Keresés

Részletes keresés

Dobcsány. Creative Commons License 2019.11.15 0 0 29296

Pokorni nagyapja pedig nyilas gyilkos volt erről miért nem posztolsz?

 

Mivel az unokák nem felelősek nagyapjuk tetteiért, nem gondolom, hogy ezzel bárkit be lehet sározni, bár a 100 Milliárdból működő M1híradó erre is képes 

 

https://index.hu/belfold/2019/11/09/kiderult_hogy_pokorni_nagyapja_nyilas_gyilkos_volt_a_polgarmester_leveteti_a_nevet_a_turulrol/

Előzmény: andert frank (29290)
OZ Juice Creative Commons License 2019.11.15 0 0 29295

A mondern demokráciákban vajmi kevés lehetősége van az embereknek a valódi értelmes választásra. Lásd USA, ahol választhatsz azok közül, akiknek rengeteg pénzük vagy, vagy akit azok tólnak eléd, akiknek rengeteg pénzük van. Vagy ott van Franciaország, ahol a támogatottsággal alig rendelkező Macron, vagy a hatalmas elutasítottsággal rendelkező Le Pen volt a két opció legutóbb. Vagy Németország, ahol a nagykoalíció az egyetlen opció...

 

 

De visszatérve hazánkra, én az egyetlen kiutat abban látom, ha az új politikai formációk meg tudják őrizni a hitelességüket és hosszú évek kemény munkájával (szeretném hangsúlyozni a munka szót) szereznek olyan támogatottságot, amivel választást lehet nyerni, vagy legalább koalícióra kényszeríteni a fideszt.

De semmivel nem tudják a hitelességüket jobban erodálni, mint azzal, hogy életben tartják Fletóékat, és sajnos hiába ugat most a Momementum a DK-ra, meg MSZP-re a legújabb stiklijeik miatt, a szart már nem tudják visszalapátolni a lóba. Ők is tehetnek róla, hogy a Horváth Csabák, Gy Németek, Draskovicsok, Niedermüllerek, visszatérjenek.

Pedig én - noha szerintem semmiben nem értek velük egyet - szurkoltam nekik, ahogy az LMP-nek és a Jobbiknak is. Nem azért mert azt szeretném, hogy ők vezessék az országot, hanem azért, mert a változásra szükség van. 

Előzmény: Alternative Thor (29283)
Dobcsány. Creative Commons License 2019.11.15 0 0 29294

Engem is nyugodtan hívhatsz olimpiagyilkosnak, mert én is aláírtam a petíciót, mert nem szeretnék egy Görögország tipusú totális csődöt, mert a fiúknak, még vastagabban fogna a cerkája és a költségek elszállnának az egekbe

 

megvan a mi olimpiánk, úgy hívják, hogy Paks2

 

 

Előzmény: andert frank (29290)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.15 0 0 29292

Őszintén irigylem azokat, akiknek ennyire egyszerű a világképe. Mennyivel simább lehet így az élet.

Előzmény: mash.69 (29282)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.15 0 0 29288

Nagy vonalakban ugyanarról beszélünk.

 

Erre mondtam, hogy én már régen letettem arról az ábrándról, hogy politikustól moralitást várjak.

Két dolgot várok el mindössze; ne legyen hazaáruló, és legyen képes működtetni az országot.

 

Igen, eléggé leadtam az igényeket, elismerem.

 

Politikaszűzek meg nincsenek.

Donáth Anna apja Donáth László volt mszp-s képviselő.

Fekete-Győr apja tsz-elnök, valószínűleg hős ellenálló.

 

Mint ahogy az is illúzió, hogy lehet más a politika.

 

Ez az önkormányzati fiaskó két dologra lehet jó:

 

- A fideszes fiuk kicsit visszavehetnek az arcból, jó lenne kevésbé pofátlannak lenni

- Elég volt adni egy kis játszóteret és bedobni némi aprót ahhoz, hogy lássuk kik másznak elő a korhadékból, és kikkel is képzeli el az ellenzék a fényes jövőt.

Előzmény: Alternative Thor (29283)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.15 0 0 29287

"Szerintem az új Népstadion kb az egyetlen indokolható beruházás amit sport terén bemutattak a fiúk az elmúlt évtizedben"

 

Csak a szűkebb pátriámban épült egy versenyuszoda, olyan nímandokkal mint Egerszegi, és "kinevelődött" benne egy Milák Kristóf.

