Keresés

Részletes keresés

Bogyó 2 Creative Commons License 2003.11.04 0 0 142
Persze, de mondom, ez most nem kizárólag útifilm volt.
Egyébként én így voltam a Friderikusz Show-val is, nem bírtam a stílusát, de a vendégei érdekesek voltak, ezért néztem. Nem a műsor vezető miatt kell nézni vagy nem valamit, bár nyilván sokat számít ez is. Azt szerettem csak benne, hogy főleg 10 évvel ezelőtt még nem annyira megszokott módon ő mindig rákérdezett a lényeges, vagy kényes kérdésekre is. Ő a sztárokra specializálta magát, Frei meg utazik. Most azért ő is vitt magyar sztárokat.Ebben a filmben se Frei az érdekes, s ő legalább nem tolja magát annyira az előtérbe, más személyiség.
Frei Tamással én elvagyok, bár a "csak itt, csak most" is fárasztó dolog volt. Ebből már visszább vett, de a kioktató stílus is igaz, csak sok mindenkinek ez kell. És ezt most nem úgy mondom, hogy ezt igényli, hanem ez kell neki, mert csak így érti meg.
Freien annyira látni a hovatartozását, felkészült, precíz, megszállott, nagy munkabírású, sokoldalú és sok minden iránt érdeklődő, sok mindent kipróbálni igyekvő ember, de kicsit sótlan és olyan, akinek előbb utóbb ki lehet számítani a meglepetéseit is.
Zétényi épp csak feltűnt a tengerparton, még nem hallatszódott semmi, de már tudtam a lassított közeli felvételekből, hogy a Tűzszekerek fog megszólalni. S lőn! Ez nagyon jellemző Freire!
Ezért igaz a közhelyesség.
De néha ez kell, sokan nyilván odaillőnek érezték, amit mi néhányan túl közhelyesnek tartunk, de sajnos sokan talán most hallottak először Tahitiről és sosem látták a Tűzszekereket.
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.04 0 0 141
Nem értem....,hogy miért vitte magával ezt a csapatot Tahitire Frei,én nem a magyar sztárokra lettem volna kíváncsi,hanem Tahitire,Mooreara,Huahine szigetére...
Előzmény: vilagutazo (140)
vilagutazo Creative Commons License 2003.11.03 0 0 140
Lehet, hogy az a baj, hogy én már eleve utálom a Frei-nek ezt a hatásvadász és kioktató stílusát.
A magyar vonatkozású rászek tényleg érdekesek, de SZVSZ Spektrum, a National Geografic vagy a Travel csatornákon futó sorozatok sokkal jobbak.
Előzmény: Bogyó 2 (139)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.11.03 0 0 139
Tulajdonképpen vájtfüllel, azaz vájtszemmel nézve lehet hogy közhely volt. De nekem és szerintem sok másnak is mondott újat. És szerintem sokan még a közhelyekkel sincsenek tisztában, de most megnézték ezt a filmet.Éppen most nézem vissza én is videóról, és pl. az ukrajnai delfinek esete se hiszem, hogy annyira közismert. Igen, Freire jellemző a dolgok agyonsulykolása, már harmadjára mondja el milyen nehéz volt Béres Alexandrának gyerekként stb. Meg valóban gyakran közhelyes.
De hát ez egy vizuális műfaj, és ezekkel a képekkel nehéz betelni, azért nem sok ilyen filmet látni nálunk. És hát ne felejtsük el, hogy ez egy széles rétegnek készülő egzotikus tájakkal és sztárokkal vegyített dolog, nem egy szűk réteget megcélzó útifilm.

Ja, most meg megint mond egy magyar vonatkozást, ezeket pl. én nagyon szeretem, mert ezt egy német utazási iroda filmjéből sose tudnám meg.
És itt a végén egy csomó egyáltalán nem is közhely elhangzott az elásott vezetékekről, a nem létező jövedelemadóról az árakról, fizetésekről.
No. Nem volt ez rossz.

Előzmény: vilagutazo (138)
vilagutazo Creative Commons License 2003.11.03 0 0 138
Ismét csalódnom kellett Frei műsorában :-(( Sokat megtudtuk a sztárok magánéletéről és keveset Tahitiről és az is mind közhely :-((
Előzmény: OSZIBARACK (137)
OSZIBARACK Creative Commons License 2003.11.03 0 0 137
Szia Bogyó2!

