Keresés

Részletes keresés

Hamster Creative Commons License 2000.07.14 0 0 67
Na, és még mielőtt beköszönt a hétvége (jajj, most köszönt, megint lemaradtam róla:), megkérdezném, hogy a vendégkönyvembe vajon miért írták ketten is, hogy jók "jók az oldalaitok", ennyire látszik kifelé az előrehaladott skizofréniám? :)

Hamster

Hamster Creative Commons License 2000.07.14 0 0 66
Nekem nem lenne önbizalomhiányom? :) Bárcsak önbizalomhiányból lenne hiányom! Vagy hogy is... Majd a hétvégén válogatok egy sort, addig még kicsi c&p :)


Fordul a kocka

(fordított szerepjáték)

Linus Torvalds idegesen húzta fel szemöldökét.
Itt van ő, a világ legnagyobb szoftverfejlesztő cégének elnöke és tulajdonosa,
a sajtó mégis egy koszos kis diákkal, egy bizonyos William Gates-el foglalkozik!
Mégiscsak a világ egyik legfontosabb szakkiállításának megnyitójáról van
szó! Azért jött ide, hogy beharangozza legújabb terméküket, a Linux Digital
Millenium
névre keresztelt operációs rendszert, mégis mindenki erről
az ingyenes vacakról, a Windows 2.2-ről beszél!

-Mister Torvalds, mi a véleménye a Windowsról?-tette
fel a kérdést az egyik újságíró. A levegő megfagyott a teremben.


-Mit mondhatnék valamiről, ami ennyire
kiforratlan? Minden egyes rá vesztegetett mondattal túlbecsüljük!-vont
vállat, látszólag lazán, ám belül nagyon is feszülten.


-De ezt csak Ön és a cége állítja, a szakemberek
nagy része úgy véli, hogy a Windows veszélyeztetheti a Linux piacvezető
pozícióját.-ellenkezett a firkász. Torvalds ismerte a fajtáját: az ilyen
csak az ingyenes svédasztal-uzsonna miatt jön az ehhez hasonló rendezvényekre!
Felsóhajtott.


-Reméltem, hogy nem kell ilyen vitába
bocsátkoznom, de úgy látom nincs más választásom. Mi is ez a titokzatos
Windows, amely oly gyorsan terjed a kispénzűek közt? Egy húsz éves operációs
rendszer fölé húzott roppant látványos, de törékeny héj! A mi Linuxunk
a hozzáértők által évtizedek óta előnyben részesített szöveges felületet
tekinti elsődleges kommunikációs eszköznek, aki próbálta, az tudja, hogy
mennyivel jobb hatásfokkal lehet az ilyenen dolgozni! És ha valakinek mégis
grafika kell, hát legyen: az X ablakozórendszer kitűnően működik!


-Ön, ha jól értettem, elavult technológiának
nevezte a Windowst, de nem szabad elfeledkezni arról, hogy a Linux voltaképpen
egy harminc évvel ezelőtt létrehozott felület felturbósítása, mely kevés
újat tud felmutatni az alapvető koncepciók terén!-állt fel egy másik zsurnaliszta.


-Ez egy igen durva csúztatás, mi nem loptunk
senkitől semmit, a felhasznált megoldások nyolcvan százaléka saját fejlesztés,
a maradékot pedig teljesen hivatalosan licenszeltük le!


-És mit szól ahhoz az egyre terjedő véleményhez,
hogy az önök Linuxa könnyen feltörhető, mert minden egyes kódsort bárki
elolvashat, míg a Windows működését mindössze hosszas, csak magasan kvalifikált
szakemberek által végezhető visszafejtési folyamat után lehet kiismerni,
ami elveszi a rosszindulatú felhasználók kedvét a próbálkozástól? Lehetséges,
hogy a Windows biztonságosabb emiatt?


