Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2002.03.11 0 0 7613
es folytatom en :)

Marqués de Arienzo Reserva Especial 1994,Rioja
Bodegas Domecq, DOCa Rioja, Reserva 18euro

Huhhh, tovabbra is a veresborok netovabbja nalam. Ennek a tajnak az illata es aromaja leirhatatlan. Ugy tudnam megfogalmazni, hogy az amit a tobbi borban csak keresek azt itt megtalalom. Nehez, aromas illat... a keleti fuszerek teljes skalajaval. Teljes szajat betolto kisimult taninhaztartasu nehez iz. Nem birtam nagy kortyokat inni annyira tomeny. Az izeben a gyumolcsosseg mar inkabb kifele megy (aki nagyon gyumolcsos annak ugyanennek a boraszatnak az 1996-os tetelet ajanlom, vagy meg fiatalabbat ha a piacra kerul, de szerintem ok 5 evnel fiatalabbat nem forgalmaznak), de az illata az nagyon durva. Ez az ev egyszeruen fantasztikus volt a Riojai szoleszeknek.

Bourgogne, Chablis Domaine Laroche, AC Petit Chablis, 1998. 10 euro

Tulajdnokeppen ez volt a bevezeto bor szombat este. Na ez az a Chardonnay amit nagyon szeretek. nem eroszakos es nem tul testes. Halvany vajas erzest azert kelt a szajban, de nem tul harsany, az illata egy kisse nekem barackosnak tunt, de a vege fele mar inkabb egyszeru szoloillat jott at (valszeg egy kisse tul hidegen kezdtuk inni ugy 12-13 fokosan es a vege fele alalkult be az optimals 15 fok)

Rheingau Schloss Schönborn, QmP Kabinett 1997 11 euro

Vele mar egyszer ismerkedtem amikor a magyar rizlingekkel vetettem ossze.

A velemenyem tovabbra sem valtozott, a 35 g/l cukor nekem egy kisse sok, de nem zavaro, nagyon tartalmas fantasztikus izvilagu bor. Enyhe botyriszes izzel es csodalatos aranysziinnel, olajos a poharban uriasan es nehezkesen mozog. A holgyeknek ez volt a nyero, en tovabbra is kerestem benne azt a rizlinget amit a somlon megszoktam, de nem talatam. Nagy lelkesedessel ittam, hiszen ereztem, hogy ebben a mufajban kell majd egyszer a magyar rizlingeknek versenyezni es szerintem jobbak leszunk. A balatoni es a somlai erore nem lehet raverni.

MAGYAR BORT AKAROK!!! Jot es sokat!!!

z

csite Creative Commons License 2002.03.11 0 0 7612
igen(de nem én!!!) :)
Előzmény: Cirfandlia (7610)
knight bandit Creative Commons License 2002.03.11 0 0 7611
világfajta vs magyarfajta témához:

Hétvégén nem semmi élményem volt: 93' haut-medoc a la Chateau Camensac, ami ihletet adott a véleményem megírásához.

Azt hiszem értem BZolit, amikor azt mondja, hogy a világfajtákban erős versenyben nagyon jó borokat csinálnak, amelyek ma már világszerte elérhetők és mit akarunk a Kopárral, amikor hasonló kaliberű borok nagy számban és mennyisében vannak a piacon. Egy biztos: az említett jó minőségben -gondolom itt 30 euro feletti borokról beszélünk- számottevő mennyiséget előállítani egyhamar nem fogunk.

Ugyanakkor lássuk be, hogy kellenek zászlóshajók, mert nélkülük soha meg nem ismerik a magyar borokat, a magyar kuriózumok sem fognak elkelni. Muszáj elérni, hogy képesek legyünk EU standard minőségben nagy mennyiséget előállítani a világfajtákból, azért hogy egyáltalán levegyék a polcról az első magyar bort a vásárlók. Mellette ott lehet, de DRÁGÁBBAN a magyar kuriózum.

