Keresés

Részletes keresés

parban Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11807

ozd az észt !!!!tapsi tapsi

gyujts fényt mielött ez életbe LÉPSZ!!!!

Előzmény: aas (11770)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11806
van itt olyan ember aki fég gázcirkogépben otthon van (javítás) ? (az elképzelés az az ugye hogy télen nem kell klímázni annyit és hátha)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11805
Szia.
Ha a gyári gépkönyve 2m minimális szerelt csőhosszúságot ír elő, akkor természetesen elég a 2m.

Nincs ilyen, hogy ingyenes garanciális átvizsgálás..... A készüléket ha felszerelteted (szakszerűen), onnantól elindul egy garanciális időtartam a berendezésedre. A garanciális feltételeket a gyártó minimum szinten előírja, de a telepítő ezt felülbírálhatja és gyakoribb átvizsgálást/karbantartást is eéőírhat.... Ezért természetesen fizetni kell...

Ha a telepítő céged bevállalja ingyen, akkor az az ő dolguk....(nem jellemző, hisz mindennek megvan az ára)

üdv.: doki
Előzmény: janes133 (11804)
janes133 Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11804

Szakemberektől kérdem:

 

A klímám  gépkönyve szerint a  szerelt csőhossz: 2 méter. Ez elegendő? 

 

másik kérdésem a garanciális átvizsgálás az ingyenes vagy kell fizetni érte?

fodorb Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11803
Szerintem el fogod tudni azt adni, persze az alkalmat meg kell várni :)

Előzmény: windy12 (11802)
windy12 Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11802

Gép-ész

 

Az a frányaság az egészben, hogy egy ilyen drága gép megrendelőjét mindig megpróbáljuk kiemelten kezelni. Ráadásul, mivel a Daikin egyik legnagyobb forgalmazói vagyunk az országban, az Ururu szívügyünk is. Most nyitottuk új irodánkat, bemutatótermünket, és a költözés jár némi felfordulással, így keveredett el pár dolog, és halt meg az egyik vincseszterünk. Pár ügyfelünket értesíteni sem tudtuk, mivel a céges levelezés egy része ezen a gépen volt. Nem voltam ugyanakkor képben azzal, hogy ez alatt a nick alatt megtalálhattalak volna, üzenhettem volna, mivel nem kötöttem össze a két személyt (Téged és Téged:)

 

Bármilyen erős volt is ez a szezon, azért azt nem engedjük meg magunknak, hogy egy majd fél milliós megrendelést csak úgy elengedjünk, pláne, hogy a készülék is itt van már a raktárunkban.

 

Azért remélem a Daikin sok örömet fog még okozni, használd egészséggel.

Előzmény: Törölt nick (11801)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11800
Akkor megyek vmikor az Üllői u. 433 felé a jövő héten.
Egyébként van már klímám méghozzá Daikin és egész jól működik.
Az egészet szépen megcsinálták.
Egyébként a külső egységet nem viseli meg a szél? Múltkor is olyan szél fújt,hogy az ablak is dübörgött.
Válaszol erre vki?

Köszönöm.
Gép-ész Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11799
Egyébként más lehetőség csatornázás nélkül nem igazán volt a klíma elhelyezésére. Betonoszlopok, kémények, plafonig érő erkélyajtó, ilyesmik akadályozták a dolgot.
Előzmény: Gép-ész (11798)
Gép-ész Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11798
Jól értem, hogy két probléma van? Az egyik a csövek átfordítása, a másik a kötés befalazása? Az előbbire nem tudok mit mondani, de a kötést nem falazzuk be, dobozba került. Persze ez szerelésre nem jó, csak ellenőrzésre, de én optimista vagyok :)
Előzmény: Gép-ész (11796)
Gép-ész Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11797
Egyébként megfordult a fejemben, hogy töröltetem a hozzászólásom és folyományait, ha windy szeretné, mert ezexerint tényleg egy szerencsétlen baleset miatt hiúsult meg a dolog, nem szeretném windyék hitelét rontani.
Gép-ész Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11796
Azt meg áruljátok már el, hogy mi a probléma a jobbról kötéssel, mert kíváncsi vagyok. Én természetesen nem vagyok klímaszerelő, de ott voltam, végignéztem és semmi különöset nem láttam. Amúgy a dolog úgy néz ki, hogy a beltéri egy saroktól van pár centire egy betonpilléren és a csövek a merőleges téglafalba vannak bevésve. A cseppvíz elvezetés pedig a pillér átfúrásával történt a beltéri jobb alsó sarkánál (ki a tetőre).
Gép-ész Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11795
A lemondó telefon illett volna, ha bármiben megegyezünk, de az a helyzet, hogy odáig nem jutott el a dolog sajnos.
Előzmény: klimakiraly (11793)
Gép-ész Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11794
Köszönöm a választ. Én tényleg sajnálom, hogy így alakult, szimpatikus volt a fórumbeli ténykedésed, ezért választottalak titeket. Ne haragudj, de ez egyszerűen eszembe nem jutott, hogy elveszett az elérhetőségem (természetesen elhiszem). Na, majd a következő klímámnál bepótoljuk.
Előzmény: windy12 (11792)
klimakiraly Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11793
Szia!

