Keresés

Részletes keresés

Neocortex Creative Commons License 2010.10.14 0 0 625
Itt most arról van szó, hogy a saját magad nyugdíjára befizetett pénzedet nyúlják le, szóval teljesen felesleges liberálisozni. Az állam 14 hónapon keresztül lenyúlja azt a pénzt, amit a jövőbeni megélhetésére tesz félre az ember, és semmilyen elszámolást nem fog adni, hogy mit csinált a pénzével.
Előzmény: üveges (619)
Catella Creative Commons License 2010.10.14 0 0 624

Önkéntest azért sem veheted ki, mert szja kedvezményt kaptál rá, azt kapásból visszakérhetné állambácsi.

De évente 1x -tudtommal- lehet pénztárt váltani. Ott érdeklődnék, ahová átvinném a pénzt, nekik érdekük, hogy segítsenek.

Előzmény: R2.D2... (612)
üveges Creative Commons License 2010.10.14 0 0 623
"Visszakérdezek még egyszer: a magántulajdon tisztességtelen? "

Nem! pl nekem is van. Úgy gondolom nagyon is tisztességesen megdolgoztam érte.
Előzmény: couguar (621)
ISFC Creative Commons License 2010.10.14 0 0 622

Az Eu-ban tapasztalt öreg rókák vannak. Ők tudják, hogy a MANYUP-ban lévő pénz nem megtakarítás. Az csak addig fog üzemelni, amíg a bevételek sokkal magasabbak a kiadásoknál. Mihelyt a kifizetések is nőni kezdenének, azt a pénzt el fogják lopni.

Teljesen felesleges bárhová is beszámítani.

Előzmény: Híd (614)
couguar Creative Commons License 2010.10.14 0 0 621
Visszakérdezek még egyszer: a magántulajdon tisztességtelen?
Előzmény: üveges (619)
couguar Creative Commons License 2010.10.14 0 0 620
Különben attól hogy egy vagy több helyen van a pénzed, a hozam öszesen ugyanannyi lesz (feltételezve hogy a pénztárak ugyanolyan hozammal működnek)... max az költségek miatt jársz jobban ha egy helyen vagy.
Előzmény: R2.D2... (612)
üveges Creative Commons License 2010.10.14 0 0 619
"Ja, különben akkor hogy is van ez, a magántulajdon tisztességtelen, irány a kommunizmus? "

Nézd! Az állam szerepén világszerte gondolkodnak. Volt egy modell, de nem vált be. Mondjuk azt, hogy a liberális gazdaságpolitika világszerte megbukott. Ez nem egyenlő a kommunizmus visszajövetelével... szerintem.
Előzmény: couguar (611)
couguar Creative Commons License 2010.10.14 0 0 618
Rendben, amennyiben törvénybe iktatják hogy 2012 január elsején átutalják a korábban visszatartott összegeket, az elmaradt hozamokkal együtt, akkor ezt elfogadom. De valahogy nem akaródzik ebben hinnem...
Előzmény: üveges (613)
Híd Creative Commons License 2010.10.14 0 0 617
Rosszul tudod, 10 évig nem veheted ki a pénzt.
Előzmény: couguar (615)
Neocortex Creative Commons License 2010.10.14 0 0 616
Tényleg nagy az isten állatkertje...
Előzmény: ISFC (610)
couguar Creative Commons License 2010.10.14 0 0 615
Úgy tudom, ki lehet venni korábban is, de akkor adózni kell utána... az összevonás viszont jobb ötlet, annak szerintem működnie kellene.
Előzmény: R2.D2... (612)
Híd Creative Commons License 2010.10.14 0 0 614
Nem hiszem, hogy az EU azt gondolta volna, hogy nem fontos. Csak nem hagyta, hogy hiánycsökkentő tétel legyen. Más országokban sem hagyja, hogy a munkáltatói nyugdíjalapok (az itteni értelemben vett magánnyugdíjpénztárak ott nincsenek) azok legyenek.
Előzmény: ISFC (610)
üveges Creative Commons License 2010.10.14 0 0 613
"a megoldás nem az hogy a pénztártagok pénzét elveszik..."

szerintem nem veszik el.

nagyon komoly szabályozás és ellenőrzés szükséges, akkor minden működhetne tovább
Előzmény: couguar (607)
R2.D2... Creative Commons License 2010.10.14 0 0 612
Üdv... :)


Azt hogy csináltad, mert Én ki akartam venni idén a bent levő cka. 120 ezremet az ALIANZ-ból, mert szükségem lenne, lett volna rá, de olyasmit magyarázott a fickó, hogy 10 évig nem nyúlhatok hozzá... ?:(
Írtam is már az Alianznak email-t, de semmit nem kaptam válaszul csak hírlevelet. :(
Az a baj, hogy két önkéntes nyugdíjat nyitottam véletlenül, mert az előző munkahelyemnél a munkám miatt csak futólag kitöltettek egy ilyen banki papírt és akkor a munkahelyem fizette azt, automatice az MKB banknak. :(
De közben munkahelyet változtattam és ott is beléptem egy ilyen önkéntesbe, de mivel nem is emlékeztem rá, hogy van már egy ilyen önkéntesem, így annál is beléptem, de ott meg az Alianzba, ezt a másikat szeretném megszüntetni, mert ma szükségem lenne a pénzre, mivel idő közben Én is elvesztettem a munkámat… :(
De azzal is megelégednék, ha össze lehetne vonni a kettőt, mivel a MKB bankban több pénzem van gyűjtve, ezért az is jó lenne, ha egy helyen lenne a pénzem, így a hozam is több lenne. :(
Tud valaki valami tanáccsal szolgálni, hogy mit lehet tenni, tennem, mert voltam bent, de sokat nem értettem meg, csak annyit, hogy 10 év múlva, legalább is ez jött le infóba hozzám… ?:(
Előzmény: NIL7 (564)
couguar Creative Commons License 2010.10.14 0 0 611
Ja, különben akkor hogy is van ez, a magántulajdon tisztességtelen, irány a kommunizmus?
Előzmény: üveges (597)
ISFC Creative Commons License 2010.10.14 0 0 610

