Keresés

Részletes keresés

gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.12 0 0 182
Még mindig az alvás...
Ma megpróbálok kicsit többet aludni... Erőt kell vennem magamon, s egyszerűen azt mondani, hogy jó éjt, kedveseim, nekem most aludnom kell..., de ezt olyan nehéz mondani, amikor legszívesebben jól eljátszogatnék még egy pár órát, beleolvasgatok ebbe-abba, honlapokba, topikokba..., válaszolok levelekre,s bejövő üzenetekre, s mire észbe kapok, még mindig itt vagyok...
Előzmény: Hamster (181)
Hamster Creative Commons License 2000.10.11 0 0 181
Én is nyomasztó őrültségeket álmodtam, ami csak azért furcsa, mert alapvetően jókat szoktam. Na sebaj, az óra csörgést már nem álmodtam, valódi volt, hat órát aludtam, és az órára nézve most szembesültem azzal, hogy a kávéról is lemaradtam :I
Előzmény: gyöngyvirág (180)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.11 0 0 180
Ez mind nagyon igaz, látod, nekem sem jutott jobb eszembe, s elmentem aludni, még valamit álmodtam is, csupa kavargás és szédülés volt az eleje legalább egy félórán keresztül, amíg nem aludtam el, s hiába próbáltam irányítani a gondolataimat, mindig elúsztak előlem, aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy csörög az óra, s fel kell kelni. S majdnem nem bírtam, akkor megijedtem attól, hogy nem tudok felkelni, s egyből kiugrottam az ágyból. Gizi néni kávéja helyrehozott.:)
Előzmény: Hamster (179)
Hamster Creative Commons License 2000.10.11 0 0 179
Van, aki azt mondja, hogy aludni a föld alatt kell, szerintem meg akkor, amikor már nem jut jobb az ember eszébe, de ez nem egy önkímélő sportág :)
Előzmény: gyöngyvirág (178)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.11 0 0 178
Épp az előbb jutott eszembe, hogy már aludnom kellene, mert mindjárt reggel lesz, de valahogy nincs bennem az alvásinger... Vajon miért? Miért van az, hogy ha az ember folyamatosan csinál valamit, ami leköti a figyelmét, akkor nem kívánkozik aludni... Persze lehet, hogy holnap fáradt leszek, de néha szoktam ilyen kilengéseket tenni, amikor annyi minden foglalkoztat egyszerre, hogy nincs idő aludni...
Előzmény: Hamster (177)
Hamster Creative Commons License 2000.10.11 0 0 177
Most már én is itt vagyok, átutazólag, csak tizenegykor ledőltem egy kicsit pihenni, mert fárasztó volt a nap. Viszont érdekes, de megint nem-repülős kockát sikerült hozzáadni a képregényhez :)
Előzmény: gyöngyvirág (176)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.11 0 0 176
Jé, én jártam itt utoljára?
Hiába, a munka az munka...
Előzmény: gyöngyvirág (175)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.10 0 0 175
Szép kis madár... Szép álmokat (vagy inkább álmok nélküli tökéletes pihenést?)!
Hmmm, jó a piciknek...
Előzmény: Hamster (174)
Hamster Creative Commons License 2000.10.10 0 0 174
Nna, még így elalvás előtt gyorsan egy kép a gépről, amiben múlt csütörtökön azt a deja-vu jellegű repülést végigéltem :)
Zlin Z726 Tréner
Hamster Creative Commons License 2000.10.10 0 0 173
Nem tudom, miről álmodik, talán a jövőjét, talán a múltat, talán minket olyannak, amilyennek szeretne, amilyenek mi is lenni szeretnénk... És még az is lehet, némi freudista közelítéssel, hogy nem álmodik semmit, mert nincsenek élményei, amelyek álomra ihletnék... És ilyenkor picit lehet irigyelni :I
Előzmény: gyöngyvirág (172)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.10 0 0 172
Én most kortyolgatom azt a finom teát, s közben állandóan az jár a fejemben, hogy milyen szép is egy alvó pici pólyás kislány... Hóvirágocska nyugodtan aludt, amíg mi gyönyörködtünk benne, finom vonásai kisimultak, egyenletesen lélegzett, néha látszott szempilláján, hogy most mintha álmodna, vajon miről álmodik egy csöppség? Milyen élményei lehetnek az élet kezdetén? Aztán látványos ébredést produkált hatalmas nyújtózkodással, elvörösödő arccal, összehúzott szemekkel, míg végre feltört torkából a harsány sírás... s ahogy kézbevettük, elhallgatott, kinyitotta sötétkék szemét, pici öklét a szájához vette, s látszott, hogy éhes...
Édes kis Virágszál...
(bocs, Hamster, de muszáj volt...:)
Előzmény: gyöngyvirág (170)
Hamster Creative Commons License 2000.10.10 0 0 171
Nna, már megint Earl Gray-jel mérgeztem magam, meg is van az eredménye: még mindig nem alszom, igaz, "kínomban" scanneltem pár tucat repülős képet :)
Előzmény: gyöngyvirág (170)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.09 0 0 170
Jó kortyolgatást!
Én pedig megyek Hóvirágozni!!!
Előzmény: Hamster (169)
Hamster Creative Commons License 2000.10.09 0 0 169
A képregény nincs még kint, tea helyett pedig kávé jutott most nekem, azaz kapucíner, leánykori nevén cappuccino, de talán ez is életben tart :)
Előzmény: gyöngyvirág (168)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.09 0 0 168
Az Earl Grey is nagyon finom, szeretem azt is...
Szép ébredést, szép napot! A képregényt későbbre kell halasztanom, most beindult a nap... pici kapkodás jön...
Előzmény: Hamster (167)
Hamster Creative Commons License 2000.10.09 0 0 167
Tea, az jóóó, most szokom vissza rá a kóláról, ami igen fontos üzemanyag volt eddig az átihletődött éjszakákon, de csak pórias üres Earl Grey-t ittam, pedig van gyümölcsös keverék, nem filteres, ahogy kell... De most lassan megyek aludni, scanneltem két újabb kockát a képregényemhez, elégedett vagyok magammal, előkészületben van további 17+ kocka is.
Előzmény: gyöngyvirág (166)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.08 0 0 166
Tényleg jó hangzásúak. De így legalább el tudom képzelni, milyen kört repültél be. Amúgy kedvenc helységneveim:
Cégénydányád
Jánkmajtis
Makkoshotyka

