Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

SanI{ó Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6213
Igen ez a felvezető körben valő előzésen én is csodálkoztam. Tudtommal egyszer Sumi egy ilyenér büntit kapott....asszem akkor vezetett a VB-ben tehát a FIA szokásához híven alkotott....Most DC-nek nincs mit vesztenia...Nyílván ha Sumi lett volna akkor legalább 6x kapott volna 10s os büntit egymás után... :-))

Mág várom a híreket mert még nem biztos, hogy lefutott a verseny....

Inner Circle Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6212
A felvezető körben tényleg volt valami előzgetés, de nem úgy rémlik mintha piros autó is benne lett volna.

A "még 10 kör" beírásomat kéretik a szövegkörnyezettel együtt figyelembe venni:

"Nem bánom hogy Schumi vitte a 10 pontot, de ezt a párbajt sajnálom."

Előzmény: Johny Bravo (6210)
Johny Bravo Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6211
hát jó, ha igy van elfogadom a frist lap... jelentését. én nekem eddig úgy tűnt, hogy akkor irják ki, amikor tök előszőr mászik ki a pályára, de ha nem, hát nem
Johny Bravo Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6210
Apropó.
Senkinek sem tűnt fel, hogy a felvezető körben coulthard elment schumi mellett? az autója vége schumi eleje előtt volt.
Ez, úgy tudom szabálytalan

Egyébként pedig, a "ha még 10 kör lett volna" tipusú hozzászólásokra. Nincs még 10 kör. Ehhez némileg hasonló a "ha schumi tavaly nem töri el a lábát". nincs értelme

Kopi Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6209
Bocsi, de a felvezető kört szokták így jelölni, amit mág nem mérnek, mert a box-ból jött ki az autó.
Előzmény: Johny Bravo (6202)
MacPhisto Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6208
egyszerre...
Előzmény: Inner Circle (6206)
MacPhisto Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6207
Nem, nem hibás.Tizenöt éve nézek F1et, és mindig ezt írják ki amikor edzésen a pilóta kijön a boxból és felvezeti magát a gyors körére.
Másvalaki? erősítsen meg vagy negáljon, de azért nyugodtan beleszólhattok

A mai versenyről annyi: ZONTA! Olyanokat előzött...

A pályán eldőlést úgy értettem, hogy nem a szerelők tökölése dönti el, hanem mondjuk MSch legalább egyszer megelőzi Häkkinent(és nem 5 liter üzemanyaggal, hanem real).

Előzmény: Johny Bravo (6202)
Inner Circle Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6206
A "first lap out of the pits" nem azt jelenti, hogy először jött ki a boxból a pilóta, hanem hogy az első körét futja a *legutóbbi* kiállása után. A gyors kör előtt szokták mindig kiírni. A kiírás nem volt hibás.
Előzmény: Johny Bravo (6202)
Kopi Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6205
A Ferrarinál a két vas között szinte mindig van különbség. Irvine arra is panaszkodott, néha szinte csak a verseny előtt látja az autóját, gyakran nem engedték tesztelni. A második számú versenyzők többnyire más szerelőkkel is dolgoznak. Az itteni tudásbeli, vagy hozzáállásbeli differenciák is számíthatnak.

A TV kommentátorokkal mindíg baj volt. Földy Attila (én csípem), aki ért egy kicsit a (szerinte) FORMULA 1-hez (nekem akkor is FORMA 1), és a rádióban egészen jól dumál, amikor közvetített néhány futamot tiszta hülye volt!

Inner Circle Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6204
Néhány bejegyzés a formula1.com versenynaplójából, amit mi Palikéktól nem hallottunk és ami esetleg befolyásolhatta a Mikkamakka-Cipész párbajt:

Lap 50 Irvine is being blue-flagged to let Hakkinen pass - Hakkinen gestures angrily at him.

Lap 56 Hakkinen is losing time stuck behind traffic. Salo is not moving over.

Lap 60 Hakkinen's plank looks to be coming loose.

(50. kör Irvine-t kék zászlóval figyelmeztetik, hogy engedje el Hakkinent - Hakkinen ingerülten mutogat rá.

56. kör Hakkinen időt veszít a többi autó mögött. Salo nem húzódik le.

60. kör Hakkinen szárnya láthatóan kilazul.)

Plusz még van egy megjegyzés a szárnyról, hogy ha ennyire lóg, akkor az talán már megint nem szabályos...

SanI{ó Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6203
Huhh..Gratula mindkét csapatnak...Végre mindenki megelégedésére itt volt egy igazi verseny. Asszem jobban nem is alakulhattak volna a dolgok.

Barival mi volt ma ? Vagy ennyi lenne a tényleges különbség ? Vagy csak az autójával volt valami gond ?

Igazándiból most jön a ferseny "érdemi" része ahol is a FIA kitalálja, hogy hogyan tovább.... :-)

Most lehet izgulni......

