Keresés

Részletes keresés

fodorb Creative Commons License 2007.08.26 0 0 11844
A Mobil klima nem hozza a split hatásfokát, esetleg egy nagyon jó minőségű a legszarabb splitét
Hőszivattyús annyit tesz, hogy fűteni is tud.
Inverteres mobilról én nem tudok, ha a hatásfokot nézed, a splittel jobban jársz, bár kétségtelen, hogy a lakásba is kell akkor egy .
Előzmény: Csaszu (11842)
fodorb Creative Commons License 2007.08.26 0 0 11843
Az nem jó ha berakod mőgé, mert nem tudod kihuzni a konnektorból ha nem használod
Nálam külön biztosíték sincs, egy másik áramkörre van kötve, amin van még 2-3 konnektor alap esetben azokban nincsen fogyasztó, talán 1 villágítás van rajta

Előzmény: pestam (11840)
Csaszu Creative Commons License 2007.08.26 0 0 11842
Tetőbe építhető Klímát inkább kihagynám, kicsit erős az ára :)
Ablak kliíma, oldalfali, vagy mobil között gondolkodom.
Talán a mobil a legszimpatikusabb, be tudnám hozni lakásba is.
Ha bekapcsolás is megy a normál áramfelhasználásnál ( pl 800W), akkor jó lenne az inverteres mert 12 V->230 V (700/1400W) lakókocsiban lévő szinuszos inverterről tudnám indítani. Ezek is hozzák a split klímák COP értékeit ? A hőszivattyús klímák miben különböznek a sima split klímáktól?, mert belegondolva a sima is hőszivattyús, bár nem nagyon értek hozzá lehet hogy tévedek :)
Szval inverteres mobil szerintem jó lenne, de kiváncsi lennék ti véleményetekre.
És ha tudnátok mondani mobil típusokat, sima inverter nélkül és inverterrel, az megköszönném :)
Előzmény: Csaszu (11841)
Csaszu Creative Commons License 2007.08.26 0 0 11841
Sziasztok
Lakókocsiba keresek klímát, szerintem 2 Kw-os elég lenne kb 10m2 a belső tér.
Nem drága,de elfogadható minőségű és tartós lenne jó. Tudnátok ajánlani típusokat ?
pestam Creative Commons License 2007.08.26 0 0 11840
hello! ha jól értettem több hozzászólásból is, vagy külön kör kell külön biztosítékkal a klímához, vagy saját konnektor. az a kérdés, h a konnektor az esetlegesen befér a beltéri "alá" is, vagy semmiképp sem? mert ott a falon elég hülyén néz ki a lógó kábel...
köszi!
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.08.26 0 0 11838
Szia

Messziről nem tudod megállapítani, hogy milyen klímának csöveztek elő...a frisslevegős gépekhez csak 1 picivel kell több (a levegőcső, ha már megvan a gép, vagy egy olyan védőcső amibe utólag kerül bele a levegőcső)
Nem akarlak megbántani, de ha frisslevegő bejuttatására is alkalmas gépet akarsz venni, és splitben gondolkodsz, akkor inkább az ururu sarara-ra gyűjtögess...Ugyanis ehhez a géphez képest a hitachi játékszer....
Előzmény: Törölt nick (11837)
windy12 Creative Commons License 2007.08.26 0 0 11836
Ha ventillátorüzemben használod még a hűtés után, akkor gyorsabban kiszárad a belseje (hőcserélő, csepptálca) és kisebb az esélye, hogy bepenészedik, begombásodik. Vannak készülékek, amelyek ezt önműködően teszik.
Előzmény: janes133 (11835)
janes133 Creative Commons License 2007.08.26 0 0 11835

sziasztok!

 

Kérdésem lenne. Én amikor kikapcsolom a klímát, egyszerűen csak leállítom, és nem forgatom tovább csak a ventit. többen írták itt, hogy ők még utána csak venti üzemmódban használják. Ez miért jó, illetve ha én a fentiek szerint járok el nem hinném, hogy gond lenne(egyszerűen leállítom és kész.)