Még egy nagyon fontos oka van annak, hogy kellenek a világfajták: ebből csinálják a legtöbb pénzt – ez a financiális mozgatója a magyar borászoknak, borászatnak. Ha nem tudunk ebben előrelépni akkor a rövidesen megjelenő külföldi borok szétverik az egész újrakezdődő borászatunkat. Kíváncsi leszek a piacra, amikor az első hordós behozatalú, itthon palackozott chilei, dél-afrikai, ausztrál borok megjelennek az Auchan-ben, Cora-ban, Tesco-ban. Márpedig jönni fognak és már csak kevés ideje van a magyar borászoknak, hogy megerősödjenek, hogy állni tudják ezt a versenyt.

Egyébként egy dologról még nem beszéltünk: nemcsak a termelőn múlik ez az egész, hanem a kereskedőn!

kb

Cirfandlia Creative Commons License 2002.03.11 0 0 7610
Akkor a héten én leszek az első:
7végén anyós a nászunk tiszteletére koccintásra invitált Tóth István 97es Bikavérével! Jól választott! Első találkozásom nagyon kellemes volt e borral, azonnal vettünk utána a Tescoban (Pécs) még 1899ért!!
Más: Borbarát előfizetők! Megkapta már vki a tavaszit?
etna Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7609
Apropo PBMC.
Van egy jó kis vendéglő, a Garancsi Pannon Borház Tinnye mellett, az kifejezetten a Pannon Bormíves Céhbe tartozó borászok borait népszerűsíti.
A legendás Gombás Andrásnak is van némi köze a helyhez.
üdv
etna
Előzmény: sasanz (7568)
tündérlala Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7608
Természetesen nem felejtettem el, csak miután egy egész karton zöld veltelinit rendeltem, vártam, hogy mi lesz a reserve kontra gagyi kérdés vége. Jövő héten elhozom, ha OK-s, illetve becserélem/loboltolom.

lala

Előzmény: Törölt nick (7598)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7607
Korcsi Mester, köszönjük az összefoglalót, korrekt módon tájékoztattad a jelen nem lévőket. Örülünk, hogy eljöttetek (akik), a távolmaradók meg tényleg sajnálhatják... :-) Majd legközelebb!

Csite mester meg lemaradt, amint éppen török... :-)))

cere Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7606
Elnézést a távolmaradásért, túl sok dolgot szerveztem,és a lényegre nem maradt idő. Azért a borokat félreteszem, és legközelebb igyekszem elvinni öket!

Cere

korcsi Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7605
azt most nem, viszont a Tornai-borban kellemes kis permetezőszer-illatra bukkantunk :-))
Előzmény: csite (7604)
csite Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7604
jó ezt hallani! :))
(tomi kristályt +találtátok???)
Előzmény: korcsi (7603)
korcsi Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7603
hiányoztál
Előzmény: csite (7602)
csite Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7602
:( sajnálom a dolgot(mármint, hogy nem vehettem részt)
Előzmény: korcsi (7600)
korcsi Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7601
elnézést, kifelejtettem a sorból egy szép tételt:
Ráski László Tokaji Hárs-Furmint küvé barrik 1997:
a somlóitól határozottan eltérő stílusú, jellemzően tokajis íz és illatjegyek, talán egy száraz szamorodnira emlékeztettet, de annál kevsébé volt koncentrált
korcsi Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7600
A kóstolás előtt bevett aszpirin hatására máris kakukkolok :-). Nagyon jól sikerült az este, hála és köszönet Szabolcs mesternek és Baltagulnak, valamint minden résztvevőnek. A jelen nem lévőket sajnáltuk, amiért távol kellett maradniuk. Íme tehát miről maradtak le (javítsatok ki, ha valami butaságot írnék!)

Bajor Péter Hárslevelű (94!): tisztességben megfáradt borocska, történelmi érdekességként megadta az alaphangulatot a kóstoláshoz

Erdélyi és társa Somlói küvé 2000: a bor kakukktojás, hiszen hárslevelű nincs benne, egyébiránt igen kellemes, nem túl testes, egyensúlyban lévő ital zöldalmás-diós illatjegyekkel

Tornai pince Somlói Hárslevelű 1998: a borral történhetett valami a tároláskor

Fekete Béla Somlói Hárslevelű 1999: Szép tiszta ízű, templomablak-jelenséget produkáló, hosszú utóízű bor, igazi somlói savakkal. Illata negyedóra múltán érdekes módon eltűnt.

