Keresés

Részletes keresés

kiwwike Creative Commons License 2001.08.07 0 0 184
Engem érdekelne. Ha elküldenéd e-mail-en azt megköszönném, mert mi szeptember 8-án indulunk 2 hétre. A második hétre megvan a szállás, de az elsőre még nem. Ha van hasznos info várom.
Üdv..
Előzmény: Pondró (155)
rókavadász Creative Commons License 2001.08.07 0 0 183
Sziasztok!

Autóbérlés érdekelne Portugáliában, azon belül Liszabonban.
jedilovag írásait olvasva, ha az ember nem a nagy nemzetközi cégektől bérel, akkor jóval olcsóbban meg lehet úszni a dolgot. Van most ott valaki a helyszínen? Ha esetleg egy telefonkönyv vonatkozó oldala ('autó kölcsönzők') elérhető, szívesen venném. Vagy bármilyen egyéb ötletet.

Előre is köszönöm,

rv

jedilovag Creative Commons License 2001.08.06 0 0 182
Nagyon nyugis & baráccságos népek. Útvonal: Lisszabon (4 nap), Sagres (10), Sevilla (2), Madrid (1 éj). Én amúgy is szeretem a nyugis, csendes helyeket, ahol a helyiekkel is el lehet beszélgetni, Sagres kis halászfalu nagyon bejött, q. yo fejek voltak a Pensao tulajdonosok, béreltünk kocsit 5 napra, azzal elég sokat csavarogtunk. Sevilla is nagyon klassz volt, Lisszabon meg nagyon hangulatos a kis uccákkal eldugott kajáldákkal/kocsmákkal... Madridból repültünk haza, na az elég szutyok volt...(reptéren még egy paella bejáccott :-P)
Előzmény: nITA (181)
nITA Creative Commons License 2001.08.06 0 0 181
Ti merre voltatok? És rendesek voltak veletek a szállodában?
Előzmény: jedilovag (180)
jedilovag Creative Commons License 2001.08.06 0 0 180
Nekem is az volt! :)))
Ne parázz, bízdd emberre magad, engedd hogy a tenyerén hordozzon...
Előzmény: nITA (177)
dismay Creative Commons License 2001.08.02 0 0 179
ola,

emberek,

kartyaval menjetek
ha paraztok, hopgy elromlik egy masodik kartya
es okker minden

ha kiszamoljatok, mivel jar keszpenzzel utazni parazni stb. nem eri meg

mas, nagy osszeget kartyarol ne vegyetek ki tobbszor mert a "veri geco" magyar bankok jo nagy adag zsetont kernek el erte

ha viszont evvel fizetsz nincs plussz osszeg

mas,

nezzetek meg ezt a linket
egy ember egeszen lisboa-ig kerekezett egyedul, nem semmi ember
http://berkyzso.tripod.com/

adeus,

dismay

p.s.

kivancsi vagyok frango hogyan ert el lisboaba

nITA Creative Commons License 2001.08.01 0 0 178
Én a Treasure change-nél előre "igényeltem" és amikor érkezett, felhívtak. Ők is mondták, hogy igen ritka valuta.
De jövőre ez már nem lesz többé probléma... :-))
Előzmény: frango (169)
nITA Creative Commons License 2001.08.01 0 0 177
Az hagyján, hogy nyaralni megyek, de ez a nászutam lesz!!!
Előzmény: jedilovag (174)
frango Creative Commons License 2001.08.01 0 0 176
hello,

na kesz, most omlottam ossze teljesen.
ket kulonbozo, nemzetkozi hircsatorna honlapjat bongesztem at idojarasjelentesileg es eleg lehangolo, hogy mindketto szerint csak 21 a celsius lisboaban es erosen felhos az eg.

udv, egy busulo frango

Előzmény: frango (175)
frango Creative Commons License 2001.08.01 0 0 175
hali,

nagyon tetszik a portugal naplo 1. resze,remelem lesz folytatasa is. /mar tegnap olvastam/
Habar mi Portoba most nemigen jutunk el, de most mar legalabb van nemi fogalmam rola, milyen lehet a feeling.

