Keresés

Részletes keresés

gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.05 0 0 152
Úgy látszik, tényleg lehetett valami rejtély abban a gombakajában, mert elég lassan térsz vissza az életbe...:)
Én közben kigyönyörködtem magam az unokában, s most is indulok megnézni, mennyit nőtt tegnap óta, felidézni, milyen aranyos is egy ilyen kis prücsök, megszokni az arcocskáját, élvezni az együtt töltött pillanatokat...
Aztán remélem, te is edezel, hogy este be tudjak számolni neked a tapasztalatokról...
Előzmény: Hamster (148)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.04 0 0 151
Azt hittem, már tudod... (írtam neked..)
Igen!!!!! Gratulálhatsz! Kislány...
(azért remélem, működik a postám/d)
Visszatérve a kínaira: ritkán fordulok elő olyan helyen, de szeretem a kínai konyhát, szeretem a fűszeres ízeket, a különleges zamatokat, s ezt meg lehet találni a kínai ételekben. Néha itthon is próbálkozom, s akkor pálcikával is lehet kísérletezni...
Előzmény: Hamster (150)
Hamster Creative Commons License 2000.10.04 0 0 150
Akkor gratulálhatok? :)
Előzmény: gyöngyvirág (149)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.04 0 0 149
A kínai étteremben a kedvencem a sült banán mézzel leöntve... Igaz, kicsit édes, de néha kell, hogy valami megédesítse életünk napjait, nem mindennap születik egy unoka!:)))
Előzmény: Hamster (148)
Hamster Creative Commons License 2000.10.04 0 0 148
Hát, lassan térek vissza az életbe, remélem így is maradok, bár kínai étteremben ettem valami rejtélyes gombakaját tegnap, szóval ki tudja milyen hatásfokkal :))
Előzmény: gyöngyvirág (147)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.04 0 0 147
A seholt látom, a többinek még nem néztem utána elég alaposan... :)
Előzmény: Hamster (146)
Hamster Creative Commons License 2000.10.03 0 0 146
Itt is, ott is, sehol is... :)
Előzmény: gyöngyvirág (145)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.02 0 0 145
És ma már újabb este zuhan át éjszakába, újabb kába hajnal követi a felhőbe burkolózó éjjelt, s újra jogossá vált a kérdés: Hol van már Hamster?
Előzmény: gyöngyvirág (144)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.01 0 0 144
Azt hiszem, a hétvégének lassan vége. Továbbra is kellemes, nyugodt, békés nap volt, jó kis zenékkel, levelek olvasgatásával, egy kis főzés, mosogatás, egyéb mindennapos munkálatok közben kavargó gondolatokkal, pici álmodozással, bárányfelhőkkel az égen, melyek közt halványan épphogy előtűnt pár pillanatra a délnyugati égbolton a holdsarló, csak annyira, hogy tudjam, igen, ott van; aztán visszahúzta magára a felhőtakarót, s úgy döntött, pihen még egy kicsit..., s estébe hajlott a délután, s éjjelbe hajlik az este...
Előzmény: gyöngyvirág (143)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.01 0 0 143
Köszönöm. Eddig nagyon kellemes volt, családias, barátságos, tábortüzes, meghitt, ünneplős, örömteli....
Remélem, neked is jól telik... :)))
Előzmény: Hamster (142)
Hamster Creative Commons License 2000.09.29 0 0 142
A mailnélküli napok előtt még gyorsan kellemes hétvégét kívánnék neked, ha olvasod :) Ja, és a "kötelező" firka, szombat helyett már pénteken (ha más is olvassa a topicot:):
Klikken zí hír

Hamster :)

