Keresés

Részletes keresés

csite Creative Commons License 2002.01.28 0 0 6843
naná!
Előzmény: Há (6838)
kaviat Creative Commons License 2002.01.28 0 0 6842
ha jól értettem a Mestert, lennie kell rajta egy RESERVED cimkének ferdén, ha az nincs rajta, akkor az nem az a selection amiből mi ittunk [a 96os reserved nagyon finom amúgy és több boltban is láttam]. ha rajta van a reserved, akkor viszont nagyon olcsó, valszeg valami régi ár maradhatott rajta. szerintem kostold meg, ha bejön, akkor lehet több palackkal is venni

kérdés mindenkihez, hol láttatok ebből a 96-osból ? a fogarasi tecsóban csak mintha már 99es lenne

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: Cirfandlia (6840)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.28 0 0 6841
Mint kitárgyaltuk, ha nem RESERVE (üveg nyakán cimke) akkor ez nem AZ amiről beszélünk, illetve ugyanaz a termelő de nem a szelektált tétel így ne is azt várd amit írtunk.
Előzmény: Cirfandlia (6840)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.01.28 0 0 6840
Schellerékhez; bár én nem voltam, kíváncsiságból vettem a pécsi intersparban egy 96-os ÁLDOZÓ-t (zöldveltelíni a címke szerint) gyanúsan olcsón 400 körül. Erről tudtok vmit, kóstoltatok ilyent a birtokon? Szép barna üvegben, tetszetős címkével. Én még nem ittam meg, helyette Gere 97es CS bar. passzolt jobban a szarvascombhoz. Élvezetes volt a beszámoló, bár a képek nekem nem jönnek le.
Marcellus Creative Commons License 2002.01.28 0 0 6839
Reméljük!
Előzmény: Há (6838)
Creative Commons License 2002.01.28 0 0 6838
dumcsizol velük?
Előzmény: csite (6831)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.28 0 0 6837
Szolg. közl.1:Otthon feledtem a mobilom:(
Szolg. közl.2:3 napig oktatás lesz nálunk, minden reggel 9-től, így nem vagyok elérhető a melóhelyi számomon se:(
Na nem mintha hívna bárki is persze:))
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.27 0 0 6836
Ezek szerint rendben hazaértetek, remélem a másik két fős különítmény is már szundikál:)
csite mester inkább aludj, de az ötlet azért jó;)
Előzmény: Hatvani Szabolcs (6832)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.01.27 0 0 6835
Mesterem, Rád fér a pihenés, de azért mélyinterjú keretében szereztem két főnyi támogatottságot écád mögé. :-)
Előzmény: csite (6833)
Marcellus Creative Commons License 2002.01.27 0 0 6834
aludj
Előzmény: csite (6833)
csite Creative Commons License 2002.01.27 0 0 6833
ha lenne klubbunk(végre már!), akkor szedhetnénk tagdíjat(szigorúan könyvelve!), tagdíjakból befektethetne a társaság borokba, és közösen fogyaszthatná alkalomadtán ezeket(természetesen ha vki ki akarná venni a részét megtehetné)!

kinek, hogy teccik az 5let?
(lehet, hogy aludnom kéne inkább?)

Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.01.27 0 0 6832
Mestereim!

Élvezettel szürcsölgettük szavaitokat, mint tegnap (és ma hajnalban) a 97-es főbort és a 96-os Zenitet, nem is beszélve a 94-es zöldvelteliniről!

Szóval, örülünk, hogy ott lehettünk, hogy Veletek lehettünk ott, köszönet még egyszer minden érintettnek, sok ilyen kirándulást kívánunk Nektek és magunknak!

HSZ+1 fő (bár gondolom, a további +2 fő is... :-) )

