Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 35

Erre én is gondoltam.De mivel 6 db videóm van, 1 db Goldstar, 2 db Philips, 1db Panasonic, 1db Funai, 1 db LG, és én ezt a funkciót nem használom, és nem is mindegyikben van. De az LG-ben van.És itt azt írja a haszn. utasítás, hogy a gyerekzár a távirányító LOCK gombjának a megnyomására aktívizálódik. Ekkor megjelenik a SAFE felirat a képernyőn.Kipróbáltam, a készüléken is, de ott kettőt villog a SAFE felirat és utána eltűnik. A gyerekzár kioldása a távirányító újbóli LOCK gomb megnyomásával lehetséges. Na most "pandus" azt írta hogy ő minden létező gombot megnyomott a távirányítóján és a készülékén is. Ha így  történt volna, akkor ki kellett volna oldania a gyerekzárnak is. Szóval "pandus", bőszen keresni azt a LOCK gombot, és íziben megnyomni.Eredményről értesíts!   

Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 34

Ne haragudj,az előzőt neked akartam irni!

Előzmény: Pandus (32)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 33

Bocsi,hogy beleszólok,megrögzött vhs kedvelő vagyok;nem a gyerekzár maradt bekapcsolva?Távirányitóról kell valamit beütni,hogy oldja!

Előzmény: Törölt nick (31)
Pandus Creative Commons License 2011.05.16 0 0 32

aranyos vagy, nagyon szépen köszönöm, hogy előkerested a haszn.utasítást. megpróbáltam, ahogy leírtad, nem sikerült. se kazettával, se anélkül. (azt az egyet lehet ki- meg betenni). a dugókihúzós módszer sem jött be. el vagyok szontyolodva.

Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.16 0 0 31

Ha a kazettát beleteszed akkor sem müködik?Nekem Philipsjeim vannak ezeknél azt írja a kezelési utasítás,kapcsolja ki a standby gombbal utána tartsa lenyomva a record és a prog.+ gombokat 5 mp-ig.Ekkor alaphelyzetbe áll. Vagy próbáld meg ezt, kihúzód a hálózati dugót,  ezután nyomd meg a standby gombot tartsd lenyomva, közben dugd vissza a hálózati csatlakozódugót. Természetesen ezeket a gombokat a készüléken kell megnyomni, nem a távirányítón.

Előzmény: Pandus (30)
Pandus Creative Commons License 2011.05.16 0 0 30

van még valakinek videomagnója rajtam kívül? remélem, és azt is, tud válaszolni a kérdésemre. semmit, de semmit nem leeht csinálni vele, bekapcsolni se, mindenre kiírja, hogy SAFE. tehát valahol megnyomhattam vmi gombot, amivel mindent letiltottam, sak azt nem tudom, mit. már minden létező gombot megnyomtam rajta, a magnón és a távirányítón is, mindenre Safe a válasz. kihúztam, újra bedugtam, maradt. hogy szüntethetném ezt meg? előre is köszi

bwviktor Creative Commons License 2010.02.20 0 0 29
Eladó:

Panasonic NV-870 tip. készülék távval. HiFi STEREO
80-as évekbeli,szép állapotban lévő felsőkategoriás gép.
súlya kb 10 kg.Fém előlap!Hosszú kivezérlésjelző.

Nagyon rég nem lett használva!Át kéne nézetni szerelővel vagy aki ért hozzá.
Ékszij csere és egyéb apróság.Elindul a készülék tehát működik.Kipróbálható!
Adok hozzá egy + mechanikát ami egy ugyanilyen készülékből lett kiszerelve.

Ára jelképes 2000 forint!

Aki ezt olvassa és felkeltette az érdeklődését az bátran irjon,mert a készüléket nem fogom tartogatni hónapokig.Talán 1-2 hetet várok és utána bontás,megsemmisités!

Postázom is! +postaköltségért persze.

Tudok fotót is csinálni ha kell.
emblac Creative Commons License 2010.02.15 0 0 28
Dehogy halnak ki, azon van meg az őserdő hőse!
A tesómnak volt olyan időszaka 10 éves kora körül, hogy minden nap megnézte!
Tereza Creative Commons License 2010.02.14 0 0 27
Én a videót Sp-be írom át (nekem is Panasonicom van). Ezek szerint nekem is az LP-t ajánlod?
Előzmény: D-box2 (24)
Plazma87 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 26
Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy van pár régi műsoros, eredeti VHS-kazettán.
Ezen elég fontos filmek vannak, olyanok, amik nem jelentek meg DVD-n....
Hogy tudnám átírni őket?
Egyik barátom megpróbálta, s azt mondta írásvédettek, azaz nem lehet őket átírni...dvd-re
Van valami megoldás, hogy ne legyenek az enyészeté ezek a felvételek?
Highline Creative Commons License 2010.01.01 0 0 25

Sziasztok!

Keresem a "Száguldás a semmibe" című, 1971-es filmet, Barry Newmannel (aki a Petrocellit is játszotta) a főszerepben. Régen a tv is leadta, a moziban is játszották, de most sehol sem sikerül megtalálnom. VHS-kazettán érdekelne!

