Keresés

Részletes keresés

csite Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7552
én is szoktam visszaolvasgatni(érdemes!), és tanulságos, hogy miként változunk meg idővel, tapasztalattal, kóstolásokkal, és még micsoda távlatok vannak előttünk!
Előzmény: Hatvani Szabolcs (7551)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7551
Egyetértek. És akkor nem volt rá semmi reakció. :-)
Előzmény: csite (7550)
csite Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7550
thanx! s nem mondott hüleséget! :)
Előzmény: Hatvani Szabolcs (7548)
sasanz Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7549
"ha sajat arculatuk es egyedi boraik lesznek"
ehhez én még hozzátenném: és ha ezekre a borokra és erre a fajta "stílusra" lesz igény.
Előzmény: BZoltan (7545)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7548
Természetesen.

Marcus Aurelius válasz erre | adatok | e-mail 2000-10-29 22:22:07 (2257)

A Tóth Sándor-féle veltelini és chardonnay, valamint a mester cuvée-je ismerős valakinek? Imádom azokat a borokat. Fantasztikusak. (A termőhely: Szentbékkálla-Monostorapáti). Mennyei savak és extrakt.

Eddig a hozzászólás.

:-)))

Előzmény: csite (7547)
csite Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7547
bekopiznád Mesterem!
(céges proxy belehal a régi oldalakba)
Előzmény: Hatvani Szabolcs (7546)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7546
FélOFF
Scheller-rajongók, figyelem! Emlékeztek még a 2257-es hozzászólásra? :-)
BZoltan Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7545
Ez az amivel nagyon sokunk nem ert egyet...

Mindig is lesznek kis boraszatok es eletkepesek is maradnak, ha sajat arculatuk es egyedi boraik lesznek.

z

Előzmény: sasanz (7543)
csite Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7544
valóban ne a divatfajtákból éljen meg a borász, mert mint minden az elmúlik
Előzmény: BZoltan (7539)
sasanz Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7543
a kis magyar borászatok közül, már akik nem mennek tönkre vagy nem nyelődnek le, a hazai piacon taláják majd meg a számításukat, ha nem is gyenge, de szerényebb minőséggel, mint azok, akik fel tudják venni a versenyt a nyugatiakkal úgy minőségben, mint árban (és persze az utóbbiak mögött nagy termőterület és még nagyobb lóvé van, valami ilyesféle "konszern" készül a vylyan-hétszőlő-zwack borház között pl)
Előzmény: BZoltan (7542)
BZoltan Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7542
Es ha meglesz a nagy minoseg akkor mi lesz? Kovacs Janos kiteheti az evtizedek munkajaval belott Chardonnay-jat a polcra a Francia, Olasz, Napa volgyi felistenek Chardonnay-je melle? Hmmm. Ugye nem gondoljuk komolyan, hogy versenyre kelhet egy jolelku tehetseges es ugyes kistermelo egy tobbszaz (ha nem ezer) hektaron termelo, tobbmillio dollaros alapotokeju amerikai boraszttal? Ugye nem kell elhinnem, hogy barki nemzeti buszkesegbol fogja a nagy magyar minoseget valasztani egy mar evtizedek ota vilagszinten bizonyito boraszattal szemben? Ez keptelenseg, egyszeruen nem lehet majd eladni a magyar Chardonnay-t. Egyelore meg szalad a szeker, de mihelyst a magyar fogyasztok elkezdik megismerni a kulhoni kereklevelu szolo levet, hat onnantol kezdve reszeltek.
Lehet persze arral szemben vizelni, de miert nem koncentralunk a magyar fajtara. Kaliforniaban befurodtek a juhfarkkal, a rizlinggel kuzdenek az ausztralok meg az ujzelandiak mint malac a jegen, de igazan kozelebe sincsenek a nemet valosagnak es a magyar lehetosegeknek (!) A harslevelunek konkurenciaja sincsen, es meg sorolhatnank.