Dr. Klíma Creative Commons License 2007.08.26 0 0 11834
Igen, meg tudod nézni... A készüléked burkolatát le kell venned (ez ált 2-3 csavar) és utánna bele tudsz kukkantani....
Ne feledd, hogy az ilyen műveletet csakis kikapcsolt, áramtalanított (csatlakozóból kihuzva a dugvilla) állapotban szabad elvégezni ! Vigyázz a törésre és jól figyeld meg, hogy mi hova és hogyan illeszkedik....Nem nagy dolog, de könnyen bele lehet bukni, ha épp olyan berendezésed van..
Előzmény: Ergobácsi (11831)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.08.26 0 0 11833
igazad van.... így reggel kipihentebben elolvasva tényleg az ügyfél tömítette ki magának a furatot...Elég szégyen a szerelőket tekintve...
Előzmény: Teaway (11832)
Teaway Creative Commons License 2007.08.26 0 0 11832
"Ha nem rendesen fújják ki a habbal"

Mármint kik?
Mert ahogy írta, ő maga fújta ki.
Előzmény: Dr. Klíma (11829)
Ergobácsi Creative Commons License 2007.08.26 0 0 11831
Köszönöm a válaszokat. Egyébként a cseppviztálcát meg tudom én nézni? Látható az? Mennyire kell szétszedni hozzá?
fodorb Creative Commons License 2007.08.26 0 0 11830
Az enyémben így állt a víz, amíg nem csesztettem őket, hogy meg kellene igazítani rossz irányba lejtett, nem a cseppviz elvezetés felé, hanem a másik irányba, ezt már részben orvosolták már sokkal jobb a helyzet, ventit járatva hamarabb is kiszárad mint a megigazítás elött, szúnyog nekem nem keletkezett benne, de nem lehetetlen, mert láttam már bogarakat kirepülni mikor be lett indítva éjszaki pillangót leginkább.
AMúgy kb 3 hét állás alatt büdősődött be, de rendesen, akkor még nem tudtam hogy ki kell szárítani.
Ha neked is feltünően büzt áraszt, akkor amikor hűtés után a venti megy csak és elkezd kiszáradni, akkor lehetnek a cseppvíztálcában élősködők.
Előzmény: Dr. Klíma (11829)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11829
Szia

Érdekes témát hoztál fel....
A PU hab nem mindig elegendő.... Láttam már olyat, hogy a legyek "átrágták" magukat rajta....ráadásul ha a habot éri a napfény, rendkívül gyorsan el tud öregedni és porlani kezd....
Ha nem rendesen fújják ki a habbal, akkor ott könnyedén maradhat 1 kis hézag, így a rovarok, bogarak simán be tudnak jutni a lakásba...

A csepptálcában nem hiszem hogy ki tudnak kelni a szúnyogok....ahhoz igen tartósan "pangó" víznek kellene kialakulnia ami a helytelen szerelésre vezethető vissza

A cseppvíz csövön sem hinném hogy vissza tudnának jönni...erre még sose hallottam példát

Szerintem az okot leginkább a faláttörésnél keresd...

Találkoztam olyan esettel, ahol folyamatosan legyek jöttek ki a gép alól. A faláttörés kívülről gipsszel tökéletesen meg volt csinálva. Itt az volt a buktató, hogy üreges tégla volt és mivel a fal fölött padlástér volt, így a tégla függöleges üregeiben lejött a légy és ott meg a belső falsíkon a faláttörésnél berepült a szobába...persze ehhez az is kellett, hogy a kőműves a felső téglasort nem zárta le egy vízszintes vakolattal...

remélem érthetően írtam le így a nap/hét vége fele

üdv.: doki
Előzmény: Ergobácsi (11827)
viricsi Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11828
Nincs összefüggésben a klímáddal. (hacsak nem a szúnyogok is hűsölni járnak hozzád) :)))
Nem találkoztam még lárvakeltetőként üzemelő beltérivel. Irtsad tovább őket szorgalmasan, el fognak fogyni.
Előzmény: Ergobácsi (11827)
Ergobácsi Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11827

Sziasztok.

Valószínűleg furcsa kérdéssel fordulok hozzátok. Amióta megvan a klimám azóta nem tudom kiirtani a szúnyogokat a házban. Először arra tippeltem hogy amikor szerelték akkor ugye egyfolytába nyitva volt az erkélyajtó és ráadásul este 11-kor végeztek, szóval hogy akkor jöttek be. De mivel ennek már 3 hete és újabb és újabb szúnyogok vannak, igy valószínűleg nem ez a válasz. A faláttörést miután végeztek, kinyomtam purhabbal, igy szerintem ott sem jőhetnek be. Olyan mintha a lakásban kelnének ki. Nagyon buta kérdés: Létezhet olyan hogy a beltériben kelnek ki? Van ennek csepptálcája amiben egyfolytában van víz? Vagy bejöhetnek a cseppvíz csövén? Ez biztos hülyeség, de komolyan mondom hogy már nem tudok másra gondolni.