A 30-9034-338-as mobilon elérhető vagyok.
D-box2 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 24
Helló!
Jól látod a VHS-nek elég gyenge a minősége kb 240sor a felbontása.Az asztali DVD rekorderek használnak egy bizonyos Kálmán szűrőt ,hogy a kazettáról arhivált anyag emberi fogyasztásra alkalmas legyen,de természetesen fölösleges XP-t használni.Ha Panasonic a felvevőd akkor LP-be is megpróbálhatod,mert abba van a legjobb chip ,ami super LP-be dolgozik(nem felezi meg a sormennyiséget).

üdv
Előzmény: missu (23)
missu Creative Commons License 2008.08.15 0 0 23
Kinek van ebben tapasztalata?

Kaptam a családtól egy olyan asztali DVD-felvevőt, amellyel nagyon kényelmesen tudom a régi videókazettáim tartalmát DVD-re másolni. Zavarban vagyok viszont, mert kellő hozzáértés híján azt viszont nem tudom, hogy melyik formátumot érdemes használnom. A különböző üzemmódokban a következő időtartam fér egy normál DVD-re:

XP 60 perc
SP 120 perc
LP 240 perc
EP 360 perc
SLP 480 perc
SEP 600 perc

Annyit tudok (és látok is), hogy a VHS minősége messze elmarad az XP-s üzemmódtól, ezért úgy gondolom, hogy ezt nem érdemes használni. Ugyanakkor viszont nem szeretném tovább rontani a VHS minőséget. Van-e tapasztalatotok, javaslatotok, hogy melyik fokozatot érdemes használni? Előre is köszönöm az ötleteket!
zebulónia Creative Commons License 2007.11.03 0 0 22

Szia!

 

Köszi a segítséget, sikerült a felvétel.

Üdv.

Előzmény: D-box2 (21)
D-box2 Creative Commons License 2007.11.02 0 0 21
Hali!
Akkor úgy kell ahogy mondtam.Hátul van 2 RCA aljzat Video in meg Audio in,oda kell bedugni a műholdvevő Video és Audio outját,vagy ha csak scart van akkor olyan kábel kell aminek az egyik fele RCA a másik pedig EURO-SCART.Úgy emlékszem ennek a videónak elől is van bemenete,ha oda bedugsz valamit akkor az leválasztja a hátsót.
üdv
zebulónia Creative Commons License 2007.11.02 0 0 20

Szia !

 

Phiilips a video kb 10 éves Vr496 a száma.

Előzmény: D-box2 (19)
D-box2 Creative Commons License 2007.11.01 0 0 19
Rendkívül egyszerű, a videó programléptetőjével az 1-es programhely alá lépsz és általában az az AV,bár sokat segítene ha leírnád a videó típusát mert egyes modelleknél vannak kivételek.
Előzmény: zebulónia (18)
zebulónia Creative Commons License 2007.11.01 0 0 18

Sziasztok !

 

Kérlek segítsetek, hogyan tudok műholdról VHS-re felvenni filmet??

Hogyan találtathatom meg az AV csatornát a videóval??

Köszi Kati

KrisztianM40-302 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 17

Mindhárom a sajátom és mind működik. Ugyan ezek már "újabb" típusok, de én szeretem őket!

 

KrisztianM40-302 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 16
Nálam NEM fog kihalni a VHS-technológia!!!
digital2000 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 15

Egyébként néha-néha én is belekukkantok néhány régi videókaziba, valahogy megvan a maga hangulata a jó öreg VHS-nek. :-)

(Pl. amikor fut a kép, villognak a színek, stb :-)))))))

Előzmény: Törölt nick (13)
digital2000 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 14

Érdemes őket digitalizálni. Én is megcsináltam a DVD-n nem megjelent filmeket, így évtizedekig megmaradnak. :-)

Ha érdekel a lehetőség keress meg: www.filmdigitalizalas.hu

 

Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.11 0 0 13
akkor most mit tegyek azzal arengeteg videókazettával?
aulac Creative Commons License 2007.09.11 0 0 12

Egy videokazetta sem örökéletű. A hosszas állásban átmágneseződik, a szalagon lévő mágnesezhető réteg leválik. (Úgy nevezik: porzik).

színek idővel kifakulnak , majd eltünnek.

