Keresés

Részletes keresés

Pomber Béla Creative Commons License 2015.10.27 0 0 2

gyurcsibohóc is mindig akkor világosodik meg, amikor már az 1% is kérdésessé válik.:-)))

Előzmény: nogradi medve (-)
nogradi medve Creative Commons License 2015.10.27 0 0 1

1, köszönöm a "nullázást":-)))

 

2, kivánxsi vagyok, hogy lesznek e akik ténylegesen elolvassák...

 

3, és érdemi vita kialaki-e?

Előzmény: pipppen (0)
pipppen Creative Commons License 2015.10.27 0 0 0

nem a nulladik szösszenetei Ferencnek

Előzmény: nogradi medve (-)
nogradi medve Creative Commons License 2015.10.27 0 0 topiknyitó

GYURCSÁNY FERENC Sokak Magyarországa

 

 

innen letölthető:

 

http://sm.dkp.hu/data/dk_sokak_magyarorszaga.pdf

 

 

olvasható,  idézhető, 

 

vitassuk meg.....

"

Tizenegy évvel ezelőtt, 2004 elején amellett érveltem, hogy merjünk baloldalinak lenni. Amit akkor írtam, azt most is érvényesnek gondolom. De az elmúlt egy évtizedben sokat változott Magyarország és Európa is. A következőkben a baloldalhoz, sőt, szélesebb értelemben a polgári demokratákhoz szólok, hogy tisztább, világosabb alapját találjuk meg egy olyan politikának, amely nem a kevesek, hanem a sokak Magyarországát teremti meg. Ez a politika úgy balközép irányultságú, hogy benne számos szabadelvű és konzervatív elem is ott van. Ha úgy tetszik, arra teszek kísérletet, hogy a balközép integrálja a polgári demokratikus ellenzék különböző áramlatait annak érdekében, hogy új politikai alternatívát állítva meghódítsa a politikai centrumot. 

 

Spanyol, brit vagy német baloldaliként eszembe se jutna, hogy demokratikus hazámért érvelve kezdjek egy politikai röpiratot. De magyar vagyok, és azt látom, hogy hazám az önkénnyel kokettál. Ha csak a kormány gondolná így, az nem lenne nagy baj. A demokratikus sokaság elzavarná. De sajnos nem ez a helyzet. Dacára az Orbán-kormány 2010-2014 közötti ámokfutásának, a vá- lasztók jelentős többsége jó egy évvel ezelőtt megtartotta őket a hatalomban. Hogy a demokratikus ellenzék megosztott volt a nehezen összehozott választási szövetség ellenére is? Igaz. Hogy nem volt meggyőző vezetése? Ez is tény. Hogy még tapintható volt a korábbi baloldali kormányokból való kiábrándulás? Miért tagadnánk? De ettől a tény még tény marad: a választók szívesebben támogatták a demokratikus normákat szisztematikusan sutba hajító, önmagát jobboldalinak (nemzetinek, polgárinak, kereszténynek) hirdető rezsimet, mint az ezer bajjal küszködő tökéletlen demokratákat. Úgy gondolták, hogy a haté- kony önkény jobb kormányzást és életet hoz, mint a botladozó demokrácia. Az erő, bármi legyen is a forrása és a célja, fontosabb volt, mint a demokratikus alternatíva, ha az híján volt a cselekvőképesség bizonyítékának. Önkényt választottak demokrácia helyett, vagy erőt gyengeség helyett? – ez itt a kérdés. Sokan azt gondolják, hogy a többség az önkényre voksolt. Én ezzel szemben azt hiszem, hogy az erőt választották a gyengeség helyett. Mert a kormányzáshoz erő is kell. Nem a demokratikus alternatívát kell tehát feladni, hanem azt kell erővel megtölteni. De nem puszta nyers erővel, hanem intellektuális, morális, emberi, politikai és szervezeti erővel. És ez a mai magyar baloldal legnehezebb feladata"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!