-Ez annyira minden szakmai tudás nélkül
megalkotott kérdés, hogy inkább nem is válaszolnék rá! A Windows az unatkozó
gyerekek és diákok játéka, akik kezükbe kaparintva azt nagynak érezhetik
magukat. Ennek a rétegnek nincs lehetősége a mi rendkívül alapos, viszont
emiatt költséges tanfolyamainkat elvégezni, a Windows-zal viszont minden
előképzettség nélkül kísérletezgethetnek, úgy téve, mintha megtalálták
volna a Bölcsek Kövét. Fontos az ilyen kísérletezgetés, de ez nem professzionális
informatika, be kell látniuk!


-Mister Torvalds, Ön a magyarázkodással
saját vagyonát próbálja megvédeni, jól látom?


-Hát, be kell valljam, ezt az érvet nem
akartam felhozni, de meg kell védenem cégemet! Nézzék meg, hogy kik készítik
a Windows-t: fiatalok, lelkesek, életük valószínűleg első munkahelyén gürcölve.
A mi fejlesztőink között vannak fiatal zsenik, de öreg rókák is, akiknek
a Linux állítólagosan magas ára lehetővé teszi a magas életszínvonalon
való életvitelt. Ha mindenki áttér a Windows-ra, akkor cégünk csődje miatt
családapák kerülnek az utcára, kisgyerekek kényszerülnek éhezésre, házasságok
mennek tönkre! Kérem, gondolják ezt végig, mielőtt elhamarkodottan döntenének
a jövő operációs rendszere felől! Most pedig megbocsássanak, de indulnom
kell, megbeszélésem van az oktatásügyi miniszterrel, ha sikerrel járok,
akkor az elkövetkező néhány évre biztosítva van a diákok színvonalas informatikai
oktatása. Látják, mi foglalkozunk a jövő nemzedékekkel! Köszönöm a figyelmet!


(C) Varga Ákos Endre, 2000-04-03,
22:55
Ez az írás nem GPL-es :-)




Előzmény: Alejandro DeSilva (65)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2000.07.14 0 0 65
Onbizalomhianytol nem feltelek, barmit is jelentsen a szo :)
Amugy johet, minden, a legegyszerubb, ha felteszel mindent a lapodra, aztan majd kiszemezgetjuk!
Hamster Creative Commons License 2000.07.14 0 0 64
Mielőtt megkérdezitek: nem, a dupla hozzászólás nem része írói munkásságomnak :))

Hamster

Előzmény: Hamster (63)
Hamster Creative Commons License 2000.07.14 0 0 63
Abszurd humor és kísérletezések is jöhetnek? Úgy értem, ha prezentálok valami nehezebben emészthetőt, vagy furcsát, visszajöttök ide azért még utána? :)

Hamster, az önbizalomhiányban szenvedő :)

Előzmény: kovvacs (61)
Hamster Creative Commons License 2000.07.14 0 0 62
Abszurd humor és kísérletezések is jöhetnek? Úgy értem ha prezentálok valami nehezebben emészthetőt, vagy furcsát, visszajöttök ide? :)

Hamster, az önbizalomhiányban szenvedő :)

Előzmény: kovvacs (61)
kovvacs Creative Commons License 2000.07.14 0 0 61
Szia Hamster!

Nagyon klassz!

Valami romantikusat is vagy depressziosat:)
Valami fekete embereset:)

Alejandro DeSilva Creative Commons License 2000.07.14 0 0 60
Ez az Hamster, nagyon jo! Meg-meg-meg! :))
Hamster Creative Commons License 2000.07.13 0 0 59
(függöny)


Büdöskő várának legendája


Valahol Európa közepének a szélén állott egyszer hajdanán Büdöskő büszke vára. Mint nevéből is sejthető, büszkeségével csak csúnyaságát próbálta leplezni. Annak idején a vár alatti völgyben húzódó kereskedelmi útvonal védelmére építtette egy öreg királyunk, de eme feladatát sosem tudta ellátni, mivel a kincstár elfelejtett fegyvereket adni a mindenfelől összetoborzott zsoldosoknak. A vár katonái nagyon megörültek, amikor egy új diansztia került trónra az országban, sorsuk jobbra fordulását várták, csak úgy buzgott bennük a tenniakarás, ám egy bizarr népmesei fordulattal semmi sem változott lényegesen, a kincstár ugyanis elfeledkezett róluk. Mit lehetett tenni, a kapitány elbocsájtotta katonái harmadát, és sűrűbben imádkozott a felvirágzásért, mely -talán mondom sem kell- csak nem következett
be.