Kicsit gyulik az izgalom gyomortajekon a holnapi indulas miatt, de mitagadas, nagyon jo erzes.

Azt hiszem megegyszer atfutom majd az elozo hozzaszolasokat, igazan nagyon hasznos dolgokat tudtam meg /csak gyozze az ember megjegyezni:)/
szoval tenyleg nagyon jo.

udv frango

Előzmény: dismay (171)
jedilovag Creative Commons License 2001.08.01 0 0 174
Mész nyaralni, ne parázz má', engedd el magad!!!
:)))
Előzmény: nITA (167)
dismay Creative Commons License 2001.07.31 0 0 173

Bakker ez az olvasható verzió
Dont Trust Anyone!

Portugál Napló I.
(Réna Moirain)

First Chapter

2001 July
Porto

Portóban végig esett. Először csak finoman szitált, ahogy Rotterdamban szokott, vízszintesen, apró tűszúrásokban pattan neki az arcnak, felesleges esernyőt rántani, aztán hirtelen nekilódult, és esett, esett, ahogy nálunk esik - rendesen. Egy holland nevű (Gert Ster) kávéházba vettük be magunkat egy holland nevű utcán, ahol minden üzlet holland volt - talán szimpátiából a csapadék sajátos beesési szöge miatt. Óriáskivetítőn angol nyelvű film suttogott valamelyik tévéadóról a roppant hodályban, és pár ember, mintha csak utcai teraszon ülne, mélyedt bele az újságba a mértani sorokba rendezett asztalok fölött. A pincér talán ipari kamerával leste az új vendégek érkezését, mert azonnal megjelent, és perceken belül fordult a kávéval a messzi távolból. Külön újságos stand is m?ködött a kocsmában meg cigarettaautomata. A városi reptér, a bodegabár két veszteglő repülőgépével, nem túlzás, eltörpült e mellett a gigantikus létesítmény mellett.
Kint egyre esett. Vettünk egy esernyőt és tovább nézegettük az elhagyott, lakatlan emeleteket a lerobbant belvárosi házakon. Helyenként kínaiak szállták meg a várost piros lampionos éttermekkel és minden-száz-forintos boltokkal. Vagy ezekből öltöztek a helyiek, vagy az Únió küldött gyors segélyt nekik tíz éve levetett ruhákból, melyeket még pár évre zárolt a vámhivatal - így tűnt egy valódi teraszról, ahonnan a gyalogosok rohamát figyeltük az utcán. Nyugdíjas portugál turisták molyirtós zacskók közül előhalászott ancúgokban veselkednek neki a zebrának, három turnusban sikerül végre az átkelés. A következőképp zajlik: míg az előőrs az újságüzlet elé kifüggesztett csábfőcímeket böngészi mellettünk, a másodjára érkező kis csoport eltanakodik, beüljön-e egy sörre hozzánk, de az utolsó hullám gátat vet a tétovázásnak és magával sodorja a gyorsakat, a sportosokat az időközben szűkössé lett téblábolásból. Mások is megállnak az újságos előtt alibiből, anya és lánya karonfogva, egy középkorú kockás inges pár, újabb anya és lánya hihetetlen kis kosztümben, hogy felmérjék a kávéházat, van-e esélyük, de végül mind elkullognak. A pincér újabb pohár sört hoz, de előbb felállít, hogy két lépéssel odébb rakja a székemet. Nem értem. Így jó lesz, biccent az utolsó pincér Portugáliában, aki még komolyan veszi a hivatását. Ő Koteque, az igazi Koteque, rémlik fel bennem. Egy dráma szereplője volt, megölték a tarisznyás turisták.
Este a panzió hátsó traktusát övező mellékutcában sirályok marakodnak egy darab húson. Szanált grillcsirke lehet. Kettő marad a ringben. Az erősebb szörnyű hangon riogatja a másikat, miközben bele-bele kap a dögbe és odébb ráncigálja egy darabon. A társa egy kocsi tetejéről lesi sóváran, aztán újra próbálkozik, de megint hiába. Lépesek zaja, beszédtöredékek közelednek, a sirályok fölrepülnek. A felső emeleten Debussybe kezd a félmeztelen zongorista. Aztán újra csend, szabad a pálya, folytatódhat a viaskodás. De nem messze már egy macska is megneszelte, mi folyik erre, és lassú mozdulatokkal közelít. Ő a gyorsabb, nem vitás. És lecsap a húsra, már Ő húzza-vonszolja az üres utcán, és a sirályok a magasból nézik a váratlan fordulatot éhesen. Én az erkélyről a váratlan hierarchiát. Éjjel lábujjhegyen kilopózom a csöndbe, még ott a megtépett hús az utcán, de a veszekedő sirályok már sehol. Vijjogásuk párzási hangnak tűnt elsőre, de ki hallott sirályokat párzani Budapesten. Lehet, hogy minden következtetésünk hamis volt: Porto egy tehetős, gazdag város, és az egészet csak mi álmodtuk rotterdamosnak, koteque-osnak, budapestesnek.

