Keresés

Részletes keresés

T.C. Junior Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7522
Soml.Jf. véleményedet én is osztom.

Home chadonnay: még mindig azon a begyöpösödött állásponton vagyok, hogy a Hungarovin-es György Villa Ch. az egyik legjobb ár-érték arányú fehérbor... Mellesleg a Juhfark is jó belőle...

Különben meg 20-30 euróért "nem nehéz" jó bort csinálni... :)

Előzmény: BZoltan (7516)
BZoltan Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7521
Varjal csak...a piac lehet, hogy nyitott, de vannak vamok, nagyon maceras az import, a kulkjereskedelmi szokasok meg nem formalodtak ra az EU-ra.

Ha Berlinbol elhozni egy kamionnyi bort Budapestre annyi lesz mintha Goteborgba vinne a kereskedo, akkor majd el is hozza. Egyelore szivatjak a hataron, vamot kell fizetnie, feltorik a kamionjat, megverik a soforjet, a kereskedo nem tud idegen nyelvet a vevo meg meg csak nem is ismeri a termeket es az arszinvonal meg nem megfelelo neki(ti: komolyabb ber/ar emelkedes elott al az orszag).

Na ehhez kell ugy 5 ev.

Amugy az nem ketlem, hogy egynemellyik kistermelo (2-10ha) tud szep Chardonnay-t csinalni. Sot ittam is mar jo magyar Ch-t. De olyan magyar nincs aki akarna, vallalna, tudna 20 ezer liter stabil minosegu Ch-t evente palackba tolteni es lehetoleg 10 euro alatti aron piacra tenni. E nelkul pedig versenyben maradni keptelenseg lesz.

z

Előzmény: csite (7518)
csite Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7520
balgaság lenne azt kérnem, addig ne igyatok bort, míg nem érkezünk! de remek tanúbizonyságot tennétek, ha ezt betartanátok! :))
amire odaérünk szerintem hárson túlvagytok :(
ezért gondoltam a kékfrankossal becsatlakozni, a pinot meg érdekességként, annak aki nem kóstolta(és a Ti meggyőzésetekre!!!)
Előzmény: Hatvani Szabolcs (7519)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7519
Mesterem!

Fehér(boros) lelkem azért nem hagy nyugodni: a 98-as Béla bácsi féle hárslevelű nem on? Időközben ugyanis átalakultunk hárslevelű & kékfrankos vonulattá (is)...

Százalékok: remek! És mi a stratégia? Mivel várjunk meg Titeket? Vagy semmi kegyelem, haladunk, és majd bekapcsolódtok?

Előzmény: csite (7517)
csite Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7518
furcsa, hogy mégse özönlenek be ezek az "olcsó" borok, hiszen már nyitott a piac

és azért akad 1-2 érdekes kereklevelű hazánkban is, mely igencsak szép, de ezt nem a nagy nevektől kell keresni!!!

Előzmény: BZoltan (7516)
csite Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7517
Julo: azért érdekes a cikk, mert nemmindenkinek eshet le, hogy kivel(póktomi) is készült a cikk :))

kaviat: telefonálj nekik, a polcon már nem sok volt az biztos, de a raktárban bármi lehet
(offmé van az, ha új hozzászólás, akkor nem látom a topic többi részét? így kicsit sz@r több embernek válaszolnion)

etna: szombatra már 160-iékhoz ígérkezett a banda, rizling&kékfrankos kóstolóra

HSZ: módosultak az esélyek 80-85% jövés!!! mehogy ebből nem akarunk kimaradni(igaz valszeg 10után jövünk), 99s vesztergombi kékfrankos, 92s pinonoire(drozdík)

BZoltan Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7516
T.C. Junior,

ahol a rizling jo bort ad, ott a juhfark is szepet csinal, ezt lehet tudni. Nem is beszelve arrol, hogy egy valamire valo borasz egy nem tul fajtajelleges juhfarkbol barmikor csinal rizlinget ;) a reszleteken kopirajt van...

Az mas kerdes, hogy Juhfark csak egy van! A Somlai!