Rossz idők voltak ezek, a gazdaság padlón volt, rablóbandák garázdálkodtak az utakon, így Büdöskő alatt is. Az egyik legveszélyesebb zsiványcsapat a Karszalagosoké volt, ezek készek lettek volna akár a vár vastag falát is áttörni, hogy megkaparintsák azt, ami bent van, a kapitány kénytelen volt alkut kötni velük: a rablók megkapták a várhoz tartozó földek terményeinek tizedét, cserébe békénhagyták a védőket. Kicsivel később a rablócsapat létszáma olyannyira megnőtt, hogy több élelmet kezdtek követelni a vár lakóitól. A kapitány tudta, hogy ez lehetetlen helyzethez vezetne, hiszen saját embereinek fejadagját kellene csökkentenie ahhoz, hogy a gazfickók kérésének
eleget tudjon tenni. Úgy érezte, csak a király segíthet rajta, az éjszaka leple alatt kilovagolt hát, és elindult az uralkodó székhelye felé, a várat pedig az alkapitányra bízta.


Az alkapitány sokkal gerinctelenebb ember volt, mint felettese, ma úgy mondanánk: rugalmasabb, piacorientáltabb. A várparancsnok távozásának másnapján küldöncöt menesztett a rablókhoz, délben már tárgyalóasztalhoz is ültek. Az alparancsnok teljesítette a rablók
követeléseit, saját katonái rovására osztott nekik az élelmiszerből, sőt: bort is adott, cserébe százalékot kért a vár alatti úton elhaladóktól rabolt javakból. Az üzlet megköttetett. Mindez persze nem tetszett a fegyvermesternek, ki az ínségesebb időkben is a hűséget tartotta a legfontosabb tulajdonságnak, és ennek a kocsmában hangot is adott. Sokan egyetértettek vele, de semmi nem történt. Lázítani még a
fegyvermester sem mert volna!


A kapitány közben a fővárosban tévedésből (rossz pecsétet mutatott fel az ajtónállónál) tömlőcbe lett vetve felségárulásért, az emberei erről persze nem kaptak hírt. Teltek-múltak a hetek, az alkapitány vagyona gyarapodott, az emberek pedig lassan éhezni kezdtek. Egy
részük nemsokára mellékállásban a rablóknál kezdett dolgozni, hiszen élni kell valamiből! Ezzel együtt, a vasárnapi miséken olyan véleményeket lehetett hallani, melyek szerint az alkapitány saját céljaira használja a kincstár javait, és zsebrevágja a zsiványokkal kötött üzleten nyert aranyakat. Természetesen a fegyvermester volt a leghangosabb az ügyben.


Ekkortájt érkezett a várba egy színjátszócsoport, melynek tagjai a kocsmai pletykák útján értesültek az alkapitány kiskirályságáról. A téma megihlette őket, darabot írtak belőle, mely egy hálátlan királyról szól, aki nem hallgatott népének szavára, és amikor egy ellenséges
támadás miatt elvesztette országa területének a felét, akkor dühében azokon állt bosszút, akik annak idején előre figyelmeztették, mondván, hogy azok átadták haderejének felvonulási terveit a betolakodóknak. A vár önjelölt ura értette a célzást, másnap reggel vagyonának felén fegyvereket vásárolt. A fegyvermester örült a legjobban, úgy érezte végre azzal foglalkozhat majd, amiért belépett a szolgálatba, hálaimát rebegett az égiekhez, amiért meghallgatták könyörgését. Rettentően meglepődött, amikor a fegyvereket a várba
szállító nagydarab legények nem adták át neki azokat, hanem szó nélkül a vár mögötti mezőre vitték, és fejét vették. A levegő forrni kezdett, hiszen mindenki szerette az egyenes, becsületes fegyvermestert, bosszút akartak állni, a színjátszók a lázadás élére álltak. Tíz nap múlva elcsendesedett a környék, és helyreállt a rend, a környéken átutazó kalmárok messze vitték az út mellett karóba húzott színjátszók és katonák hírét.