Én már beizzítottam a videokazit.Már 1 hete csak ezt várom...:-)

Őszibarack

Előzmény: Bogyó 2 (136)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.11.03 0 0 136
Ne felejtsétek el ma este megnézni Frei Tamás műsorát!
Tahiti!
vilagutazo Creative Commons License 2003.10.20 0 0 135
Sajnos Szingapur felé most nem megyek (Ott egy évvel ezelőtt voltam). A pontos utitervem a Vilakörüli uatazás topic-ban van.
Előzmény: Briko (134)
Briko Creative Commons License 2003.10.20 0 0 134
A másodikra pedig Te vagy a vendégünk, bár az esély csökkent, mert a Lufthansa ad el jegyet Tahitire Új Zélandon keresztül, csak Los Angelesen át. Ha megveszem a jegyet Aucklandig, külön veszek Papeete-ig, az 210 000 Ft plussz kiadás, kettőnknek majd fél milla..., és akkor még nem vagyok Bora Borán...
A British Airwais értékesíti a Quantas jegyeit, ott valamivel olcsóbb, de nem jelentősen. Nem tudom mi lesz, keresem a további lehetőséget. Szingapúrig biztos megyünk, ott nem jársz? December 25-én szeretnénk indulni, ott enyém lehet az első kör!
Előzmény: vilagutazo (133)
vilagutazo Creative Commons License 2003.10.20 0 0 133
Én fizetem, sőt még egy jégbe hűtött kókuszt is kaphatsz :-))
Előzmény: Briko (132)
Briko Creative Commons License 2003.10.20 0 0 132
Ha összejön a dolog, természetesen szívesen találkozok Veletek, a kérdés csak az, ki fizeti az első koktélt?

Üdv Brikó

Előzmény: vilagutazo (131)
vilagutazo Creative Commons License 2003.10.19 0 0 131
Briko, mi január 5-én reggel érkezünk Bora Bora-ra, jan 7-én reggel megyünk Tahitire és Morea-ra fél-fél napra és jan 8-án hajnalban utazunk tovább.
Ha ezeken a helyeken tartózkodsz, abban az időben megszervezhetnénk valami közös programot!
Előzmény: Briko (130)
Briko Creative Commons License 2003.10.19 0 0 130
Na, megvan mire kell spórolni: íme egy utiterv, ami nem érinti Amerikát, azaz nem kell vizumért könyörögni, ellenben odafelé van idő Szingapúrban bevásárolni a legújabb videokamerát az itthoni 1/5-öd áráért, visszafelé pedig meg lehet nézni Új Zélandot:

26 DEC 03 Fly Budapest HU to Singapore Changi SG
=========== Multipart 2 Flight Segments
----------- Part 1: ------------------------------------
Lufthans 3447 Dep BUD 6:30 AM Arr FRA 8:20 AM Dur: 1h:50m
DepTerm:2B Equip:32S ArrTerm:1
Meals:B

----------- Part 2: ------------------------------------
Singapor 25 Dep FRA 12 Noon Arr SIN 6:55 AM Dur:11h:55m
DepTerm:1 Equip:744 ArrTerm:2
Meals:M

30 DEC 03 Fly Singapore Changi SG to Auckland NZ
Singapor 281 Dep SIN 6:00 PM Arr AKL 8:45 AM Dur: 9h:45m
DepTerm:2 Equip:772 ArrTerm:
Meals:M

31 DEC 03 Fly Auckland NZ to Papeete PF
=========== Multipart 2 Flight Segments
----------- Part 1: ------------------------------------
AirNZeal 54 Dep AKL 4:15 PM Arr RAR 9:05 PM Dur: 3h:50m
DepTerm:I Equip:763 ArrTerm:
Meals:M

----------- Part 2: ------------------------------------
AirNZeal 54 Dep RAR 10:20PM Arr PPT 0:05 AM Dur: 1h:45m
DepTerm: Equip:763 ArrTerm:
Meals:S

9 JAN 04 Fly Papeete PF to Auckland NZ
AirNZeal 69 Dep PPT 5:45 AM Arr AKL 10:40AM Dur: 5h:55m
DepTerm: Equip:763 ArrTerm:I
Meals:B

13 JAN 04 Fly Auckland NZ to Budapest HU
=========== Multipart 3 Flight Segments
----------- Part 1: ------------------------------------
Singapor 286 Dep AKL 3:15 PM Arr SIN 8:30 PM Dur:10h:15m
DepTerm: Equip:744 ArrTerm:2
Meals:M

----------- Part 2: ------------------------------------
Singapor 26 Dep SIN 11:50PM Arr FRA 6:10 AM Dur:13h:20m
DepTerm:2 Equip:744 ArrTerm:1
Meals:M

----------- Part 3: ------------------------------------
Lufthans 3440 Dep FRA 7:35 AM Arr BUD 9:05 AM Dur: 1h:30m
DepTerm:1 Equip:32S ArrTerm:2B
Meals:B

Most jön az árajánlatkérés a repjegyre és a szállásra...

Előzmény: OSZIBARACK (129)
OSZIBARACK Creative Commons License 2003.09.12 0 0 129
Sziasztok!