Előzmény: gyöngyvirág (141)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.09.29 0 0 141
Minden topicnak olyan a hangulata, amilyenné teszik a benne lakók:)
(épp levelet fogalmazok...)
Előzmény: Hamster (140)
Hamster Creative Commons License 2000.09.29 0 0 140
Én is módosítottam a semmittevésen: rajzoltam egy sort az Airway-hez, utána rég látott jóbaráttal találkoztam rég látott törzshelyünkön. Most viszont azon gondolkozom, hogy mitől lehet ilyen kellemesen meghitt hangulata egy topicnak az Index Fórum kellős közepén, mint ennek :)
Előzmény: gyöngyvirág (139)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.09.29 0 0 139
Éljen a szabadság,s akik élvezik épp ezt az áldást!
Hát kicsi módosítások történtek azért a tervezett programon. Volt benne szép kis gyaloglás is. Kékeslila virágok a fűben, a lemenő nap sárgás ragyogása, amely fokozatosan váltott bíborba, míg át nem adta a helyét a szürke felhőknek. A többi pont teljesítve...
Előzmény: Hamster (138)
Hamster Creative Commons License 2000.09.28 0 0 138
Hm, szinte szégyellem magam, hogy annyira semmittevő vagyok, mint amennyire az vagyok :) Nézd, még fogalmazni is lusta vagyok :) De azért éljen az, aki a szabadságot kitalálta!
Előzmény: gyöngyvirág (137)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.09.28 0 0 137
Igen, én is azt szeretném, ha én is olyan aktív lennék majd olyan idős koromban. Most nagyon aktívan hazafutok, aztán ki tudja, milyen szép munkákba temetkezem egy időre, aztán zongorázom egy kicsit, aztán végre befejezem a Börleszket, aztán vacsorát készítek a családnak, aztán.... majd beszámolok, mit is csináltam...
Előzmény: Hamster (136)
Hamster Creative Commons License 2000.09.28 0 0 136
Dehogy baj, sőt: jó hallani, hogy nemcsak hogy fontos neked, de még mindig ilyen aktív! Jó tudni, hogy ez nincs korhoz kötve, remélem olyan idős koromban én is elmondhatom majd, hogy nem tudom egy kezemen megszámolni a napi foglalatosságaimat, és hogy én is jó hatással voltam a gyerekeimre, akik maguk is jó és érdekes emberek lettek...
Előzmény: gyöngyvirág (135)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.09.28 0 0 135
Akkor maradjunk a muskotályosnál, vitáról szó sincs, ugye. Én különben szintén nem szoktam nagyon iszogatni, apukámtól tanultam egy keveset a borokról, ő borszakértő is volt amellett, hogy a tokajhegyaljai pincegazdaság gondnoka, a Hegyalja népi együttes gordonkása, a Szent Imre kórus énekese; s emellett még fúrt-faragott a kis műhelyében, s művelte a kertet, kirándult velünk, nevelt minket példamutatással és sok-sok szeretettel. Most 81 éves, láttad a fényképét, ugye? Most is dolgozik a műhelyben, énekel kórusban, kertészkedik, ja és fotózik is.
Ugye nem baj, hogy ennyit meséltem róla?
Nagyon szeretem...
Előzmény: Hamster (134)
Hamster Creative Commons License 2000.09.28 0 0 134
A muskotályost pont tudom, hogy szeretem :) De egy csomó alkoholtartalmú ital, amit mások ínyencségből isznak, nekem csak kifejezetten rossz ízű, ezért az ilyen "melyik ital a jobb?" típusú vitákból rendszerint ki is maradok...
Előzmény: gyöngyvirág (133)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.09.28 0 0 133
Annyira nem volt illetlen :)
Visszatérve a borhoz, apukámat élvezet nézni borkostolás közben, ahogy megrágja, hogy a különféle ízeket mind kellően fel tudja fedezni abban a kortyban.
A tokaji elég testes, s a muskotályos kellően édes, fahéjas almáspitéhez kiváló.:)
Előzmény: Hamster (132)
Hamster Creative Commons License 2000.09.27 0 0 132
Na, kicsit illetlenkednék, de most valami ilyesmi jött ki belőlem:
Nyugodtan klikkelj ide


Hamster

Hamster Creative Commons License 2000.09.27 0 0 131
Igazából nem tudom milyen bort szeretek, ez akkor derül ki, amikor megkóstolom. Körülbelül persze sejtem: a félédeset-édeset, de az olyan jelzők, mint a "vállas szőlő", vagy "testes aroma" nem sokat mondanak nekem, figyeltem is ám szorgosan a társaságban, hátha rámragad valami :) Igazából nem vagyok különösebben ivós fajta, ez azt jelenti, hogy ha iszom valamennyit, akkor se többet, mint egy-két pohárka, régebben éveken át kifejezetten egy korty se ment le a torkomon, még szilveszteri pezsgő se...