Csite Mester, tikkadtan várjuk kereskedői tevékenységed kézzelfoghatóvá és toroköntözővé válását... :-)

csite Creative Commons License 2002.01.27 0 0 6831
ja-ja, a 1-2 napon belül remélem konkrét árakkal szolgálhatok, miután felvettem a kapcsolatot a kereskedőjükkel. addig türelem. amint árak vannak lecsapunk a készletekre!
korcsi Creative Commons License 2002.01.27 0 0 6830
Tybald mester megelőzött a tételes beszámolóval, ami nem is baj, mert, nem biztos, hogy én ilyen érzékletesen be tudtam volna számolni fantasztikus élményeinkről. Nekem valóban a 96-os zenit és a táltos küvé volt a csúcs, no meg persze a 94-es veltelini, egyébként pedig valóban csak kitűnő és még kitűnőbb borokat kóstolhattunk. (Az az igazság, hogy nekem fehérborban egyébként is ez a "stílus" a kedvencem, nem a szénsavas, reduktív üdítőitalok) Szóval, nagyon várom már, hogy megjelenjen néhány kóstolt tétel a kereskedelmi forgalomban (pl rizlingek).
Vendéglátóink minden tiszteletet és köszönetet megérdemelnek.
Csite és Kaviat mestereknek köszönet a szervezésért, lalának a biztos kezű kormányzásért!
(Tényleg, csite mester, volt szó azt hiszem valamiféle közös vásárlásról...)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.27 0 0 6829
Sziasztok!
Ez valami csoda volt, most már értem csite miért akart repetázni!!:)))
Scheller Birtok Brosotopic látogatás (második csapat:)) )
Először is a borok:
1. Olaszrizling '98 (szép, kerek bor, minden a helyén)
2. Olaszrizling kései szüret 2000 (a kései illatjegyek mellet nekem valami kellemes vadvirágillat is rémlett, de lehet csak képzelem:) )
3. Zöldveltelini '99 (Még nem palackozott! savgerince valami csoda!)
4. Zöldveltelini 2000 (20 mustfokos, a lányok egyik kedvence volt)
5. Zöldveltelini 2000 (22 mustfokos, az előzőnél még illatosabb)
6. Kereklevelű (Chardonnay) 2000 (22 mustfokos, hosszan érlelt, a lányok másik kedvence, gyanítom Andit sikerült meggyőzni, hogy nem csak a vörösborokból ihat finomat:)))) )
7. Zenit '96 (Nagyon szép bor, palackozásra vár, több év, ha nem évtizednyi tartalék van benne, nekünk ez volt az egyik nagy kedvencünk, Korcsi mester megpróbálta felvásárolni a tételt, de 7000 üvegnyi(?) bort egyenlőre nem tud elhelyezni így kénytelen volt letenni róla;)) )
8. Zenit '98 (Teljes nemesrothadáson átesett bor, nagyon illatgazdag botrytises jegyekkel) kavi szavaival élve "Jézus bor":))
9. Táltos Cuvee '98 (Zenit+Chardonnay kései érett szőlőből)
10. Főbor 2000 (akár egy Szamorodni sallangok nélkül)
11. Főbor '97 (4 puttonyos aszúra jellemző extrakt tartalommal bíró bor) "száraz borban egy aszú íz rámköszön" - mondta Lala sokatmondó arccal.

Ezután levonultunk a pincébe, ahol jegyzetelésre nem igazán volt lehetőség, no meg sok egyéb elfoglaltság is adódott, így csak amit - a borokkal kapcsolatban - fel tudok idézni: Veltelinik, Zenit és Cuvee kóstolgatás. 2000 évi azonos fajta különböző dűlőkből származó borainak összekóstolása, megdöbbentő volt, hogy az adott talaj és elhelyezkedés mekkora különbségeket okozhat. Nagy élmény volt a még alakulófélben lévő 2001-es borok kóstolása, ismerkedés az élesztőbaktériumokkal;)))
Láthattuk a különbséget a régesrég használt eszközök és a mai modern technika között, ami bizonyos szempontból hatalmas, más szemszögből nézve pedig "mindössze" a régi tudás újbóli felfedezése és alkalmazása.

Mivel észrevettük, hogy a lányok végtagjai kezdenek kissé kihűlni visszatértünk az igen otthonos és hangulatos fűtött helységbe, letelepedtünk kényelmes székeinkbe, tovább eszegettük Karcsi rendőr házikolbászát, a lányok finom sajtjait, kavink két kezével sütött pogácsáit majszolgattuk, miközben "néhány" bort még megkóstoltunk: Zenit '97, Zenit '98, Táltos Cuvee és 94-es!!!! Zöldveltelini (ami még mindig hatalmas tartalékokkal rendelkezett!!)

