Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.20 0 0 4530

Jó eséllyel igen. El fog múlni.

Előzmény: Mankaandi (4529)
Mankaandi Creative Commons License 2018.03.20 0 0 4529

Sziasztok.December óta szedem a frontin 0.25-t.3×1db-ot.Március 10-én lefeleztem a reggelit.A fej feszitésen kívül nem volt semmi bajom.Két napja nagyon szédülök fáj a fejem, gyomor igegem van.Rossz  a kedvem.Szerintettek a felezés miatt van?

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.10 0 0 4527

Ez nagyban függ attól is hogy alakul az életed, akinél balul üt ki a sors , nem fog tudni leállni, meg persze ,hogy ki mennyire érzékeny .

Előzmény: gombóc63 (4526)
gombóc63 Creative Commons License 2018.03.09 0 0 4526

Nem, nem sértettél meg, nem sértődtem meg, csak egyszerűen nem akarlak tovább győzködni. Itt állandó vitatéma a gyógyszer használata és én abban maximálisan egyetértek, hogy a gyógyszer kell, de nem évekig, élethosszig. 

Előzmény: Törölt nick (4525)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.09 0 0 4525

Én egy szóval nem beszéltem Rólad,hogy te milyen vagy-lettél,nem értem mivel sértettelek meg,de boccs ha úgy jött le.

Előzmény: gombóc63 (4524)
gombóc63 Creative Commons License 2018.03.09 0 0 4524

Hol olvasod, hogy ez lettem? Rendben, feladom. Sok sikert!

Előzmény: Törölt nick (4522)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.09 0 0 4523

Majd meglátod. Ha már csak le tudod felezni a napi Rivotrilt, az nagy dolog.

 

Viszont az antidepihez türelem kell. 2-3 hónap folyamatos szedés után lehet egyáltalán megítélni, hogy akkor most hányadán is állsz vele. A Brintellixnél pedig azok az eddigi tapasztalatok, hogy a többi antidepihez képest is lassabban fejti ki a teljes hatását. Viszont, ha bejön, akkor szó szerint újjászületsz!!!

Előzmény: Törölt nick (4521)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.09 0 0 4522

Biztos van olyan is de én még nem hallottam olyat,hogy feszült,szorongósból nyugodt laza lett gyógyszertől vagy bármitől is.

Előzmény: gombóc63 (4520)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.09 0 0 4521

Ennek örülök nagyon,viszont azt teljesen lehetetlennek tartom,hogy én nullára vegyem a rivotrilt,mivel azt egy gyerekkori nagyon kellemetlen berögződésre,megszokásra (rángatózás) kaptam,7-8fajtából ezzel sikerűlt megfékezni akkoriban és már csak a tudatától,hogy nem vettem be,azonnal bepánikolnék és előjönne az említett rossz,kellemetlen berögződés,társaságban pláne.De ha már napi 0,025-re lecsökkenthetném és a brintellix kicsit "felhúzná a függönyt",már nagyon boldog lennék,ugyanis eléggé letompított és kicsit megbolygatta a memóriámat is a napi 1-2mg rivotril az évek alatt.

 

Előzmény: Törölt nick (4519)
gombóc63 Creative Commons License 2018.03.09 0 1 4520

Ezzel kissé vitatkoznék, mert nálam szorongósabb, aggódósabb ember kevés volt, gyerekkoromból hoztam és csak fokozódott, a negyvenes éveim közepére elértem a csúcsot. Nálam is gyógyszerrel kezdtek, aztán az  állandó fejfájásom révén kerültem pszichiáterhez és elég gyorsan sikerült "jó útra térítenie" Azt nem mondom, hogy teljesen elmúlt, de nagyságrendekkel jobb az életminőségem. Gyógyszert pedig nem szedek. És a barátnőm, aki pánikos és súlyos depressziós volt szintén kijött ebből az állapotból, ő rengeteg gyógyszert szedett, és hosszú terápia hatott rá. Tehát halljuk meg a pozitív eseteket is:-)

Előzmény: Törölt nick (4518)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.09 0 0 4519

Mindenképpen inkább antidepi, mint duplázni a Rivot. Sőt, ha már teljesen stabil leszel a Brintellixtől, akkor elkezdheted elhagyni a Rivotrilt.

 

Ha úgy alakul, akkor a Brintellix szedhető hosszútávon, akár élethosszig is.

 

Előzmény: Törölt nick (4518)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.09 0 0 4518

Köszönöm mindkettőtöknek!

Igazából ott akadtunk meg,hogy ezt napi 1mg rivotril mellé írták amit már hosszú évek óta szednem kell,plussz visszamenőleg a család(egyik fele) alapból szorongós/aggódós tipusok,így valószínűleg örökké szednem kell majd a brintellixet is,hogy viszonylag "lazább" életet élhessek.