Azt én nem tudom. Én csak a MANYUPOT tudom. Az Eu úgy gondolta, nem fontos. Ezért nem hagyta elszámolni megtakarításnak. Akkor pedig  nem is lehet megtakarítás. Én nem vagyok komcsi, én bízom az Eu-ban.

 

Előzmény: Neocortex (600)
Neocortex Creative Commons License 2010.10.14 0 0 609
Pontosan lehet tudni mit jelent nálunk az állami, pl. állami vállalat. Vagy Magyar Államvasutak, habár ebben még a magyar is benne van...
Előzmény: couguar (607)
Híd Creative Commons License 2010.10.14 0 0 608
OMG, mert nálunk a magán a tisztességtelen, az állami, az bezzeg nem is nokiásdobozos!
Előzmény: üveges (597)
couguar Creative Commons License 2010.10.14 0 0 607
Egyrészt arra lenne szabályozás, hogy ez ne történjen meg, ha az rossz, az az állam felelőssége, és a megoldás nem az hogy a pénztártagok pénzét elveszik... másrészt amerikában példaul céghez kötött nyugdíjpénztárakról is van szó, akik pl az adott cég részvényeibe fektet... lásd Enron-botrány... ennél azért nálunk sokkal komolyabb a szabályozás.

Sajnos közben pedig az ÁLLAMI szó nálunk meg belekódolja a populista, rövidlátó, szavazathajhász stb hozzáállást...
Előzmény: üveges (597)
morczogó Creative Commons License 2010.10.14 0 0 606
"Én a saját jól felfogott érdekemben 2009 decemberében önként léptem vissza az állami nyugdíjrendszerbe.

Ajánlom, hogy vedd elő a magánnyugdíjpénztári elszámolásaidat és nézd meg alaposabban."

Legyél szíves megnézni hozzá az állami nyugdíj elszámolásaidat is. Ja hogy az nincs...
Mennyivel stabilabb az állami nyugdíj, amit láthatóan egy csuklómozdulattal változtatnak a kormányok egyik a másik után?
Előzmény: kalocsay (109)
Neocortex Creative Commons License 2010.10.14 0 0 605
Az állam meg nem is ír semmit...
Előzmény: üveges (604)
üveges Creative Commons License 2010.10.14 0 0 604
"mi a faszt nem lehet tudni a manyuprol, ott van a penz, pontosan laccik mikor mennyi volt a hozama vagy a vesztesege... "

Képzeld Kulcsár Attila is megírta a befektetőknek, hogy ott a pénz meg az óriási hozam és meg sem volt ott...
Előzmény: aamen (595)
Híd Creative Commons License 2010.10.14 0 0 603
Itt még nem indult el a járadékszolgáltatás, de ilyen rendszer, mint az itteni magánkasszáké, nincs máshol a világon. Az amerikai nem ilyen.

A felosztó-kirovó rendszer pilótajáték

(Mondjuk, ezt a fordulatot a pilótajátékkal tőlem vette Banyár, de mindegy)
Előzmény: üveges (589)
Neocortex Creative Commons License 2010.10.14 0 0 602
Havonta 30 milliárdot csak nem lopnak el...14 hónapon keresztül.
Előzmény: Törölt nick (593)
Neocortex Creative Commons License 2010.10.14 0 0 600
Hát akkor mi a fontos? A Trianon-emléknap?
Előzmény: ISFC (596)
aamen Creative Commons License 2010.10.14 0 0 598
"később majd jönnek a bankbetétek"

de csak a nagyon magas bankbetetek es megtakaritasok, valami olyan koritessel hogy az csak lopasbol vagy kizsakmanyolasbol vagy effelebol szarmazhatott...
Előzmény: couguar (594)
üveges Creative Commons License 2010.10.14 0 0 597
"Nem kéne az itteni mnyp-ket az amerikaiakhoz hasonlítani, teljesen más a rendszer. "

van egy nagyon fontos azonosság közöttük: az hogy MAGÁN mind a kettő, ami ugye belekódolja a tisztességtelen magatartás, a nyerészkedés, csalás stb lehetőségét
Előzmény: couguar (590)
ISFC Creative Commons License 2010.10.14 0 0 596
A MANYUP nem fontos!
aamen Creative Commons License 2010.10.14 0 0 595
"nem tudhatjuk mi történt volna"

mi a faszt nem lehet tudni a manyuprol, ott van a penz, pontosan laccik mikor mennyi volt a hozama vagy a vesztesege...
ha meg aggodni teccik a befektetes biztonsagaert tessek valami szarabb portfoliot valasztani jo sok allampapirral, aztan nem csodalkozni ha szarok a hozamok.
Előzmény: üveges (589)
couguar Creative Commons License 2010.10.14 0 0 594
Ja, az állami garancia meg abból áll, hogy ha nem tudnak elég pénzt adni, akkor elvesznek mástól. Első körben a magánnyugdíjpénztári tagoktól, később majd jönnek a bankbetétek, stb?
Előzmény: üveges (591)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!