Györgykovács Somlói Hárslevelű 2000: Illatban ráver Béla bácsira, deutóíze rövidebbSzép bor, a hölgyeknek mintha ez ízlett volna jobban a két somlói hárs közül.

Dúzsi-féle Szekszárdi kékfrankos 99: Kb így képzelem a könnyű, kellemes vörösbort. Nem ünnepelni való nagy bor, de hát hétköznapok is vannak a világon. Nekem ízlett.

Vesztergombi Szekszárdi Kékfrankos Porkoláb völgyi válogatás: Többen bizalmatlanul szemléltük furcsa dizájnú kék címkéjét, ám a bor nem okozott csalódást. Elég,ha annyit mondok, hogy Szabolcs mester is már-már elfogadhatónak tartotta. Az előzőnél testesebb, szépen érett taninnal, komplex ízzzel és illattal.

csite Creative Commons License 2002.03.10 0 0 7599
na lássuk a sort 160-iéknál törént kóstolóról!
vagy még tart? :o))
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7598
A 7en már nem leszek neten, ha valami változás van sms-t dobjatok.
OFF
A lelkemre kötötték, hogy szóljak lalának, már csak az ő borai vannak ott, ha nem olvasná szóljon neki valaki;)
ON
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7597
Holnapra a Dúzsi Kékfrankos mellé egy '97-es Tokaji Hárslevelű-Furmint Barrique-ot "csomagoltam" (Ráski László Pincészete felirat díszeleg a cimkén, meg az, hogy Vittória Bt. Tállya) Hm, lehet melléfogtam, meglátjuk.
Ja és Dégenfeld Muscat Ottonel '98-ast 820-ér vesztegetik a bormuzeumban a Damjanich utcában.
Ahogy elnéztem elég vegyes a kép vannak nagyon gagyi és egész tisztességes borok is, valamint néhány chilei, Spanyol és talán Francia bor, de max. az ár alapján lehet eligazodni köztük.
shiraz Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7596
yeah!
happy end kifli
Előzmény: kifli (7594)
BZoltan Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7595
Ez jo :) ez ermet er....

z

Előzmény: kifli (7594)
kifli Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7594
merjünk nagyon inni!!!

ez az új szlogen

Előzmény: shiraz (7582)
csite Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7593
HSzabi: 10re kb. ottvagyunk, addig ne kostóljatok ám!!! :))
(esetleg ha maradna kóstolásnyi mennyiség a későnjövőknek, az thanx!)
BZoltan Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7592
Cirfandlia,

ez a zenei hasonlat nem annyira OFF am... Sot most fogtad meg a dolog lenyeget... A CODA egyutes zeneje jo lehetett, a kozonseg csapolt es biztos vagyok benne, hogy nagy bulik voltak... de manapsag ez mar nem menne. Megpedig azert mert a nagy sztarok lemezei siman kaphatok a boltokban es idonkent koncerteznek ha nem is budapesten, de valami kozeli europai orszagba ahova konnyeden elmehetsz.

Erted??? Itt van a kutya elasva. Egyelore meg mennek az alacsony es kozepes (vilagszinvonalon!!!) divatborok, de amikor a magyar vasarlok mar be-be hozogatnak kulfoldrol egy egy palack komolyabbbat es az eu utan megszunnnek a vamok es olcson tudsz majd a Tescoban divatbort venni, akkor mar a kozonseg elhuzza a szajat amikor a Garazszenekar racsendit egy olyan slagerre amit eredetiben meghallgathat barmikor. Tehat ajanlom a zenekaroknak, hogy probaljanak meg sajat szamokat irni sajat stilusban... Nyilvan csomoan el fognak bukni, de aki kihozza a magyar fajtakbol a maximumot az jol fog jarni...

harom ut van... az x hektaron megtermelt bort k penzert eladni es szep lassan tonkremenni, n*x hektaron k penzert termelni es megmaradni vagy x hektaron n*k penzert termelni ahol n az egynel nagyobb valos szam. Kicsi orszag vagyunk, a termofoldet nem tudjuk nagyon emelni (gondolj Somlora) tehat az arat kell emelni. A vilagfajtakkal meg azt nem tudjuk megcsinalni...a cirfandliert meg annyit kerhetsz el amennyit akarsz, mert nincs konkurencia. A vilag legdragabb bora ugye egy nemet rizling egy kezilabdapalya teruleten... ha nem tevedek.