Az éjszakába hajló beszélgetésben az a tudás volt a leg maávalragadóbb amivel házigazdánk rendelkezett. Nemcsak a borokról, azok elkészítéséről tudtunk meg rengeteget, de a környék múltja, a történelmi hagyományok, elfeledett és újra felfedezett tudásból is olyan ízelítőt kaptunk ami bár akkor és ott egy szórakoztató könnyed bezélgetésnek tűnt, utólag belegondolva nem kevés ismeretanyaggal ajándékozott meg minket. És ami a legszimpatikusabb volt az egészben az a fajta szerénység amivel mindezt megosztotta velünk. Még nem tudjuk, hogy lehet ezt meghálálni, de valamit ki fogunk találni azt hiszem:)))) Most már tudjuk milyen lehetőségek vannak a Velteliniben és a Kadarkában (tömegtermelés vs. leszabályzott mennyiség, kiváló minőség) azt, hogy mitől lesz valami Juhfark vagy csak Durbincs, Kadarka, vagy Bodorka és, hogy létezett valaha egy Török Kadarka, ami sajnos már kipusztult. Aztán azt is tudjuk most már, hogy a valódi Siller az a vörösbor és a rose között van, és a fehérbort értéknövelőként adják hozzá ellentétben a manapság nálunk sok helyen készülő sillerekkel, hogy a Pinot fajtakörből a XIX.sz-ben különült el a Chardonnay, hogy többek közt Széchenyi hatására történtek a fajtabővítések és nem volt mindig Szürkebarát a szürkebarát. Borospohárért pedig ha majd éttermet nyitunk - vgy netalán borozót:) - Halimbára fogunk menni, a hisztamin érzékenyeknek pedig fehérborokat fogunk ajánlani - persze csakis dűlőszelektált védett eredetűt, nem ám holmi pecsenyebort:)
És eközben Virág mindenhol ott volt, mindenben segített, és minden kérdésünkre tudott válaszolni (verset ugyan nem írt közben, de ezt most elnéztük neki:) )
Bocs, hogy ilyen hosszúra nyúltam, de még így is csak a lényeget sikerült leírnom - a gyönyörű tájat is kihagytam, de szerencsére ezt kavi emgtettte helyettem - (az esetleges pontatlanságokért előre is elnézést, de nem könnyű az íródeákok élete;) )
Köszönünk mindent Tóth Sándornak és kedves mosolygós lányának Virágnak, reméljük ők is olyan jól érezték velünk magukat, mint mi velük!:)

csite Creative Commons License 2002.01.27 0 0 6828
ugyi-ugyi, kicsiny hazánkban is lehet csodákkal találkozni!

örülök, hogy Ti is jóléreztétek magatokat, egymást! :) a nyárra pedig télleg közösen ruccanjunk le!

még1x KÖSZÖNET A SCHELLER BIRTOKnak!

Előzmény: kaviat (6821)
Marcellus Creative Commons License 2002.01.27 0 0 6827
tündérlala Creative Commons License 2002.01.27 0 0 6826
Mindössze csatlakozni tudok kavi barátomhoz, - nagyon jó kis kirándulás volt!
Innen is köszi szőlővirágtündérnek és kedves édesapjának a fejedelmi vendéglátást, - rég éreztem már ennyire szívesen látott "vendég"-nek magamat valaki otthonában - valamint ennyi finom fehér bort együtt még sosem kóstoltam.
A csapatnak is nagy köszönet a rendkívül kellemes társaságért, a sok-sok nevetésért, a finom pogácsa hegyekért, sajtokért és egyéb finomságokért, amit hoztatok.

lala

Előzmény: kaviat (6821)
Marcellus Creative Commons License 2002.01.27 0 0 6825
Nyárom rulla lesz a terasz az biztos!
Csak lenne már nyár!
kaviat Creative Commons License 2002.01.27 0 0 6824
az lesz majd a jó, hogy ha eljön már a jó idő, akkor nyáron az egész csapat egyszerre tud ellátogatni, a teraszon ugyanis többen is el tuduk férni.. nagyon tetszettek a történetek a borokról, a vidékről, hagyományokról..

.kav]4t r.e.b.

zuzmo Creative Commons License 2002.01.27 0 0 6823
irigykedem
Előzmény: kaviat (6821)
Marcellus Creative Commons License 2002.01.27 0 0 6822
Most olvasva téged Kavi meste ismét ott éreztem magam a káli medencében!
Ezek szerint Nektek is jutott a jóból.A megfogalmazás a túráró tökéletesen tükrözi a valóságot.