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.10 0 0 11
hát remélem hogy nem nekem több mint 2000db videókazim van és gyüjtöm őket videóból is van vagy 40 db ithon igaz rosszak de nálam tuti nem hal meg ez a teknika mert sokkal jobbak szerintem mint a dvd készülékek egy kazetta szerintem örök életü a dvd nek elég egy karcolás és már hasznavehetetlen a film rajta
D-box2 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 10
Nekem is VH-600 volt az első videóm.Akkoriban még a technika tartotta az árát,2 év múltán ugyanannyiért adtam el amennyiért vettem.Aztán irány Bécs hi-fi Philipset venni 30000ft nak megfelelő valutáért.
psr640 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 9
Én 1985-ben, a Budai Skálában vettem egy Seltron VH600 RC 2 fejes videót. Emlékszem, 39900 ft. volt az ára. 10000 ft előleget kellett befizetni, és 3 hét után vehettem át. Már az áruházat is bontják...
D-box2 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 8
Sziasztok!
valóban a VHS annak idején azért került ki győztesen a Betamax éa a VIDEO2000 ellen vívott csatából,mert neki volt a legrosszabb minősége.Persze az évek folyamán csiszolgattak rajta A legjobb képminőségű videó amit én láttam az a Philips vr700 és vr850 volt.2000 után jött a nagy árverseny,és egyre ólcsóbbak lettek a gépek, na meg szarabbak is.A tartósságról meg jobb ha nem beszélünk.
A honlapom bővült egy múzeum rovattal ,ahova saját gyüjteményem kerül fel folyamatosan.
http://web.tvnetwork.hu/lazarbibi

üdv mindenkinek


trikó Creative Commons License 2007.08.09 0 0 7
Sziasztok. Sajnos a VHS-nek ugyanaz a baja, mint az analóg hangfelvételnek, vagyis hogy öregszik, zajosodik, maga a szalag is romlik mechanikai állapotát tekintve.
Persze a digitális rögzítés sem örök pl szalagon vagy akár DVD-n de különösebb minőségromlás nélkül jól archiválható, frissithető egy újabb másolatban.

A VHS lényege pont abban volt, hogy szemben más akkori rendszerekkel, ez volt a legrosszabbul másolható.

Ettől függetlenül jóminőségű gépekkel a felvételek kimenthetők, digitalizálhatók. Az asztali DVD-írók csak korlátozottan felelnek meg erre. Szakszarű feldolgozással számítógépen kicsit javítani is lehet a felvételeken (csodát persze ne várjon senki, nem létező információt pótolni nemigen lehet. A legyengültet lehet javítani...).
Van persze ilyen szolgáltatás is, nem is túl drágán.

Muitán viszont mamár DVD-k és merevlemezes rögzítők állnak rendelkezésre, valamint a földi analóg sugárzás is kihal, előbb utóbb a VHS megy a múzeumba... Azért amíg a kábeltévék analógban nyomják, ez nem történik meg túl gyorsan.
Kb együtt fognak nyugdíjba menni az analóg TV-vel...

A digitális átírásról, formátumokról itt vannak linkek:http://videodigitalizalas.lap.hu/

Illeve "lustáknak" ugyanott egy szolgáltató linkje is fent van :)):http://www.filmdigitalizalas.hu/
szpsz911 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 6

Hello!

 

Hát nálam nem halnak ki, mert sok VHS filmem van és a mai napig is azzal veszek fel valamit, ha nem tudom megnézni a TV-ben, vagy csak egyszerűen nincs kedvem a reklámokat végigunatkozni. (ergo másnap este nézem meg a filmet, időnkénti FFWD-t alkalmazva)

 

Kis retro nosztalgia a topicnyitáshoz kapcsolódó weblappal összefügésben:

A nyolcvanas évek második felében lett videónk. Az osztályban nem a legelsők között, de nem is az utolsók közt.

Óriási szenzáció volt. Egy GRUNDIG típus volt, akkor nominál huszon-harminc ezer körül(!!!). 20 évvel ezelőtt ő már tudta a VPS funkciót, realtime-ban mutatta hol áll a kazi és időpontra is lehetett csévélni vele. Öntvénymechanika, robusztus felépítés, nem volt látányos, de amolyan igazi "anyagbólvan" hangulatú. Tizenvalahány évig szuperált a családban.

Emlékszem milyen hétvégéket rendeztünk az oszálytársakkal, mindenki áthozta a narrátoros alámondott filmjeit és álló nap csak néztük őket. Ma már (utálom a mamárral kezdődő mondatokat) csak röhögünk ezen, de akkor ennek feelingje volt.

Nem tudom ki hogy emlékszik erre az időszakra?

 

Aztán időközben lett egy daewoo videóm kb 4 éve, 20eFt-ért. Két év múlva kinyiffant a tápja, mindenki rá akart beszélni, hogy újat vegyek, de én csakazértis kicseréltettem műszerésszel a tápot benne. Ez 8e volt. Ennyiért azért még nem lehetett új videót venni. Ez nem tud célracsévélni sem, meg vps-t sem, de cserében modellrepülőgépműanyag szerkezet, na jó OSD, ami a régiekben nem volt.

 

Mindezek ellenére én nagyon sajnálom, hogy a fogyasztói társadalom bedarál mindent az eldobható kategóriába. Én még abban nőttem fel, hogy 10-15 évente kellett TV-t, hűtőt, mosógépet cserélni, nagyanyám öntöttvas Singer varrógépe ma is jó (lenne, ha használná valaki). Régen a svájci óra is apáról fiúra szállt, meg Kovács úr fauvé autója is...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!