Johny Bravo Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6202
MacPhisto: az egy dolog, hogy a first lap out of the pits azt jelenti hogy előszőr jött ki a boxból az adott pilóta. Azzal nincs is gond, hogy ezt mezeipalik ügyesen leforditotta. Csak azért k.rvára feltűnhetett volna neki, miközben olvassa, ha már kinn van imolában, hogy az adott pilóta (r. schumi) k.rvára nem előszőr jött ki, mert már van mért ideje (éppen ÖTÖDIK volt).
Vagyis hibás a kiirás. GONDOLKODNI kellene, nem csak felolvasni, ami a csikon ki van irva.

Coulthard ismét bebizonyitotta mekkora töketlen barom. Azzal az autóval, amivel a második boxstop után (a szerelők segitségével) megelőzte Rubinhot, ezután a második kiállás után körönként fél-1 másodpercet adott RB-nak. és ezzel az autóval (valószinűleg nem a végén javult fel) előtte 40 körön át előzni sem próbált. Coulthard helyén bármelyik másik pilóta ilyen autóval sokkal többet mutatott volna.

Forza Ferrari!
Schumi: 3/3 !!!

Előzmény: MacPhisto (6173)
Trebitsch Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6201
Perszepersze, tudom én: bármi lehet, csak az nem, hogy Sumeling egy zseni... :)
Pedig hát nincs mit tenni: ez a helyzet. :)
Azér most a Hakkinen is egész tisztességesen hajtott.
Előzmény: CYRUS (6199)
hORK Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6200
ja és mit szóltok ahhoz ahogy Coulthard bevágott a bokszban Barri elé? Szerintem elég veszélyes mutatvány volt de még belefért - főleg hogy előtte Barri jól visszafogta látszott hogy jóval gyorsabban is tudna menni. Azt nyilatkozta Coulthard utána hogy kb. 5 seccel kell gyorsabbnak lenni hogy el tudjon menni "kockázatmentesen" a másik mellett...
CYRUS Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6199
Vagy egy gyenge napot kifogó Barichellot
Előzmény: Trebitsch (6198)
Trebitsch Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6198
Az időkre nem emléxem, de Alonso kartács újabban csodaszép táblázatokat alkot, majd megláttyuk. Lényeg a lényeg: a Ferrarik között jóval nagyobb difi volt, mint a McLarenek között, ami Szent Sumeling nagyszerűségét dícséri... :)
Előzmény: CYRUS (6193)
Inner Circle Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6197
Én bízom benne hogy Villneuve nem kerül McLaren közelébe. Coulthard valóban nem egy No.1 pilóta, de most is bebizonyította hogy ha máshogy nem megy, hát fejjel megy a falnak.
A boxelőzés csúcs volt, Barihegedű biztos nem értette, miért kapja - pedig a 4. számú Ferrarinak szólt, miután tavaly az A1 ringen Coulthard kapta ugyanezt Eddietől.

Azé' azt ne feledd, Trebitsch, hogy Hakki is lenyomta volna a brazilt. Sőt, a fene tudja, sajnáltam, hogy nem tart a verseny még vagy tíz körig, mert félelmetesen jött a finn.
Nem bánom hogy Schumi vitte a 10 pontot, de ezt a párbajt sajnálom.
A sánta cipésznek gratula! Főleg a dobogón előadott hülyéskedése tetszett, mikor Mika megkapta a serleget, mutogatott a szurkolóknak, hogy "Kérünk egy kis ovációt!", meg kimutogatott Mikára feltartott hüvelykujjal.
Ja, ennyi előnnyel könnyű, de akkor is tetszet. :)

Előzmény: alejandro_magno (6185)
hORK Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6196
hali

szerintem ennél tisztább pályán eldőlő versenyt már nemigen lehet kívánni, befejezte Merci is Ferrari is, végig versenyképesen száguldva. Úgy hallom voltak gondjai Hakkinak - valami motorlassulás meg egy pályán maradt alkatrész rontott az aerodinamikáján. Ez benne van a pakliban, Schumi is majdnem beleszaladt egy lekörözöttbe ami lassította - és Hakk kiállásánál meg nyomta mint álat, szóval szvsz most nem igen lehet panasz a versenyre! Majd nemsokára mikor törlik a Schumi eredményét (bár nem tűnt borostásnak dehát a tvkép nem a legrészéletesebb)

Grat Paliknak megtanulta Buttont kiejteni, azért belegondoltam ha kép nélkül csak az ő szövegüket lehetne hallani, nem teljesen a verseny reális állásának megfelelő kép alakulna ki az emberben :)
-> Mezei az elején: nem tudom a nézők minek örülnek (Barri bejött 3iknak simán látni még tvn keresztül is)
-> Palik: ha Schumi idáig taktikázott is - rohatt jó taktika lemaradni 5 secre nehogy véletlen esélyem legyen a bokszban
Nameg ugye a pontok elszavalása, fantasztikus úúúgy vártam már.
stb. stb. de akkor is egy élmény izgalmas pillanatokban a Palikot hallgatni

nem tudom jól láttam-e az elején Schumi kormányán középen mintha a pálya rajza látszott volna a duda helyén, kis vonalkákkal beszabdalva :) fura ha igen, nem gondoltam hogy ilyesmire még ezeknek a profiknak szüksége van.

