Keresés

Részletes keresés

pipppen. Creative Commons License 2019.11.18 0 1 29376

azért egy szint alá nem kéne sűllyedni, még az elkötelezettekkel sem. pont azért háborognak sokan, hogy egy ilyen kaliber hogy kerülhet ilyen temérdek vagyon közelébe. persze nyilván Orbán retteg az okosaktól, és ellenségnek tekinti őket.

Előzmény: perly anjou (29375)
pipppen. Creative Commons License 2019.11.18 0 1 29374

nem a nemzeti tőkésosztállyal van feltétlenül bajom, hanem az ilyen sík hülye Mészárosokkal. A nevét sem tudja leírni....

Előzmény: perly anjou (29372)
pipppen. Creative Commons License 2019.11.18 0 1 29371

de pont ilyen Mészáros féle félkegyelműekre lenne szükségünk??

 

:D

Előzmény: Gyönyörű petesejt (29369)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.18 0 2 29370

Számomra a keresztény vagy nem keresztény kérdésnél sokkal fontosabb, hogy ez a kormány bevezette az egykulcsos adót, így végre van egy kormányunk amely a teljesítményt (ami mögött vagy tehetség van vagy szorgalom) nem bünteti a kormányzat, hanem elismeri. Hogy a KATA bevezetésével végre belátta egy kormány, hogy a gazdaság kifehérítésének a legjobb módja, ha azon az úton indulunk el, hogy megfizethetővé vállnak az adóterhek. Hogy igenis anyagilag ösztönözni kell a fiatalokat a helyben maradásra, hogy anyagilag támogatni kell azokat akik családot alapítanak.

Hogy a segély csak végső megoldás, annál jobb, ha munkabért kapnak, még akkor is ha közmunkáért. Hogy igenis bele kell állni a dohányzás elleni küzdelembe, a kibaszott játékgépeket pedig be kellett tiltani. Örülök, hogy az ország leszakadt végre az IMF-ről, hogy végre nem hitelből akar dolgozói juttatásokat finanszírozni.

 

Tudom, mindegyikhez lehet megjegyzést fűzni, mindegyiket lehetett volna jobban, vagy éppen tisztességesen csinálni. De én hajlamos vagyok a nagy egészet nézni. Az irány pedig jó.

Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.18 0 0 29369

Ezt sem értettem soha.

Miért nem lehet kimondani az igazságot, miért kell hülyének nézni az embereket?

 

Igen, bassza meg, szükség van tőkeerős, nemzeti érzelmű kőgazdag üzleti körre.

Mert igen, szükség van.

 

Vagy Bencsik komolyan gondolja amit mond? :-)))

Előzmény: Dobcsány. (29364)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.18 -1 0 29368

Ki az a Ti?

Velem beszélsz, az én beírásomra reagálsz, tisztelj meg azzal légyszi, hogy önálló entitásként kezelsz, nyilván én is ezt fogom tenni Veled. Azért mert megjelent itt egy gerinctelen nyálas puhatestű, még jó lenne ha megtartanánk az eredeti stílust.

 

Én nem azt mondtam, hogy a 10 parancsolatot eldobták a keresztény egyházak, hanem azt, hogy nem a keresztényeknek íródott. Onnantól, hogy (ha elfogadjuk az eredeti szöveget) a keresztények átalakították Isten szavát (pl. szombat elengedése) én nem látom értelmét az egésznek. Mert vagy követem azt amit Isten parancsolt, vagy nem. Kicsit követni szerintem nem lehet.

 

A katolikus egyház véleményezésébe nem mennék bele, de ezerszer inkább lennék buddhista, mint katolikus, és ezzel mindent elmondtam. Ez még akkor is így van, ha a keresztény egyházaknak - így a katolikusnak is - nagyon fontos nemzetmegtartó szerepe volt a történelem során.

 

Ettől függetlenül a keresztény-zsidó kultúrkör alapjának a 10 parancsolatot tartom, és szerintem ezt józan ember nem vitatja.

 

A Fidesz kapcsán; számomra komikus ez a keresztényi erőlködés, a Kdnp-t pedig egy fölösleges ballasztnak tartom, egy szimpatikus embert nem tudnék onnan mondani.

