Keresés

Részletes keresés

fodorb Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11394
Sokszor az ár megmondja a minőséget is, valószínű a genexxel lehet egy kategória

Előzmény: kendu (11389)
attkagee Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11393

Szia!

 

Gőzőm sincs nem én csináltam, így van fent a neten az építtetőnél.

 

Hali

Előzmény: aas (11391)
janes133 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11392

Hello !!

 

Pontosítanám akkor a listát!

 

 

Nálam péntek óta üzemel Egy Fujistsu General inverteres split klíma. ASHA 09LC/AOA 09LC

Hűtőtelj:2.6kw

Fűtőtelj:3.6kw

EER:3.97

COP 4.26

 

Nem tudom nettó vagy bruttó árat írtál az összehasonlításban, de feltételezem, hogy bruttót.

Na nekem ezt a klímát 149.900 Ft nettóért azaz 180.000 Ft brutttóért hozták.

 

És igaz még csak 3 napja üzemel, de nagyon meg vagyok vele elégedve!!

Júl hűt, és kib..ott csöndes. (A beltérije kat.szerint is csak 22 db) A kültérit szinte csak akkor hallod nappal, ha aláállsz. Szóval egyelőre csak jót tudok róla mondani.

Előzmény: m165le (11325)
aas Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11391
OFF: Milyen programmal készült az alaprajz ?
Előzmény: attkagee (11390)
attkagee Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11390

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni. A hálószobában szeretnék klímát kialakítattni ami ~12 nm. Beillesztem kép formátumban a lakás elrendezését. A hálószobától balra már a szomszéd szobája van, és folytatódik a lakótömb tovább balra. Nappalitól jobbra nincs semmi mert a lakás a tömb sarkán van. 2 emeletes a tömb a lakás az elsőn helyezkedik el. Délutántól a hálószobát és a nappalit végig süti a nap, míg le nem nyugszik. Milyen lehetőségek vannak a Klíma elhelyezésére? Milyen fajta klíma berendezés az optimális a vázolt helyzetre? Előre is köszönöm.

 

Hali

 

 

 

elrendezés
kendu Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11389
Helló mindenki!
Van az egyik műszaki áruházban RCA típusú 3,5 KW-os hűtő-fűtő splitklíma. Állítólag valami török gyártmány. Nagyon sokat tud, mindent, amit mondjuk egy LG klíma, viszont nem ismerem a márkát. Láttam a neten, hogy ezek mindent gyártanak, a plazma tv-től az mp3 lejátszóíg, de a klíma az új. Nem tudtok valamit ezekről? Merjem megvenni, vagy hagyjam a francba? Hasonló árban van a Genex termékeivel, persze azonos teljesítményben....
Köszi előre is!
Teaway Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11388
"csak nem tudom mire vonatkoznak ts:-10 °C, +55 °C."

Tárolási hőmérséklet :)
Előzmény: medvegyev (11387)
medvegyev Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11387
Kedves Fórumtársak!

Cégünk nemrég üzemelte be új szervertermét, amit két redundáns szekrényklíma hűt,  gyártót és típust nem írok egyenlőre, de hívjuk őket Leo-nak. Minden nagyon szépen és rendben működött, mígnem megjött a nagy meleg és megállt az egyik túlnyomással, majd a másik is, szervereink hűtés nélkül 80°C-ra melegítették a géptermet.  Sajnos a gépeket nem lehet felügyelet nélkül hagyni, mert a nagy melegben Leo-ék kikapcsolnak, és kézi beavatkozás szükséges.

