Keresés

Részletes keresés

LILLY22 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11502
és jó is...
Előzmény: tutto13 (11482)
LILLY22 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11501
szia,
én nem is a szociális oldalát szeretném bolygatni a dolognak, hanem egy igen fura attitűdöt: nagy társaházban lakom, szinte mindenkinek /90%/ van kocsija, de csak néhányunknak /5%/ van klímája. nos a kocsitulaj nem-klímások kezdenek irigykedni a klímámra, és mondogatják ez luxus, pedig akáhogy számolok: egy kocsi vétele, 'beüzemeltetése', karbantartása stb. bizti drágább mint egy normál klímáé, de -egyenlőre- sajnálják maguktól ergo (!) tőlem irigylik. nekem is volt kocsim, de rájöttem nekem a fentartása drága és nem is igazán szükséges /bp-n elégségesek a tömegkölekedési viszonyok/, tehát eladtam. viszont melegünk lett, tehát addig-addig spóroltunk/veszegettünk fel hitelt, amíg lett klímánk.
azaz minden csak prioritás kérdése.
Előzmény: alibi-man (11487)
janes133 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11500
Vagy itt nincs  egy Fujitsu klímák  szakértője sem??
tutto13 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11499

Több helyen is mondták, írták, hogy az LG-vel is van gond, de nem értek hozzá.

Nekem nem szimpi az LG, ha drágább cuccot vennék, biztos mást választanék.

Ennyi.

Előzmény: Bys (11483)
tutto13 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11498

Szia aas!

 

Örülök, hogy bele tudtál kötni ilyen fontos részletbe! :-))

Én úgy emlékszem anno így tanultuk, vannak érdekes dolgok, a lányom kisiskolás...

Egyébként igazad van, köszi!

Előzmény: aas (11485)
tutto13 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11497

Bocs, de nem emlékszem, hogy a "rászorultsági alapot" emlegette volna valaki rajtad kívül.

Nekem csak az szúrta a szememet, hogy láttam egymás mellett a bekerülési értéket és a szerelési díjat. Erre írtam azt, hogy tetszik a spórolós nézőpontod: A komplett árat kell nézni, így az spórol aki olcsóbbat vesz . Persze hosszútávon nem biztos, hogy igaz.

 Azóta kitárgyaltuk, megcsináltam magamnak, leírtam a konzekvenciákat.

Előzmény: alibi-man (11489)
konszt Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11496

"ugatni a hozzáértőknek"

 

Hát pont ez az! Ha egy autós topikban megjelenne egy szakember nem turkálnék a zsebében és nem piszkálnám, hogy miért annyi az ennyi.

 

Egyébként nekem is van klímám.

Előzmény: Bys (11467)
fodorb Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11495
OFF

Nekem egy egy Xerox Docuprint 4512 PS van, duplex egységgel, lan kártyával 16 Mb rammal, 600 DPI vel, 12 lap / perccel
a tonert feltöltöm benne (eddig egyszer kellett) és 1 Ft / lap a nyomtatási kölktség a festékanyagot nézve.
15 000 Ft ért a 15 000 oldalra elég festékanyagot kapok.
a nyomi pont most 10 éves, a görgökre már ráférne egy kis pucolás, de megy szépen


A tintasugarasba, igaz az szines volt, de nem fotóminőségű, meg legalább 4 szer kellett cserélni a patront, 4*10 e Ft os áron benne a színes és a fekete is, a nyomi ma már üzemképtelen, a LASER meg még hibátlan, hát ennyi.
A tintás az nem volt túl drága, de a LASER 50 000 volt még használtan is, szöveget mind2 nyomtató azonos kinézetre nyomtatta, tehát összehasonlíthatóak.

ON

Lehet, hogy a klímáknál is hasonló lesz a különbség 10 év mulva a olcsobb és a drágább gépek közt.
Majd az idő megmondja, hogy megéri - e a csúcs gép vagy nem ?
De aki a kényelmet, komfortot is fontosnak tartja, az biztosan inverteres gépet fog venni.
Én bánom, hogy az enyém nem olyan, de 2 éve erre volt lehetőség, ez van...
fodorb Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11494
Szerintem elsősorban kényelmesebb, komfortosabb a használata.
Hogy mennyire takarékos, nem tudom, mert nekem fix van, de azt tapasztalom, hogy néha nagyok a hőingások, különösen akkor, ha csak egy kicsit kéne hűteni.
40 fokban rendben volt minden, kb 3 percenként indult amig egyedül voltam a szobában.
Ha már 2 en akkor ment folyamatosan..
Előzmény: A_I_R (11472)
Mblazius Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11493
Az asztalomon egy 1984 júliusában gyártott HP Laserjet 4L nyomtató van

