Keresés

Részletes keresés

korcsi Creative Commons License 2002.03.04 0 0 7432
a nem reserve veltelinit ne vegyétek át, akik már átvették, azok érdekében lobbizom a csere ügyében, holnap többet tudok mondani. Amúgy mindekitől elnézést,akit érint, de mivel a boltban korábban csak reserve veltelinit árultak, fel sem merült bennem, hogy nem reservet fognak szállítani
Előzmény: Törölt nick (7429)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.03.04 0 0 7431
Azt hiszem, ebben én is érintett vagyok... (De ha mégsem a Scheller-féle zöld veltelíniről van szó, akkor pardon.) Ígéretesség ígérete nyomán átrobogjak felvásárolni a készleteket? (Sajna, ez egy palackot jelent...)
Előzmény: csite (7430)
csite Creative Commons License 2002.03.04 0 0 7430
jaaaaaa, 96s reserve-nem reserve-ben fejlemény holnap(asszem ígéretes)
Előzmény: Törölt nick (7429)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.04 0 0 7429
Reserve problémával kapcsolatban fejlemény?
csite Creative Commons License 2002.03.04 0 0 7428
a "sokkal" kicsit erős, de valóban tisztességesebbek a kintiek ebben az árfekvésben

Előzmény: Ralph Lauren (7427)
Ralph Lauren Creative Commons License 2002.03.04 0 0 7427
Az Aranyfürtből a CabSav / CabFranc-t én még nem láttam 850 HUF alatt (650 körül csak a Kadarkájuk volt, ami a maga nemében a leggyengébb boruk) , a Butler's Blendből a vöröst legolcsóbban 700HUF-ért láttam eddig (a fehér viszont 400 HUF körül van). Baglasból is csak a 2000-es Pinot Noir volt 650 körüli áron (de SZVSZ erre is érvényes volt "a maga nemében a leggyengébb boruk" címke), a Merlot/CS itt is 850-900 HUF körül van.

Írod: "hazai tsz borok(!) meg ha tisztességesek kerüljenek asztaliként palackba-forgalomba, normális áron, és a laikus fogyasztóknak(hiszen nem mindenki érti a bort nagyon, és nem is biztos, hogy akarja, és nem hajlandó "sokat" áldozni érte)"

Persze ez így van - én csak azt mondom, hogy ugyanannyiért - igen, a 400 forint alatti kategóriában - van sokkal jobb bor kint, mint itthon.

Előzmény: csite (7426)
csite Creative Commons License 2002.03.04 0 0 7426
azért "jóval" ezer alattiak az aranyfürt(600-), butlers(400),baglas(650-), igaz nem is kiemelkedőek

azért 1000-rt nem az középkategóriások futnak kint sem, de valóban 1500-2000körül már tisztességes nedűk vannak, kérdéses valóban jobbak e, vagy csak másabbak a hazai megszokott ízeknél, és ezért tetszenek

hazai tsz borok(!) meg ha tisztességesek kerüljenek asztaliként palackba-forgalomba, normális áron, és a laikus fogyasztóknak(hiszen nem mindenki érti a bort nagyon, és nem is biztos, hogy akarja, és nem hajlandó "sokat" áldozni érte)

