Keresés

Részletes keresés

zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387058

2020. február 24. én azt írtam a facebookra, hogy meg lesz rendezve az olympia, de a rémálom nem ott hanem a dubai expon kezdődik.

https://infostart.hu/kulfold/2021/02/08/egy-orszag-amely-csunyan-megbanthatja-a-korai-nyitast

Előzmény: zöldkomcsi: (387052)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387057

Még nem találtam meg amit advo írt, de ha a gazdaság volt a téma, akkor a '80-as évek második felében már csak arról beszéltek hogy nagy a gebasz.

Sőt! Bele is keveredtem egy eldurvult demonstrációba Brusellben, 85 körül volt. Már mentek a bány bezárások.

Igazatok van, elmondtam már párszor, csak azt fűzöm, hozzá, hogy nem nagyon különleges világviszonylatben.

És olyan változtatásokról kezdtek el beszélni, hogy fennmaradjon a rendszer, ami gyakorlatilag kapitalizmust csinált volna az egészből.

1968. óta gyakorlatilag piacgazdaság működött. 

Előzmény: Tzp (387056)
Tzp Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387056

Tegnap olvasgattam bele az MSZMP Központi Bizottságának jegyzőkönyveibe. Még nem találtam meg amit advo írt, de ha a gazdaság volt a téma, akkor a '80-as évek második felében már csak arról beszéltek hogy nagy a gebasz. Hogy ha úgy folytatódik ahogy, akkor nem tudják majd fizetni az államadósságot. Hogy nem hogy a fejlesztésre, hanem a lecsúszás megakadályozására sincs elég pénz. Hogy idővel csak úgy tudják fenntartani a vállalatok támogatását, ha árat emelnek és kirúgnak embereket  - és így lesz munkanélküliség. Nem mondták ki közvetlenül - abban amit átolvastam - , de körülírták, hogy a rendszer nem működik. És olyan változtatásokról kezdtek el beszélni, hogy fennmaradjon a rendszer, ami gyakorlatilag kapitalizmust csinált volna az egészből. Tudták ők hogy game over.

Előzmény: zöldkomcsi: (387045)
Tomsz85 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387055

Legalább annyi lenne benned, hogy a teljesen nyilvánvaló hülyeségeidet elismerjed! De annyi sincs! És még most is csak megpróbálod megmagyarázni az igazadat. 

Nézd meg mit írtam: név. Név=nicknév. 

Különben is, itt a nicknév ugyanaz, mint a személy. Nyilván senkinek a személyét nem kritizálom itt, mert nem is ismerek személyesen senkit. Én az írásokat látom, és arra válaszolok, ha válaszolok. 

Előzmény: zöldkomcsi: (387054)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387054

Nem rád, én itt nem személyekkel csak nickekkel beszélgetek.

(személyesen advot se küldtem volna el a francba, mert az már a személyét érintené, de többet így se, elszégyeltem magam )-: ) 

Előzmény: Tomsz85 (387053)
Tomsz85 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387053

1. Ha leírod valakinek a nevét, tedd azt helyesen! Ez alap! Lenne, kultúr embereknél.

2. Ha rám célozgatsz rosszul leírt névvel, akkor hozz példát arra, mikor emlegettem az éhezést és mikor túloztam vele! Nagyritkán, talán, de túlozni nem túloztam. 

Előzmény: zöldkomcsi: (387048)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.08 -1 0 387052

Amiként, hogy "nátha ellen nincs vakcina" egy évvel ezelőtt a zöldkomcsi mondotta volt, immár kezd világosodni.

D-Afrika le is állította az oltás kampányát az Astra Zenekával, (a többivel is azt nem tudom?) erről bizonyítva van, hogy 10% alatt a hatásossága. Igaz, 31 éves átlag életkorúakon tesztelték, elképzelhető, hogy másoknál ez a hatás % magasabb, ezt nem tudni. (még ennyi se? az is lehet). Oxfordban el is kezdték a módosított fejlesztését, az ősszel lesznek meg vele mert szerencsére az már egyszerűbb. Tehát decemberben megérkezhet az első pár 1000 adag, majd 2022. ben go to ->2020.