Rena Moirain

to be continued

dismay Creative Commons License 2001.07.31 0 0 172
Porugal Naplo I.
(Réna Moirain)

First Chapter

2001 July
Porto

Portóban végig esett. El?ször csak finoman szitált, ahogy Rotterdamban szokott, vízszintesen, apró t?sz?rásokban pattan neki az arcnak, felesleges eserny?t rántani, aztán hirtelen nekilódult, és esett, esett, ahogy nálunk esik - rendesen. Egy holland nev? kávéházba vettük be magunkat egy holland nev? utcán, ahol minden üzlet holland volt - talán szimpátiából a csapadék sajátos beesési szöge miatt. Óriáskivetít?n angol nyelv? film suttogott valamelyik tévéadóról a roppant hodályban, és pár ember, mintha csak utcai teraszon ülne, mélyedt bele az újságba a mértani sorokba rendezett asztalok fölött. A pincér talán ipari kamerával leste az új vendégek érkezését, mert azonnal megjelent, és perceken belül fordult a kávéval a messzi távolból. Külön újságos stand is m?ködött a kocsmában meg cigarettaautomata. A városi reptér, a bodegabár két vesztegl? repül?gépével, nem túlzás, eltörpült e mellett a gigantikus létesítmény mellett.
Kint egyre esett. Vettünk egy eserny?t és tovább nézegettük az elhagyott, lakatlan emeleteket a lerobbant belvárosi házakon. Helyenként kínaiak szállták meg a várost piros lampionos éttermekkel és minden-száz-forintos boltokkal. Vagy ezekb?l öltöztek a helyiek, vagy az Únió küldött gyors segélyt nekik tíz éve levetett ruhákból, melyeket még pár évre zárolt a vámhivatal - így t?nt egy valódi teraszról, ahonnan a gyalogosok rohamát figyeltük az utcán. Nyugdíjas portugál turisták molyirtós zacskók közül el?halászott ancúgokban veselkednek neki a zebrának, három turnusban sikerül végre az átkelés. A következ?képp zajlik: míg az el??rs az újságüzlet elé kifüggesztett csábf?címeket böngészi mellettünk, a másodjára érkez? kis csoport eltanakodik, beüljön-e egy sörre hozzánk, de az utolsó hullám gátat vet a tétovázásnak és magával sodorja a gyorsakat, a sportosokat az id?közben sz?kössé lett téblábolásból. Mások is megállnak az újságos el?tt alibib?l, anya és lánya karonfogva, egy középkorú kockás inges pár, újabb anya és lánya hihetetlen kis kosztümben, hogy felmérjék a kávéházat, van-e esélyük, de végül mind elkullognak. A pincér újabb pohár sört hoz, de el?bb felállít, hogy két lépéssel odébb rakja a székemet. Nem értem. Így jó lesz, biccent az utolsó pincér Portugáliában, aki még komolyan veszi a hivatását. ? Koteque, az igazi Koteque, rémlik fel bennem. Egy dráma szerepl?je volt, megölték a tarisznyás turisták.
Este a panzió hátsó traktusát övez? mellékutcában sirályok marakodnak egy darab húson. Szanált grillcsirke lehet. Kett? marad a ringben. Az er?sebb szörny? hangon riogatja a másikat, miközben bele-bele kap a dögbe és odébb ráncigálja egy darabon. A társa egy kocsi tetejér?l lesi sóváran, aztán újra próbálkozik, de megint hiába. Lépesek zaja, beszédtöredékek közelednek, a sirályok fölrepülnek. A fels? emeleten Debussybe kezd a félmeztelen zongorista. Aztán újra csend, szabad a pálya, folytatódhat a viaskodás. De nem messze már egy macska is megneszelte, mi folyik erre, és lassú mozdulatokkal közelít. ? a gyorsabb, nem vitás. És lecsap a húsra, már ? húzza-vonszolja az üres utcán, és a sirályok a magasból nézik a váratlan fordulatot éhesen. Én az erkélyr?l a váratlan hierarchiát. Éjjel lábujjhegyen kilopózom a csöndbe, még ott a megtépett hús az utcán, de a veszeked? sirályok már sehol. Vijjogásuk párzási hangnak t?nt els?re, de ki hallott sirályokat párzani Budapesten. Lehet, hogy minden következtetésünk hamis volt: Porto egy tehet?s, gazdag város, és az egészet csak mi álmodtuk rotterdamosnak, koteque-osnak, budapestesnek.