A magyarországi képviseletet felkerestük, többször voltak javítani, jó sok R407-et a légkörbe jutattak :( ,de a helyzet nem javult. Számonkérésünkre azt válaszolták, hogy nem ilyen körülményekre tervezték. Interneten fellelhető adatlapon egy szekrény 42,4 kW,  a képviselet szerint  már csak 32,5 kW , de az adatlapjukon rajta van, hogy 47°C fokos maximális külső levegő hőmérsékletnél még működnie kell a készüléknek. Nem hitelesítetten, de két különböző típusú, rendszerű hőmérővel 40-42 °C maximális hőmérsékletet mértem az árnyékban a gép alatt és két méteres környezetében. A kültéri egységen találtam egy matricát amin hőmérsékletek voltak feltüntetve, csak nem tudom mire vonatkoznak ts:-10 °C, +55 °C.

Tudom, hogy sok a munkátok ilyenkor, de kéne egy kis segítség, hogy ne tudjanak megvezeti, illetve ne beszéljek hülyeségeket.

Köszönettel: Medvegyev

ui.: Leo-ék  Olaszországból jöttek hozzánk.

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11386
Felesleges vitázni. Kereslet-kínálat szabályoz. Nyilván nagyobb városban lehet találni elfogadható áron dolgozót. Persze nyáron nem azonnal fog hozzákezdeni. Aki azonnal meg tudja csinálni ilyenkor, az nagyon gyanús...

A beszerelési bruttó 50 ezer forintját nem tartottam kevésnek, de volt drágább ajánlat is...
Az ÁFÁt levéve 40 marad a cégnél. Ebből volt anyagköltség, szerszámok elhasználódása 10 eFt (lehet, hogy több), legyen 30 a munkaerő ára. Ezért dolgoztak 3 órát. Tfh. az ideút elhanyagolható. Ez 15 eFt fejenként a cég oldalán. Ez 5 eFt-os óradíj. Ha alkalmazott volt (nálam elvileg az), akkor kb. 2 eFt jut el a zsebéig. Ezért szerintem - olykor a tetőn állva - megdolgozott.

A nagyobb hosszt biztos lehet érvényesíteni az árban, de egyebet nehezebben. Szerintem sok morgás lenne, hogy bezzeg az alsó szomszédnak olcsóbban csinálták... Meg aztán lehetnek nem várt problémák is (egy régi házban a fal mélyen is rejthet érdekes dolgokat...). Nem hallottam ismerőstől, hogy amiatt utólag emeltek volna az áron. Úgy gondolom ez (illetve amit általában mondanak) egy átlagos alapár, aztán néha ez az önköltség alatt van, néha felette, de nagyjából jó.

Saccolásom szerint a karbantartáson nagyobb nyereségük van és könnyebb munkának tűnik.
viricsi Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11385
...És nem veszitek figyelembe, hogy ebben az összegben a nem csekély anyagköltség is benne van.
Előzmény: tutto13 (11380)
DMA Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11384
Bocs, nekem is akkor szúrta a szemem mikor már elküldtem :-))
Előzmény: Teaway (11383)
Teaway Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11383
Már bánom, hogy külön sorba írtam a :) jelet...
Előzmény: DMA (11382)
DMA Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11382
Plusz 5év egyetem, pár év gyakorlat 5millás ultrahang vs klímaszerelés?
Felelősségről nem is beszélve...
Előzmény: Teaway (11381)
Teaway Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11381
Ha 15 percenként 6000, akkor 2 óra alatt 48000. Pont, mint a klíma, időben is, árban is.
:)
Előzmény: tutto13 (11380)
tutto13 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11380

Szia Zeki!

Nem a 6000-ről, hanem a 45-50000-ről vitázunk, bár nem tudom, hogy jutottunk ide, hisz az egyéni beszereléssel kezdődött...

Előzmény: Törölt nick (11379)
Teo papa Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11378

Na uccsó mára

 

" ez már megmagyaráz akármilyen árképzést? =:-O"

Nem. Mondtam ilyet??? Hol? "

Az árképzés témára válaszoltad, hogy a klímás céget alapított, amit nyereségesen akar üzemeltetni ...