Erről meg az jutott eszembe, hogy a suliban a gyerekek nem szokták tudni, hogy hol van Vizsoly, s mindig csodálkoznak, hogy Magyarország területén található.
Szerintem én is elég jó kávét főzök:)
de a teát is szeretem, főleg a gyümölcsteát, vagy a keverékeket, kakukkfű, hárs, csipkebogyó, hibiszkusz, jázmin stb. esetleg egy kis áfonya...
aztán ezeket lehet variálni, s megbolondítani egy kis mézzel.

Előzmény: Hamster (165)
Hamster Creative Commons License 2000.10.08 0 0 165
Csak Bia, Páty, Etyek felett, hogy érdekes hangzású helységneveket említsek :) Kávéológiával sokat foglalkoztam, de a legtöbb helyen csak olyan rozsdás színű löttyöt adnak, amibe bele kell lapátolni egy csomó cukrot, különben rossz ízű :I
Előzmény: gyöngyvirág (164)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.07 0 0 164
Biztosan jó lehetett megint a repülőtéren... Merre szárnyaltál? S holnap is mégy?
A kávéról jut eszembe, én elég sok kávét szoktam inni. Nálunk a suliban Gizike néni, a portásnő főzi a kávét, nagyon jó kávéja van! Annyira finom, hogy az a mérce. Akárhol iszom kávét, rögtön összehasonlítom a Gizike néni kávéjával, s mindig ő nyer. Szegénykém pedig irul-pirul, amikor dicsérgetjük... És ami még nagyon fontos, nem is drága...
Előzmény: Hamster (163)
Hamster Creative Commons License 2000.10.07 0 0 163
Megint voltam repülni, és baromi fáradt vagyok, kellene egy jó kávé... De annak a létezésében újabban nem hiszek:
A többi itt található képregénykocka azért jobb ennél :))