Előzmény: Ralph Lauren (7424)
jedilovag Creative Commons License 2002.03.04 0 0 7425
kecskére bíznád a káposztát???
Előzmény: kifli (7262)
Ralph Lauren Creative Commons License 2002.03.04 0 0 7424
A múlt héten Ausztriában voltam síelni, és ismét csak konstatáltam, hogy mennyivel olcsóbbak ottani (import) borok mint itthon a hazaiak (nem is beszélve az itthon kapható importról).
Míg itthon a minőségi vörösborok kb 800-1000 HUF-tól (én pld. Öregbaglas, Aranyfürt, Butler's Blend-et számítom a legolcsóbb minőségi kategóriába) indulnak felfelé, addig ott kint ennyiért, sőt sokszor ennél még olcsóbban is kaliforniai/ausztrál/délafrikai/chilei/francia/olasz/spanyol stb. középkategóriás minőségi borok garmadájájoz lehet hozzájutni.
A másik érdekesség, hogy óriási a választék külföldi borokból, viszont magyar bort nem nagyon láttam sehol sem...
Nem is csoda hogy mindig úgy egytucat palack nedűvel szoktam hazatérni a sógóroktól. Most sikerült hoznom ausztrál Shirazt (Banrock Station, 3,5EUR) és CabSav-Shirazt (Hardy's, 5EUR), DélaFrikai/Chilei/Francia CS-okat (3-5 EUR körül), valamint egyéb francia/olasz/spanyol borokat, amelyek vmilyen helyi specialitások, mert nem tartoznak a nagy nemzetközi bortípusokba (legalábbis az én meglehetősen sekélyes bortudásom nem ismeri őket).
Unikumként hoztam 96-os bolgár (!!) Sun Valley-s CS Reserve-t potom 3,5 euroért (nem volt rossz, de azért persze nem csúcskategória), valamint egy argetín palacot.
Voltam azóta az Auchanban, az egyik általam kint vételezett olasz bort megtaláltam ott is - több mint kétszeres áron (pedig kint csak a falusi ABC-kben voltam, nem pedig a legocsóbbnak számító nagy mall-ban).
Ja és míg itthon 4-500 HUF alatt jóformán csak teljesen gagyi TSZ-es borutánzatokat lehet kapni, addig ott ennyiért meglepően korrekt - pedig többnyire az asztali kategióriába sorolt - borokhoz lehet hozzájutni.
Kíváncsi leszek ezekután mi fog történni a hazai TSZ-borokkal ha mi belépünk az EU-ba...
fehér ló fia Creative Commons License 2002.03.04 0 0 7423
Nem rossz valóban, de sajnos Takler Úr üzletpolitikájának köszönhetően 2000 Kadarkát már nem, 2000 Merlot-ot már alig, 2000-es Kékfrankost még nem tudtam vásárolni. Egy picit csalódtunk benne, mert bizonyos tételeket, amit két hónapja vásároltunk tőle, több mint 1000 Ft-tal drágább áron adott most, mondván, hogy a bortársaságnál így meg úgy. Csak az a baj, hogy tudomásomra jutott egy nagy tétel bikavér eladása 600 Ft+ Áfa nevetséges áron. Nem következetes az öreg.
Előzmény: csite (7422)
csite Creative Commons License 2002.03.03 0 0 7422
nem rossz sor :))
Előzmény: fehér ló fia (7421)
fehér ló fia Creative Commons License 2002.03.03 0 0 7421
Egy jól sikeredett szekszárdi túra után egy-két bor, ami megragadott...

Takler:

2000 Merlot*
1999 Merlot válogatás*
2000 Kadarka*
1999 Takler cuvée
1999 Bikavér
2000 Kékfrankos barrique

Dúzsi:

1998 Szegzárdi cuvée
1999 Kadarka*
2001 Ezerfürt (fürtike)
2000 Zweigelt rosé

Mészéros:

Az itt kóstolt borok közül talán a 2000 kékfrankos ért valamit, volt ugyan 7-es CF, Zweigelt is a repertoárban, de viszonylag jellegtelen borai vannak.

*-gal jelölt tételek kiemelkedőek voltak számomra.

csite Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7420
holnap valszeg nálunk kóstolás, jössz? & ALL?
(részletek, pontosítás holnap)
Előzmény: sver (7419)
sver Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7419
Halkan jegyzem meg, hogy itt korábban valaki OVI-zott. Nekem az sem jött be... :-(

Egyébként az teljesen igaz, hogy tudtommal három település (legalábbis részben) a történelmi borvidékről Szlovákiába került. Szerintem emiatt joguk van forgalmazni tokajit, tokaji név alatt, _de_ csak amit tényleg ott termesztettek, és megfelel a minőségi előírásoknak. Ez úgyis olyan kis mennyiség (lenne), hogy nem sok vizet zavarna. A gond az, hogy a síksági lőrét is tokajiként akarják forgalmazni.

sver

Előzmény: csite (7407)
csite Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7418
hát embörök aki koccintana, írgya má meg mikor-mellik nap tenné, me akkor arra lehetne vmit szervezni!
korcsi Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7417
még nem biztos,hogy jó, de de légyszi értesits engem is, ha lesz valami
Előzmény: csite (7410)
csite Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7416
ok :o))
Előzmény: T.C. Junior (7414)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7415
Opcionális, de talán megoldható, értesítsetek, ha vlaami konkretizálódik;)
Előzmény: csite (7410)
T.C. Junior Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7414
Ügyfél lenyúlta mindet... :(((

Nembaj, majd veszek egy-két üveggel, mert már nagyon felhergeltem magamat rá... tesztelés aztán felőlem mehet! :)

Előzmény: csite (7393)
csite Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7413
Cirfandlia: szép dolog az! talán legközelebb ...

cumikam: békésebb dolog a bor :))