 

" Mert a Te szerelőd örül, ha Te viszed az alkatrészt??? "

Nem, de nem is fogja a kezét dörzsölni és fórumon beírni, hogy a sz.rrágás eredménye ... stb

 

" másfelől illene körültekintőbbnek lenni :-(("

Másfelől miért is??? "

Szakmai felelősség okán.

 

" A villanyról köztudott, ha rossz madzagot fox meg, akkor ha lever a létráról, ne csodálkozzál. A klímagázról kevésbé. És az nem "azonnal vág le a létráról"... "

Akkor ebből egyenesen következik, hogy a klímaszereléshez komolyabb szakember kell, ugye? Én azért nem tennék le egy másik szakmát, amihez elég satu vagyok :o

 

" Ezeket előre tisztáztad velük? "

Természetesen. Előre tisztáztam minden lépését a telepítésnek, hiszen még soha nem láttam ilyet, de egyből tudtam mire kell figyelni. Sőt papírra is írtuk, tudod, úgy, ahogy Te is papírra írsz mindent =:-O

 

" Klímásnál mennyi, milyen, és mekkora bekerülési értékű szerszámok vannak???? "

Gőzöm sincs. Vagyis sejtésem van, de közel sem biztos, hogy megáll. De ha gondolod, írd ide. Tájékoztatásul annyit, hogy konkrétan tudom, hogy az autószerelőnél a ződkártyás gép 3 miller vót. Gondolod, hogy jól jössz ki ebből? :o)))

 

" Ezek mellett is ajánlod őket? Most csalódtam benned... :( "

Attól, hogy nálam néhány kisebb hibát elkövettek, bizony azt mondom, hogy az én ismereteim szerint ez a szakma olyan, hogy érdemes megcsináltatni szakemberrel. Az egy másik tészta, hogy legközelebb már jobban figyelnék, így valószínű még elégedettebb lennék :-)

 

" De tudod mit, felteszem a nagy kérdést. Mi van akkor, ha egy klímás, 10e HUF órabérért szerel kílmát???? Ha van rá kereslet, akkor megél. "

No ebben teljesen igazad van. Ráadásul még azt is mondom, hogy valahol ez rendjén is van. De azt is tegyük hozzá, hogy amikor a körülményekhez képest a megrendelő erősen túlzottnak érzi az árat (és ugye más is ennyiért csinálja), akkor mégis meg fogja rendelni, de valószínű kevésbé lesz toleráns a hibákkal, mint egyébként. Ahogy az fogorvost is utálom, akinek egy fogtömésért is erősen tejelni kell, közben a TB-t meg fizetem ... ki tudja hova :-((

 

" Neked csak az csípi a szemedet, hogy a klímás szted 10e HUF órabérért dógozik, az autószerelőnél meg természetes????? Hogy is van ez? "

Mintha azt írtam volna, hogy attól is ki vannak akadva az emberek. Elárulom, hogy az általam kedvelt szerviz rezsiórabére (amit én fizetek) 2100 forint. Kis hibák előfordultak már, de alapvetően elégedett vagyok, amit az is mutat, hogy jó tíz éve járok oda.

 

 

Teo >

Előzmény: Bys (11372)
tutto13 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11377

Nem a szakmai részéről van szó, hanem a  minőségről és a hozzáállásról.

Nálam is sikerült behorpasztaniuk a szerelőknek az ajtó feletti polistyrollécet az egy óra alatt. Sajnos ezt sem foglaltuk írásba előre, így nem is reklamálhatok.

Előzmény: Bys (11376)
Bys Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11376

"Egyébként 8 után jöttek, 2 után mentek, 4 klímát tettek föl, apróbb hibáktól eltekintve rendben."

 

Azt valahogyan kihagytad, hogy a villanyt Te készítetted elő pl. Ami szintén nem 5 perces meló... Hányan is voltak? Te írtad, hogy lótúrót nem magyaráztak el a használatáról...

Szóval Te is fogtál egy félmunkát, aranyárban végző csapatot. Vagy megint ott tartunk, hogy előre nem lett pontosan egyeztetve a feladat.

