Keresés

Részletes keresés

tündérlala Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7608
Természetesen nem felejtettem el, csak miután egy egész karton zöld veltelinit rendeltem, vártam, hogy mi lesz a reserve kontra gagyi kérdés vége. Jövő héten elhozom, ha OK-s, illetve becserélem/loboltolom.

lala

Előzmény: Törölt nick (7598)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7607
Korcsi Mester, köszönjük az összefoglalót, korrekt módon tájékoztattad a jelen nem lévőket. Örülünk, hogy eljöttetek (akik), a távolmaradók meg tényleg sajnálhatják... :-) Majd legközelebb!

Csite mester meg lemaradt, amint éppen török... :-)))

cere Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7606
Elnézést a távolmaradásért, túl sok dolgot szerveztem,és a lényegre nem maradt idő. Azért a borokat félreteszem, és legközelebb igyekszem elvinni öket!

Cere

korcsi Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7605
azt most nem, viszont a Tornai-borban kellemes kis permetezőszer-illatra bukkantunk :-))
Előzmény: csite (7604)
csite Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7604
jó ezt hallani! :))
(tomi kristályt +találtátok???)
Előzmény: korcsi (7603)
korcsi Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7603
hiányoztál
Előzmény: csite (7602)
csite Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7602
:( sajnálom a dolgot(mármint, hogy nem vehettem részt)
Előzmény: korcsi (7600)
korcsi Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7601
elnézést, kifelejtettem a sorból egy szép tételt:
Ráski László Tokaji Hárs-Furmint küvé barrik 1997:
a somlóitól határozottan eltérő stílusú, jellemzően tokajis íz és illatjegyek, talán egy száraz szamorodnira emlékeztettet, de annál kevsébé volt koncentrált
korcsi Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7600
A kóstolás előtt bevett aszpirin hatására máris kakukkolok :-). Nagyon jól sikerült az este, hála és köszönet Szabolcs mesternek és Baltagulnak, valamint minden résztvevőnek. A jelen nem lévőket sajnáltuk, amiért távol kellett maradniuk. Íme tehát miről maradtak le (javítsatok ki, ha valami butaságot írnék!)

Bajor Péter Hárslevelű (94!): tisztességben megfáradt borocska, történelmi érdekességként megadta az alaphangulatot a kóstoláshoz

Erdélyi és társa Somlói küvé 2000: a bor kakukktojás, hiszen hárslevelű nincs benne, egyébiránt igen kellemes, nem túl testes, egyensúlyban lévő ital zöldalmás-diós illatjegyekkel

Tornai pince Somlói Hárslevelű 1998: a borral történhetett valami a tároláskor

Fekete Béla Somlói Hárslevelű 1999: Szép tiszta ízű, templomablak-jelenséget produkáló, hosszú utóízű bor, igazi somlói savakkal. Illata negyedóra múltán érdekes módon eltűnt.

Györgykovács Somlói Hárslevelű 2000: Illatban ráver Béla bácsira, deutóíze rövidebbSzép bor, a hölgyeknek mintha ez ízlett volna jobban a két somlói hárs közül.

Dúzsi-féle Szekszárdi kékfrankos 99: Kb így képzelem a könnyű, kellemes vörösbort. Nem ünnepelni való nagy bor, de hát hétköznapok is vannak a világon. Nekem ízlett.

Vesztergombi Szekszárdi Kékfrankos Porkoláb völgyi válogatás: Többen bizalmatlanul szemléltük furcsa dizájnú kék címkéjét, ám a bor nem okozott csalódást. Elég,ha annyit mondok, hogy Szabolcs mester is már-már elfogadhatónak tartotta. Az előzőnél testesebb, szépen érett taninnal, komplex ízzzel és illattal.