Inkabb 1994-es lesz az... 1987-ben vettunk a Laserjet II-t (cirka 1 millio forintert :-)) )
92-ben vettem a Laserjet 4-est, +4MB memoria, +Postscript kartya, 400eFt :-))
Előzmény: viricsi (11475)
janes133 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11492
Azért valamelyik hozzáértő megnyugtathatna, hogy jól tudom a dolgot.
Előzmény: klimakiraly (11424)
schg. Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11491

Sajna a mai müszaki dolgokat szándékosan rövidebb életüre tervezi a gyár hisz ha ez nem így volna kisseb lenne a nyereségük

 

A mai hütőgépek,mosógépek nem fognak elmenni 10-12 évig mint az elődők

Igaz az elöző ugrált zajos volt és többet is fogyasztott

 

Sajna abban sem bizom hogy a mai nagynyomásu DCI motorok hibátlanok lesznek 280,000 kilométer felett mint a ma 15éves vectrák vagy WW-k esetében

 

Sajnos ezt is megkel szoknunk és a vásárlásnál esetleg figyelembe venni

 

Alkatrész utánpótlást a gyár - A gyártás leállítása után - csak 5 évig köteles biztosítani a termékéhez

alibi-man Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11490
Vagy nagyon ostoba kérdéseket tettem fel, vagy hirtelen senki nem tudja a választ. Azért megismétlem, hátha valaki felnyitja a szemem:

Kérdésem lenne hozzátok. Most végeztek a Samsung multisplit klima beszerelésével.

1. Négy beltéri egy csokorban. Szerelés közben észrevettem, hogy az elmenő és visszatérő csövet egy közös poliformszerü csőbe (/ beltériegység) húzták be. Van olyan rész, ahol 12 m hosszú a vezeték. Kérdeztem a mestert, hogy ez nem gond, nem kéne külön poliform csőbe rakni a két vezetéket? Azt válaszolta, hogy tapasztalatai szerint nem igazán számít. Halovány müszaki érzékem azt súgja, hogy ez nem tökéletes megoldás, ráadásul a kezembe került a telepítési útmutató, és abban kifejezetten tiltja a gyártó az ilyen megoldást.

2. A kültéri egységen F1 és F2 csatlakozó van, mindegyikre 2-2 beltéri megy. A beltérik AUTO módban képesek átkapcsolni hütésről / fütésre (ha jól értettem). Az azonos csoportban lévő tagok csak azonos módban képesek müködni, azaz a különböző csoportra akasztott beltériek ellenkező módban tudhatnak müködni. Nos akárhogy variáltam, mindíg E161 hibát kaptam ha egy beltérit hütésre, egy máskat meg fűtésre kapcsoltam. Az E161 azt jelenti, hogy több mint két beltéri van ellenkező módba kapcsolva, holott összesen mindig csak két beltérivel játszottam, a többit kikapcsoltam. Rosszul értelmezek valamit, vagy valami rossz a konfigban?

Kültéri: MH070FXEA4A
Beltériek: MH026FPEA

Segítségeteket előre is köszönöm!
alibi-man Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11489
Igen, tulajdonképpen van abban valami igazság, amit mondasz. Minden relatív. Például akinek valóban megmentette az életét (vagy meghosszabította) annak nem biztos, hogy luxus cikk a klíma.

És arra is van példa, hogy egy kimondottan luxusnak számító cikk, pl. egy igen drága autó azért menti meg az ember életét, mert olyan féke van.

Szóval ez egy igen bonyolult kérdés. Nagyon nagyon sok oldalról meg lehet közelíteni. Kár volt felhoznom. :-)

Én inkább megmaradnék az eredeti támánál, a szolgáltatások díja a kereskedelemben nem függhet a rászorultságtól - a szolgáltató szempontjából. Más kérdés, hogy társadalom biztosítási alapon függhet az igénybe vevő részére. Például az OEP támogatja a szívbetegek részére a klímák árát, szerelési költségét.

De ez igen utópisztikus elképzelés. A klimaszerelő cégek viszont nem szociális intézmények.
Előzmény: Lator (11459)
y3k Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11488

"Én megcsinálom neked, ezért te elvégzed neki, és ő majd megszereli nekem. És müködik - állítólag."