Szerintem...

 

 

 

Előzmény: Teo papa (11375)
Teo papa Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11375

Halihó

 

Biztos befolyásol az is, hogy nem vagyok maradéktalanul elégedett. De azt azért nem nagyon lehet nekem bemagyarázni, hogy tíz akármilyen szakemberből nyolc rendes van. Fordítva inkább, viszont mindenki "ugyanannyit" kér :o

 

Te. Kértem három ajánlatot. Mindegyik cégnél megmondták, hogy mennyi a vállalási díj. Fingjuk nem volt, hogy igazándiból mekkora melóról van szó, mert nem jöttek ki, hanem én mentem tervrajzzal hozzájuk. Gondolod, hogy a helyszínen, mikor kiderül, hogy ez bizony nemigen jár olyasmivel, ami tényleg macerás, akkor bármelyik cég is azt mondja, hogy ez "csak" ennyi meg annyi lesz? Ennyire nem vagyok fiatal, hogy ezt megegyem :o

 

Egyébként 8 után jöttek, 2 után mentek, 4 klímát tettek föl, apróbb hibáktól eltekintve rendben. Ebből gondolom nagyjából sejted, hogy mekkora meló volt. Én egyébként most sem vagyok rajtuk kiakadva, csak nehezen kajálom be, hogy még sajnálni is kéne a céget ezért a melóért és bérért :o

 

Teo >

Előzmény: Dr. Klíma (11369)
tutto13 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11374

A korrekt árról meg legtöbbször utólag derül ki, hogy az volt-e.

 

Soha nem állítottam, hogy értek a klímához. Ott is leírtam ezt, ahonnan kiollóztál!

Előzmény: tutto13 (11371)
viricsi Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11373
...A korrekt árral az szerintem leginkább a baj, hogy a jelenlegi viszonyokhoz és fizetésekhez képest a klíma beüzemelése meredek összegnek tűnik a fizetésből élő népeknek..."

Ezt a csontot számtalan+1 alkalommal rágtuk le a topicon.
Akinek meredek az összeg ne üzemeltessen klímát. (nekem sincs) Ez a műsorszám ennyibe kerül, ha pedig sz.r munkát kapsz, előtted áll a jognak mindenféle eszköze.

De, azt azért ne várd el, hogy az itt előforduló szakik lelkesen támogassák a kontár megoldásokat, a te proktológusod sem fogja neked a marinénit ajánlani az aranyér problémáid megoldására, pedig ő sokkal olcsóbb.
Előzmény: Teo papa (11370)
Bys Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11372

"Gondolod, hogy az "egyszerű" user nem azért dolgozik, mert abból szeretne megélni? A klímásnál ez már megmagyaráz akármilyen árképzést? =:-O"

Nem. Mondtam ilyet??? Hol?

 

"Hülye duma. Ilyenről szó nem volt"

Majdnem' vót...

 

"Miért isMert megpróbálta lehetőségeihez mérten olcsóbban megoldani a problémáját. Akkor mikor Te az autódhoz nem a márkaszervizben veszed az alkatrészt, meg is érdemled, hogy sz.rt kapsz? Kapjá fejedhöö kicsit :o"

Mert a Te szerelőd örül, ha Te viszed az alkatrészt??? És még vállaljon is rá garanciát? Kicsit félreterelődik a téma...

 

"Gőzöd nincs a miértekről és ítélkezel. Belőled is a klímás beszél. Ami egyfelől nem baj, másfelől illene körültekintőbbnek lenni :-(("

Másfelől miért is???

 

"Ez bődületes marhaság. Csaxólok. Erőteljes környezetvédelmi szempontok, mi? Mindjárt hanyattesek. Max az automatát veri le, mi? Meg esetleg mindjárt bele is lehet halni. Inkább hallgattál volna .. szerintem :o"

A villanyról köztudott, ha rossz madzagot fox meg, akkor ha lever a létráról, ne csodálkozzál. A klímagázról kevésbé. És az nem "azonnal vág le a létráról"...