DMA Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11826
Perszehogy :-) De ha az ellenőrzés negatív eredménnyel zárul, akkor lehet, hogy megkérem a tulajt, hogy gondoskodjon a megfelelő aljzatról.
Ellenőrzés alatt azt értem, hogy a dugalj tetejét is leszedem mert Mekk Elekék előszeretettel kötik össze a nullát és a védőérintkezőt a konnektorban :-(
Előzmény: C20NE (11824)
C20NE Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11824
Tedd a szívedre a kezed! Te otthagytad volna azt a klímát, amit a képen láttunk azzal az aljzattal? Ugye nem! És ha van egy aljzat, amit a tulaj kijelöl a klíma részére nem ellenőrzöd, hogy rendben van-e?

Egyet értünk a kiépítés nem a Te feladatod.
Előzmény: DMA (11823)
DMA Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11823
De a megfelelő vezetékrendszer kiépítése nem :-)
Előzmény: C20NE (11822)
C20NE Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11822
A klímaszerelés része az elektromos bekötés, és a biztonságos üzemeltetés is :-)
Előzmény: DMA (11819)
DMA Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11821
Valószínű, hogy így van. Hova lett a kedves kérdező?
Előzmény: C20NE (11820)
C20NE Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11820
Stimmel, mint előbb olvashattad , szerintem sincs ott rendben a földelés.
Előzmény: DMA (11819)
DMA Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11819
Nincs már klasszikus földelés NEFH van helyette. Itt pedig megfelelő védővezeték esetén ez nem fordulhat elő. Akkor igen, ha egy földelőnyársról beszélünk és nem ér éppen sz@rt se, azaz nagy az ellenállása. De nyilván lebegő védőérrel simán mérhet ilyet, sőt cifrábbat is, az életveszélyről nem beszélve. De ez nem klíma hanem villanyszerelési kérdés...
Előzmény: C20NE (11818)
C20NE Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11818
Bocs, ha nem nullázott a földelés akkor talán lehet....
Előzmény: C20NE (11817)
C20NE Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11817
Ha nem követett el műhibát, akkor a nulla és a védővezető között mérte, ami nem lehet ekkora, ha a készülék be volt dugva az aljzatba és a földelés "létezett".
Előzmény: DMA (11815)
klimakiraly Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11816
ÖöŐöÖő!

És mosógépben is van plazma szűrő?
Értsd nagyfeszültségű ívkisülés - villám üzemszerűen?

Ha meg beraksz ide egy földeletlen aljzatba dugott műszer képet, nem tudlak komolyan venni. És ezért nem is válaszoltam neked!

Most is csak azért mert ilyen szépen megszólítottál.

K.K.

Előzmény: parban (11809)
DMA Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11815
Mi között mérted ezt a feszültséget? Nem az a cél, hogy földpotenciál legyen mindenütt, hanem az, hogy egy ekvipotenciális hálózat jöjjön létre. Ha egy olyan valamihez mérted ami valódi fölön van és nincs összekötve a belső védővezetékkel simán mérhető ekkora feszültség a csillagponti földelés távolságától és a hálózat terhelés asszimetriájától függően. Vagyis ezért kell mindent a védővezetékkel összekötni...
Előzmény: parban (11811)
C20NE Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11814
Vagy lecsökkenteni egy párhuzamos ellenállással a műszer belső ellenállását.....de itt hiba van a mátrixban....deja vu - m van :-) Ezt már megbeszéltük.
Előzmény: viricsi (11812)
C20NE Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11813
Az azért gáz, mert akkor az a földelés kb. annyit is ér, Fi relé nincs és nincs nullázás sem. Ha nincs földelésed, honnan kerítettél földelt aljzatot?
Előzmény: parban (11808)
viricsi Creative Commons License 2007.08.25 0 0 11812
Akkor miért nem a "nagyfesz vizsgás vill szer" okoskáidat kérdezted meg? Nem volt nekik elég nagy a feszültség a végzettségükhöz?
Megismétlem, hátha megérted, ANALÓG műszerrel kell mérni.
Előzmény: parban (11811)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!