Keresés

Részletes keresés

KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42007

 Vagy elhiszed vagy nem  egy nyomtatványra irt ezt azt. A gázosoknak jó volt. Egyébként egy másik érdekeltségemben ami 18 - 19 éve készült még EPH nem volt.

 

 Ja van egy zárt égésterü un. kombi kazán. 24 kW,  olasz , szétválasztott levegő - gázcső. Szépen muzsikál . 4 éves, még baj nem volt vele.

Előzmény: enginer (42004)
gyattila Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42006
Az az érdekes, hogy az említett ismerős háza sem fogyasztana az én lakásomnál többet, mert nincs semmi extra a házban, nincs villanyfűtés, sem medence, csak egy nyomorult funai split klima amit viszont alig kell használni, mert nem melegszik fel nagyon a ház, még villanybojler sincs, úgyhogy "megspórol" igy néhány tizezrest, igazán nincs is rászorulva erre......de az érzés, hogy én is lophatok egy kicsit a "közösből", az összekacsintós kádári rablószocializmus maradványa....
Előzmény: enginer (42000)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42005
 Hát téged szórakoztatlak, a többieknek okulásul.
Előzmény: gmkiev (42002)
enginer Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42004
Maradjunk annyiban, hogy szerintem egy olyan jegyzőkönyv már 8 éve is bőven több volt, mint 4ezerFt és a szomszéd villanyszerelő nem tudta csak úgy "megírni".
Előzmény: KalásziM (42001)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42003

  Gyakran megfordulok a hires  nyóckerben.

 Egyik ismerős  nekem bemutatta az óra visszafelé járatás tudományát. Ha nem látom, nem hiszem. Mindenáron nálunk is meg akarta valósítani  - pénzért. Elhajtottam .

 Ma már egyébként  nem forgathatók visszféle a mérők, valami zár/retesz akadályozza. Ez is jó 15 éve volt.

Előzmény: gyattila (41996)
gmkiev Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42002

"Hol nyomtam én fel csapatot ?"

Emlékeztetlek!

Pesti gáz szerelő!

Nekem azért tetszik ez a sok történet. Régen Hári Jánososnak, ma Urbánus legendának hívják!:))))

Előzmény: KalásziM (41968)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42001

 Az illető mért és jegyzőkönyvet is  készített,  az volt az a bizonyos papír!

 Hogy jól é, azt nem tudom.

Előzmény: gyattila (41997)
enginer Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42000
"zsebbe kéri a "megspórolt" érték harmadát,"

Ennyire drága az EON? :)
Én más területen (nem EON) 20%-ért tudom.

A havi 12ezres számláddal nem vagy egy nagy üzlet. :(
Viszont akinek a fűtés, medence, meg minden áramról megy, az már "ügyfél"! :D
Előzmény: gyattila (41996)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41999

  Mint írtam - kb. két év múlva lesz aktuális a projekt.

 A kéményünk meg jó !

 Maga a kazán a rizikó,   tisztában vagyok vele.

Előzmény: gyattila (41993)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41998

  Nem érted .

 Két külön esetről van szó. Az egyiknél valószinű nagyfogyasztói óra van, itt van a behegesztett átkötés csappal és  plombálva,   saccra mondtan, hogy legalább 50 -60 kW -os a kazán,   az óra se szokványos kicsi nagyobb mint a háztartási fogyasztóknál.

 A másiknál lekapva az óra  és egy előre gyártott holladis ' fekete ' átkötés. Magyarul  gázlopás.

 

 

 "16 - 17 éve sem szedegették csak úgy le a gázórát"

 

 Hát nem, merész volt az illető. Lebukás vagy még ami rosszabb gázrobbanás.

 de lehet már 18 éve volt  . Nem lényeges.

 

 Vagy a kifejezésem rossz  ? Az elsőnnél nevezhetjük egy kerülő vezetéknek - záróval, a másodiknál meg egy óra helyettesítőnek.

Előzmény: enginer (41994)
gyattila Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41997
Remélem ma már nem igy megy, legalább egy mérési jegyzőkönyvet kér a gázmeós az EPH-ról. Aki tudja légyszi mondja meg.
Előzmény: KalásziM (41995)
gyattila Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41996

Már megint egy rugóra jár az agyunk, pont ezt akartam írni, az egyik haveromnál is megjelenik minden évben az EON megfelelő embere, visszaállítja a villanyórát a kivánt mértékben, aztán zsebbe kéri a "megspórolt" érték harmadát, majd plomba vissza és minden OK.

Én meg fizetek mint a barom minden hónapban 12 ezer villanyszámát egy társasházi lakásban. Vajon mennyivel lenne olcsóbb az áram a gáz a víz, ha nem a rendesen fizetők fizetnék ki az ellopott árát is. Csak éppen olyan a magyar ember, hogy könnyebb mindig a szolgáltatót vagy az államot szidni, hogy mekkora profitot termel, meg ellopja a pénzünket, de arról soha nem esik szó, hogy embertársaink mennyit lopnak ki a zsebünkből ilyen cselekkel, vagy éppen adóelkerüléssel, feketemunkával.

