is szép tájegység a Cserehát. Voltam párszor a Magashegy ttúrán, Roli, a főrendező is úgy jelöli ki az útvonalat, hogy a gázos részeket elkerülje (pl. Felsővadászra bemenet ő is hamarabb kivitte az aszfaltra). 

 

Szóval izgalmas és élvezetes olvasmány volt, köszönet érte.

 

VM

 

 

Előzmény: Czimbály (131369)
pygmea Creative Commons License 2018.07.30 0 0 131377

A lány az én utasom volt, csak akkro nem szállt ki. Pedig ha tudtuk volna.

Előzmény: olahtamas (131376)
olahtamas Creative Commons License 2018.07.30 0 0 131376

Sebaj, én is feledékeny vagyok név ügyekben, mondtuk Zsuzsának a célban, hogy  szerintünk azé a lányé lehetett a pánt, akinek a csuklója volt bekötve.

A +1 fő pedig Firinc volt, aki nem Gyula, de ugyan azon film munkatársai voltak :D

Viszont úgy tűnik a sapka már kezdhet reménykedni, hogy a gazdája megtalálja, mert már érdeklődtek nálam :)

A sapka pedig természetesen a rendezőnél van.

Előzmény: pygmea (131375)
pygmea Creative Commons License 2018.07.30 0 0 131375

Tegnap este a Kis-rétre vezető bekötőút-sorompónál talált személyek: Oláhtamás, Annamari + egy fő (akinekokróber óta elfelejtettem a nevét. :( ).
:P

Előzmény: olahtamas (131374)
olahtamas Creative Commons License 2018.07.30 0 0 131374

Tegnap a Lábatlan túrán a Kis-réti pontnál talált tárgyak: 1 db Sapka,  1db fáslikapocs.

 

Mr Long Creative Commons License 2018.07.30 -13 0 131373

"sprirituális/metafizikai gondolatok megosztására"

:D ez tetszik!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!