Keresés

Részletes keresés

boomerhu Creative Commons License 2007.09.05 0 0 11938

Sziasztok

 

Mennyi egyátlagos 3,5 kW-os kültéri egység ventillátorának a légszállítása?

windy12 Creative Commons License 2007.09.05 0 0 11937

Hét elején megyünk megint, előbb utóbb csak összejön.:)

 

M Gabor

 

Egy-két hónapja én is találkoztam hasonló megoldással, ott a lichthofba szerelt kültéri erősen befújt a szomszéd fürdőszobája ablakán. Ezt megszüntetendő ráerősítettünk egy 600-as átmérőjű könyököt a ventillátor kilépő oldalán, és teljesen jól működött egész nyáron.

 

Valahogy így:

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (11934)
M_Gabor Creative Commons License 2007.09.04 0 0 11936

Sziasztok!

 

  Nemrég láttam egy (számomra) érdekes megoldást. Egy nagyobb szellőző aknában (lichthof) volt jónéhány kültéri. Mindegyikre egy lemez volt erősítve, ami felfelé terelte a kifújt levegőt (alábbi móricka rajzon piros szín).

 

  Az lenne a kérdésem a hozzáértőkhöz, hogy ez mennyire szokványos dolog? Tetszőlegesen, és egyéb gondok nélkül lehet ilyen módon terelni a kifújt levegő irányát (pl. oldalirányba is)? Köszönöm a választ!

 

Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.09.04 0 0 11935
Köszi.
Nem tudtam. Bocsee.
Előzmény: klimakiraly (11933)
klimakiraly Creative Commons License 2007.09.04 0 0 11933
Helló!

Hát próba, de szerintem meg is válaszolt mindent magának.

Hogy fogom takarítani?
Nehezen, drágán ha nem magam csinálod.

13-14 méter magasban tényleg ilyen gáz ez a meló?
Nem, csak drága. Nálam van az pénz amiért felszerelem oda is. Persze a kosaras autónk a pokolba kíván az egy óra kiszállás és az egy óra munkadíjért. Mikor mehet egésznapra faágat nyesni távvezeték mellöl|alól.

A kültérinek kell valami extra erősítés akármi?
Nem, gyári tanúsítványos konzol azt kalap.

Mert ugye ott a falon árván teljesen védtelen esőtől széltől stb. mint azon társai amelyiket erkélyre vagy tető alá szerelik.
Igen, odavaló. Éppen tető alá nem szabad szerelni, mármint cserép alá padlástérbe.

Hát van a fürdőszoba ablaka 1-2 méterre tőle,
Az gondolom kicsi, azon nem fér ki a kültéri.

Kérdése: de ha oda tesszük
Válasza: akkor meg a külső vakolatba kell marni végig hornyot a csöveknek ez meg majd a közös képviselőnek nem fog tetszeni. Vagy kültéren tesszük kábelcsatornába, ez megint nem túl nyerő ötlet.

K.K.

ps: De szerintem ezek a kérdések az előző száz hozzászólásban meg voltak válaszolva.


Előzmény: Swooooaaaaah (11932)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.09.04 0 0 11932
Válaszolhatna neki valamilyen szakértő.


Köszönöm.
Előzmény: LCi (11913)
regoskoz Creative Commons License 2007.09.04 0 0 11931
Sziasztok!

Tetoter-beepiteses csaladi hazban szeretnek olyan szellozo-rendszert kialakitani, hogy az optimalis szelloztetes ablaknyitas nelkul is megvalosithato legyen (a kenyelmi es gazdasagi (sporolas a futesen) szempontok mellett a hatekony pollenszures is cel).

En ugy kepzeltem el, hogy a furdoszobakban (szintenkent egy) lenne paraerzekelos szivo venti, valamint a haz atellenes oldalan mindket szinten egy-egy szinten paravezerelt legbefuvo. (bocs, ha a terminologia helytelen)

Ehhez a felso szinten szeretnek hozzaadni egy klima-rendszert - az also szint eleg jol tartja a homersekletet, am a tetoter konnyen atmelegszik, ha suti a nap.

Kerdesem az, hogy jo otletnek tartjatok-e ezt a kombinaciot, illetve mennyire jol kombinalhato klimaval a paravezerelt szellozorendszer - esetleg ki kell iktatni a szellozest olyankor, mikor a klima be van uzemelve?