A Ch meg szerintem orok problema marad magyarorszagon.. en ugy 3-5 evet adok a magyar Chardonnay-knak. Amit eddig kostoltam a karpetmedencei termesbol azok kozelebe sem ernek az Amerikai, Del afrikai, vagy Chille-i Ch-knak. Pedig azok nagyon ipari termelesu olcso (5-10 euro)tomegborok.

Egy Chablis Grand Cru Bougros vagy egy Napa volgyi Private Reserve Chardonnay vagy egy Miguel Torres katalan Milmandaja vagy az olasz Rossi Bass Chardonnay uveget meg kimosni sem erdemes a magyar Chardonnaykkal.

Sajnos ez a franko velemenyem. Mondjuk ezek a borok mind a 20-30 euros kategoriaban utaznak, de minosegben sajnos a realitasra kell hagyatkozni es a hatarok megnyilasaval ezek a borok elerhetok lesznek a Tesco/DP/etc polcain is.

z

Előzmény: T.C. Junior (7498)
kaviat Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7515
maradt még 99es reserve?

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: csite (7507)
Julo Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7514
Hali minden kedves Borimádónak!

Rég írtam ide, de azóta is lelkesen olvasgatlak benneteket, bár néha egy kukkot se értek...
Szóval van egy cikk a Távkapcsolóban, amit megtaláltam a neten is, hátha valakit érdekel:
Sztárborászok

Üdv, csók: J.

Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7513
Reggel küldök levelet.
Előzmény: cere (7506)
etna Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7512
Szevasztok,
holnapután a Magyar Borok Házában kóstoló lesz, a Nyitott Pincék Klub szervezésében bemutatkozik a Nyakas Pince Tökről, Figula, 7szőlő Tokaj, meg egy pince amire nem emléxem s amit én nem ismerek - egyébként ezek az izgalmasak lassacskán, hisz a nagyokat már ismerjük.
Ha jösztök, esetleg megbeszélhetjük, hogy miről ismerjük fel egymást. Nekem pl. lesz az asztalomon egy Alkonyi féle könyv (Birtokok és borok).
Üdv
etna
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7511
Kóstoltam, nekem ízlett! (de ugye az én ízlésem....:)) )
Előzmény: csite (7504)
korcsi Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7510
Hű de sokat irkáltatok ma be, de jó volt olvasni, szóval:

- Szabolcs mester: határozottan pozitív a válaszom, tehát szombatra egy fekete Béla 99-es hárssal és egy Vesztergombi-féle Porkoláb völgyből szelektált KF-fel készülünk (Dávid és én) Asszem ezzel Tybald mester felvetésére is válaszoltam ...

bandika: kapcsolj rá :-), az oké hogy a minőség fontosabb mint a mennyíiség, na de ennyire? :-)

Cirfandlia: sok boldogságot Nektek! (jó borokkal egyetemben)

Zuzmo mester: "Chablis ide, Chablis oda, Béla bácsi sem egy kutya" (népköltés:-)

(BZoli: én is adatbázisba írom a kóstolásaimat, ( a szakszerűséget most hagyjuk), de tulajdonkéáppen ez szerintem is kicsit perverz :-))

Csite: megnyugtattál, hogy azér sikerült a csere

Előzmény: Hatvani Szabolcs (7471)
Marcellus Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7509
Tegnap szlovákiában megálltunk a tesconál vásárolgatni és egész szép borfelhozataluk van szerintem.
Láttam kereskedőházas szamorodnit és aszut és ugy nézett ki,hogy fogyogat szépen.
Bezzeg a szlovák aszu(tokájszká),abbol volt bőven.Egy se hiányzott a polcról.
Legközelebb hozok pár érdekességet tesztelés szempontjából. :-)
zuzmo Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7508
megjövünk :)
Előzmény: Hatvani Szabolcs (7485)
csite Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7507
voltam cserélni 96sveltelínit, csajszi korrekt volt(de vmi arab csávó majdnem megdumált, hogy itt nem lesz csere), mondta, hogy le van zsírozva névbemondásra, hoztam helyette 99s reserve-t
cere Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7506
HSZ!

Nem akarok igergetni, de a het végét alighanem fővárosunkban töltöm, és esetleg benéznék egy két üveg bor társaságában, ha a hely koordinátáit elküldöd emilben.