 

Ugye azt sajnos tudjuk,hogy egy alapból szorongós/pánikos soha nem lesz nyugodt,laza,gyógyúlt tartósan semmilyen gyógyszer/terápiától sem ha azt abbahagyja.

 

Igazából jól tompítható lehetne a szinte allandó feszültség magában a rivotril napi 1mg-ról 2mg-ra növelésével is azokra az érzékenyebb időszakokra,de nem szeretném,mivel úgy már le is tompít nagyon meg gondolom egy életen át jóval károsabb is a 2mg mint az 1 a rivotrilból.

 

 

Köszi mégegyszer,akkor belevágok ahogy a pszihiáter is ajánlotta,esetleg még kevesebb rivotrillal idővel ha bevált a brintellix.

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.09 0 0 4517

Szia,

 

A Brintellix a-típusú antidepresszáns, egy viszonylag új gyógyszer. Ha jól vagy tőle, akkor adj hálát az égnek, és szedd szépen. Az orvos fogja eldönteni, hogy mennyi ideig kell szedni. Ez általában minimum 6 hónap, de inkább 1-2 év, ui. ezeknél a gyógyszereknél eleve a teljes hatás kialakulásához is hónapok kellenek.

 

Ha majd 1-2 évig teljesen stabil leszel, akkor szokták megpróbálni elhagyni, és megnézni, hogy mi a helyzet gyógyszer nélkül. Ezek a gyógyszerek szedhetőek egyébként hosszútávon, sok betegnél sajnos nincs is más megoldás...

Előzmény: Törölt nick (4514)
gombóc63 Creative Commons License 2018.03.09 0 0 4516

Mint minden gyógyszernek hosszútávon ennek is lehet negatív hatása. Ne akkor akard megtudni a hosszútávú hatását amikor már késő. Ha most jól vagy tőle akkor csak elfedi a fizikai tüneteket, de ne ettől várd egy életen át a megoldást, keresd meg mitől szorongsz és pánikolsz.

Előzmény: Törölt nick (4514)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.08 0 0 4515

Esetleg örökké szedhető e ez a gyógyszer,ilyen mennyiségben?

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.08 0 0 4514

Sziasztok.Olyan kérdésem lenne,hogy a szorongásomra és bepánikolásokra,megsemmisülés" érzésre kapott napi 1szem 10mg Brintellix gyógyszernek,ami egyébként úgy néz ki nagyon "jól" hat,rövid/hosszú távon lehet valami káros hatása?Gondolok itt rászokásra,esetleg kellemetlen mellékhatások,stb...Köszönöm előre.

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.03.07 0 0 4513

Próbáld meg esetewlg a Stressz kontroll tablettát, több összetevős, sztem jó dolog

Előzmény: xanax004 (4511)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.03.07 0 0 4512

Lehet h a CT nem téved, de ők ( orvosok ) igen.......Jól érzed h más megoldást kell keresned az alvásproblémádra, csak támogatni tudom az ötletet. Remélhetőleg nem lesz semmi gond az elhagyásnál. Szorítok...Üdv

Előzmény: xanax004 (4511)
xanax004 Creative Commons License 2018.03.06 0 0 4511

ma már csak felet fogok bevenni, vagyis 0,125 mg-ot. holnap ismét 0,5 mg és így tovább 2 hétig. aztán minden nap 1 hónapig csak  0,125 mg-ot.  remélem fogok tudni aludni ennyitől is. bár több évtizedes cigit egyik napról a másikra tettem le, pedig napi 1 doboz piros mallborót szívtam. tüdőszűrésen, ct-n a tüdőmön diagnosztizáltak  "rákot", amitől rendesen megijedtem és soha többet.  4 éve volt. azóta sincs semmi. pedig azt mondta a doki, hogy a ct. nem téved. amennyi bánatot okozott akkor, most annál jobb. bár felszedtem pár kg-ot, de legalább a tüdőm átmosták. úgyhogy lehet valami más növényi altatófélét fogok keresni.

 

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4510)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.03.06 0 0 4510

De tény h én is meggyanúsitottam a benzót...

Előzmény: xanax004 (4507)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.03.06 0 0 4509

Nem tudom sajnos

Előzmény: xanax004 (4507)
xanax004 Creative Commons License 2018.03.06 0 0 4508

Azért nem az orvostól kérdezem, mert eddig nem is gondoltam arra, hogy ettől a pici mennyiségtől lehet, csak miután rátaláltam erre a fórumra, akkor kezdtem el gondolkodni, lehet ettől van a kiütés és a hajhullás, meg a kissé eltérő máj.

Úgy írja a leletben, hogy "steatosis hepatis"  az orvosom a kiütésre kenőcsöt adott. a májammal meg nem foglalkozott. Az uh-s doki is csak annyit mondott, minden rendben, egy picikét nagyobb a mája. :)

Előzmény: Törölt nick (4506)
xanax004 Creative Commons License 2018.03.06 0 0 4507

Én is szedek vérnyomáscsökkentőket, azt csak két éve. A xanax okozta a mellékhatásokat ? milyen jellegű volt a mell.hatás ? ha megkérdezhetem. Nekem 3 hónapja az alkaromon nem múló kb. fél cm. átmérőjü kb. 15 db. piros kiütés van. valamint hullik a hajam az is ezen idő óta. a lecalpin nevű vérny. csökkentővel van 5. szinten interakciós viszonyban. a többivel nincs. akkor elképzelhető, hogy a xanaxtól lehet ?