Sok száz év telt el azóta, hogy leverték a büdöskői lázadást, a környék azóta kiemelt turisztikai körzet. Más időket élünk, és bár az alkapitány még mind a mai napig személyesen igazgatja a Büdöskő Vára Turisztikai Holdingot, már nem alkapitánynak hívják, hanem ügyvezetőnek. Hát nem csodálatos dolog a haladás?


(C) Varga Ákos Endre, 2000. június 26. 10:35
Másodközlés csak a szerző engedélyével lehetséges

Előzmény: kovvacs (58)
kovvacs Creative Commons License 2000.07.13 0 0 58
Haj, Hamster, jöhetnek a novellák, majd surun hozzászólunk, és akkor ez lesz az egyik legnépszerubb topik:))
Hamster Creative Commons License 2000.07.13 0 0 57
Cikket nem tudok adni, mert ahhoz újság és téma kell, habokra nem fogok aktuális dolgokat elemezni, hogy aztán a /dev/null-ban végezze :) Esetleg novellát idepaste-elni, az mehet, bár -nevezz beképzeltnek- annál jobbnak tartom őket, hogy egy kis látogatottságú topicban lehessen csak látni :) Akkor tessék reklámozni, spontán (köhhköhh) Hamster Fan Clubot csinálni :))

Hamster

Előzmény: Alejandro DeSilva (56)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2000.07.13 0 0 56
Hamster! Cikkeket akarok! Mit akarok, akarunk! A tomeg uvoltve koveteli a mindennapi betevo cikkeket! :)
Ha nem az Indexbe, akkor legalabb a homepage-edre felteheted. Legfeljebb bekerulsz az elso 10-be :)
Hamster Creative Commons License 2000.07.13 0 0 55
Magam se értem, hát ha nem kell nekik a jó, én biztos nem fogom erőltetni. Szerintem nem vagyok rosszabb, mint a mostani publikátorok, de hát ey a fősyerk reszortja, hogy elhajtsa szerencsétlen, közlési vágytól remegő, feltűnésileg viszkető írópalántát :) Mindenesetre írtam közben novellákat, jelenleg azon gondolkozom, hogy hol lehetne elkezdeni kiadót keresni...

Hamster

Előzmény: Kataca (54)
Kataca Creative Commons License 2000.07.13 0 0 54
micsoda?? az indexnek nem kellenek a cikkeid? de felvitte isten a jodolgukat ...
Előzmény: Hamster (53)
Hamster Creative Commons License 2000.07.13 0 0 53
Persze, mert a VAXom épp szét van szedve :) De nemis, mert ma gitároztam és rajzoltam is. Kataca kéretlen kérdésére elmondom, hogy képregényt tervezek, és egész jól alakul,d e sokkal fárasztóbb, mint gondoltam. Ha már az Indexnek nem kellenek a cikkeim, próbálok alkotni... :)