Rena Moirain

dismay Creative Commons License 2001.07.31 0 0 171
frango

te tenyleg a csirkere gondoltal?K:)
vagy ismerjuk egymast

mas,

nem ertem miert jatszottak az agyukat

ird meg a helyet es feltesszuk a porugal idegenek elleni vendeglok cimlapjara
jorge haverom elvezi az ilyet mert reklamozhatja a csehojat

ha a kaja elott kaptok cuccost csak a krokettett es a szardinia kremet egyetek meg

kb. 140/120 esc

a krokett meg helyenkent valtozik. pl. lisboaban kifejezetten okker

mas,

minmimal portugalt nyomassatok

ha kell felteszek egy szotarat kb. 300 kifejezes, komolyan baromira ertekelik... ha porugalul probalkoztok

pl. portoban bica ejtsd: bika (pl. lisboa deli reszen bike)

adesu dismay

tifussssz Creative Commons License 2001.07.31 0 0 170
Nem nagy pénzekkel, csak egy egy százassal kaptunk néha kevesebbet vissza, de hát itthon is megesik. Nem kell görcsösen, de azért érdemes figyelni, mit kapsz vissza (számold meg mielőtt zsebre teszed, ennyi) Egyébként tök kedvesek az emberek, és gyönyörűek a fekete lányok. Nagyon sok helyen váltják már a forintot is, én 0.78 esc-t kaptam egy forintért és mindenütt volt comission, jobb helyeken csak 200 escudo, például a Rossió közelében. A rendes bankokban jelentősen többet vonnak le USD váltásáért mint az EUs pénzekért.

Nekem eddig csak az Air France utazta meg külön a cuccomat, ha ez megtörténik, feltétlenül kérjetek kártérítést, én Indiában két hétig éltem belőle...

Egyébként nem érdemes parázni az utazás miatt.

Persze könnyű annak aki kérheti a portugál étlapot, mi nem voltunk ilyen szerencsések, de azért ettünk jókat is.
A legjobbak a sütemények, ezere féle van belőlük, mi próbáltunk mindig mást enni és állati jók voltak.

Jó utat!!!