Ha autogyartasba kezdenel, mit csinalnal? 5 szemelyes csaladi autot terveznel aminek a teljesitmenye 70-100 loeros es max 180-nal tud menni es van3/5 ajtaja es 6-10 liter benzinnel megy 100 km-t betonuton??? Ugye nem :) inkabb valami egyedivel probalkoznal. Hat ez az europai borjovo utja is es nem a Ch/CabSuv/SuvBla kindof borok...

z

Előzmény: Törölt nick (7541)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7541
Pont az lenne a lényeg, hogy erőteljes tőkekorlátozással maradandó bort csináljanak belőle, mint arra van példa;)
Előzmény: BZoltan (7539)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7540
De a cimkén az van.
Előzmény: csite (7535)
BZoltan Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7539
Ugyvan. Valoban nem mindenki akar versenyezni, de sajnos valamilyen szinten mindenkinek kelleni fog. Hacsak nem olyan boraszrol van szo mint a Szeremley aki szerelembol is megteheti, hogy a piacra teve csinalja a sajat stilusat. Persze gondolom rosszkedve lenne az oregnek, ha a kutya nem venne meg a borait :)

A kereklevelunek ment bont az az atka mint a CSnak. Tulsagosan is nagy a turokepessege a fajatanak ahhoz, hogy specifikusan korlatozodni tudjon egy regiohoz. Tulsagosan hangos az ize es az illata ahhoz, hogy megkovetelhessen erto borivot (gyk meg egy kocaborozo is megismeri a jo Chardonnayt) tulsagosan divatos, hogy nagy jovot (evszazadokrol van itt szo nem evtizedekrol) lehessen sejteni mogotte, es iszonytato mennyiseget termelnek belole ahhoz, hogy 30 euro alatt kuriozum jellegu komoly minoseget vehess belole.

Amugy nyilvan van letjogosultsaga es en is nagyon szeretem, neha kifejezetten hangulatot erzek egy pohar nehez, vajas izu, fustos chardonnay-hoz. Foleg egy lazac steak melle, vagy egy parolt pulykamellhez spargaval vagy brokkolival. Esetleg egy huvos delutan/esetefele egy komoly erett novel valo beszelgeteshez tenyleg passzol.

De szerintem az a magyar borasz aki komolyabb ultetvenyeket telepit a kereklevelubol az penzugyi harakirit kovet el.

z

Előzmény: csite (7535)
csite Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7538
nemondmá, hogy meg kell nősüljek, hogy jó borokat ihassak? ugye csak mentegeted magad? :-)
Előzmény: Cirfandlia (7536)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7537
Mesterem, én nem arra fogok cserélni, majd körbeszimatolok, és meglátom. Tőlem bátran viheted. :-)
Előzmény: kaviat (7533)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7536
Tegnap ittuk: Öregbaglas: Irsai O. 2001. tiszta traubiszóda alkoholköntösben; bizonytalan borivók meggyőzésére kiváló,
Szeremley: Olaszrizling 99es (száraz!) nagyon jó, már féltem hogy csak a desszert változat készül,
Szeremley: Rajnai r. 99, ezis naggyon jó, de mintha a 98as még szebb lett volna annak ellenére hogy abban volt maradékcukor. (az persze nem baj, csak én a csontszárazat szeretem, és mégis ez teccett jobban)
Csak 2. napja vagyok házas és minden este miket iszom!! Ez teccik!
csite Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7535
nembiztos, hogy versenyezni akar itt mindenki, és ha tisztességes bort készít vmiből, hát tegye, azért a kereklevelű nem 10-20éve van hazánkban, ami azért ad alapot arra, hogy ne véletlenül próbálkozzanak vele

és nálunk sajnos még nem mindegyik borász gondolja úgy, hogy tényleg a technikára áldozzon elsősorban

tybald: az gy.v.s. nem juhfark!!!

Előzmény: BZoltan (7530)
BZoltan Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7534
Tybald,

Halal a termelore, forgalmazora :) sajnos ez kellemetlen. Egy ilyen komoly cegnek pedig illene figyelni arra, hogy kihangsulyozza az egyik legmagyarabb fajtank arcat... Attol is kaborulnek, ha olyan cirfandlit kene innom amiben nincsen benne a viragos ret... meg egy harslevelutol is elvarom a hars utos illatat, a furmintnak az aranyporos izet keresem esatobbi. Ezek az apro gyongyszemeket csak teljes fenyukben kene dugo ala tenni. A legjobb az lenne, ha valamifajta minosegi szabalyozas lenne a hungarikumokon.