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4505)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.06 0 0 4506

Én nem gondolom, hogy ilyen kis mennyiségben ezt a tünetet okozná.

De miért nem az orvostól kérdezted?

Előzmény: xanax004 (4504)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.03.06 0 0 4505

Hmmm........Nekem egy éve diagnosztizáltak nem alkoholos zsírmájat, kicsit meg is van dagadva, de a májfunkciók teljesen jók a vérben. 11 év napi 0,75 mg xanax - szedés után, igaz én vérnyomáscsökkentőt is szedtem mellé hosszú évekig,az utóolsó két évben egy súlyos mellékhatásokat okozót. Elgondolkodtató mindenesetre.......

Előzmény: xanax004 (4504)
xanax004 Creative Commons License 2018.03.05 0 0 4504

Sziasztok! (Új vagyok itt a fórumon)

Most találtam erre a topikra. Lehet volt róla már szó. kb. 10 éve minden este 0,25 mg. xanaxot veszek be. ettől jókat alszok. A napokban volt egy hasi uh-m, ami májmegnagyobbodást mutatott ki, valamint a laboromban is a GGT érték a határérték felett van, vagyis 61.  Lehetséges, hogy a xanaxtól van ? 

Előzmény: Törölt nick (4503)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 0 0 4503

Segítség leszokóknak....ingyen és bérmentve..hátha valakinek bejön és jobban viseli az elvonási tüneteket.Én a 30.napomon vagyok leszokóban.Napi 6-8 db 0,5 frontinról,hirtelen kezdtem ,egyik napról a másikra napi 2db 0.5g leredukálva.Látván,hogy mi lett belőlem,így alaposan felkészültem milyen vitamint szedjek,a pánikosaknak mi hiányzik a szervezetéből stb.Nem vagyok orvos és reklámot csináló ember,de már idegesített a tény,hogy a fórumokon az emberek segítséget kérnek és a legtöbb pszicho doktor visszaírja,hogyha akar segítséget,jelenjen meg nála személyesen...Hát hogy!!!Rettegsz a pániktól a házból nem tudsz kimozdulni,az elvonási tüneteid erősödnek és még menjél el a tanácsadásra  x ezerért...Na neeeem...A vitaminok közül a b vitaminokat szokták írni,de ezek közül sem mindegy,hogy éppen melyik.A legjobb ha olyan készítményt választasz amiben b1 és b5 van(nekem egy hajvitamin van erre a célra) Mellé folsavat szedjél,ez sem drága.Jöhet a d vitamin még és a legfontosabb ami nélkülözhetetlen,az omega 3! A legtöbb pánikos omega 3 hiányban szenved,majd rájössz mikor hatni kezd! A gyógyteák közül nekem az orbácfű jött be,ezt fél kapszulával ki is egészítem.Nem mondom,hogy az első 2hetem nem volt maga a pokol,de utána kezdenek a tünetek enyhülni,ritkulni..A 2hét után még csökkentettem 1.5 szemre az adagot,itt se az első napokon jön ki az elvonás,mivel tovább csökkented!Minnél jobban,de annál közelebb vagy a célhoz.Nálam is van küzdelem rendesen,lesz is még,a további csökkentés után,de már nem ijedek meg tőle!Ebben tényleg az omega3 segített át és hálás vagyok egy amerikai professzornak,amiért megosztotta ezt a tudást velem.

Aki meg olvassa és kételkedik,az felejtse is el amit írtam!

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.02.27 0 0 4502

Ez érdekes, mert igazából nálam nincs ez a pszichikai függőség......Baromira nem vágyom rá még ha a szedés elején segített is gondolom, sőt biztos ( jó régen volt ). Utána már csak azért szedtem mert meló mellett nem tudtam letenni ( próbáltam )......

Előzmény: running wild 42 (4501)
running wild 42 Creative Commons License 2018.02.27 0 0 4501

Igen, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy az agy is emlékszik a benzókra. Ha 1x-2 jó érzést adott, akkor mindig vágyni fog rá az ember. Ha erős, akkor meg tudja állni, hogy ne vegye be, de a sóvárgás az ott marad. És a stresszel együtt nőni fog a kísértés is.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4500)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.02.26 0 0 4500

Vegyük pl. a benzo immunrendszerre gyakorolt nem túl jó hatását......Ez azoknál is jelentkezik ( igaz nem érezhető közvetlenül ) ,akik gond nélkül rakják le ...És épp ezért hamar nyúlnak hozzá újra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!