Többetekkel már talákoztam másik Topicban.
Nagyon-nagyon nagy kérésem lenne!!!

Nem vette fel valaki tőletek videóra a múlt hét pénteki (szept.5-i Duna tv műsorán az Álomutazások 4. részét: Tahiti és Bora-bora. volt a téma, útifilm.

Lemaradtam róla, nem tudom, hogyan, pedig egész augusztusban is már ezt a részt vártam.

Borzasztóan kellenne, nagyon-nagy szívességet tennétek!!!Ha ti nem, ismerősötök sincs, aki nagy Tahiti rajongó????

A Duna Tv-től nem lehet videón kikérni, pedig egy csomó eddigi filmet meg lehet vásárolni.Ezt nem (vagy még nem...)
Csak meglegyen ez a része a filmnek...bármilyen megoildás érdekelne, Segítsetek!!!!

Üdv.

Őszibarack

Előzmény: BOLOND (128)
BOLOND Creative Commons License 2003.09.07 0 0 128
Erdekes munkad lehet ha ennyi helyre elvisz. En is jarok itt helyileg (British Columbia) sok szep tajra a meloval kapcsolatban.
Engem is inkabb a tropusi helyek erdekelnek, de szeretem a tobbi helyet is (pl. sziklas hegyseg) nyaron. Az ajto nelkuli, allofulkes, pesti villamosanak a vezetese telen megutaltatta velem a hideget de nagyon.
Foleg a szigeteket szeretem, azokbol is azokat amelyek kevesbe ismertek, sajna megutaltam a tomeget meg a "turistakat". annyi gyonyoru hely van a vilagon amit a "csocselek" meg nem fedezett fel, azokat probalom keresgetni mielott Hawaii lessz beloluk.

Kossz a dicseretet a fenykepezesert, szeretem azt is meg a videozast is, a viz alatti kepek videorol vannak leveve. Sosem tanultam hogy kell csinalni, csak abbol indulok el hogy en mit szeretnek latni ha a masoket neznem.
A videokat mindig ugy probalom felvenni hogy ne kelljen editalni mert nincs idom, de azert egy folyamatos, document szeru, elvezheto sztori legyen.
Most a nyar vegen kevesebb lessz talan a melo es akkor lessz egy kis idom osszeszedni a szoveget.
Pl.: Mitiaro-n a deli Cook Szigetek kozul a legkisebben talatunk egy magyarnak a sirjat, 94-ben lett eltemetve, es vannak gyerekei Rarotongan. A felesege meg mindig ott el, ha legkozelebb megyunk majd beszelek vele tobbet.
Addig is udv, BOLOND

Előzmény: Csekk (127)
Csekk Creative Commons License 2003.09.07 0 0 127
Oké,
Engem leginkább a szigetek, trópusi paradicsomok érdekelnek:) (Na meg minden más szép hely is)
S tulajdonképpen ezért is ajánlkoztam, lévén a webcsinálás ugyan a mesterségem, de mára már inkább a hobbym lett.
Nem tudom mondták e már neked, de fantasztikusan jól fotózól, a lényeg majdnem mindíg ott is van a képeken, csak kis kiegészítések kellenek hozzájuk. (hol található, mi az?) ... esetleg ha van anekdota, amiből mások is okulhatnak.
Én is sokat utaztam már, megjártam Thaiföldet, Kenyát, egész európát, különös tekintettel a földközi tengeri térséggel, és az év végére, ha bedigitalizálom a mintegy 100 órányi videofelvételeimet, akkor azokból is készítek majd ismertetőket.
Jelenleg épp németországban dolgozom, de a jövő év végén ha minden igaz, akkor már Dél-Carolinában fogok élni és dolgozni.
A lapod, amit elfogok készíteni nekedí tehát egy hosszútávú projektem első eleme lesz.
S nosza, ha valakinek vannak hasonlóan jó képei egzotikus vidékekről, és megfűszerezi azt némi szövegkörnyezettel, én állok elébe. Csak úgy. :)
... ezt szeretem csinálni.