Hamster

gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.06 0 0 162
Annyira szemléletesen írtad le, hogy tökéletesen tudom érezni, miről is van szó, szinte beleszédültem. Most már tényleg álomba zuhanok...
Előzmény: Hamster (161)
Hamster Creative Commons License 2000.10.06 0 0 161
Hihetetlen, és van, aki ezt hivatásszerűen csinálja, mik vannak, én meg azóta is csak erre tudok gondolni :) Amíg a gépre vártunk, minden nyugodt volt bennem; amikor elkezdtek beleszorítani az ejtőernyőbe, akkor felötlött, hogy nem vagyok komplett. Kilencszáz méteren az járt az eszemben, hogy mikor kezdjük már végre el a légihancúrt. Az első leborítás és orsó után az jutott eszembe, hogy ez valami olyan szintű jó, aminek a létezéséről eddig nem tudtam. A tizedik perc környékén élveztem a biztos és bizonytalan váltakozását, és nem értettem, hogy miért hittem rá, hogy kellemetlen. A tizenötödik után már nehéz volt befogadni, hogy éppen mi is történik, picit sok lett. Amikor elindultunk vissza a reptérre, azon gondolkoztam, hogy vajon hogy lehet ezt mondjuk egy teljes órán keresztül csinálni. Amikor kiszálltam, csak az motoszkált bennem, hogy valami egészen hihetetlen élményben volt részem, és mérges lettem magamra, hogy nem néztem a műszerekre (sebesség, magasság, varió, bár ez pörgött összevissza, terhelés), csak kifelé: a szárnyvégre, oldalra, a tájra, a felhőkre. Most becsukom a szemem, és azt érzem, mintha gépben ülnék, közvetlenül, mielőtt a függőleges emelkedés után hanyattvágja magát a semmibe. Nagybetűs élmény.
Előzmény: gyöngyvirág (159)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.06 0 0 160
Megyek is álmodni... jó éjt, repülj csak továbbra is kavargó, villanó képek között, föld és ég között, erdők és felhők váltakozó ritmusára ébren és álmodva...
Előzmény: gyöngyvirág (159)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.06 0 0 159
Hátborzongató érzés lehet. Jó neked, ha te eleve úgy érezted, hogy erre képes vagy, tehát lelkileg ráhangolódtál, mielőtt nekikezdtél volna. És persze más úgy, ha az ember mögött bármilyen jellegű repülésélmény van már, én még konkrétan soha nem repültem, csak álmomban.
Előzmény: Hamster (158)
Hamster Creative Commons License 2000.10.06 0 0 158
Ahol én repülök, ott általában nincs sok másik gép, és pályaudvar is csak ritkán :) De tényleg nem nagyon tudok most másról beszélni, ritkán van, hogy egy ilyen érdekes álom ilyen meglepően kellemesen válik valóra, mint ma nekem... Önmagában is valószínűtlen, ahogy a felhők helyét hirtelen fák és mezők veszik át, aztán újra a horizont, aztán egy ideig bármerre nézel, csak kék eget látsz, majd hátulról újból föléd oson a föld...
Előzmény: gyöngyvirág (157)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.06 0 0 157
... vártam a vonatra, ültem a padon, beszélgettem egy kedves ismerőssel, fölöttünk sötétedett az ég..., nyugaton még látszott a lemenő Vénusz, délnyugaton a majdnem félhold, néhány csillag is kezdett feltűnni. Repülők pásztáztak az égen, némelyik gyorsan, szinte zuhanva, némelyik méltóságteljes vonulással hasította az eget, s az jutott eszembe, vajon Hamster ott repül-e köztük?
Előzmény: Hamster (156)
Hamster Creative Commons License 2000.10.06 0 0 156
Nem kell aggódni, jól bevált gép volt, a pilóta pedig a műrepülő válogatottnak volt anno tagja, egy jól összeszokott csapat volt ez így, én meg élveztem, amit lehetett. Ami furcsa, hogy bizonyos részei nem voltak se ijesztőek (pl. zuhanás a föld felé, vagy a bukfenc), sőt, ismerősnek tűntek, mintha már sokat csináltam volna... Azért nem mondom, hogy nem kavarodott fel picit a gyomrom, de most már el tudom képzelni, hogy milyen lehet az, amikor valaki teljesen uralja a levegőt pár percre, nem csak halad benne előre. :)
Előzmény: gyöngyvirág (155)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.06 0 0 155
Eszméletlen érzés lehetett!
Na most már tudom, miért kell aggódnom, ha legközelebb eltűnsz...
Előzmény: Hamster (154)
Hamster Creative Commons License 2000.10.06 0 0 154
Itt vagyok, a gomba csak félig volt hatásos: az eszemet már biztosan elvesztettem; kipróbáltam, hogy milyen ezerötszáz méteres magasságból egyenesen a föld felé zuhanni repülőgéppel, milyen az, amikor a fönt van lent, a lent pedig fent... Felforgató élmény, de ezt én választottam...
kicsicsillag Creative Commons License 2000.10.05 0 0 153
Ez az aktuális kérdés engem mostanában sokat foglalkoztat...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!