Én nem azért vagyok Fidesz szavazó, mert keresztény elveket vallóknak mondják magukat, hanem annak ellenére. Én teljesen hideg fejjel, racionálisan döntöttem Orbánék mellett, mert jól láthatóan jelenleg ők az egyetlen olyan erő, amely képes jól működtetni ezt az országot, és nemzetben gondolkodnak, nem lakosságban. Ha látok egy olyan erőt, amelynek el tudom hinni, hogy erre jobban és erkölcsösebben képes, habozás nélkül váltani fogok.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (29359)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.18 0 1 29366

Most tényleg azon vitatkoztok valami biciklis vagy babakocsis trollal, hogy a tízparancsolat része-e a keresztény katekizmusnak? Ne már :-DDD

Dobcsány. Creative Commons License 2019.11.18 0 1 29364

erről ez jut az eszembe

 

https://index.hu/mindekozben/poszt/2019/11/12/hogy_forditjuk_ner-re_a_lopast/

 

ezek a jobboldali milliárdosok, akik nem loptak, hanem 

 

SZERENCSÉSEN VERSENYEZTEK 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: perly anjou (29362)
elefánt11 Creative Commons License 2019.11.18 0 1 29363

értjük, felfogtuk, nem vagy keresztény. felesleges ezt ennyiszer reklámozni , felfogta mindenki, szerintem továbbléphetünk! 

Azt is kinyilvánítottad, hogy a Fradit is gyűlölöd (Ferencváros = proletár szar környék)

És azt is tudjuk, hogy viszont imádod erdogan urat. 

 

Na már csak az a kérdés, hogy miért is fizetünk téged az én adómból a klubházban?

 

 

 

 

Előzmény: perly anjou (29362)
elefánt11 Creative Commons License 2019.11.18 0 1 29360

ehhez még hittanra sem kellett járni soha. Nincs olyan, hogy Isten csak a zsidóknak, vagy csak ennek-annak mond valamit. Nincs olyan, hogy valaki kijelenti, hogy rá ezek a dolgok nem vonatkoznak mert nem tetszik neki. VAgy hát lehet persze, de akkor nem kell a mellett sem verni, hogy így-úgy mekkora keresztény valaki, mikor egyértelműen nem az, sőt kifejezetten támadja az értékeket. 

 

 

1: Tízparancsolat ügyében inkább egy fokkal kompetensebb személyre hallgatnék, ő pedig a pápa (Vértesaljai László tolmácsolásában, akit pedig nem lehetne orbánellenességgel vádolni, és akit mindenki figyelmébe ajánlanék, mert egy nagyon okos ember): https://www.vaticannews.va/hu/papa/news/2018-06/tizparancsolat-papa-katekezis-megszabaditas-2018-06-27.html

 

2: Azért az tényleg megdöbbentő, hogy valaki szerint az a "kereszténység", hogy lehet lopni, csalni, hazudni, félrekúrni (!!, a család szentsége mi?), mert majd elmész  a paphoz, aki ezek szerint valami lelki szemetesláda, és majd ő leokézza és jóváhagyja ezt az egészet. 

 

3: Ezek után nem csoda, hogy telibeszopják a radikális muzulmán erdogant, vagy a komcsi putyint. szerintem maga Belzebúb előtt is letérdelnének két forintért, mondván majd a plébános úr kiixeli vasárnap.

 

4: ez pont ugyanaz a mentalitás, minthogy valaki meg van arról győződve, hogy ha könnyes szemmel, ittas barátait átölelve elóbégatja a Nélküled (két éve még a Székely Himnusz) első strófáját, akkor le is tudta ezt a határon túli magyaros dolgot. Innentől kezdve már lehet menni thaiföldre kurvázni, teljesen felesleges például hozzájuk elmenni, megismerni őket, és náluk elkölteni a nyaralásra szánt pénzt. 

Előzmény: Nyugdijas_szektor (29359)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2019.11.17 0 1 29359

Ti tényleg nem jártatok hittanra? Még a Német Sanyi féle bizniszegyházak sem dobják el a 10 parancsolatot, a katolikus-református-evangélikus-unitárius vonalat nem is említve. Én értem, hogy kényelmesebb nem betartani fideszesként, de maga Jézus sem mondta egyszer sem, hogy innentől nyugodtan lehet ölni, lopni, paráználkodni. 

Előzmény: Gyönyörű petesejt (29356)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.17 0 0 29358

Ugyan már, ne bohóckodjunk, ez nagyon gyenge.