Jobbról a beltérit?
Falon belül van a cső?
Vagy falon kívül egy URURU-SARARA?

Falon belül jobbra kötést Én sem vállalnák, annál régebben ülök ezen a biciklin. Mindig szokott lenni más megoldás.

Persze kábelcsatorában megoldható, igaz azt is kerülni szoktuk. Van amelyik gépnél védőgáz hegesztő aparát szükséges az átfordításhoz.

K.K.

ps: Ja és egy lemondó telefon azt hiszem illet volna, szerintem. Vagy ennek a hozzászólásnak nem kelett volna megszületni. Igaz nekem Windy konkurenciám nem kéne mellette egy kicsit kiállnom. De ... :-) :-) :-)
Előzmény: Gép-ész (11789)
windy12 Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11792

Gép-ész

 

 

Nem gondolod komolyan, hogy annyi munkánk van, hogy egy Ururut nem szerelünk fel? Egyszerűen az történt, hogy költözött az irodánk, és szállítás közben az egyik számítógép megsérült, a rajta lévő adatokat nem tudtuk visszanyerni, így elveszett az elérhetőséged, ami szintén rajta volt tárolva. Nem tudtalak elérni. A készüléked, ami időközben megérkezett, meg itt figyel a raktáramban.

 

Ezért hát tényleg sajnálom, és elnézést, hogy így alakult.  A jobbról bekötésről pedig továbbra is fenntartom a véleményem.

Előzmény: Gép-ész (11789)
fodorb Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11791
Ha használsz pl mosógépet, az lehet, hogy ebből a szempontbl nagyobb kockázat mint egy klíma hisz érintkezik a vízvezetékkel, és azon is lehet néha felszedett feszültség esetleg áramerősség
Előzmény: digicat (11777)
fodorb Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11790
Off
a számítógépem nekem sincs földelve, ha abba dugom, akkor zug a genius 5.1 mind az állat, a klímától függetlenül, a kábeltv vel van valami kapcsolat ha az nincs rádugva a gépre akkor nem zug, de ez nem biztos, nem emlékszem, hogy azt a változatot kipróbáltam - e amikor földelt, és no antenna akkor mit csinál.

ON
Előzmény: aas (11774)
Gép-ész Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11789

windynek:

 

Sejtem, hogy rengeteg munkátok volt az elmúlt hetekben, de azért egy telefon talán még belefért volna :) Tisztában vagyok vele, hogy nem az én 4,2-es ururu-sararám lett volna az év üzlete, úgyhogy nem is vártam el, hogy a seggem is kinyaljátok :), de negyedjére már nem volt kedvem újra telefonálni, hogy egyeztessünk végre egy találkozót a helyszínen, sajnálom. Úgyhogy így maradt a Cool, ma csinálták meg. Persze harag abszolút nincs, pláne, hogy ők bekötötték jobbról a beltérit :) (egyébként a manual szerint is lehet akárhonnan kötni, úgyhogy ez nem világos). Mindenesetre sajnálom, hogy így alakult.

Dr. Klíma Creative Commons License 2007.08.24 0 0 11788
...és egy inverteres pont 100000-el ér többet :) (minimum.....)
Előzmény: cdl1 (11786)
pestam Creative Commons License 2007.08.24 0 0 11787
üdv!
a hitachi klímákat mostanában 10% engedménnyel adják a listaárhoz képest, lehet arra számítani, h ősszel még esik kicsit az áruk (bár nem tesco-s darabról van szó, 3,5 kW Air Exchanger) ??
köszi!
cdl1 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 11786
Köszönöm a felvilágosítást.

Mivel egy ajtó felett kell lennie a beltérinek,csak nyujtott fér el, én ezt néztem ki :LG C 12 AHR.
Ez is plazmaszűrős, remélem jó lesz.Most akciósan 150-160000 huf a legtöbb helyen.
Vagy van jobb tőle max 200000-ig???
(egy ilyen inverteresben pont 100000-rel drágább:(
00Egonka00 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 11785
Off topic...

Keresek használt, de még működőképes 4 utas szelepet, R22-es gázhoz, viszonylag kis teljesítményű gépből származót (2 kW körüli) Leselejtezett/leszerelt/kidobott/bontott kültériből....

Köszönöm : E
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.08.23 0 0 11784
Szia

Igen, a szűrők...... Nagyon sokféle szűrő létezik..Így a Te "problémádra " is nagyon sokféle megoldás lehet....A megoldások között lesz jó és mégjobb.... Kérdés az, hogy Te mennyire törekszel a "legjobb" megoldás felé ???.....
Gondolom azért a klímás oldalon érdeklődsz, mert első szempont a klíma, majd ezután jön a légtisztítás hatékonysága....