Hamster

Előzmény: egeresz (51)
Kataca Creative Commons License 2000.07.13 0 0 52
Johogy. A topik ki masrol szolna, mint rolad. Vagyis tessek beszamolni a mindennapjaidrol, mint teszi azt Friderikusz is. :) Hogy talalkozott Cindy Crawforddal, meg ezzel azzal, epp mit olvas. :)
Onreklam, onreklam. Akar kacsat is irhatsz, hadd csamcsogjon a nep! :))
Előzmény: Hamster (50)
egeresz Creative Commons License 2000.07.13 0 0 51
Hams soha nem alszik. Ejnye bejnye . Bármikor benézek, mindig éppen cikket írt :-)

egeresz

Hamster Creative Commons License 2000.07.13 0 0 50
Nyolc órán belül a második kritikát kapom, hogy miért nem írok a topicomba, de én nem vagyok biztos abban, hogy ennek így kellene működni :) Na mindegy, egye penész, mindent az önreklámozásért! Most viszont nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit tudnak erre írni a kritizálók :)

Hamster

Hamster Creative Commons License 2000.06.29 0 0 49
Nem, nem lesz háború, de még felkelés sem. Sőt, pont az ellenkezője következik: lefekvés. Megnyugodhat a forum.cgi, kicsit pihenhet is :)

Hamster

Előzmény: Kataca (48)
Kataca Creative Commons License 2000.06.29 0 0 48
Huha, 3. vh. ???
Előzmény: Hamster (47)
Hamster Creative Commons License 2000.06.29 0 0 47
Nna, stopperoltam az időt, kétszáznégy perc telt el az első cinikus hozzászólásomra adott válaszodtól addig, amíg visszajutottál ide :))) Egyébként baj van: elkezdett szórakoztatni a hozzászólongatás :) Most mi lesz?

Hamster

Előzmény: Kataca (46)
Kataca Creative Commons License 2000.06.29 0 0 46
Achtung, achtung!

Hamster minden topikban megmondja a frankót!!

cini, cini :D

Hamster Creative Commons License 2000.06.16 0 0 45
Én? Halálugrást? Ilyen koszos vízbe? :)

Hamster

Előzmény: Kataca (44)
Kataca Creative Commons License 2000.06.12 0 0 44
ugorj a Dunaba valamelyik szep budapesti hidrol
de elotte szolj, hogy legyen nezokozonseg, es pontozzuk az ugras technikai elemeit, plusz a kivitelezes szepseget :)
de ha nem szolsz, asse baj, az esti hiradoban ugyis benne lennel :)
Előzmény: Hamster (43)
Hamster Creative Commons License 2000.06.12 0 0 43
Hm, azért olyan öreg és szottyant csak nem vagyok még, nem? Teljesen önként punnyadok itthon ilyen nyári éjen, nem azért, mert a nővérke nem engedni!! :))

Hamster

Előzmény: caixa (42)
caixa Creative Commons License 2000.06.11 0 0 42
Hello Batyus:)

Orommel latom, hogy a topicod el es virul.
Mindjart osszeroppen a nevedre a nosztalgia magyar csatis tarsasag:))

C.

Hamster Creative Commons License 2000.06.11 0 0 41
Ugye, kiccccccsit kitűző? :) De csodálom, hogy ilyen melegben képes voltam rávenni magam arra, hogy scanneljek. Nincs itt valami topic, hogy hogyan lehet egyszerűen túlélni egy ilyen túlhevített hosszú hétvégét? :)

Hamster

Előzmény: Kataca (40)
Kataca Creative Commons License 2000.06.11 0 0 40
wow
Előzmény: Hamster (39)
Hamster Creative Commons License 2000.06.11 0 0 39
Na, megnéztem a kedvedért, hogy stimmeljen az időpont :)
Régen volt, tán igaz se volt...

Hamster

Előzmény: Kataca (33)
Hamster Creative Commons License 2000.06.04 0 0 38
Első nagyobb bulid volt, vagy az első "viszontlátós" buli egy nagy után? :) A szegedi bulikból mindig kimaradtam, illetve tulajdonképpen egész Szegebdől, pedig mindig elhatároztam, hogy egyszer megismerem azt a várost...

Hamster, aki most fáradt, mert a délelőttöt reptéren töltötte, a délutánt meg végig-Simpsons-ozta az öccsével :)

Előzmény: Kataca (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!