 

Szerintem egyszerűbb lett volna ezzel a régi igazsággal válaszolnia:

 

aki 20 évesen nem liberális, annak nincs szíve, de aki harmincon túl is az, annak nincs esze.

 

A Fidesz első 4 éve gyalázatos volt, hogy aztán újabb 4 év elteltével megcsinálják a rendszerváltás utáni legjobb kormányt, teljesítményt, és stílust. Csak hát azzal nem lehetett nyerni. A Heti hetes, a Blikk az Rtl és Ron Werber negatív kampánya győzött. Ott döbbentek rá, hogy ha úriember vagy, akkor veszítesz. Hogy KELL pénz, kellenek a megyei lapok, kell országos lefedettségű tv és rádió, kell adatbázis a mozgósításhoz, kell Blikk színvonalú egysoros propaganda, mert csak az elittel nem tud választást nyerni, és kellenek nemzeti érzelmű tőkések.

 

Nekem személy szerint nagyon hiányzik a régi TF-es Fidesz.

És nagyon nem örülök ennek a migránsozós, tényleg egybites kampánynak, imádtam lenézni az mszp nyuggerkommandóját. Már rég nem járok Fidesz-gyűlésekre, és ahogy elnézem kicserélődött a közönség.

Előzmény: perly anjou (29352)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.17 0 1 29357

"Tehát bátran lehet lopni ölni félrekúrni, szombaton dolgozni, majd gyónunk egyet valamikor és kalap."

 

Érdekes konklúzió, nekem tetszik:-)))))

Előzmény: perly anjou (29348)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.17 -1 1 29356

"És erről a valódi keresztények is tudnak? Te is csak papíron vagy vallásos mint a Fidesz vezérkar 90%-a, fogalmad sincs a sajátodnak hazudott vallásod alapvető parancsairól. Segítségül: https://regi.katolikus.hu/lelkiseg.php?h=20"

 

Jaj Istenem :-))))))))))))))))

 

A 10 parancsolatot Mózes kapta a Sinai hegyen, mikor a zsidók szövetséget kötöttek Istennel.

A Tóra Isten szavát tartalmazza, a Talmud a rabbinátus magyarázatait, vitáit.

 

Pár ezer évvel később született a kereszténység.

Szívesen.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (29345)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.17 0 1 29355

Ellenben a sivalkodós hisztéria a tied.

Előzmény: bigacsiga2003 (29332)
OZ Juice Creative Commons License 2019.11.17 0 0 29354

Azt nem mondom, hogy örökre beárazza magát ezzel a Momentum, csak annyit mondok, hogy erodálja a hitelességét... A választók fél évnél régebbre úgysem emlékeznek vissza...

Előzmény: elefánt11 (29339)
mash.69 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 29351

Tudod, akkor még liberális volt a td.

Előzmény: Dobcsány. (29350)
Dobcsány. Creative Commons License 2019.11.17 -1 1 29350
Most arról az Orbánról beszélünk aki 90-ben egyszerűen csak kivonult Június 4-én a Trianon emléknapról a Parlamentből?



Előzmény: elefánt11 (29346)
elefánt11 Creative Commons License 2019.11.17 -2 1 29346

azt nem gondoltam volna, hogy Orbán Viktornak Fletó lesz a példaképe, és ezért térdel Putyin elé. Ez most megdöbbentett, de hát ha a saját hívei is ezt mondják.... 

 

Előzmény: Nyugdijas_szektor (29345)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2019.11.17 -2 1 29345

> A tízparancsolat nem a keresztényeknek szól. Már beszéltünk róla sokszor. Az a kereszténység megjelenése előtt közel kétezer évvel született.

És erről a valódi keresztények is tudnak? Te is csak papíron vagy vallásos mint a Fidesz vezérkar 90%-a, fogalmad sincs a sajátodnak hazudott vallásod alapvető parancsairól. Segítségül: https://regi.katolikus.hu/lelkiseg.php?h=20

 

>És azt is, hogy ma a világon van öt-hat olyan ország, akikkel fontos egy ilyen kis nemzetnek jó partneri viszonyt vinni. Ezt már a juhász Stadler is kiaknázta egyszer kellő alapossággal, de a libsik még mindig nem értik. Amikor Fletó parádézott Putyinnal, Erdogánnal, az rendben volt a kedve liberális honfitársainknál. Méltatta is a Magyar Narancs és a Népszava.