T.C. Junior,

igazad van... nagyon sokszor az ar nem azt jelzi, hogy ki lakik a palackban, hanem azt hogy aki benne van az ki szeretne lenni :) ez a kepmutatas viszont rovid tavu szemfenyvesztes es a borivok azok hisztis es erzekeny emberek... mint azt mindannyian tudjuk :)

z

kaviat Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7533
itt a topicban megtaláltam a telcsiszámot, beszéltem is velük, most már csak 5 üveg van összesen [azt meg nem volt szivem eltetetni, mivel Szabolcsunk délután megy cserélni, inkább kértem, hogy jövő7re hozzanak nekem egy kartonnal]. jövő7 szerdán megint érdeklődöm, addigra remélem megérkezik az én adagom is

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: csite (7528)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7532
Gyögy Villa Juhfarkkal csak az volt a baj, hogy nem sok fajtajelleg volt benne.
Előzmény: T.C. Junior (7522)
T.C. Junior Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7531
Na nem egészen úgy értettem azt az ár-érték arányt. Hanem úgy, hogy abban az árkategóriában melyik a legjobb bor... :)

Magas ár: sajnos szerintem van egy olyan trend, amely némely "bevezetett" borok árát mesterségesen túlértékeli, még akkor is, ha ne adj isten nincs mögötte tényleges tartalom. Tisztelet persze a kivételnek.

Előzmény: BZoltan (7530)
BZoltan Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7530
T.C. Junior,

elvi hibaba esel borivo cimbora... nem ugy van az, hogy 20-30 euroert "konnyu" jo bort csinalni, hanem baromi nehez olyan bort csinalni amiert a fogyaszto kifizet 20-30 eurot. Tovabba szerintem is hibas szemlelet ar/ertek arany. Ezzel a szemlelettel majdnem tonkrettek az Egri Bikaver es a Tokaji Aszu image-jet. Ebbol konnyen kijon a "kell olcso -no persze egyben szar is- bor" kozhely. Nem! Nem kell olcso bor... vagyis nem kell szar bor. Csak jo bor kell es ami jo annak legyen is meg az ara.

Sajnos ez kapitalistan es elitistan hangzik, de en szivbol orulok amikor meglatok egy draga bort, mert arra gondolok, hogy lam, ebbol a penzbol tud jo eszkozoket venni a borasz, ebbol a penzbol el es van megbecsulve, dolgozik es alkot nyugodtan. Meg akkor is, ha neha tudom, hogy a magas arat nem en hanem egy gazdagabb borivo testverem fogja kifizetni.

csite,

a 20 ezer liter termeles nem egy nagy mennyiseg am... ez ugy kb 3-5 hektaros terulet, hat ez nem tul nagy boraszat ugyebar. Azt meg lehet tudni, hogykb ez a minimalis merete egy csaladot eltartani kepes boraszatnak, jobb uzlet meg ennek a sokszorosanal kezd lenni. De ez mar gazdasatan amihez en nem nagyon ertek...

A kis gazdasagoknak meg nyilvan van jovoje, de lehetseges, hogy nem Chardonnay teren kene versenyezni a gigaszi nagyokkal, hanem a hungarikumokkal es egyebb lokalis nevezetessegekkel. Ebben biztos vagyk.

z

Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7529
Ma késő délután én is elballagok cserélni...
Előzmény: csite (7528)
csite Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7528
mélment(igaz nem túl ígéretes), kit keress? szerintem nem kell keresni senkit, csak nick bemondással jelezni, Te is abból a bandából vagy akik nagyobb tételt rendeltek, és a megbeszélt csere ügyében érdeklődsz
Előzmény: kaviat (7527)
kaviat Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7527
Mesterem, tudsz nekem mailzani egy telefonszamot meg egy kit keresseket?

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: csite (7517)
alexandrosz Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7526
T.C. Junior

Bor tekintetében én nem ismerek olyat, hogy ár/érték arány:o) Autók esetében már más a helyzet. Egyébként a György Villa Ch. iható, bár az igazi ismérvek alapján a Nyakas Chardonnay inkább chardonnay-nak nevezhető.

Előzmény: T.C. Junior (7522)
csite Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7525
azért ha akarnák a kereskedők összefogással biztos behozhatnák, egyelőre nem vagyunk piac számukra(szerintem)

nemértem miért kell a nagy mennyiségű termelés, én hiszek abban, hogy egy "kisebb" borászat is fennmarad az eu-ba lépés után, ha tisztességes bort készít, és nem extraprofitot akar, az értő fogyasztók úgyis eltartják

Előzmény: BZoltan (7521)
Julo Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7524
Cikk: Jaja, a weblapról lefelejtették a címlapot és a képeket, azokból kiderül...
Előzmény: csite (7517)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.03.07 0 0 7523
Értettem.
OFF
The battle rages on... :-)
Előzmény: csite (7520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!