 

Maradék, ollózás nélkül.

Ezeket előre tisztáztad velük? Feltételezem nem. Ha igen, akkor biztosan nem fizettem volna ki 100% a megegyezett összeget. Ezek mellett is ajánlod őket? Most csalódtam benned... :(

Tudod, az a gond a megrendelővel is, és a szakival is, hogy a szaki(leggyakrabban az alkalmazott) legegyszerűbben akar végezni, a megrendelő meg csak max. itt osztya az észt, hogy milyen trógerek voltak (és ez igaz lehet bármilyen iparosra, nem csak a klímásra). Miért nem előre van tisztázva (akár írásban) a vállalt munka????  Klímásnál mennyi, milyen, és mekkora bekerülési értékű szerszámok vannak????

Nézd, nem kívántam senkit lehurrogni. Mint már írtam, én nem ebből élek. Csak van rálátásom, hogy mi-mennyibe kerül ebben a szakmában.

De tudod mit, felteszem a nagy kérdést. Mi van akkor, ha egy klímás, 10e HUF órabérért szerel kílmát???? Ha van rá kereslet, akkor megél. Ha vkinek megéri olcsóbbért csinálni, csinálja. Csak annyiból nem lehet kultúráltan megcsinálni. Annak mi a vége. Itt sírdogál a delikvens, hogy póruljárt... Neked csak az csípi a szemedet, hogy a klímás szted 10e HUF órabérért dógozik, az autószerelőnél meg természetes????? Hogy is van ez?

 

 

 

Előzmény: Teo papa (11366)
tutto13 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11371

Senkit nem szidtam a határidő miatt.

 

Én nem is akartam klímát venni még egy héttel ezelőtt. Eddig is kibírtuk valahogy, ráadásul jó a fekvése a lakásnak is. Aztán jött egy akciós ajánlat, utánanéztem egy kicsit a dolgoknak, felhívtam a szakszervízeket (ekkor derült ki, hogy az egyik a szomszédom ismerőse), megvettem, felszereltem, beüzemeltettem szakemberrel, amiért 6000- ft-ot fizettem (1 óra munkáért). A harmadik nap már hűtött.

Leírtam ide a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznára lehet. Erre rámugrottak a szakemberek, hogy hogy gondolom én azt, hogy magamnak felszerelem.

 

Azért az én szerelőm se hülyegyerek, ha belegondoltok, a kulimunkát másra bízza  ő meg az egyórás munkáért felveszi a jó pénzt. Nem bántom, lelkiismeretesen végignézett mindent, én is jól jártam, ő is.

Még mindig nem sajnálom a klímásokat, ha nem baj.

Előzmény: Dr. Klíma (11365)
Teo papa Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11370

Háát ..

 

Szerintem a legtöbb emberben fel sem merül, hogy előre tervezzen. Amikor odaér egy problémához, akkor gondolkozik csak, hogy kéne rá megoldás. Persze akkor rögtön. Ilyen az élet :-)

 

A korrekt árral az szerintem leginkább a baj, hogy a jelenlegi viszonyokhoz és fizetésekhez képest a klíma beüzemelése meredek összegnek tűnik a fizetésből élő népeknek. Ezt azzal lehetne "ellensúlyozni", hogy olyan munkát kéne adni cserébe, ami megfelel az elvárásoknak. A legtöbb esetben viszont ugye az - is - van a háttérben, hogy a klímás is ember, sok esetben ott is ugyanolyan trehány, alulfizetett ember dolgozik, mint máshol. Az alulfizetett ember pedig nem fog tökéletes munkát végezni. A kör így be is zárult szépen :-(

 

Teo >

Előzmény: Dr. Klíma (11365)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11369
nem lehet az, hogy te a saját sérelmedet próbálod meg itt visszaadni???