Előzmény: frango (169)
frango Creative Commons License 2001.07.31 0 0 169
szia,

en holnaputan szallok gepmadarra, nem is lenne rossz kifogni egy keso gepet es 5*-ozni Zurichben, :) de talan nem.

tenyleg jo lenne tudni, hol vertek at a tifuszt, nehogy mi is igy jarjunk / Tifusz ha hallasz pliiizzz/

ja es meg egy kerdes hatha valaki tudja: az egesz belvarosban nem lehet kapni sem escudo-t sem spanyol peseta-t /utobbit meg csak-csak/ .Arfolyam mindenhol van csak epp penz nincs raktaron.

udv frango

Előzmény: dismay (168)
dismay Creative Commons License 2001.07.31 0 0 168
hali

tifussz

hol vertek at?
etteremben? vagy kocsmaban?

velem mindig korrektek voltak...
csak egyszer spanyolnak neztek akkor jatszotta a fejet 4 eve a pincer, de a portugal etlap kerese utan mar megjavult a helyzet (gondolom atortenelmielnyomo nemzet fiait nem szivlelik, kb. mint a roman/magyar viszony)

repteren nem kell izgulni, ha atszallsz vhol mar itthon egy bazi nagy narancssarga transzfer matricat raknak a csomagodra, es oda teszik ahol gyorsan le lehet szedni....

en igy mar volt ugy 1 oran belul at tudtam szallni... es a csomag is meg lett...

a kapuk megtalalasa nem gond, de pl. a charles de gaulle repteren kb. 3 kilometert kell buszozni, meg van egy resze ahol 2 km gyalogjarda es egyebek

mas, hogy most kifejezetten ajanlom, hogy kb. 3 ora legyen a ket gep kozott mert kesnek ossze-vissza az eu. legiranyitasi csodje miatt (bovebben a 2 het elotti time-ban)

adeus

dismay

nITA Creative Commons License 2001.07.31 0 0 167
Valóban. Tulajdonképpen ott vagyok, ahol eddig: ez is lehet, meg az is. Benne van a pakliban. :-))
Előzmény: ökörnyál (166)
ökörnyál Creative Commons License 2001.07.31 0 0 166
Számtalanszor utaztunk már átszállással, és még soha nem volt gond. Egyszer, amikor Izlandra mentünk, Koppenhágában, ahol át kellett szállni, nagyon megjártuk, mert az eleve bazi nagy repülőtér egyik felén szállt le a gép, az izlandi viszont a másik végén indult. Szoros volt, de még akkor is elértük volna, ha a dánok nem adják el a helyjegyeinket. Végül várnunk kellett másfél órát, míg indult a következő gép, fájdalomdíjként pedig leszámoltak nekünk fejenként 200 dollárt. Szóval az is jó buli volt.
Ja, meg egyszer kallódtak el a csomagok, de az viszont Kenyában volt, ők pedig nem éppen a szervezettségükről ismertek.
Most, hogy visszaolvastam, jól megnyugtattalak.. :)
Előzmény: nITA (165)
nITA Creative Commons License 2001.07.31 0 0 165
Te egy igazi lovag vagy...

"jobb esetben ha ti nem is de a csomagotok megérkezik " - Lehet, hogy nem is azzal a járattal? Lehet, hogy elmegy Föld körüli útra? :-)

Előzmény: jedilovag (164)
jedilovag Creative Commons License 2001.07.31 0 0 164
Nyugi, nem így lesz...megtalálod a kaput a csomagod pedig már eleve a végállomásra fogják címezni, tehát jobb esetben ha ti nem is de a csomagotok megérkezik
;-PP
Előzmény: nITA (163)
nITA Creative Commons License 2001.07.31 0 0 163
Minthogy nincs közvetlen járat Lisszabonba, mindenképpen valahol át kell szállni. Nekem emiatt továbbra is aggályaim vannak: nem találom meg Brüsszelben a megfelelő kaput (életemben nem jártam még azon a reptéren), elhagyják a csomagokat, meg ilyesmi. Nyugtassatok meg, hogy nem így lesz, illetve ha tudjátok , hogy hol kell résen lenni, mire kell nagyon odafigyelni, akkor mondjátok meg lécci! Köszke.
tifussssz Creative Commons License 2001.07.31 0 0 162
Sajna már csak itthon olvastam az üzenetedet, nem láthattam ál-pacsinót.

Klassz volt az egész, persze párszor átvertek kissebb összegekkel, de az bárhol megtörténik.