Előzmény: enginer (41992)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41995

  Igértem az EPH sztorit.

 

 A  8 évvel ezelőtti gáz átálláson  - tudjátok ahol a gázművek szerelői is dolgoztak  - svarcban, de inkább másodállásban, na ott volt egy olyan , hogy kell EPH. Akkor még azt se tudtam mi fán terem. Nem volt net -  nekem. Hamar kiderítettem villanyszerelői téma.

 Elő a telefont  - általában csak környékbeli mestereknél érdeklődöm. Az első mondja meg kell nézni, addig árat nem tud mondani (még kb. sem), a második elmondja nagyjából, hogy mi az,  sőt ad egy  nagyolt árat  olyan 25 eft körül, még pár telefon addigra már sejtem mi ez a munka. Lényeg mind leragadt a 25 környékén  - 8 éve. Egy nagyon erősködött, hogy ő kijön- hát mondom,  akkor jöjjön. Jó messziről  - szegény tán Budafokról a XVI. kerbe. Néz,  számol,  majd ő is kibőki a 25 eft környéki árat. Ok. majd  referálok a tulajnak - szerelni úgyse tudott volna  - még nem volt mire (érdekes mind jönni akart, de egyik se kérdezte meg  - milyen stádiumban van a szerelés.) Közben a szerelés haladt ( csak két napos meló). Látom egyszer, hogy szomszédban éppen villanyszerlők dolgoztak.

 Megkérdem megy e neki az EPH. Mondja igen, Félóra múlva átjön. Gondoltam kér egy huszast, ki kell fizetni mindennek ára van. Mondja 4 eft, másnap átjön segédjével és megcsinálja.

 Jött, megcsinálta,  kiállította azt a bizonyos papírt. Munka közben azért rá kérdezett tudok e bánni a szerszámml. Kérdem miért ? -hát mondja teljesen befejezni nem tudja mert az óra még nincs itt,  arra is kell egy átkötés. Neki újra ide jönni nem éri meg.  Nálam  hagyta bilncseket, mikor ott volt az óra rátettem  - a gázosoknak jó volt.

 

 Tehát    a példában

 

 

 "EPH : 15 000"

 nem is olyan sok -nekem 8 éve 25ért tettek ajánlatot.

Előzmény: KalásziM (41972)
enginer Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41994
"Egyébként saját szemmmel láttam : kb 16 - 17 éve, hogy az illető leszerelte a gázórát majd a gyárban előzöleg elkészített átkötön folyatta a gázt.

De az átkötést és a zárócsapon a plombát láttam.
"

16 - 17 éve sem szedegették csak úgy le a gázórát, átkötés meg ugye eleve csak nagyfogyasztókra jellemző és azok se csak úgy rángatják az átkötést. :D
Előzmény: KalásziM (41989)
gyattila Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41993

Egy lakásban lévő kazán soha nem a társasházé.

 

Ez így igaz...de akár lehetne is. Alapító okirat és/vagy SzMSz kérdése csak a dolog.

 

Akkor , hogy megértsd

 

Oké, mostmár értem. Csak a nagy olcsósság hajszolásban, meg a jó lesz majd félig-meddig feketén is, üzemmód közepette nehogy úgy járjatok, mint SolaX topiktárs néhány hozzászólással korábban. Bár ha jól emléxem volt itt már példa arra is - nem is olyan régen - hogy gépész által tervezett, korrekten engedélyezett kémény aztán nem működött, és mindenki a másikra mutogatott.

Előzmény: KalásziM (41986)
enginer Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41992
"Nem hallottál még óra buheráló szerelőkrők. ?"

Én??

Sose! :D

Olyan van, hogy X %-ért a "kommandósok" visszatekerik az órát, de, hogy nyomot hagynának maguk után, olyan nincs!
Azok se hülyék, meg pénzt is akarnak keresni, nem csak úgy látatlanban: nesze itt egy plomba a nevemmel. :)
Előzmény: KalásziM (41988)
gyattila Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41991

gondnokot írtál - tényleg......nem olvastam vissza :(

 

Előzmény: KalásziM (41985)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41990

  Mondjuk a ' mérések' még nem véglegesek. Még sok minden alakul. Én csak úgy hoztam fel  - nem kell azonnal a kazáncserébe beugrani, előbb a ház  hőtechnikai paramétereit kell kiismerni.

 Eddig két tél ment ilyen üzemmel- azelőtt valami közösségi hely volt, majd üresen állt és két éve lett ami most  - hostel.

Előzmény: nixon70 (41973)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41989

    "10 éve még nem volt sem plomba sem kommandó,"

 

 

 

  Így van. De csak a gázórákon. Egyéb mérőkön( vill víz) már évtizedek óta van. A villanyon régen ólom volt , ma már műa. és számozva.

 A gázórákon valóban olyan 10 éve jelentek meg _  a hivatalos kifejezés : jogizár.

 

 

 

 

 Egyébként saját szemmmel láttam : kb 16 - 17 éve, hogy az illető leszerelte a gázórát majd a gyárban előzöleg elkészített átkötön folyatta  a gázt.