Megváltozott a vélményem. Eddig azt mondtam, hogy oké, kapjak egy oltást és oltakozott plasztik kártyát, de aztán egy hónap múlva másikat mert mutáció, aztán meg esetleg lejárt a védettség, azt már nem, havonta vagy hetente én nem oltakozódok. De így már azt se, nekem az az 1 se kell, ez már tényleg nagyon úgy néz ki nem megoldás úgy se, vakcinákkal járványt (ilyen járványt, ami 3 millárd éve nem volt) megállítani úgy se lehet, most már szerintem is ez csak bajt hozhat ránk.

A feleségem kellett volna megbízni tiszit főorvosnak, vagy who elnöknek, mert egy éve kapásból mondta a megoldást. Illetve kérdezte, hogy miért nem száll le azonnal az összes repülőgép?

Ha így marad vagy még jobban befékezve, ahogy írtam ide a jövőkép látomást 10 évvel ezelőtt, karanten minden repülőtéren, akkor 15 év alatt lenyugszik egy kis náthának. De ha erőltetitek ezt a gdp-t, ebből végítélet lesz jó esetben új időszámítás. )-:

zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387051

Ennyi elég is belőle, törikönyveket lapozgatok. (-: 

Előzmény: advocatusdiaboli (387049)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387050

Kötelezően be kellett tagolodni a globalizációba, na de a briteknek se volt más út, úgy tudom ott még jegyrendszer is volt egy ideig. De ez nem a szocializmus jellemzője volt, hanem a világ rendje módosult. Amerikában is jelentős változás volt Hoover FBI igazgató 50 éve, a saco és vanzetti, rosemberg házaspár stb... lényegében "kommunista" maffia rendszer után. 

Csak azt magyarázom, hogy semmi nagyon különös dolgok nem történtek itt. Az olajkorszak 100 évéből 1920-2020 között nekünk ennyi jutott, másnak ennyi se, megint másnak meg több.

advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387049

Kevés vagy te ezt megérteni...

zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387048

Pontosan emlékszem, nem csak csokoládés sajtot lehetett kapni, az éhezéssel túloz a tomsz. 

Ha úgy tetszik 1956.-ban se, 1968.-ban se működött, azok még nagyobb fordulakok voltak, 90 ben csak a politikai szöveg a logók változtak, mint 1945. ben amikor kicserélték a zsidót svábra, a kommunistát kulákra, nem lényegi változás volt az se.

Előzmény: advocatusdiaboli (387046)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387047

Soha többet nem ütök vissza advocatus barátotoknak. Azt ír amit akar. (-:

advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.02.08 0 1 387046

Nem működött. A végére teljesen kifulladt. Pont.

Előzmény: zöldkomcsi: (387045)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.08 -1 0 387045

Magyarországon az idősek egy jelentős része még most is azt hiszi, hogy a szocializmus tulajdonképen működött. Nagy tragédiája az országnak, hogy nem tapasztalták meg annak valódi arcát. Egy-két év éhezés és fázás, és rögtön örültek volna minden apróságnak, amit a kapitalizmus ad

Írjad ha jól esik, igaz, pl a mesesajtot én se kedveltem meg, de volt azért más is. 

Persze, hogy működött, semmi különös változás nem történt, 1960-1980 közt persze nagyobb fejlődés volt mint 2000 től 2020- ig, de ezzel nem azt akarom mondani, hogy az a rendszer jobb volt, csak azt, hogy működött.

Előzmény: Tzp (387011)
Future181 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387044

Kézi vezérelt diktatúrában, a bíróság csak egy vicc, nincs önálló döntési jogkörük, csak papíron.