A szűrőket alapvetően 2 nagyobb csoportba oszthatjuk....kémiai jellegű és mechanikus szűrők...
A kémiai jellegű szűrők jók, hatékonyak, de tudni kell, hogy ezek 1 idő után "elöregszenek"..azaz cserélni kell őket ami nem kevés pénz.... Ezek a szűrők leginkább a bakteriélis dolgokra mennek rá...
A mechanikai szűrők (ide sorolom az elektromos szűrőket is), nem válogatnak a szennyeződések között. Nagyon egyszerű elvre vissza lehet vezetni a működésüket..... A szűrőn áthaladó összes szennyeződést (por, gombaspóra, pollen, baktérium, dohányfüst, stb...) szóval mindent, polarizál, elektromos töltést ad neki.... Így már csak egy olyan felülettel kell érintkeznie, mely ellentéres ezzel a töltésel.....És ekkor a szennyeződés megtapad...azaz ki lesz vonva a levegőből.
Nagyon leegyszerűsítettem, de remélem érthető.....

Korunk egyik legjobban terjedő "betegsége" a felsőléguti, asztmatikus jellegű megbetegedések..... Igen nagy hatékonysággal lehet (ne) ellene védekezni, ha odafigyelnénk a környezetünkre.......

Szóval, ahhoz hogy jobban érezd magad egy adott légtérben, nem kell mást tenni, mint a lehető legtöbb "lebegő" szennyeződést kivonni a levegőből...

A klímák közül a következő képen látható berendezés a leghatékonyabb az általam ismertek közül....(klímáknál)
Nem parasztvakítás, ha azt mondom, hogy allergiás rohamokkal küszködő, gyakran fuldokló ügyfeleimnél igen jelentős eredményeket lehetett elérni a nevezett klímával. LG Art Cool panel inverter...

...Röviden ennyi.
Konkrét kérdések, egyedi kérdések esetén mailban is beszélhetünk a megoldásokról... dr.klima@freemail.hu





A képen látható klíma berendezésnek van a legnagyobb "elektromos" szűrési elven működő légszűrője...

baráti üdvözlettel: Dr. Klíma

ui.: A klímaszerelések képei topikban további képeket is megtekinthetsz (kb 1 évre olvassgass vissza)

klímaszerelések képei
Előzmény: cdl1 (11780)
cdl1 Creative Commons License 2007.08.23 0 0 11780
Sziasztok.

Létezik olyan klima, aminek nagyon jó a légtisztító tulajdonsága???
Konkrétan szénanátha, allergia fennállásakor segit e a szenvedő egyénnek?
Van bennük olyan profi pollenszűrő rész, amelynek segitségével jobban leszek a bezárt lakásban?
Ha tud valaki ilyet, esetleg konkrét tipust is irjatok.
Köszönöm.
tpapa Creative Commons License 2007.08.23 0 0 11779
OFF Ez kész. (Már úgy értem, remek, hogy nem hajlandó beruházni a tulaj, nem ő fog adott esetben behalni.) :o( ON?
Előzmény: digicat (11777)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.08.22 0 0 11778
És kb. mennyibe kerül egy ilyen?
Előzmény: Swooooaaaaah (11760)
digicat Creative Commons License 2007.08.22 0 0 11777
Nálunk az egész társasházban nincs földelés, azaz a lakásban sincs mire kötni a konnektort. A többi lakót nem érdekli, és a tulajdonos akitől bérlem a lakást nem hajlandó ebbe beruházni, így marad az óvatosság (klíma nincs, de más készülék bőven).
Előzmény: aas (11774)
klimakiraly Creative Commons License 2007.08.22 0 0 11776
Hali!

Az természetes ha a szoba hőmérséklete lehűlt a beállított hőmérsékletre,a ventilátor sebességét nem lehet változtatni.Kis fordulaton pörög.

Ha hűt akkor engedi növelni a fordulatot!


Igen.
Kényelem, ha úgy se hűt minek zajogjon.
Ha meg teljesen leállna nem tudná mennyi a hőfok a szobában.


K.K.
Előzmény: parban (11763)
klimakiraly Creative Commons License 2007.08.22 0 0 11775
Szia!

Én jobbat tudok.
Mindenkit megrázatni jól, gyerekkorunkban a kályhával kéz megégetés.

Na azóta nem tapogatom a kályhát, de miért nem azt nem tudom. :-)

K.K.
Előzmény: aas (11774)
aas Creative Commons License 2007.08.22 0 0 11774
Lehet, hogy meg kellene tiltani a védőföldelt konnektorok használatát és lebujokban titkon árulni drágán, mint Amerikában a szesztilalom idején. Lehet, hogy mindenki venné, mint a cukrot... :-)
Előzmény: tpapa (11772)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!