 

 

 Kreativ a magyar  !

 Nem az érdekeltségemben volt, az illető nem bukott le.

Előzmény: janijani (41976)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41988

  Lehet mese 

 - nekem is mesélték.

 De az átkötést és a zárócsapon a plombát láttam.

 Egyébként nagyon hihető volt. A tulaj mesélte, hogy az ellenőrzés után viiszjött az egyik ürge és ajánlatott tett. A lényeg : adott volna egy tartalék plombát  - persze aki kapta , nyomban átlátott a szitán , hogy úgy ahogy van marhaság az egész. Az ürge nyilván keresni akart, neki ilyen lehetősége volt.

 Nem hallottál még óra buheráló  szerelőkrők. ? A lebukás mindig   jóval később hónapok,  évek múlva lesz  és átalában   idősekre mennek  !  

Előzmény: enginer (41975)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41987

  "egy 9(?) lakásos házban!
"

 

 

  Nem 9 lakásos hanem 9 lakás többféle helyen.

 Egy kupacban csak  db - egyébként itt lakom az egyikben.

Előzmény: enginer (41977)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41986

 Egy lakásban lévő kazán soha nem a társasházé.

 Sőt a zárcsere sem. Azt is van  alkalmam néha reparálni.

És még sok minden

 

 

 Akkor , hogy megértsd : Ebben a lakásban nem én lakom, de a tulaj/lakó megkért derítsem fel a lehetőségeket és hogy minél ólcsóbb legyen. Nincs neki több százezer forintja egy cserére.

 Ilyen egyszerű- Közben majd mesélem a sztorikat.

 

 Következik az EPH  - az egyen potenciálra hozás - ha jól mondom.

Előzmény: gyattila (41978)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41985

  Ki mondta , hogy közös képviselő vagyok. Gondnokot mondtam.  Pl. a IX. és VIII. ker i  érdekeltségek egy - egy nagy társasházban vannak, annak rendje módja szerinti közös képviselővel , házkezelő vállakozással. A házakban 50 -60 lakás van.

 Én a lakáson belüli ügyeket viszem. Villany, viz , gáz, zár meg ami kell. Ezek nem tartoznak a társasházak hatáskörébe.

 Ezekben a lakásokban hozzá nem értők, elfoglat emberek, bérlők laknak.

 Valakinek csak kell fogadni a szerelőket, néha ezt azt megcsinálni.

 Egyébként  egy  kláné   , tág családé, majd mind lakás,  de van idegen is.

 Hát innen van rálátásom a témára.

enginer Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41984
Addíg van csak (ön)hatalmuk, amennyit a biztositó fizet a társasház biztositásából (6m).
Ebből nagyon jól elevickélnek a barátaikkal, de 1 kazáncsere, már nem fér bele ebbe. :D
Közgyülés, vagy mi kellene hozzá? 12kW-os kazán meg eleve nem lehet a társasház érdeke. :)
Előzmény: gyattila (41983)
gyattila Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41983
Teljesen mindegy, hgoy mekkora társasház, egy 10-ezer ft-os zárcserénél, vagy apró javításnál még éppen elfogadhatónak tartom, de egy 200 ezres munkánál már elfogadhatatlan. De egyelőre még nem tudjuk, hogy erről van e szó, úgyhogy idő előtt ne húzzuk le a topiktársat.
Előzmény: nap50 (41981)
enginer Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41982
"Pont az ilyen pár lakásos társasházakban jellemző,"

Olvasol is?

"Kültelki kis társasház 4 lakás,
belső kerületi nagytársasházakban 3 lakás különféle helyen (Corvin sétány környéke )
és még 2 cs.ház.
"

Szóval ez már nem a társasház szószólaja kategória, hanem ebből él!!!

Előzmény: nap50 (41981)
nap50 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41981
Pont az ilyen pár lakásos társasházakban jellemző, hogy számla nélkül csináltatják, mert mindenki tudja, hogy úgy olcsóbb. 5-10 lakótól összeszedi  a pénzt, nem a közösből veszi ki.
Előzmény: enginer (41980)
enginer Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41980
Társasházban eleve nincs, hogy számla nélkül, mert nem is lehet (ennyit a közösképviselöről!), de mindjárt jön, hogy 1 nick vagyunk. :D
Előzmény: gyattila (41979)
gyattila Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41979
Örömmel látom, hogy nem csak nálam nem áll össze a kép.
Előzmény: enginer (41977)
gyattila Creative Commons License 2009.12.30 0 0 41978

Most ez a kazáncsere nálad, lesz/lenne vagy a társasházban máshol/másnál? Ha nálad lesz, akkor nem értem, miért kellett ide keverni a társasházi közösképviselő szerepedet? Ha nem nálad lesz, akkor azt nem értem miért te intézed? Ha a társasház fizeti a lakó kazáncseréjét, akkor meg azt nem értem, hogy hogyan akarod azt számla nélkül megoldani? Féreértés ne essék, nem kötözködni, vagy fikázni akarlak, lehet hogy valamit nem értettem jól a sztoriból.

Előzmény: KalásziM (41966)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!