Ha jól olvastam, akkor nállad igen nagy kosszal, rombolással járt a szerelés...sőt a cipő le nem rakása is elmarasztaló.....
Miből gondolod, hogy ez általános????
Létrán állni cipő nélkül elég macerás, de ha le van papírozva a környéke, meg védőfólia, akkor szerintem nem gond :)

Ha még mindig a vállalási díjon vagy leragadva, akkor próbáld ki, hogy falat fúrsz, vésel, tetőt bontasz, port nyelsz a padláson, fel-le rohangálsz, mosolyogsz, vigyázol a bútorokra, a szekrénysort átmozgatod...stb...és utánna még elmagyarázod a helyes üzemeltetést,,ha kell 2 szer is egymás után....
Sokszor még azt sem kérdezik meg, hogy innál-e egy pohár vizet....de ez az ügyfél is ugyanolyan ügyfél, mint aki a rózsadombon pislog és 50 ezret nyom a kezedbe, mert épp olyan kedve van
Előzmény: Teo papa (11366)
cumpika Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11368
Egyetértek Veled.

Azon is elgondolkoztam már, hogy miért luxus a hűtés? Némelyik embernek.
Ha télen hideg van, természetesnek veszik, hogy fűteni kell, ahoz meg kell valami ami meleget csinál.
Annak ára van. Költsége van.
Pedig ülhetne otthon meleg ruhában is.
Ha melegem van egy szál gatyában, mit csináljak? Csak hűteni kell, hogy jól érezzem magam.
Előzmény: Dr. Klíma (11365)
viricsi Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11367
"...Lehet hogy nagyon hülye kérdés, de nem értek hozzá:..."

"...A tisztességes szakikat nem akartam bántani, én is ismerek ilyet, de sajnos egyre kevesebb van belőlük!..."

"...Azért nem sajnálom őket, ha nem baj!..."

"...Szóval ezért ( a hozzáállásért) utáltam meg a klímásokat..."

"...Köszi nem tartok igényt a felvilágosításodra!..."

"...Nagy a mellényünk, mert kevés a klímás, sokan akarnak szereltetni!
Hadd döntsem már el, hogy mikor, mire költöm a becsülettel megkerestt pénzemet!..."

Szépen fejlődtél hat nap alatt, már mindent tudsz a klímáról, a klímaszerelésről és a klímásokról.


Előzmény: tutto13 (11364)
Teo papa Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11366

Konkrétabban?

 

" A klímás, azé' alapít klímás céget, mert ebből szeretne megélni "

Gondolod, hogy az "egyszerű" user nem azért dolgozik, mert abból szeretne megélni? A klímásnál ez már megmagyaráz akármilyen árképzést? =:-O

 

" ne várd, hogy felajánlja, hogy kölcsönadja a vákumszivattyúját... Amit még el is visz neked. És ha már ottvan, egy kv-ért le is pecsételi a garjegyet. "

Hülye duma. Ilyenről szó nem volt

 

" 1000- ft/db-ért peremezték meg a négy csővéget+hollandi."

Őszintén? Megérdemled "

Miért is? Mert megpróbálta lehetőségeihez mérten olcsóbban megoldani a problémáját. Akkor mikor Te az autódhoz nem a márkaszervizben veszed az alkatrészt, meg is érdemled, hogy sz.rt kapsz? Kapjá fejedhöö kicsit :o

 

" "Szóval ezért ( a hozzáállásért) utáltam meg a klímásokat."