A somloi kimutatast kerd el a hegybirotol, jo fej, szimpatikus, segitokesz ember... de annyit en is tudok, hogy ugy 600 hektaron van 3500 gazda es 2 hektarral mar a top10 ben benne lehetsz :)

z

Előzmény: Cirfandlia (7591)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7591
Shiraz régebbi hozzászólásához: Természetesen én sem gondoltam a Cirfit a borexport zászlóshajójának csak Zoli említette, meghát ugye nomen est omen...
Azért az érdekelne hogy tokajon (ahol ugye nem a száraz Furmint a hangsúlyos)kívül mennyi furmintot termelünk Mo.n? Sómló, ... Csodálnám ha lenne 500 ha és mondjuk 4-5 jelentős termelő. Gyorsan ide egy kimutatást!
Zoli a rokkzenénél maradva: ifjúkoromban jártam a CODA együttes koncertjeire, aki csak feldolgozást játszottak a nagy klasszikusoktól; Led Zep, Deep P., Rainbow stb. Amikor ezek legnayobb slágerei csendültek fel ment a csáp és pogó ezerrel, de ha elővettek egy Bad Companyt amit kevesebben ismertek, megfagyott a levegő, nem ették. A nép az elfogadta, hogy nem a Page penget, de ráismertek a heartbreakerre. Ez lehet hogy elég morbid hasonlat és biztos hogy OFF, a bor más. De nem hiszem hogy a balatonon nyaraló dajcs azonnal kér egy Juhfark-ot amíg nem ivott egy Chardonnay-t. (A minőségi borivóról beszélünk ugye nem a Badacsonyi soron disznolkodóról)

Más: Monarc kóstoló Vylyanék: közönségszavazás, kinek mi teccett: Pinot, Cabernet, Cüvé. (na jo volt 1 aki az oportót de nem ez volt az átlag.) A Zweigeltet meg egyedül Csite említette. Tehát itt sem ezek futottak jól, pedig volt oportó, Zweig. Cirfandli
Gyerünk üssük még a vasat!

csite Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7590
2 bika??
azaz itten most 1 adott tétel helye a listán?
Előzmény: shiraz (7586)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7589
De tegyük az hozzá hogy a minta nem teljesen reprezentatív mert nálatok a nagy Cabernet gyártók borait (Gere, Bock, Tiffán, Polgár, Malatinszky, Günzer)nem lehet kapni. (ami nem baj, mert más ezer helyen lehet.) Kösz a listát!
Előzmény: shiraz (7586)
BZoltan Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7588
:) eszem a vorosborivo szivet a kozonsegnek... mindenesetre izgalmas a lista. De azert latszik, hogy van mit fejlodni meg a Harslevelu es Rizlingtermeloknek :)

z

Előzmény: shiraz (7586)
T.C. Junior Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7587
Csak úgy pislogok ittend! Király ez a topik... :)
shiraz Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7586
Jajaja.
de a kimutatást megnéztem és alább közlöm:
Top 10 palackszám szerint:
bikavér, kékoporto, pinot cuvée, cab cuvée, rosé, kékfrank, bikavér, rizling, cab cuvée, hárslev.
Top 10 érték szerint:
bikavér, kékop, cab cuvée, pinot cuvée, cab cuvée, bikavér, kékfrank, kékfrank, juhfark, hárslev.
hát azért lehet látod terelgetni a népet. persze speciális a Mon. stratégiája is is a vásárló közönsége is biztos, de azért érdekes.
üdv
Előzmény: BZoltan (7583)
Shai Hulud Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7585
Jó márkanév lehetne példaul a Chateau de Gyula bá'
:-))
Előzmény: shiraz (7582)
BZoltan Creative Commons License 2002.03.08 0 0 7584
Jaja.. ittam egy somlai cuveet (Rizling, Furmint, Harslevelu) majd ossze vizeltem magamat a gyonyortol :) van is meg belole
szoval ez a kisfajtak haziasitasa tenyleg jo dolog... de ne felejtsuk es bikavernel tanult levket, hogy jol haziasitani csak igen jo fajtaborokat lehet.

z

Előzmény: shiraz (7582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!