 

Korrekt viszony =/= seggnyalás (bár ez megint értelmezhetetlen különbségtétel a fideszes valósággömbön belül). Ha az oroszoktól jön a felhasznált energiánk jelentős része, muszáj velük kereskedni, de nem muszáj versenytárgyalás nélkül a magyar állam legnagyobb beruházását (Paks II) nekik adni, udvaron rozsdásodó eladhatatlan, elavult metrókat venni tőlük, kémközpontot hazánkba telepíteni, a várost hermetikusan lezárni amikor a gazdához ellátogat a tartótisztje, stb.

 

> A liberalizmus nem más ma, mint Európa és az európai nemzetek elárulása.

Ez megint jól hangzó üres semmitmondás. A liberalizmusnak köszönhető (más faktorok mellett természetesen) hogy emberek milliói élnek soha nem látott jólétben és biztonságban a fejlett világban, mutathatnál nekem egy olyan autoriter rezsimet, ahová ezek a szerencsétlen liberalista elnyomásban szenvedő tömegek bevándorolhatnának végre, hogy "normális" körülmények között élhessenek.

 

> A Puskás stadiont már pénteken kinőtte a magyar futball válogatott, itt az ideje egy száz-százhúszezrest építeni.

Erre térjünk majd vissza 2 év múlva egy november végi Andorra elleni selejtezőmeccs után, ahol már semmi esélyünk nem lesz kijutni a VB-re.

Előzmény: perly anjou (29342)
elefánt11 Creative Commons License 2019.11.17 -2 0 29341

"Amikor először találkoztunk, egymásra mosolyogtunk, és te azt mondtad: Hallgass a szívedre! És mi hallgattunk, mentünk utánad. Veled. Nem bántuk meg. Szép volt, fölemelő, még akkor is, ha olykor beleszaladtunk valami rosszba. [...] A gondjainkat megosztottuk, kibeszéltük, s ha összekaptunk is néha, annak sem volt éle. Egymásért civódtunk. Akkor még őszinte voltál! [...] Már nincsenek közöttünk őszinte tereferék. Egyre ritkább, hogy végighallgatsz bennünket. Ha mégis, akkor sem érdekel igazán a mi véleményünk. Teszed, amit jónak látsz. [...] Kiállunk melletted, pedig igazából már csak kevesen tudják, mi van körülötted. Te tényleg úgy érzed, még minden a régi? Nem lehet, hogy tévedsz? Te megszoktál, és túlléptél rajtunk. Talán mert tudod, hogy mi itt vagyunk, a híveid maradunk, velünk bármit megtehetsz. [...] Ne tedd! Legyél újra a régi, a kedves, a szerethető!"

 

ez a Pilhál György idézet megdöbbentett. Konkrétan egy homoszexuális szerelmi vallomás jött le egy kormánylapban, amelyből süt a megcsalt fél dühe.

 

Előzmény: Nyugdijas_szektor (29340)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2019.11.17 -1 1 29340

Most köpnek a liberalizmusra, mert a gazda azt éppen azt mondja. Imádják a ruszkikat, mert most őket kell (az hogy Magyarországnak soha nem okoztak mást, csak szenvedést senki nem érdekel). Kereszténydemokratának hazudják magukat, pedig még a 10 parancsolat betartása sem megy nekik, a krisztusi szellemiségről már nem is beszélve.

Itt az a nagy baj, hogy a fideszesség egy szekta (van persze a másik oldalon is dékásság, de az szerencsére kevesebbeket érint), és ha valaki azzal jön, hogy a magyar foci jelen állapotában teljesen fölösleges egy ekkora hodályt építeni ennyi pénzért az nyilván azt akarja, hogy újra Gyurcsány legyen a miniszterelnök és természetesen nemzetellenes áruló.

Előzmény: elefánt11 (29339)
elefánt11 Creative Commons License 2019.11.17 -1 1 29339

csak arra próbáltam utalni, hogy a fidesznek is voltak nehezen vállalható partnerei, és mégis vidáman elvannak, a kétharmadnyi szavazót egy pillanatig sem zavarta, hogy az szdsz szövetségesi voltak, vagy hogy Orbán úr a Liberális Internacionálé alelnöke volt 2000-ig.  