csite Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7599
na lássuk a sort 160-iéknál törént kóstolóról!
vagy még tart? :o))
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7598
A 7en már nem leszek neten, ha valami változás van sms-t dobjatok.
OFF
A lelkemre kötötték, hogy szóljak lalának, már csak az ő borai vannak ott, ha nem olvasná szóljon neki valaki;)
ON
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7597
Holnapra a Dúzsi Kékfrankos mellé egy '97-es Tokaji Hárslevelű-Furmint Barrique-ot "csomagoltam" (Ráski László Pincészete felirat díszeleg a cimkén, meg az, hogy Vittória Bt. Tállya) Hm, lehet melléfogtam, meglátjuk.
Ja és Dégenfeld Muscat Ottonel '98-ast 820-ér vesztegetik a bormuzeumban a Damjanich utcában.
Ahogy elnéztem elég vegyes a kép vannak nagyon gagyi és egész tisztességes borok is, valamint néhány chilei, Spanyol és talán Francia bor, de max. az ár alapján lehet eligazodni köztük.
shiraz Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7596
yeah!
happy end kifli
Előzmény: kifli (7594)
BZoltan Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7595
Ez jo :) ez ermet er....

z

Előzmény: kifli (7594)
kifli Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7594
merjünk nagyon inni!!!

ez az új szlogen

Előzmény: shiraz (7582)
csite Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7593
HSzabi: 10re kb. ottvagyunk, addig ne kostóljatok ám!!! :))
(esetleg ha maradna kóstolásnyi mennyiség a későnjövőknek, az thanx!)
BZoltan Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7592
Cirfandlia,

ez a zenei hasonlat nem annyira OFF am... Sot most fogtad meg a dolog lenyeget... A CODA egyutes zeneje jo lehetett, a kozonseg csapolt es biztos vagyok benne, hogy nagy bulik voltak... de manapsag ez mar nem menne. Megpedig azert mert a nagy sztarok lemezei siman kaphatok a boltokban es idonkent koncerteznek ha nem is budapesten, de valami kozeli europai orszagba ahova konnyeden elmehetsz.

Erted??? Itt van a kutya elasva. Egyelore meg mennek az alacsony es kozepes (vilagszinvonalon!!!) divatborok, de amikor a magyar vasarlok mar be-be hozogatnak kulfoldrol egy egy palack komolyabbbat es az eu utan megszunnnek a vamok es olcson tudsz majd a Tescoban divatbort venni, akkor mar a kozonseg elhuzza a szajat amikor a Garazszenekar racsendit egy olyan slagerre amit eredetiben meghallgathat barmikor. Tehat ajanlom a zenekaroknak, hogy probaljanak meg sajat szamokat irni sajat stilusban... Nyilvan csomoan el fognak bukni, de aki kihozza a magyar fajtakbol a maximumot az jol fog jarni...

harom ut van... az x hektaron megtermelt bort k penzert eladni es szep lassan tonkremenni, n*x hektaron k penzert termelni es megmaradni vagy x hektaron n*k penzert termelni ahol n az egynel nagyobb valos szam. Kicsi orszag vagyunk, a termofoldet nem tudjuk nagyon emelni (gondolj Somlora) tehat az arat kell emelni. A vilagfajtakkal meg azt nem tudjuk megcsinalni...a cirfandliert meg annyit kerhetsz el amennyit akarsz, mert nincs konkurencia. A vilag legdragabb bora ugye egy nemet rizling egy kezilabdapalya teruleten... ha nem tevedek.

A somloi kimutatast kerd el a hegybirotol, jo fej, szimpatikus, segitokesz ember... de annyit en is tudok, hogy ugy 600 hektaron van 3500 gazda es 2 hektarral mar a top10 ben benne lehetsz :)