Cirfandlia Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7412
Meccök sajna otthon.
Előzmény: csite (7410)
cumikam Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7411
bocs, éljen a tokaji
Előzmény: csite (7407)
csite Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7410
7végén ki érne ré koccantani?
(helyszínkijelölés léccámfüggvény)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7409
"Politikáról csak egy üveg bor mellett!" (Szacsvay a Csapdlecsacsiban, klasszikus)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7408
Kösz, én is ilyesmire gondoltam, csak nem tudtam volna ilyen szolidan megfogalmazni.
Előzmény: csite (7407)
csite Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7407
itt ne politizáljunk, csak olyat aminek köze van a föld-szőlő-bor kérdéshez
cumikam Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7406
szerintem a benesi dekrétumok eltörléséért cserébe megengedhetnénk a szlovák parlamenti képviselőknek, hogy aszúszemeket válogathassanak Mádon a szép november végi verőfényben
Előzmény: Hatvani Szabolcs (7404)
cumikam Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7405
pedig ha a vin santo helyett megpróbálnának természetes édesborokat készíteni, akkor rájönnének mi is az a tokaji
Előzmény: csite (7403)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7404
Itt van.

http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20020301berlusconi.html

Berlusconi is akarja Tokaji-t

Silvio Berlusconi magyarországi látogatása előtt Olaszország Friuli tartományában a Tocai elnevezéssel bort termelők és fogalmazók biztosra vették, hogy az olasz kormányfő Budapesten szóba hozza a tokaji bornév eredetvédelme és használata körüli évtizedes problémát. A tokaji névről az azt használó olasz és francia borászoknak 2007-től le kellene mondaniuk. Az olasz agrár-érdekképviseletek szerint azonban ez tönkreteheti borászaikat.

Észak-olasz agrárlobbisták szerint Magyarországnak gesztust kellene gyakorolnia az ügyben, annál is inkább, mivel Olaszország támogatja a magyar EU-csatlakozást.
Az évtizedek óta tartó viták magyarázata egyszerű, és teljesen leegyszerűsítve a pénzről szól.

Egy üveg tokaji aszú nagy értéket képviselhet. A Sotheby's közelmúltbeli borárverésén például egy vevő 1050 angol fontot fizetett egy félliteres palack 1920-as évjáratú tokajiaszú-eszenciáért. A tokaji név tehát óriási értéket hordoz, nem véletlen, hogy annyi borász ragaszkodik a név eredetvédelméhez.

Ezért nem adja fel egy-egy régió Franciaországban, Olaszországban és Szlovákiában a tokaji névért oly kitartóan folytatott küzdelmet. Ezért nem sikerült még dűlőre jutni az ügyben, hogy Magyarország egyik borvidéke, a Tokaj-Hegyalja használhassa kizárólagossággal az e borhoz kötődő földrajzi elnevezést. Például ezért nem kerülhet be a klasszikus tokaji aszút készítőket összefogó Tokaj Renaissance Egyletbe az, aki a borvidékről származó, de nem az ottani pincékben érlelt bort hoz forgalomba.

A Tokaji név használatát elméletileg megoldotta az 1991. évi magyar- EU társulási megállapodás és ehhez kapcsolódva a boreredet-védelmi megállapodás. Az európai megállapodást kiegészítő borkereskedelmi megállapodás 1993. december 1-jén jött létre, és kimondja, hogy a közösség tagállamaiban - Franciaországban és Olaszországban - záros határidőn belül vállalják a "Tokaji" névhasználat megszüntetését.

Máig megoldatlan vitáink vannak Szlovákiával. A történelmi Magyarországon kialakított Tokaj-Hegyalja borvidék keleti részéből egy kicsiny terület ugyanis északi szomszédunk területére esett a határmódosítások után. A szlovákok arra hivatkoznak, hogy földrajzi és fizikai értelemben a tokaji borvidékhez tartozó területen termelt bor mindenben megfelel a magyar tokaji ismérvének. Eleddig nem koronázta siker a névhasználatról szóló magyar-szlovák tárgyalásokat.

Berlusconi végül nem tárgyalt a tokajiügyről, csak annyit mondott: barátok vagyunk, találunk megoldást.

(Magyar Hírlap)

Előzmény: csite (7403)
csite Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7403
úgy eltűnt, hogy csak csuda! pedig én is olvastam, de sehol nem találom, pedig vmi olyat mondot a Berl. a Vikinek, hogy a barátság többet ér, mindennél(vagy vmi hasonló, túl reggel volt még mikor olvastam)
Előzmény: cumikam (7402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!