Ja! A nickem története:
Pont a matávnak küldtem el egy csekk másolatát emaiben, amikor a megboldogult Internettó fórumon nem találtam egy tisztességes nicket sem, amit regisztrálhattam volna magamnak. (Addig csak a hixen társalogtam már évek óta)
A csekk ott volt mellettem, és hát akkor legyen "Csekk" ! ... ennyi :)

Előzmény: BOLOND (126)
BOLOND Creative Commons License 2003.09.06 0 0 126
Koszi a nagylelku ajanlatot. Az unokaocsem most ment el aki tulajdonkeppen szerkeszti a honlapom, es ahogy latod a probalkozasaink eredmenytelenek lettek. Az ingyen oldalakrol nem lehet levenni a kepeket, kiprobaltuk mashol is.
Sajna a mindenhato nem aldott meg nagy tehetseggel a tollforgatas teren es idom se sok van hogy utleirasokat irjak, de le tudom irni mi van a kepeken es hol keszultek. Most azon igyekszem hogy feltegyek kepeket mas orszagokbol is a honlapra.Mondd meg melyik orszagrol kell kep es szivesen elkuldok egy parat e-mail-en. Ugy konnyebb leirni a reszleteket a kepekrol.
(Mi a sztorija a nickednek)
Előzmény: Csekk (123)
BOLOND Creative Commons License 2003.09.06 0 0 125
meg mindig probalkozom
Előzmény: BOLOND (124)
BOLOND Creative Commons License 2003.09.06 0 0 124
bocs az off kepert, csak probalkozom
Előzmény: Csekk (123)
Csekk Creative Commons License 2003.09.05 0 0 123
Igen, a tripod nem engedi a fájlok kívülről történő meghívását.
Kedves BOLOND,
Megnéztem a képeidet, gratula értük, és igencsak irígyellek:))
Ha van egy utleírásod is a képekhez, akkor _neked_ szívesen elkészítek hozzá egy weblapot is, a képeiddel kiegészítve.
Ráadásul egy olyan szerverre tenném fel, amelyik nem tiltja le a fájlok külső meghívását, vagyis a képek onnan ide is belinkelhetőek lesznek.
Ja, és természetesen mindezt teljesen ingyen! :)
Előzmény: BOLOND (122)
BOLOND Creative Commons License 2003.09.02 0 0 122
Hat en sajna semmit nem latok az embleman kivul akarmikor nezem. Korulmenyes ez a kepfelrakas, pedig ahogy mondjak tobbet er egy kep ezer szonal.
Előzmény: krimo (121)
krimo Creative Commons License 2003.09.01 0 0 121
Szia !
Én 1 kisgyereket látok a képen, közvetlenül a vízfelszín alatt, búvárszemüveggel. De csak akkor látom, mikor aznap először jövök a topicra, utána már csak a tripod.com felirat van itt. Érdekes. elpadrino-né
Előzmény: BOLOND (120)
BOLOND Creative Commons License 2003.08.31 0 0 120
Hogy erted hogy megy ez nekem? En nem latok semmit itt csak egy "Tripod" emblemat. Lehet hogy bebujt valami kisordog a gepembe csak hogy kibosszantsa a napvilagot belolem?
Az a vorosboros terv jol hangzik, sajna nekem valasztani kellett az egeszseg meg a nedu kozott.
A kepek amiket kuldtem azok mind mexicoiak. Gondolom ezen a topikon orrolnanak erte. Ha Isten is ugy akarja talan tavasszal megallunk egy par napra Tahitin es akkor tudok ide is kuldeni kepeket. Ha nem akkor kilopunk egy parat brossurakbol.
Szia Bolond
(En tulajdonkeppen kisbetuvel akartam irni hogy bolond de valaki mar hasznalja, habar nem talalom sehol)
Előzmény: elpadrino (119)
elpadrino Creative Commons License 2003.08.31 0 0 119
Barátom !
Hát látod mégis megy ez Neked :-)) Ennek örömére megyek, iszom egy kis vörösbort. A képeket megkaptam, hamarosan intézkedem. üdv.
Előzmény: BOLOND (118)
BOLOND Creative Commons License 2003.08.31 0 0 118
hmhman Creative Commons License 2003.08.28 0 0 117
Csinnka:Mióta láttam a "Lázadás a Bountyn" című filmet,még a Marlon Brando,Trewor Howard és Tarita főszereplésével készült változatot a moziban,ami nem most volt,én is azóta Tahitire szeretnék eljutni...sajnos ez még eddig nem jött össze:-(de talán egyszer...
Előzmény: csinnnKA (107)
hmhman Creative Commons License 2003.08.28 0 0 116
A képek szerintem csodálatosak,és azok a tüzes Tahiti lányok ott a tengerparton az óriáskagylókkal és a 8 méteres fehér cápával...hát igazán jól sikerültek:-)
Előzmény: SHReK (115)
SHReK Creative Commons License 2003.08.26 0 0 115
megnéztem a képeket.
hú, nagyon szép hely! :)))))
Előzmény: kutyu75 (110)
Briko Creative Commons License 2003.08.26 0 0 114
Nem a gép a rossz, nincs ott semmi.
Előzmény: BOLOND (113)
BOLOND Creative Commons License 2003.08.26 0 0 113
Csak az en gepem rossz vagy mas sem lat itt kepeket?
Előzmény: kutyu75 (112)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!