z

Előzmény: Cirfandlia (7591)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7591
Shiraz régebbi hozzászólásához: Természetesen én sem gondoltam a Cirfit a borexport zászlóshajójának csak Zoli említette, meghát ugye nomen est omen...
Azért az érdekelne hogy tokajon (ahol ugye nem a száraz Furmint a hangsúlyos)kívül mennyi furmintot termelünk Mo.n? Sómló, ... Csodálnám ha lenne 500 ha és mondjuk 4-5 jelentős termelő. Gyorsan ide egy kimutatást!
Zoli a rokkzenénél maradva: ifjúkoromban jártam a CODA együttes koncertjeire, aki csak feldolgozást játszottak a nagy klasszikusoktól; Led Zep, Deep P., Rainbow stb. Amikor ezek legnayobb slágerei csendültek fel ment a csáp és pogó ezerrel, de ha elővettek egy Bad Companyt amit kevesebben ismertek, megfagyott a levegő, nem ették. A nép az elfogadta, hogy nem a Page penget, de ráismertek a heartbreakerre. Ez lehet hogy elég morbid hasonlat és biztos hogy OFF, a bor más. De nem hiszem hogy a balatonon nyaraló dajcs azonnal kér egy Juhfark-ot amíg nem ivott egy Chardonnay-t. (A minőségi borivóról beszélünk ugye nem a Badacsonyi soron disznolkodóról)

Más: Monarc kóstoló Vylyanék: közönségszavazás, kinek mi teccett: Pinot, Cabernet, Cüvé. (na jo volt 1 aki az oportót de nem ez volt az átlag.) A Zweigeltet meg egyedül Csite említette. Tehát itt sem ezek futottak jól, pedig volt oportó, Zweig. Cirfandli
Gyerünk üssük még a vasat!

csite Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7590
2 bika??
azaz itten most 1 adott tétel helye a listán?
Előzmény: shiraz (7586)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7589
De tegyük az hozzá hogy a minta nem teljesen reprezentatív mert nálatok a nagy Cabernet gyártók borait (Gere, Bock, Tiffán, Polgár, Malatinszky, Günzer)nem lehet kapni. (ami nem baj, mert más ezer helyen lehet.) Kösz a listát!
Előzmény: shiraz (7586)
BZoltan Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7588
:) eszem a vorosborivo szivet a kozonsegnek... mindenesetre izgalmas a lista. De azert latszik, hogy van mit fejlodni meg a Harslevelu es Rizlingtermeloknek :)

z

Előzmény: shiraz (7586)
T.C. Junior Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7587
Csak úgy pislogok ittend! Király ez a topik... :)
shiraz Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7586
Jajaja.
de a kimutatást megnéztem és alább közlöm:
Top 10 palackszám szerint:
bikavér, kékoporto, pinot cuvée, cab cuvée, rosé, kékfrank, bikavér, rizling, cab cuvée, hárslev.
Top 10 érték szerint:
bikavér, kékop, cab cuvée, pinot cuvée, cab cuvée, bikavér, kékfrank, kékfrank, juhfark, hárslev.
hát azért lehet látod terelgetni a népet. persze speciális a Mon. stratégiája is is a vásárló közönsége is biztos, de azért érdekes.
üdv
Előzmény: BZoltan (7583)
Shai Hulud Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7585
Jó márkanév lehetne példaul a Chateau de Gyula bá'
:-))
Előzmény: shiraz (7582)
BZoltan Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7584
Jaja.. ittam egy somlai cuveet (Rizling, Furmint, Harslevelu) majd ossze vizeltem magamat a gyonyortol :) van is meg belole
szoval ez a kisfajtak haziasitasa tenyleg jo dolog... de ne felejtsuk es bikavernel tanult levket, hogy jol haziasitani csak igen jo fajtaborokat lehet.

z

Előzmény: shiraz (7582)
BZoltan Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7583
Orulok, hogy beszaltal Cirfandli az utesvaltasba :)