Koszonom!
tcseva Creative Commons License 2007.09.04 0 0 11930

Pedig a kültériből szabályos az elvezetés, mert mit is keresne belül az elvezető?Szerintem mégis jobb, ha szakember mondja meg mit csinálj, mert valóban ne veszélyeztesd az életed, annyit egy klíma sem ér!

Előzmény: Swooooaaaaah (11929)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.09.04 0 0 11929
Mármint a cseppvízcsőhöz nem érek ki.
Előzmény: Swooooaaaaah (11928)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.09.04 0 0 11928
Hajjaj nálam viszont gondok vannak hallatszik ez a hang és sajnos nem érek ki a kültérihez. Max a beltérivel tudok csinálni valamit.
Az egész elég magasan van nagyon ki kéne másznom hozzá ami már veszélyes.
Előzmény: tcseva (11927)
tcseva Creative Commons License 2007.09.04 0 0 11927

hello,

Nálam a kültéri az  erkélyen van ebből megy a cseppelvezető  kivezető cső a ház csatornájába, tudod ami a tetőről lejövő eső- és hó elvezetésére szolgál. Nagyon tutin megcsinálták, pedig elég hosszú az útja. A beltéri vezetése pedig a speizon keresztül történt (kb.5 méteres szakasz), talán ez az oka, hogy nálam ez a szél süvöltés nem jön ki.

A fűtést pedig még igazán nem próbáltam, csak 25 fokra állítottam automatán és be is kapcsolt, csak meleget valószínűleg azért nem éreztem, mert a nappaliba is lehetett 25 fok. Ezt még nem tudom, de ha hazamegyek magasabbra veszem a hőfokot, így talán kiderül, hogy működik-e.

 

Előzmény: Swooooaaaaah (11926)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.09.04 0 0 11926
Mert nálam épp a szelesebb oldalon van a cső amúgy most épp letakartam a beltérit vastag lepedővel ez segít amúgy rajta valamennyit. De majd meglátom később.. nagyobb szélnél milyen hangja lesz.
Előzmény: Swooooaaaaah (11925)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.09.04 0 0 11925
Igen már felszerelték.
Amúgy nálad hogy van a cseppvízcső kivezetve?
Ez nem nagy probléma megoldom én magam is felesleges sztem emiatt szerelőt hívnmi.
Egyébként lehet,hogy majd én is kipróbálom a fűtést vele. Most akkor nálad nem müxxik a fűtés funkciója?
Előzmény: tcseva (11923)
aas Creative Commons License 2007.09.04 0 0 11924

Miért kell megjáratni egy-két havonta?

 

Nekem eddig még mindenhol ezt javasolták, hogy a keringő gáz+olaj megfelelő állapotban tartsa a kompresszort, tömítéseket, miegymás...

Előzmény: M_Gabor (11906)
tcseva Creative Commons License 2007.09.04 0 0 11923
Most látom, hogy túl vagy a szerelésen! Nem voltam elég figyelmes. Én nem tapasztaltam ezt a fütyülő hangot, szerintem a szerelőket kell felhívnod ezzel kapcsolatban.
Előzmény: Swooooaaaaah (11919)
tcseva Creative Commons License 2007.09.04 0 0 11922

Szia!

Nálam ők szereltek Daikin ATX35-öst, nagyon korrektek voltak. Reggel időben jöttek, én elmentem dolgozni, du. 2 körül végeztek, kitakarítva adták át a lakást, szinte semmit nem kellett utánuk dolgozni, 50 EFt volt a munkadíj a készülék árát pedig 8 napon belül kellett a számlájukra utalnom interneten. Ez is nagyon tetszett,  meg az, hogy nem kellett ottmaradni velük, nyugodtan rájuk bízhattam a munkát és a lakásom. A klíma szuperul működik, a lakásomban minden a helyén, ez azért színvonal!

 

Csak egy dolgot nem próbáltam még ki, hogy ezzel a klímával hogyan lehet fűteni. Szvl-nek is ez van, ha olvasod, légy szi válaszolj!

Automatára 25 fokra állítottam, mivel jön a hűvös idő, de nem nagyon éreztem semmit (talán még a lakás sem hűlt le?) vagy nem így kell beállítani?.