Nem. Sztem Te a saját szarrágásod miatt utáltad meg a klímásokat "

Gőzöd nincs a miértekről és ítélkezel. Belőled is a klímás beszél. Ami egyfelől nem baj, másfelől illene körültekintőbbnek lenni :-((

 

" Arről meg szintén nem óhajtok kisregényt írni, hogy a klímás szakma, az nem olyan, mint pl. a villanyszerelő. Ha vmit elb@xik, akkor max. leveri az automatát. Itt erőteljes környezetvédelmi kérdések is felmerülnek. "

Ez bődületes marhaság. Csaxólok. Erőteljes környezetvédelmi szempontok, mi? Mindjárt hanyattesek. Max az automatát veri le, mi? Meg esetleg mindjárt bele is lehet halni. Inkább hallgattál volna .. szerintem :o

 

" Azért a vállalási díjért legalább 2x megy hozzád, faláttörést csinál, villanytszerel, a kondenzvizet kúlturáltan elvezeti. Szakszerűen felszereli a berendezést, beüzemeli, a használatát elmagyarázza. Min. 2 ember. Minimum 2-3 órával lehet gépenként számolni. És van megfelelő szerszáma, alapanyaga. És ki is takarít maga után. Akkor mennyire is sok az elkért munkadíj? "

 

Legalább 2x, mint sok más iparos, aki árajánlatot ad. Faláttörést úgy, hogy én tartottam a porszívót a szobában, hogy ne hulljon a világ minden tája felé a por. Igaz, kicsit morcosak voltak, mert megkértem őket, hogy a tetőtérbe már ne menjenek föl az utcai cipőjükkel, ha már egyszer padlószőnyeg van végig. Használatát elmagyarázza, mi? Egy szóval se tették nálam! Kaptam egy sz.r fordítású magyar nyelvű leírást, amit a mai napig nem sikerült normális kivitelben beszereznem, pedig itt is kértem segítséget. Csak ilyen "apró" hibák vannak benne, hogy a leírás öt üzemmódról beszél, a klímán pedig négy ikon van. 2 ember, 2-3 óra. Ezt mondtam én is. Tíz rugó óránként. Pont annyi, amennyit egy márkaszervizben fizetsz az autódért javításáért, ahol milliós gépekből van jónéhány darab, a szerszámokról nem is beszélve. Akkor mennyire is sok ez?

 

Szóval csak a félre nem értés kedvéért: én "rendes" klímás csapattól vettem a klímámat is, meg a szerelést is ők csinálták és azt is javaslom mindenkinek, hogy így tegyen. De meg tudom érteni, hogy ha valakinek nincs annyi pénze, attól még szeretne hűs lakásban élni és megpróbál megoldásokat keresni. Ha persze ráfázik ezért, akkor azt hívják ígyjárásnak. De ugyanakkor azt kicsit gusztustalannak tartom, hogy mindent, ami a szokványostól eltér, rögtön akadnak, akik lehurrogják és a fentebb Általad is leírt süket szöveggel megpróbálják úgy beállítani, mintha "éhbérért" történő, a világ legfontosabb és legnagyobb felelősséggel bíró tevékenységét végeznék el. Ugyanmááá ..

 

Teo >

Előzmény: Bys (11354)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11365
Inkább úgy mondanám, hogy az emberek többsége még mindig nem tud előre terveztetni. A hőségriadós napokban 10szer több volt az értékesítés, mint az ebben az időszakban megszokott.....

és bármennyire is furcsa, jövőre is lehet nyár, no meg utánna következő években is...
Én is elhanyagolom a gázkazánom nyári kitisztíttatását.....de nem szitkozódom érte, ha a novemberi hűvösben napokat kell várni a szerelőre és még fizetnem is kell érte.

Igen, valóban soknak nagy a mellénye. Mondhatod, hogy nekem is :)
Nézd, ha az elvégzett munka fejében korrekt árat kérsz, nem hiszem hogy ott bárki is zokon venne bármit. Gondolom a te munkádnak is van értéke és rosszul esne, ha leértékelnék a munkád....
Előzmény: tutto13 (11364)
tutto13 Creative Commons License 2007.07.29 0 0 11364

Erről beszélek!

 

Nagy a mellényünk, mert kevés a klímás, sokan akarnak szereltetni!

Hadd döntsem már el, hogy mikor, mire költöm a becsülettel megkerestt pénzemet!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!