Klimasok eskuvo fotozasat vallalom, ha a par mindket tagja az, meg az albumot is allom:))))

Előzmény: alibi-man (11487)
alibi-man Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11487
Minden életmentő lehet ilyen alapon. Egyébként igen nehéz eldönteni, hogy kinek mi a luxus, tehát kár volt ilyen sarkosan fogalmaznom.

Ettől függetlenül a szerelő az árképzésnél nem fog és nem lehet tekintettel arra, hogy a kuncsaft mennyire szorul rá az adott szolgáltatásra. Kicsit furcsa lenne. Képzeld el, hogy a szerelő - mondjuk - szociális, rászorultsági okok miatt egy nap ingyen szerel, mert hát szegény szívbeteg néni. Aztán elmegy a henteshez, és azt mondja nincs ugyan pénzem, de ma segítettem egy emberen, szóval adj nekem ingyen húst. :-)) Na jó, ezt egy kicsit eltúloztam.

Egyébként láttam a tévében egy olyan társaságot, ahol csere-szívességeket tesznek. Valamilyen "bank" volt a nevük. Én megcsinálom neked, ezért te elvégzed neki, és ő majd megszereli nekem. És müködik - állítólag.
Előzmény: LILLY22 (11465)
alibi-man Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11486
Pedig jó lesz, ha kezded magadat hozzá szoktatni. Az élő munka minden jól müködö gazdaságban nagyon drága. Borzasztóan drága!

Egyébként meg nem javíttatásról beszéltem, hanem felszerelésről. A Lajtán túl is EGYSZER fel kell szerelni a cuccot és ki kell fizetni a szerelési díjat. És utána, valóban inkább kidobják, ha baja van.

Jó, akkor mondok másik példát. A Renault szervízben egységes óradíj van. Mindegy, hogy egy 2.5 millás Twingót, vagy 12 millás Espace-t szerelnek. Az EMBER ennyibe kerül óránként.
Előzmény: tutto13 (11462)
aas Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11485

Egyik ember külömb a másiknál.

Két dolog között van különbség.

 

De minőségi külömbség, az nincs...

Előzmény: tutto13 (11481)
tcseva Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11484
Köszi a válaszod, nekem is beszerelik már csütörtökön. Van esetleg valami, amire oda kell figyelnem szereléskor?
Előzmény: szvl (11409)
Bys Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11483

"Az Lg mobilok is szépek, de nem nagyon szeretik."

Azé', mert az első LG mobilok sz@r, alapkészülékek voltak, sok hibával. Aztán megtanultak telefont gyártani. A mai készülékek jók, és szeretik a népek.

 

"Miért lenne más a klíma?"

Mert azokkal az első pillanattól fogva nem volt gond...

Ott megfelelő alap volt a Goldstar. Míg mobil estében az LG kezdte a 0ról...

 

Előzmény: tutto13 (11482)
tutto13 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11482

A lényeg kimaradt az LG-ről:

Az Lg mobilok is szépek, de nem nagyon szeretik. Miért lenne más a klíma? És az Art Cool is milyen szép...

Előzmény: tutto13 (11474)
tutto13 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11481

Ok!

Azért tettem hozzá én is a minőségi külömbséget, nem mindegy milyen célra kell, mik az elvárásaim.

Előzmény: aas (11480)
aas Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11480

Persze van egy gyári fekete patronom is, ha jobb minőségű iratokra van szükség, de a munkámhoz szükséges nyomtatványokhoz tökéletesen elég az utántöltött

 

Az én nyomtatós példáim minőségi munkára alkalmas eszközöket mutattak be, nem házi kókálmányokat. Az árat is ehhez kellene viszonyítani... :-(

Előzmény: tutto13 (11474)
viricsi Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11479
...és a nyomtatóm is tíz évvel fiatalabb, 1994-es. :))
Előzmény: viricsi (11475)
viricsi Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11478
renszernek=rendszernek
Bocs.
Előzmény: viricsi (11475)
aas Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11477

En mostanaban nem lattam 2-3 evesnel idosebb, uzembiztosan mukodo nyomtatot.

 

Valószínűleg nem jársz rendes helyeken... :-) Ne csak gagyi cuccokat figyelj...

 

A cégnél a 80 gépre kb. 40 nyomtató jut és bizony teljesen megszokott a 6-7 éves, jól - mellesleg gazdaságosan - működő tintasugaras nyomtató. Jól kell tudni vásárolni !!! ... és megfelelően, rendszeresen karbantartani...