Ertekes velemenyed van az biztos.. viszont felmerult bennem egy problema. Ha rokkbandat alapotasz akkor ugye elofordul, hogy nem sjat szamokat jatszol ugyebar...hanem feldolgozol. Erre baromi sok pelda van. Namost a zeneszek szerint feldolgozni olyan darabot erdemes ami nem tul ismert. Ugyanis egy Hendrix bluest azt mindenki ismer, Santana liraja is benne van mindenki fuleben, Bob Dylan notai is gyakran duruzsolnak eredetiben... Nem nagy batorsag megkockaztatni, hogy esetleg egy par arnyalattal szarabbul adsz elo egy slagert mint az eredeti? De igen.. es akkkor beegsz mint a rongy. Na ezert hiszem en azt, hogy az orszag bemutatasat nem a vilagfajtakkal kell kezdeni, mert belenyal egy finnyas Kaliforniai veresen nevelkedett gazdag fogyaszto az otthon istenitett Kopar-ba (ami ugye megiscsak kozelit a transzcendentalis, megakiraly minoseghez) es azt mondja, hogy oke-oke, de ilyet iszok minden hetvegen... ami meg az alatt van azt meg lehuzzak a budiba marpedig a java az az alatt van. En nagyritkan megkostolom a magyarhoni divatfajtakat es neha tenyleg meglepoen jok, de egy kezemen meg tudom szamolni azokat a CabSuv/Ch/etc bort ami megkozlit egy stabilnak es bejaratottnak mondhato kaliforniaikat.

Pont ezt szajkozom, hogy nagyon veszelyes a vilagfajtakban versenyezni, mert rem magas a szint.

Igazad van nincs az a Cirfandli amit ne lehetne eladni... es nincs az a Juhfark sem. Hat akkor uccu neki es telepiteni... meg ott a Kadarka. Ezekbol kene vilagszinvonalu egyeniseget kihozni. Nekem az a velemenyem, hogy a hungarikumoknak kene lenni a zaszloshajoknak es ugy mellesleg bemutatni, hogy tudunk am mi Cabernet-eket is csinalni, nem is rosszat. Mondjuk ugy ahogy Fekete Bela csinal Chardonnay-t. De azert tudjuk, hogy a Harslevelu a kedvence a mesternek.

A kimutatast nem ketlem.. Cabernetek, Chardonay, es utanna a futottak meg. A divat az divat... csak a divatot teremto nagytermeloknek nem gond egyik evrol a masikra fajtat valtani... kovacsjanos meg tonkre fog menni bele. A juhfark az meg juhfark marad.

z

Előzmény: Cirfandlia (7578)
shiraz Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7582
Teljesen egyetértek a Merjünk nagyok lenni gondolatával, ne legyünk szégyenlős kis utolsók a sorban, de legyünk reálisak is!
Fontos dolgozni a magyar arra érdemes borok megismertetésén. Ezt mindenki a saját lehetőségei szerint kellene hogy tegye. De először jó borokat kéne csinálni és nem 598(vagy 1957) palack mennyiségben, ahhoz érdemes legyen exportban gondolk.(Mielőtt felvetődik Szepsy egy más történet)
Ha basic(átlag spanyol vörösre vagy észak olasz Pinot Gr.-re gondolok)borokat abból csak több tízezer palacnál érdmes elkezdeni. Ha egyedi magyar fajták vagy - és ez érdekes lehet beveztésképp - (Monarchia is próbálja) magyar és világfajták házasítását kínáljuk ott már lehet árakat kérni és szűkebb minőségi piacban gondolkodni. De csak olyan márkákat (és ez részben válasz Cirfandliának is) érdemes bevezetni és marketing pénzt költeni aminek van ültetvény és borháttere. A cirfandli jelenleg nem ilyen. A Kéfrankos , Furmint, bikavér stb ilyenek. De érdemes lenne gondolkodni márkákon is. A márka persze lehet fantázia név de egy.-egy borvidék vagy azon belüli egység neve is!
üdv
üdv
Előzmény: csite (7576)
csite Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7581
pedig itt mindent le lehet írni! pont ez a topic szépsége! :))
Előzmény: shiraz (7580)
shiraz Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7580
ezt itt nem lehet leírni. egy talin szóban szívesen.
Előzmény: sasanz (7579)
sasanz Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7579
Hát, émmáncsak a média hatása alatt állok (ülök) naphosszat:)
de mi az valóság mögött megbúvó igazság vylyan-zwack ügyben?
Előzmény: shiraz (7575)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!