T.C. Junior Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7505
Képzettársítás kiváló... :)))

Egyébkint télleg boldog nászot!

Előzmény: Cirfandlia (7503)
csite Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7504
gratulálok én is a nászhoz, remélem vmikor meg is iszunk egy áldomást reája!

más: tegnap vettem borseprős sajtot, ma megkóstolom, vki kóstolt már ilyet?

Előzmény: Cirfandlia (7503)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7503
Milyen jól mutat a fehér havon a fosbarna seprő!! Ha ezt látnák a kezdő borivók, bizony sokuknak elmene a kedve a borozástól:)
Előzmény: T.C. Junior (7500)
csite Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7502
például, de azé jobb meghúzodni lent a hordók árnyékában :)
Előzmény: T.C. Junior (7500)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7501
Hordó kimosása sóderral, hm? :-)
Előzmény: T.C. Junior (7500)
T.C. Junior Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7500
Téli borfejtés mínusz 5-ben, tornádós szélben borseprő kilötykölés? :)))
Előzmény: csite (7499)
csite Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7499
sijólás nem való néköm, max. pincéig való csúszkálás, ott tavasz bevárás, sárba kimászás :))
Előzmény: T.C. Junior (7498)
T.C. Junior Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7498
Sijolni megyek. Ha érdekel szóljál ám, mert vannak még helyek... :)))

Tesztelni szerintem az apartamento-ban fogunk Supermerkato-ban vásározott cuccosokat. A múltkor is próbáltam egy nagyon jó Toscana Chardonnayt, és eléggé levert egy-két gyengébb hazai kisérletet. Visszatérve a Figulához, meg a környékhez próbáltam a múltkor egy-két Jásdi Chandonnay-t is (2000-reset), és az is eléggé jellegtelen volt. Szerintem egyébként arra a Balatonfelvidéki vulkanikus talajra nem is igazán való a Ch, sokkal inkább az őshonos fajták mint az olaszrizling. Amint láttam egyébként, Juhfarkkal is egyre többen próbálkoznak, kiváncsi leszek... Próbáltam már egyet-kettőt, de még nem vonnék le általános tapasztalatokat.

Előzmény: csite (7497)
csite Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7497
figula mostanság nálam nem jön be, vékonka, szénsavas bort készít, igaz illatosat

hol lehet 1 7ig tesztelni? beneveznék! :))

Előzmény: T.C. Junior (7496)
T.C. Junior Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7496
Jelentem tegnap egy cimborámnál próbáltam 2001-es Figula Zenitet. Hát mit mondjak, meglehetősen tetszett. Egy árnyalatnyi szénsavasság is volt benne, ami pont beleillett a képbe.

Próbáltunk még egy 2000-res Figula Chardonnay Barique-ot ami érdekes, hogy nem jött be annyira nagyon-nagyon. Szép,szép de szerintem semmi extra, kicsit jellegtelen a savasság, nem emlékeztetett jellegzetesen egy chardonnayra. Kiváncsi lennék, hogy van-e valakinek esetlen ellenvéleménye/hasonló tapasztalata?

Hétvégétől egy hétig egyébként tesztelem az Olasz borokat is... Any 5let, anytest(gy.k.body)? :)

BZoltan Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7495
Igy van, teljes mertekben igazat adok neked.

A tematika szerinti borivas akkor jo, ha ez passzol az alkatodhoz. Tenyleg ismerek olyan tagot aki adatbaziba irja az elfogyasztott borokat es mindegyiket alaposan kielemezi es nagyon szakszeruen tanulmanyozza a borokat. Ha ez neki megy, hat csinalja. Az ilyenek miatt vannak eleg jo teszt es versenyeredmenyek amik nekunk laikusoknak segitenek...

De en azert a hagyomanyos random ivasos megismeres hive vagyok. Ha CS kedvem van akkor azt iszom, ha Burgundy kedvem van akkor meg azt, etc... aztan majdcsak ragad rank valami :)

z

Előzmény: bandika (7492)
kaviat Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7494
előre is üdvözöljük borkedvelőt !! :)))

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: zuzmo (7491)
T.C. Junior Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7493
Szép... :)
Előzmény: Hatvani Szabolcs (7466)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!