Előzmény: Salvor2 (387042)
Salvor2 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387043

A biontech mar dolgozik a harmadik oltason, amivel az eddigi mutaciok ellen mennenek. Ha ujabb mutaciok lesznek, amik a kritikus pontokat valtoztatjak meg, akkor azokra is kell plusz oltas.

A teljes virusnal viszont akar a virus 80%-a is megvaltozhat, a tobbit meg mindig felismeri az immunrendszer.

Ez az elmelet, hogy a gyakorlatban mi hogy mukodik, azt a tapasztalat mutatja meg.

Előzmény: lahuba (387038)
Salvor2 Creative Commons License 2021.02.08 0 1 387042

"Ezek után Borrell azt is hiába kérte Szergej Lavrov orosz külügyminsztertől, hogy találkozhasson Navalnijjal, tárgyalópartnere ezt azzal rázta le, hogy ezt a hivatalos csatornákon keresztül, az orosz bíróságoknál kell kérvényeznie."

Mert ha pl. az orosz kulugyminiszter talalkozni szeretne Julian Assange-zsal a bortonben, azt nyilvan azonnal teljesitenek. Meg azt is, ha azt kerne, hogy engedjek szabadon.

Pink Fluffy Unicorn Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387041

Persze hogy nyitottak, volt egy évük takarítani.

Előzmény: Salvor2 (387034)
lahuba Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387040

Ha a kínaiaknak tiszta a lelkiismeretük, és a vírus természetes eredetű, akkor a legjobb, amit tehetnek, hogy hagyják őket vizsgálódni, ahogy akarnak.

És azért ennek van jó esélye.

Az új vírusos járványok felbukkanása nem csoda, évtizedek óta figyelmeztetnek rá a kutatók, hogy az esély erre folyamatosan nő...

Amiben viszont sárosak lehetnek, az az első esetek elhallgatása, de hát az emberi hülyeség faktor mindig és mindenkor fennállhat.

Előzmény: Salvor2 (387034)
GPS Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387039

De majd meglátjuk a valóságot, a világ most egy nagy kísérleti labor...

...és mi vagyunk a nyúlak.

Minden esetre, a következő generációk már többet fognak tudni a dologról. Csak mi éljük túl valahogy.

.

Előzmény: lahuba (387038)
lahuba Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387038

A korábban elhangzott magyarázatok szerint a teljes vírust tartalmazó vakcina abban jobb, hogy nem csupán célzottan a tüskefehérje ellen gerjeszt antitesteket, hanem az egyéb részei ellen is, így ha a vírus valamely része mutálódik, attól még nem szűnik meg a vakcina hatásossága összességében.

Az mRNS alapú esetén bírálói azt gondolják gyenge pontjának, hogy elég a tüskefehérjének mutálódni, és már meg is kerüli a védelmet a vírus...

De majd meglátjuk a valóságot, a világ most egy nagy kísérleti labor...

Előzmény: GPS (387023)
Future181 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387037

https://www.napi.hu/nemzetkozi_vallalatok/hidrogenhajtas-vw-scania-teherszallitas-nemetorszag-zold_hidrogen-innovacio.722952.

A VW szerint a teherszállításban minden túl drága és kidolgozatlan a hidrogén üzemanyagcellás technológiát illetően, ezért ők a Scaniával inkább az akkumulátorra teszik a tétjeiket.

Lassan ,de biztosan, a Teslán kívül ,mások is kezdik felismerni, hogy nem a hidrogénhajtásé a jövő, a teherautóknál sem.

szilvatövis Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387036

Nálunk (Bp) is vannak ilyen övezetek...

Előzmény: Pink Fluffy Unicorn (387032)
szilvatövis Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387035

Az jó, mert nálunk ez kivételesen ez nem tűnik aljasnak, sőt....

Előzmény: GPS (387031)
Salvor2 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387034

Kivancsi leszek, hogy ez megjelenik-e a globalis propagandagepezetben. Mert az o narrativajuk nagyon mas.

A member of the World Health Organization (WHO) expert team tracing the origins of the novel coronavirus has said the Chinese side granted full access to all sites and personnel as requested -- a level of openness beyond expectation.