Hamster

Előzmény: gyöngyvirág (130)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.09.27 0 0 130
Borászat és buddhizmus együtt, igen kellemes lehetett. Milyen bort szeretsz? Én a tokaji hárslevelűt, esetleg sárgamuskotályt, de az volt még az igazi, amikor Sátoraljaújhelyen, ahol régen az otthonom volt, a pincénkben kóstoltuk édesapámmal a kertünk óillatú borait, miközben idézgettük az emlékeket, beszéltünk jelenről és jövőről, s észre sem vettük, hogy órák óta ott álldogálunk a nemespenésszel borított pici pincében az apukám faragásával díszített boroshordók között. Az egésznek olyan hangulata volt, hogy nem is a borért, az ivásért mentünk le, hanem az élményért, a felejthetetlen hangulatért...
Előzmény: Hamster (129)
Hamster Creative Commons License 2000.09.27 0 0 129
Nem felébredtem, hanem most értem haza egy másik fogadóból, ahol némileg ki lettem okosítva borászatból és buddhizmusból, minderre igen jó gyógyír az a madártej, köszönöm szépen :) A leveleimet még nem néztem meg, de ami késik... (az BKV járat)

Hamster
Előzmény: gyöngyvirág (128)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.09.27 0 0 128
Hurrá, felébredtél, hozom a madártejet...:)))
Ha van kedved, most játszik Luna a fogadóban!
Én meg szomorkodom, mert nem tudom, hogy működik-e a postám, gondok voltak vele, át kellett állítani, s nem kaptam visszajelzést senkitől...
De csak kicsit szomorkodom, közben még mindig ragyogok...
Előzmény: Hamster (127)
Hamster Creative Commons License 2000.09.27 0 0 127
Hogy kedvenc tanítómestereim szavával éljek:
-Hhhe..?
:)
Előzmény: netizen (126)
netizen Creative Commons License 2000.09.26 0 0 126
Hamster,
talan Falazas ugyben segithetek megpedig ezustlemezre preselve amit alkalams forgattyus gep segitsegevel megtekinthetsz. Sajnos a (106) alatt emiltett berendezes ez esetben maradando muelvezetre mar nem alkalmas, hacsak nem upgrade-eled egy kicsit zanzasitottab verzioju UFO-ra amit manapsag az alkalamas samanok csak X-BOX neven emlegetnek. Ez a nev szamomra talany, de valszeg evangelizatorai szamara is az, mivel keptelenek bensosegei mellet egyertelmuen sikra szallni. Hol ilyen hol olyan, nem is tudhato, hogy valojaban milyen, de az biztos hogy kishazankban fogjak gyartani. Gondolhatna az artatlan szemlolodo valami Gaudi-Templom felesegre, habar ez utobbi (templom) csonkan is maradandobb. Egy biztos, jelenlegi kabbalaallatkajat Lara Croft-nak hijjak, es ebben az a jo, hogy ferfiemeber szeperjatszasi technikat segetsegul hivva melyen elemezheti a noi lelek/mibenlet transzcendens elmenyet annak (esetleg) kellemetlen fiziologias side-effektjei nelkul. Ez utobbi teljes negligacioja lehet hogz megsem a legjobb otlet, dehat a kaffkai atvaltozas mitoszbol szamunkra mar csak ennyi maradhatott...

Ennek a beszolasnak -ha az ember vegigtekint rajt -, ugy egeszeben se fule/farka/ertelme, de nezd ezt el nekem, mert hatas alatt allok. A napokban olvasom Proust Az eltunt ido nyomaban nevre hallgato opusat...

gyöngyvirág Creative Commons License 2000.09.26 0 0 125
Szeretm azt a számot is. :) Örülök neki, hogy erre gondoltál. Egyébként jó reggelt! Sikerült kialudni magad? Úgy látom, ez a hely most ilyen kétszemélyes világegyetemmé vált, ahová más nem is merészkedik be... én is elég sokáig álldogáltam odakint...
Előzmény: Hamster (124)
Hamster Creative Commons License 2000.09.26 0 0 124
Talált, süllyed :) Mivel nincs abszolút hallásom, csak reménykedni tudok, hogy nem jártam nagyon messze a valóságtól, de így is megfejtetted :)
Előzmény: gyöngyvirág (123)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.09.26 0 0 123
Jó kis találós kérdés...
talán a Wish you were here...
Előzmény: Hamster (122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!