 

Szóval szerintem elég erős kijelentés, hogy a Momentumot örökre beárazta, hogy ezekkel a múmiákkal kötöttek szövetséget. Szerintem az ő egyetlen esélyük az, ha a következő 3 évben mindent megtesznek, hogy kinyírják az mszp-t, a régi arcokat, hogy már ne legyen rájuk szorulva, és elszívják a szavazóbázisuk egy részét. 

 

Az embereket az sem zavarja, hogy Putyin október 30-án parádézik Budapesten, ünnepelteti magát, miközben tudjuk, hogy 1956 október 31-én határozta el hivatalosan a szovjet vezetés, hogy el kell törölni a magyar forradalmat. Sőt, a fideszes erős emberek  nyílt levélben köszöntik hazánkban az egykori KGB-s tisztet. Az (egykori?) kommunisták mindenhol ott vannak, ott lesznek, klánjaik és csápjaik az egész országot befonják, az ügynökakták zártak, szó sincs arról, hogy elvegyék az összeharácsolt ÁVH-s vagyont, hogy visszaadják az egykori tulajdonosok leszármazottainak az elrekvirált villákat, birtokokat, polgári lakásokat és vagyontárgyakat. Az pedig fel sem merül, hogy a régi vezető elvtársakat elszámoltassák, és rengetegen kapták és kapják a luxusnyugdíjukat. 

 

 

 

 

Előzmény: OZ Juice (29314)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2019.11.16 -3 1 29332

a humor nem a te műfajod.

Előzmény: Gyönyörű petesejt (29330)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.16 -1 3 29331

Verd ki egy gyurcsány képre, attól majd megnyugszol.

Előzmény: bigacsiga2003 (29329)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.16 -3 2 29330

A stadionról.

 

 

A stadion felé még rengeteg nyugdíjas jött velem, meg sok románszékely, akiket buszokkal szállítottak Havasalföldről. Meg persze a sok szar vidéki paraszt, bégettek is egyfolytában. Ja, majd elfelejtettem, volt sok krumpliért megvett cigány is, meg fizetett lengyel futballhuligán. A stadion kicsi, nem szép, hihetetlenül nehezen megközelíthető, mert csak az 1-es villamos jár ott (amiből fonódó villamost csináltak a geci Orbánék), meg van két metrómegállója, meg troli és autóbusz is megáll ott, übergáz, hogy nem csináltak egy minimum 25 ezres parkolóházat. Szóval a stadion ótvar, mikor a szünetben kizúdult 70.000 ember, akkor volt, akinek több mint 5 percet kellett várnia, mire kihugyozta magát.

Hazafelé is 2 percenként jött a metró, ebből is látszik, hogy a felcsúti törpecigányzsidónéger kilopta a pénzt belőle, de megette a narancsos buktát, egész évben itt a Karácsony, hehe, most majd percenként jön a metró, és ingyen fogja szállítani a 14 éven aluliakat izé, ez már nem aktuális.

A sok fidesses/zsideszes bent nagy pofával énekelte a Nélküledet, itt már öklendeztem rendesen.

Giccses, nemzeti összetartozás, meg ilyen faszságok, még jó hogy nem reklámozzák benne a heteró párkapcsolatokat, broáf. Lehetett volna inkább valami aktuális Koncz Zsuzsa sláger, vagy bazmegelhetett volna 10 percet Bödőcs, a szegény ember Hofija. Esetleg Bródy nyomhatott volna pár csasztuskát, vagy Sas Józsi vidám kabaréjeleneteket!

 

Szóval szar a stadion, de sebaj, visszavesszük!

A kis csüngőhasú áruló disszidens nevét leszedjük mindenhonnan, és újra Népstadion lesz, ELVTÁRSAK!

bigacsiga2003 Creative Commons License 2019.11.16 -1 0 29329

szarabb mint a felcsuti tolvaj? kérlek ne alázz, olyan rossz.

Előzmény: Gyönyörű petesejt (29327)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.16 0 0 29328

A Jobbik megálmodta, hogy megpróbál a Fidesz helyére lépni jobbközépen, mert a fogatlanok soha nem fognak 20%-nál többet hozni.

Nem lettek ők sem baloldaliak, sem liberálisok, csak éhesek.

Előzmény: perly anjou (29322)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.16 0 1 29327

Látod, erről beszéltem, amikor azt mondtam, hogy egy szar ember vagy.

Előzmény: bigacsiga2003 (29323)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.11.16 0 0 29326

Oké, ment az x.

Előzmény: mash.69 (29316)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!