British zoologist Peter Daszak said on Friday that the team had submitted a deeply considered list of places and people to be included in their origin-tracing work and no objections were raised from the Chinese side, according to The Associated Press.

"We were asked where we wanted to go. We gave our hosts a list... and you can see from where we've been, we've been to all the key places," Daszak said.

Daszak said that during the visit to the Wuhan Institute of Virology, they were met with a level of openness even he had not anticipated, and that suspicion surrounding it had been "politicized on a global scale."

The team was also given wide access when visiting hospitals that "treated patients in the initial outbreak at the end of 2019 and beginning of 2020," the report said.

It is incredible "to meet the first clinicians" who treated COVID-19 patients and ask them questions, Daszak said.

The same level of access was also given at the Huanan seafood market that linked to an early cluster of cases, allowing the team to meet vendors and market managers.

"So this is an in-depth, deep understanding of the sites and the people who were involved," Daszak said.

GPS Creative Commons License 2021.02.08 0 1 387033

A piac jellemzoen beszabalyozza ezeket a folyamatokat.

Az ingatlan-témakörben kicsit elhamarkodott dolog (csak) a piacra bízni a dolgokat.

Ugyanis a piac csak a pillanatnyi helyzetet árazza be és  arra is reagál - az ingatlan viszont 50-100 év múlva is ott áll - évtizedeken át meghatározva a település építészeti és szociális képét.

Ki emlékszik már arra, hogy 2009 tájékán picsa-olcsó volt az ingatlan, mert a kutyának sem kellett.

Ma meg vederrel mérik a telkeket, nem négyzetméterben - annyira drágák.

Az építészet és várostervezés hosszútávú gondolkodást igényel - nem szerencsés a pillanatnyi piaci hóbortok szerint építeni, vagy nem építeni valamit.

.

Előzmény: Pink Fluffy Unicorn (387032)
Pink Fluffy Unicorn Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387032

A mi keruletunkben lehet csaladi hazat epiteni, csak gyakorlatilag senki sem epit, mert olyan baromi draga a telek. A regi lebontott csaladi hazak helyere vagy 3-4-5 emeletes tarsashazak vagy sorhazak epulnek, az adott utcara ervenyes beepitesi lehetosegek szerint. Enyhen szolva is kisse tullihegett dolognak tartom ezt a temat. A piac jellemzoen beszabalyozza ezeket a folyamatokat.

Előzmény: szilvatövis (387002)
GPS Creative Commons License 2021.02.08 0 0 387031

Ezt a németre írtad?

Minden olyan aljas kormányzatra, aki ilyen pofátlan módon szúrja ki a szemét a 3-4 gyerekes családoknak.

.

Előzmény: szilvatövis (387030)
szilvatövis Creative Commons License 2021.02.08 0 1 387030

Pl. annál nagyobb pofátlanság, mint egy 3-4 gyerekes anyának segítségként felajánlani adómentességet - a világon nincs.
Milyen jövedelem után?

Ezt a németre írtad?

GPS Creative Commons License 2021.02.08 -1 0 387029

Nade utana, amikor mar jonnek a gyerekek... hat ott mar nem akkora elony a berlemeny.

Hát ez az. A hatalom családi tenyészeteket akar - lakhatást erre viszont szarik biztosítani. Még a keretet sem - nem hogy lakást.

Pl. annál nagyobb pofátlanság, mint egy 3-4 gyerekes anyának segítségként felajánlani adómentességet - a világon nincs.
Milyen jövedelem után?

Mekkora "roppant" adóalapot tud összekeresni egy 3-4 gyereket nevelő anya - hogy annak az adóját engedje el nagykegyesen a hatalom?

A "saját lakás / bérelt lakás" dilemma fennáll. Mindkettőnek van előnye-hátránya is.

A "nincs-lakásnak" viszont nem sok alternatívája van.

.

Előzmény: bz248 (387028)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!