Előzmény: MacPhisto (6186)
CYRUS Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6195
Na még te is mint Ferrari dukker azt mondod beszopatás volt...Érdekes modon Schumi viszont nem tudja mi történt azt, mondja majd utána kell nézni mi történt...szerintem nem kell sokat kutakodnia :)
Előzmény: lore (6192)
maul Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6194
Gratula Ferrari-McLaren. Ez már legalább kicsit autóversenyre emlékeztetett.
És ha valaki ezentúl megkérdezi, hogy miért kedvelem Villeneuve-öt, csak megmutatom a mostani rajtot. SZVSZ még a Ferrarikat is megverte volna ( hangsúlyozom, hogy a rajtról beszélek ).
Ti tudtátok, hogy HHF a Benettonnál versenyez? Nem? Csak hallgassatok Mezei Danira ...És mit szóltok, hogy Jacques Villeneuve 1982(!)-ben már második lett, illetve, hogy Heidfeld - akinek autója még a rajt előtt leállt, és emiatt a boxutcából indult - 10 mp-es stop and go büntetést kapott a kiugrásért.És talán a végtelenségig lehetne még sorolni a mai gyöngyszemeket...
CYRUS Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6193
Azért a szépen egymás mögött egy kicsitt tulzás volt vagy 40-50 mp köztük....ezzel az erővel Bari se majdnem egy körrel hanem csak két hellyel volt Schumi mögött nem?
Előzmény: Trebitsch (6191)
lore Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6192
JV 82-ben vazzeg! A MDAni se vette észre? Vagy nem égetik egymást?
A helikos képen lehetett látni, hogyt miközben a Ferrarik beszopatták DCt, JV lelépte a mögöttük lévőket... teccet. :-)

lore

Előzmény: CYRUS (6188)
Trebitsch Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6191
Most látszott tisztán Szent Sumeling félemetesen nagyszerű, egyszerűen csodálatos stílusa, tudása. Még egy kör, és lekörözi a Barrichellot. Ugyanolyan Ferrariban... A két Mercedeszes meg szépen egymás mögött, ahogy kell.

Palik meg megin előszedte a kompresszort. Egyszer be kéne már zavarni egy garázsba, aztán mutatni neki egyet, hogy meg tudja különböztetni az indítómotortól... :)

Előzmény: alejandro_magno (6185)
CYRUS Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6190
Szerintem ez nem igaz....képes rá Hakki és fogja is még idén...bár tény szerintem is Villeneuve gyorsabb lenne Hakinál
Előzmény: alejandro_magno (6185)
Kopi Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6189
Gratula Schuminak!

Hakkinen talán ott veszített, hogy az első kiállásnál 2,3 másodpercnyivel kevesebb üzemanyagot tankolt, könnyebb volt a gépe, de biztonságban érezve magát nem hajtott annyira. A második kiállására pedig a kevesebb benzin miatt előbb került sor, ekkor Schumi iszonyúan hajtott, és a néhány kör alatt, amíg még nem ment ki, rávert az akkor nehezebb Mikára vagy 6-8 másodpercet...
A rajtnál Schumacher leginkább az öcsikével tolt ki, aki miatta jelentősen hátraesett.
A 10 mp. büntit Heidfeld tényleg korai rajtért kapta? Ugyanis a boxutcából indult! :)

Go Mika!

CYRUS Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6188
Ja a Bennetonos Frentzen nekem is feltünt :)))
És a Pironi -JAQUES Villeneuvre figyeltettek???
Hámy éves is lehetett Jaques amikor Pironi versenyzett???? ez a Mezei-Palikkettös nagyon hülye de azért én még mindig jobban birom öket, mint a Knézit aki ugy közvetitett mint valami sakk versenyt
Előzmény: lore (6183)
Ordas Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6187
Megint nem villantott akkorat a Merci, de most nem volt tul nagy leboges. sot nem is volt leboges.

A Williamsert meg a szivem szakadt meg. :(

Villeneuve jofej!

MacPhisto Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6186
Egyszer, csak egyszer könyörgöm, pályán dőljön el a verseny!Ne a boxban/íróasztalnál.
alejandro_magno Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6185
Remélem, Ron Dennis az angol versenyen leszerződteti Villeneuve-öt és megszerzi mellé a következő idényre Buttont is, mert ezt a Schumachert ezzel a Ferrarival egy Hakkinen, vagy Coulthard nem tudja legyőzni! :-(
Barrichello tényleg kihűl szépen lassan, Fisichellára kéne cserélni még Monza előtt...
CYRUS Creative Commons License 2000.04.09 0 0 6184
HAkkinen azt nyilatkozta hogymiután kijött a második pit stopból a kocsija nem ment le akart fulladni és itt vesztett pármásod percet...Villeneuve megint pont szerző....yeeeeaaaaahhhh
Előzmény: fargo (6182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!