Most indulóknak csak annyitt, hogy ha előételt adnak (márpedig vendéglőben adnak mindenképpen) azt fel is számolják, ha megeszed. Amúgy nyugodtan ott lehet hagyni.

Előzmény: dismay (161)
dismay Creative Commons License 2001.07.29 0 0 161
tifussz

feltetlenul nezd meg a ninho dourado nevu kocsmat a fo utca elejen (de csak a pultnal)

udvozoljuk jorge-ot mo-rol(az a pincer aki feltunoen hasonlit al pacinora):))

adeus

dismay

repulok,

most megy csutortokon egy haverom a swiss air-el
allitolag ha raszamolsz az atszallasokra, akkor nincs gaz, de szerintem az air francenal beleszamoltak az idobe

dismay Creative Commons License 2001.07.29 0 0 160
ola,

csak a tap es a spanyol legitarsasag gyengelkedik
amugy okes a helyzet...
kisse felmentek az arak...
de szerintem el lehet boldogulni
ha az ember meg akarja szoritani a nadragszijat is:)

tul sok a shopping center, meg a mobil mizeria is hodit

ha kicsit szemfules vagy es nem a turista negyedekben vagy
mindig talalsz ettermet stb.

a minimal portugal szerintem alapveto
mert en pl. nagyon kinosnak ereztem, ha az angol/amerikai turistakrol nyilatkoztak
most pl. kifejezetten nem elonyos kelrt-europainak lenni, ugyanis 2005-tol mi kapnank ha belepnenk az euba a segelyt

jelenleg meg semmi se keszult el portugaliaban
pl. a volt ukrajnai belugyminiszter is egyszeri melos egy epitkezesen kb. 130.000 escudo-ert
ua. egy szuletett portugalnak 500e escudo:(

adeus

dismay

tifussssz Creative Commons License 2001.07.28 0 0 159
Erdemes csak ugy nekivagni, rengeteg szallas van mindenutt, es tok olcson, mi eppen itt vagyunk es jol szallunk...

Sesimbra meg egy jo kis hely ott klassz a tengerpart es kiraly a kemping (allati olcso is)
Na megyek vissza lisszabont nezni.

Előzmény: Tuborg (151)
nITA Creative Commons License 2001.07.27 0 0 158
Dismay,
Üdv újra itthon!
Szomorúan hallom (olvasom), hogy vacakolnak a repülőkkel. Ez általános, vagy csak adott légitársaságra vonatkozik?? Mi Sabena-Swissairrel megyünk brüsszeli átszállással. Hallottál erről valamit?
Előzmény: dismay (157)
dismay Creative Commons License 2001.07.27 0 0 157
ola,

na sajna mar itthon

a visszaut kisse nightmare-re sikeredett
az air france torolte a 14.00-as jaratat
lisboabol kisse nyomor volt

a paris-budapest ut meg kinos volt
sehol kiierva a jarat
ha nem vagy gyanakvo lemaradsz
kisse eu-n kivuli parasztnak erezheted magad
a gepen meg negyedjarat volt...

ha minden igaz a hetvegen megszerkesztjuk parneremmel a naplot

addig is minden jot aki portugaliaba utazik

adeus

dismay

dismay Creative Commons License 2001.07.24 0 0 156
hali

na sajna holnap mar vissz kell menni
itt lisboaban sajnos baromi nagy a por az epitkezes miatt...

amugy 6 ev alatt nem sokat valtozott a varos kb. ugyanazok az emberek a megfelelo helyeken stb..

na byte

dismay

Pondró Creative Commons License 2001.07.24 0 0 155
Kétszer voltunk már úgy, hogy csak a repcsijegy volt meg oda-vissza. Semmi probléma nem akadt a szállással, ICEP által adott listából ill. a helyszinen sétálva találtunk elég olcsó panziókat (Portó, Aveiro, Lisszabon) kempingeket (Lagos). Ut. irodával is próbáltunk foglaltatni (Iberia), de ők csak 1-2 szállodát ismertek kb. 5x áron! Ha vkit érdekel talán megvan még a listám hol voltunk.
Előzmény: Tuborg (151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!