Előzmény: Swooooaaaaah (11747)
tpapa Creative Commons License 2007.09.04 0 0 11921
Ha csak simán le van vágva a cső, talán segíthet egy lefele forduló idom a végére. (Ragasztva, simán.) Nálunk így volt, amíg nem lett átvezetve a kültéribe.
Előzmény: Swooooaaaaah (11920)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.09.04 0 0 11920
Még annyi,hogy a kivezetés egy műanyag cső ami eléggé kiáll a falból.
Le tudnám ragasztani,de nem tartom jó ötletnek.
Előzmény: Swooooaaaaah (11919)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.09.04 0 0 11919
Hát ez nem lehet igaz!

Ha fúj a szél egész hangos sípolást hallok.
A klíma cseppvíz kifolyó csövén keresztül jöhet be a szél mert hallatszik ahogy mozog a klíma beltéri fedőlapja.

Engem zavar a szél fütyülő hangja!
Most mit csináljak ilyen esetben? Mit lehetne tenni? Máshol hol jönne be a szél? És a külső csövet kicsit nehéz lenne leragasztani mert magasan van és nem is lenne sztem jó ötlet.
De ez így nem jó.

Ötleteket kérek és,hogy azt más tapasztalta-e. Köszönöm.
klimakiraly Creative Commons License 2007.09.03 0 0 11918
Hali!

Mindig tanulok ...
Klímaberendezések feltöltése
Az R22 hutoközeget gáz állapotban kell betölteni a klímaberendezésbe nyomás szerint.

A jelenlegi R410A és R407C hutoközegek folyékony állapotban tölthetoek, súly szerint.


R22 nyomás szerint ... hát rég mosolyogtam ilyen jót.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Desztillált/eső/hó/oldódik/rozsdásodik/ etc. részemről OFF topic!
Meg adom magam, és elnézést kérek a pontatlan megfogalmazásokért!

K.K.
cdl1 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 11917
Tartós tejet már semmiképpen ne vásárolj:)

KK.
Köszönöm szépen a felvilágosítást.
Előzmény: Swooooaaaaah (11914)
avman Creative Commons License 2007.09.03 0 0 11916
az az oldás ugye oxidáció akart lenni... :D
meg én nem merném rámondani sem az esővízre, sem a hóra, h kémiai értelemben vett "tisztaságú" desztillált víz...
Előzmény: klimakiraly (11905)
klimakiraly Creative Commons License 2007.09.03 0 0 11915
Helló!

ne tüntesd el!
Az automatikus szárítás ikonja.
Ha kikapcsolod a gépet akkor még 30 percet bohockodik.

K.K.
Előzmény: cdl1 (11912)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.09.03 0 0 11914
Nekem pedig megjelent a klímám digitális kijelzőjén (ami nincs) egy halálfej és alatta két csont.
És akkor is ott van ha kikapcsolom.

Most mit csináljak? :DD
Előzmény: cdl1 (11912)
LCi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 11913
Hát van a fürdőszoba ablaka 1-2 méterre tőle, de ha oda tesszük akkor meg a külső vakolatba kell marni végig hornyot a csöveknek ez meg majd a közös képviselőnek nem fog tetszeni. Vagy kültéren tesszük kábelcsatornába, ez megint nem túl nyerő ötlet.
Előzmény: Swooooaaaaah (11908)
cdl1 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 11912
Sziasztok.

Egy LG ART COOL távirányitóján a sok nyomogatástól :) egyszer csak megjelent egy fej piktogramm, orra alat 2 hullámmal.
A használatiában semmit sem találtam erről.
Mit jelent, és hogyan lehet eltüntetni???
Ha ki van kapcsolva, a távirányitó kijelzőjén akkor is ott van.
Köszönöm
DMA Creative Commons License 2007.09.03 0 0 11911
Bezony, nemtuttad? Ezér' van műanyag flakonban :-))
Előzmény: dokeee (11909)
parban Creative Commons License 2007.09.03 0 0 11910

háttttt?!!!!

igen,Én mint laikus(kusss) olvastam pár okosságot egetrengető baromságot!

Dehát ezért van ez a topik??

Előzmény: dokeee (11909)
dokeee Creative Commons License 2007.09.03 0 0 11909
A desztillált víz jól oldja a fémeket? "És akkor ezt most hogy" :)
Előzmény: klimakiraly (11905)
Swooooaaaaah Creative Commons License 2007.09.03 0 0 11908
Nincs ablak a közelben?
Előzmény: LCi (11907)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!