Az otthoni HP PhotoSmart 7550 nyomtatóm most 5 éves és kifogástalan minőségben készíti a fotókat 7 színnel ma is.

 

Ha jol tudom inverteres gepek nincsenek meg 3 eve forgalomban

 

Biztosan vannak, mert nekem már 6 éves az inverteres LG eszközöm és nem úgy tűnik, mintha hamarosan beadná a kulcsot...

Ha megszámítom, hogy ennyi idő alatt fele villanyszámlát okozott és még fog... talán megérte az a 40eFt felár. A szomszéd sem panaszkodik a kültéri egység miatt, olyan csendes, nem rezonál, nem zörög. Csak hűt, rendületlenül...

Előzmény: A_I_R (11472)
C20NE Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11476

Az inverter -es kifejezés nem takar mást (szerintem) mint egy frekvenciaváltóval működtetett aszinkron motorral hajtott kompresszort (így hívják a klímánál? kompresszor?) Így bizonyos határok között fokozatmentesen változtatható a klímakompresszort hajtó motor fordulatszáma és ezzel a klíma teljesítménye. Tehát a motor vezérlésén kívül sok minden nem történt (ugye?) így az élettartamot sem ez fogja meghatározni. Az invertereket (frekvenciaváltó) 20 éve használják ipari környezetben pl. konvejorok hajtására és ott 365/24 - ben mennek, tehát szerintem semmivel nem lesz kisebb az élettartama mint a nem invertereseké, sőt a lágyabb indítás és a nem mindíg fullon menő berendezés miatt (szerintem) nőhet is.

 

( majd a szakik megköpködik, ha nem )

Előzmény: A_I_R (11472)
viricsi Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11475

Az asztalomon egy 1984 júliusában gyártott HP Laserjet 4L nyomtató van, tökéletesen dolgozik, ezer évente cserélek tonert benne, a görgői már elöregedtek, ezért kemény papírt már nem tudok megetetni vele.

 

Az inverteres gépek mechanikája minden bizonnyal megkiméltebb lesz, mint egy on-off gépé. Én az elektronikával szemben vagyok szkeptikus, mint ezt korábban már többször kifejtettem, szerintem ezen gépek üzembiztonsága, javíthatósága rosszabb, mint egy minimálelektronikával üzemelő gépé.

Minden renszernek van előnye, hátránya, ezt kell mérlegelni a vásárláskor.

Előzmény: A_I_R (11472)
tutto13 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11474

Szia!

 

Ezzel jól megmutattad, hogy miért van inverteres géped!

Nekem 10000-es HP nyomtatóm van, kb. 2000-ért veszek hozzá 3x30ml utántöltőt fekete patront, kb. ennyiért színeshez. Ez kb. egy évig elég, pedig rengeteget nyomtatok. Persze van egy gyári fekete patronom is, ha jobb minőségű iratokra van szükség, de a munkámhoz szükséges nyomtatványokhoz tökéletesen elég az utántöltött. Mindenre van olcsóbb megoldás.

Az inverteres klímát is kitárgyalták mások: amikor visszajönne az árkülömbség, a fogyasztásból, már dobhatod ki.

 

LG: Én is rákérdeztem, senki nem ajánlotta.

Amikor pár éve tv-t vettem, nézegettem az LG-t: szép készülék, sok extrával, elég jó képpel (100Hz). Addig amíg be nem kapcsolták mellette a Panasonicot. Ég és föld, hozzátettem kb. 10000-et, és elhoztam a Panát.

 

 

Előzmény: aas (11469)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11473
OFF
A maguk szintjén (segesség, minőség) a régi Lexmark lézerek (10-12 évesek) ma is megfelelően és baromi olcsón dolgoznak az újratöltött tonerekkel. Az utóbbi évek 100 eFt feletti HP nyomtatók sem adják meg magukat könnyen. A kisebbeknél sem a kor számít, hanem a nyomtatott lapszám.
ON

Az invertes klímáknál nem a tartósság a lényeg - szerintem - hanem a működési elvéből adódó jobb komfortérzet. (Nagyon hideget nemigen fúj rád, legfeljebb az első lehűtésig.) Emellé társul magasabb ár, kisebb üzemeltetési költség. Azt sehol nem láttam emlegetni, hogy tartósabb.
Előzmény: A_I_R (11472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!