Az Érd Aréna sem tűnik veszteségesnek, de biztos indokolatlan volt a megépítése, igaz, szinte minden hazai kézimeccs let házas. Az országban sok ilyen épült, aminek természetesen biztos, hogy nincs köze ahhoz, hogy a kézis utánpótlás szinte minden korosztályban az első kettőben benne van. Épült jégpálya is, (kárpáti farkasok) én nem rajongok a hokiért, de állítólag van aki szereti. ;-) Napi szinten több száz gyerek hokizik, szerintem hülyeség volt megépíteni.

És ez csak a szaros Érd.

Előzmény: sergiototta (29278)
Alternative Thor Creative Commons License 2019.11.14 0 1 29283

Közelítsük meg a nép felől ezt az egészet. Milyen választási lehetőségünk volt nekünk? Ott volt ugye a Fidesz meg ez a valóban szörnyszülött összefogás. A Fidesz lop, csal, hazudik, ebben még az itteni jobbra húzók is egyetértenek, hiszen számtalanszor leírták. Úgyhogy ők kösz, nem, kihúzva. Maradt a másik lehetőség. Ott legalább még vannak "politikaszűzek", akik nem loptak, vagy messze nem annyit, mert nem volt rá alkalmuk. Ráadásul arról mindenki hajlamos elfeledkezni, hogy ezt a lehetőséget egyetlen egy embernek köszönhetjük: Orbánnak. Az ő szenzációs találmánya volt a centrális erőtér, hogy középen van a nagy Fidesz, jobbra-balra pedig a picike pártok, amelyek sosem fognak össze, mert utálják egymást. Hát, most összefogtak, viszanyalt a fagyi.

 

Jó ez? Működőképes? Nem valószínű. Előbbre viszi az országot, hogy máris azon megy a vita, mikor bomlanak szét, kit hogyan vesz meg a Fidesz? (Értitek már eleve ez, hogy kit hogyan vesz meg a Fidesz, ez egy olyan opció, amit mindenki vicceskedve-borúsabban, de azért elfogad, mert hát ez tök természetes. Pedig kurvára nem kellene, hogy az legyen.) Nem viszi előbbre az országot.

Egyetlen kérdésem van: MÉGIS, MI A FASZT KELLETT VOLNA CSINÁLNUNK? Hagyni, hadd lopjon, csaljon, hazudjon nyugodtan tovább a Fidesz? Ez ugyan két kérdés, de az első a lényeg.

mash.69 Creative Commons License 2019.11.14 0 0 29282

ebből is csak az látszik, hogy vidéken még mindig sok a sötét paraszt, több mint Pesten

Előzmény: Törölt nick (29265)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2019.11.14 -2 4 29281

Nevetseges ez a gyurcsany fobia. A faszi 5 evig volt miniszterelnök, a felcsuti paraszt már 13 azaz 13 kurva éve lopja az országot, epiti a kisvasutjait a stadionjat, az alcsutdobozi kastellyal felszerelt atombunkeret, apja meg a haverjai evente 10 es 100 milliardos osztalekokat vesznek fel, de mi azert gyurcsanyozunk mert huha. Komolyan par napja a 100 milliardos kozteve valami szaros hír alatt - megalakult a fovarosi kozgyules, hasonlo - kepes volt ugy kozvetiteni, hogy az oszodi beszedet adták le kozben. Egyszeruen elkepeszto. 

 

Előzmény: OZ Juice (29275)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.14 -1 2 29280

"Az persze f*szság, hogy atlétikára nem alkalmas, meg nyilván loptak rengeteget, de ez a fideszes táborban annyira alap mint a levegővétel. Persze szigorúan a nemzet és a kereszténység érdekében teszik mindezt."

 

Szerencsére a vörösöknél ez máshogy van.

Előzmény: sergiototta (29278)
sergiototta Creative Commons License 2019.11.14 0 0 29279

Nem én emeltem ezt ki az összefosásos brigádról, mint tulajdonság.

Előzmény: Kevin (29277)
sergiototta Creative Commons License 2019.11.14 0 1 29278

Szerintem az új Népstadion kb az egyetlen indokolható beruházás amit sport terén bemutattak a fiúk az elmúlt évtizedben. Képek alapján nekem tetszik is, de ez nyilván szubjektív.

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy ennél a stadionnál sikerült-e elég wc-t meg büfét tervezni. Vagy az, hogy az ember a szünetben tudjon venni egy sört meg el tudjon menni vizelni az itt is megoldhatatlan feladat lett a fideszes agytrösztöknek.