Megyek is a corába este,megnézem mit lehet kapni a Scheller birtoktól.

Előzmény: kaviat (6821)
kaviat Creative Commons License 2002.01.27 0 0 6821
megjöttünk, képek kúsznak fel a tár-ba.. röviden, zsírkirályság volt!! hihetetlen finom borok, nagyon kedves vendégszerető házigazdák, jó társaság !! minden boltban Scheller féle borokat akarok látni !!

már az út is fantasztikus volt, megnézni a befagyott balcsi olvadozását, örömködni a kacsáknak füreden [csúszkáltak a jégen], jó kis sárdagonya a káli medencében trükkös kis szerpentineken sasszézva. a vadalmafa csülke sikeresen nevettetett meg minket [3monk adagja adta ki az már elfogadható dózist :)) viszont finom volt - írtunk is vicceset a vendégkönyvbe].. korrekt szállás [lalával lestoppoltuk a zongorás szobád, de végülis éjjel 2 után hazaérve nem jáccottunk ragtime-ot, ellenben bealudtunk]. a pince tekintélytisztelő a jó kis tartályokkal hordókkal, a kilátás a tetőről pompás [sajna ez már a képeken nem nagyon jön át, lévén eléggé ködös és borus volt már az idő mire megérkeztünk]. a borok: ezekről csak jót lehet mondani, hihetetlen zamatok, pl a 94es veltelini megszólalt a szánkban, a zenitek zamata, az évjáratok változatossága gyönyörködtető volt.. több csapattársunk jegyzetelt, remélem sikerül majd reprodukálni az irások alapján a borlistát.. a gazda történetei teljesen elkápráztattak minket, megdöbbentő ismerethalmazt kaptunk [bántam is, hogy nem vettük fel magnóra a pontosabb megörökités miatt].. szöllő kedves leste kivánságainkat, térült fordúlt s mosolyával tovább kerekítette a hangulatot :)) [nagyon jó volt látni apát és lányát, kedvesen igazgatták körülöttünk a dolgokat]

balatonfelvidék rulez !! a gazda megdöbbentő mennyiségü bort hozott fel nekünk, számolatlanul öntögette a poharainkba.. tanúlságos volt számomra, hogy milyen hatalmas potenciál van ezekben a fehérekben, hamar eldöntöttem, hogy hosszú évekre akarok eltenni veltelíniket..

remélem minig lesz itthon 1 - 2 palac a Scheller birtokról, hogy ha megnyitom azonnal ez a kellemes bortúra jusson eszembe

.kav]4t r.e.b.

Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.01.27 0 0 6820
Üdv, fiatalok!

Megjöttünk, fantasztikus volt! Tételes beszámoló korcsitól és Tybaldtól várható.

Köszönet a szervezésért, Tóth Sándornak és Virágnak is a remek estéért!

Jó volt a csapat... :-)

Előzmény: csite (6819)
csite Creative Commons License 2002.01.26 0 0 6819
hívtad őket? már biztos alukálnak! :))
Előzmény: Marcellus (6818)
Marcellus Creative Commons License 2002.01.26 0 0 6818
No vajon mi lehet a kollégákkal?
Marcellus Creative Commons License 2002.01.26 0 0 6817
Sebaj.Azért nagyjából sejtjük mit is szerettél volna mondani. :-)

Na jó hétvégét nektek,második turnus!
Aztán irjatok beszámolót.

Előzmény: kaviat (6816)
kaviat Creative Commons License 2002.01.26 0 0 6816
ezt a kissé pongyola fogalmazást egy pók féle 97es bikavérnek köszönhetjük [meg a további boroknak, ami a ma este elfogysztott hallé mellé lett mellékelve]

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: kaviat (6815)
kaviat Creative Commons License 2002.01.26 0 0 6815
de be ám, mert elfogy a bőr a lábamon a végén, köszönhető Há majsztró körültekintőségének köszönhetően :)

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: Marcellus (6810)
csite Creative Commons License 2002.01.25 0 0 6814
most olvastam, Heimann-t kicsapták a bábolnától.
talán így újra szebb borai lesznek ...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!