 

Az persze f*szság, hogy atlétikára nem alkalmas, meg nyilván loptak rengeteget, de ez a fideszes táborban annyira alap mint a levegővétel. Persze szigorúan a nemzet és a kereszténység érdekében teszik mindezt.

Előzmény: Dobcsány. (29220)
Kevin Creative Commons License 2019.11.14 0 1 29277

Mondj egy pártot a világon a viccpártokon kivül akiket nem a pozició és a hatalom érdekel.

Előzmény: sergiototta (29276)
sergiototta Creative Commons License 2019.11.14 0 1 29276

" Csak a pozíció és a vele járó hatalom"

 

A fideszeseknek is csak ez számít. Legalábbis szerintem.

 

 

Előzmény: OZ Juice (29274)
OZ Juice Creative Commons License 2019.11.14 0 1 29275

Mert abban egyetértek Puzsérral, hogy az első lépés a változás felé a Gyurcsányék eltakarítása kell legyen. Amíg őket nem temetik el örökre, addig nem lesz előrelépés a magyar politikai életben. 

Előzmény: OZ Juice (29274)
OZ Juice Creative Commons License 2019.11.14 0 0 29274

De. A teljesítmény, hogy tegyenek valamit abban a pozícióban, amit megszereztek nem számít nekik. Csak a pozíció és a vele járó hatalom. 

Emellett őszintén reménykedve figyelem az "újgenerációs" fiatal politikusokat, hogy képesek lesznek-e mások lenni. Még szurkolok is nekik. 

Előzmény: sergiototta (29273)
sergiototta Creative Commons License 2019.11.14 0 0 29273

Ez lehet, de nem erről írtál.

Előzmény: OZ Juice (29272)
OZ Juice Creative Commons License 2019.11.14 0 0 29272

A különbség nem a hozzáállásban van leginkább, hanem a teljesítményben. És én nem a fidesz teljesítményét tartom kiemelkedően, hanem a komcsikét gyalázatosnak. 

Előzmény: sergiototta (29270)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.14 0 0 29271

Hát sok különbség nincs moralitást tekintve, de egyet azért a figyelmedbe ajánlanék; az egyik politikai közösség nem jár koccintani december elsején a románokkal trianont ünnepelve.

Előzmény: sergiototta (29270)
sergiototta Creative Commons License 2019.11.14 0 1 29270

"A hatalomért bármire képesek. Most, hogy szereztek jó néhány pozíciót, ahova be lehetett ültetni a múmiákat, börtöntöltelékeket, anyucipicifiát, nincs az az isten, hogy idő előtt megváljanak tőle. "

 

Csak kíváncsiságból, ezekből a dolgokból melyik nem mondható el a fideszről is?

Előzmény: OZ Juice (29267)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.14 0 0 29269

Alpolgármesteri kompetencia; segített plakátot ragasztani.

 

Előzmény: andert frank (29266)
OZ Juice Creative Commons License 2019.11.14 0 0 29268

"Baranyi Krisztina miért pont Döme Zsuzsannát és Reiner Rolandot jelölte alpolgármesternek, amire a polgármester úgy felelt, ők, illetve pártjuk támogatták kezdettől fogva, még az előválasztáson is"

 

Zseniális. 

 

Előzmény: andert frank (29266)
OZ Juice Creative Commons License 2019.11.14 0 0 29267

Ki fognak tartani. A hatalomért bármire képesek. Most, hogy szereztek jó néhány pozíciót, ahova be lehetett ültetni a múmiákat, börtöntöltelékeket, anyucipicifiát, nincs az az isten, hogy idő előtt megváljanak tőle. 

 

btw, az atlétikai stadionnal nem az a baj, hogy azt a területet már odaígérték valakinek? (nem, nem a lakosságra gondolok)

Előzmény: Törölt nick (29265)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.14 0 0 29265

Kizártnak tartom, hogy 2 évig kitartanak, de ha ki is tartanak, akkor sincs esélyük. Azért országosan most is toronymagasan a Fidesz nyert.

Előzmény: Gyönyörű petesejt (29262)
giornalista Creative Commons License 2019.11.14 0 0 29264

amiatt is, meg azért is, mert az összefogás gerincét továbbra is a gerinctelenek adják. akiket két forint megvenni. forintban meg nem áll rosszul a Fidesz. 

 

Orbán ezért sem zuhant össze az önkormányzati eredményektől. egyrészt, ahogy ma is látjuk, a törvényeket még mindig ők hozzák. ha három évig csuklóztatják a tehetetlen ellenzékiek által vezetett településeket, a választók is el fognak fordulni tőlük. nem hiszem, hogy sok helyen lehet egy Hódmezővásárhelyet vagy Jászberényt húzni. 

 

másrészt, három év nagyon sok idő is ahhoz, hogy kevés, de épp elég "ellenzékit" egyszerűen megvegyenek. akik aztán fontos időpontokban kelthetnek zavart, nyilván az állampárt kezére játszva.

 

nem véletlen, hogy Botka is menekül ezektől. beszippantották a Momentumot, a Jobbik gyakorlatilag eljelentéktelenedett, 2022-re megint az MSZP-DK tengely adja majd az ellenzéki összefogást, amire még a Fidesznél is kevésbé vagyok kíváncsi. 

 

ilyen Horváth Csabák, meg egyebek, a hideg kiráz tőlük. a Fidesz legalább néhány dologban tényleg kompetens. lopni, manipulálni, csalni így még nem tanult meg párt, a kommunistáknak sokkal több erőszak híján is csak sokkal kevesebbre telt. ez az ellenzék... érted, egy Karácsony, most őszintén, én örülök, hogy végre nem Tarlós, de szerintem Karácsony maga is meglepődött, hogy nyert, és már az első hetekben látszik, hogy abszolút tanácstalan. 

 

beleállt, hogy nem lesz építkezés a Városligetben, meg hogy nem épülnek stadionok, erre gyakorlatilag ott viszakoszik, ahol tud. már most ügyeskedik, sakkozik, lépdel, Orbánnal tárgyal, úgy csinál, mintha. de Magyarországon most őszintén, mit és hogyan remél attól, hogy ő ellenzéki politikus? politizálni itt nem lehet.

 

a saját emberei, az önkormányzati cégek fogják először kinyírni. néhány évet kibír ellenzékben a fideszes, ha tudja, hogy miután ott tett keresztbe az ellenzéki polginak, elnyeri majd a méltó jutalmát. ezek még arra is képtelenek voltak, hogy az önkormányzati szennylapok vezetőit lapátra tegyék. totálisan tanácstalanok, egyszerűen nem értenek a politikához, és rá fognak jönni, hogy itthon most nincs is idény politikára. 

 

sajnos a fideszes retorikára, az ál-szabadságharcra, az ál-háborúkra van igény, Borkai-videókra, és így tovább. és valahol édi, hogy az ellenzék most a másik orcáját is odatartva bukdácsol tovább a polgármesteri székeivel, de rossz belegondolni, hogy ez akár 12-15 további évre is bebetonozhatja a Fideszt. most valóban volt egy országos nekibuzdulás, ahol néhány tucat, néhány száz szavazattal sikerült többet szerezni, de továbbra is minden kártya a Fidesz kezében van, és ha kijátsszák őket, és ha elsodorja a szellő ezt az ellenzéki összefogást, akkor az egy évtizedbe telik majd, mire megint egyáltalán csak esély lehet rá, hogy történjen valami.

 

hacsak nem jön egy pénzügyi válság, mert akkor a Fidesz fog hetek alatt bedőlni, viszont akkor is kik jönnek a helyükre, érted...

 

mindegy, még mindig nem Bangladesh. egy szétlopott közép-európai országban is jobb élni, mint a világ legnagyobb részén. ez jutott, de még így is szerencsések vagyunk. 

Előzmény: Törölt nick (29257)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.14 0 0 29263

10 pont.

Mert lényegében valóban ennyi a különbség.

Előzmény: OZ Juice (29256)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.14 -1 0 29262

Szerintem kitartanak 2 évig, és megnyerik a választást.

Na onnan számítva adok fél évet a történetnek, és az új választás kiírásának.

 

Persze lehet, hogy menet közben megveszi a Fidesz a Jobbikot, bár az Mszp olcsóbban kijönne, meg ott már bejáratott emberek vannak:-))

Előzmény: Törölt nick (29257)
OZ Juice Creative Commons License 2019.11.14 -1 1 29261

a hiszti az állandó elem

Előzmény: Kevin (29232)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.14 -1 0 29260

Nocsak, a csehek új atomerőműblokkot építenek Dukovany-ban.

 

Szólni kéne nekik, hogy ne tegyék, idejét múlt technológia, meg ha statikus elektromossággal töltött földbe vetnek paszulyt, az akkora súrlódási energiát szabadít fel növekedés közben, hogy simán meglesz a 2040 megawatt:-)))

OZ Juice Creative Commons License 2019.11.14 0 0 29259

Pfffúú az de olcsmány lett

Előzmény: elefánt11 (29228)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!