Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

saabi Creative Commons License 2004.10.29 0 0 130
Egyszer - Románia közepén - szólt a kocsi, hogy neki az olaja kevés. Szerencsére találtam MOL kutat, és sikerült ott - talán a legdrágább - a doksi szerint ajánlott olajat vennem. Mivel a 30000 kilóméterenkénti olajcsere nem visel el bármilyen olajat, ezen nem akartam spórolni. Akkor kapott egy flakonnal, legyen az elég. Mondjuk ez olyan 20-25 eKm tájékán volt, sejtettem hogy nemsokára olajcsere lesz.

Ave, Saabi.
Előzmény: HTT (129)
HTT Creative Commons License 2004.10.28 0 0 129

Halihó Saabi

 

Azt szeretném, ha megmondanád, hogy a 28000 alatt kellett-e olajat töltened az autódba, s ha igen, akkor mennyit? Erre még nem sikerült info-t szereznem, csak mikor egy kereskedővel beszéltem, ő mondta, hogy ne számoljunk arra, hogy 15 ezer fölött sem kell olajat tölteni bele :o ... igaz, akkor PDTDI-ről volt szó

 

Teo >

Előzmény: saabi (126)
HTT Creative Commons License 2004.10.28 0 0 128

Halihó Pack

 

A kétévenkénti azért ritka, mert az olajban állítólag olyan kémiai változások mennek végbe egy év alatt, ami már nem igazán jó a motornak. Én lecserélem az enyémet, ha nem is megyek annyit egy évben :)

 

A gumikat én akkor szoktam feltenni, ha már nappal a hőmérséklet nemigen megy 10 fok fölé. Azt mondják az okosok, hogy 5 fok alatt jobb már a téli gumi, de afelett kevésbé jó a tapadása és jobban kopik ;)

 

Teo >

Előzmény: PACK (119)
HTT Creative Commons License 2004.10.28 0 0 127

Halihó DoktorÚr

 

Én biz a Daytont venném, mert ha megnézed, annak a mintája íves, azaz belülről kifelé mutat, az ilyenre mondják, hogy jó a vízben. Márpedig nálunk a tél nem olyan kemény, inkább sok vizes nap van, amikor igencsak jól jöhet a vizes minta :))

 

Teo >

Előzmény: DoktorÚrVazze (123)
saabi Creative Commons License 2004.10.28 0 0 126
Nekem úgy 28000 tájékán szólt a kocsi, hogy új olaj kellene, hát megkapta. Remélem.
Én fogyasztást nem nézek, mert néha megyek mint a meszes, máskor meg olyanom van, hogy "takarékoskodom" és akkor lakott területen, ötvennel hatosban. :-D
Az biztos, hogy amióta "jobb" benzint tankolok, cefetűl húz a kocsi. És nagyon fekszi a kanyarokat. Ezért még azt is elnézem, hogy hátulról hülyén néz ki a terpesztett kerekeivel. :-)
Ja, túl vagyok a 35000-n. Amúgy újra Good Year téligumik. Könnyű nekem, tudom. Újra, mivel tavaly ezekkel kaptam. Tehát közeleg az első évforduló. Hmm... egy év tapasztalatai

Eleinte utáltam, az Octavia sokkal szebb volt nála. Csak szteroidos vagonernek hívtam. Persze, asszony választotta. :-)
Miután egy kollegám szólt, hogy a 95-s benzin hülyeség, használjam inkább 98-al, csökkent a zaj, javult a teljesítmény, kezdtem megkedvelni.
Mostanra valamelyest talán sikerült javítani a kezdetek 95-s benzinjeinek kedvezőtlen hatását. Egyedül a váltóval nem tudok kibékülni, időnként megszámoljuk a fogakat, szerencsére még mind megvannak....

Jó lett volna a plusz két ülés hátra, de a tetőléc és a tempomat jobban csábított. Mondjuk a tetőléc feleslegesen, úgyse veszek rá csomagtartót.

Összegezve jó kisautó, valószínüleg, ha még ott dolgozom majd ahol most, a következő is Turcsi lesz. :-)

Ave, Saabi.
Előzmény: PACK (115)
saabi Creative Commons License 2004.10.28 0 0 125
"Bevallom ez az egy dolog rettentően bosszant. Azaz, hogy a sima kijelzőben nem fért el egy átkozott külső hőmérő. Pedig azért csak jó lenne tudni, hogy a finom melegből (amit 3-4 perc alatt tud az autó csinálni), mibe fogok kiszállni..."

Három-négy perc alatt? Irígyellek, vazze! Nekem uszkve tíz perc és három forduló a háztömb körül, hogy elég meleg legyen kilátni. Az FSI motor néha túl takarékos. :-)

Ave, Saabi.
Előzmény: DoktorÚrVazze (110)
saabi Creative Commons License 2004.10.28 0 0 124
"Egy dolog ami bosszant: A multi kijezlő csak németül beszél. Én meg egy kukkot se.
Lehet ezt állítani, vagy updatelni angolra??"

Lehet. Nekem asszem a Porsche Budában írták át.

Ave, Saabi.
ps: istenem, amikor a "Hecklappe öffen" :-D De rég láttam.
Előzmény: PACK (109)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2004.10.28 0 0 123

Hohóóóó!!!!!!

 

Megvan, valamit elszúrtam, erre meg sikerült.

 

Na itt a másik:

 

Dayton

 

Soha nem tudom, melyik mintázat a jó, szokták mutatni a gumisok én meg csak nézek, mint bobby a moziban.

 

A Debica talán azért tetszene jobban, mert oldalt is van recéje, lehet, hogy mély hóban ott is kapaszkodik.

 

Szerintetek?

 

DÚV

Előzmény: DoktorÚrVazze (122)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2004.10.28 0 0 122

De most miért nem megy???????????

 

Kiválasztom a képet, feltöltöm, nyomom, hogy mehet, aztán nem jelenik meg!!!!!

 

HOGYAZAAAAAAA!!!!!!!!!

 

 

Most akor mi van?

 

 

Debica

 

Előzmény: DoktorÚrVazze (121)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2004.10.28 0 0 121
na most?
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2004.10.28 0 0 120

Szia Pack!

 

Ébn felhívtam a Porsche Budát, ők azt mondták, hogy felejtsem el a régi beidegződést, tényleg csak 30-nál kell cserélni.

 

Én november elején szoktam feltenni a téli futót.

 

Viszont egy kérdés. Kettőre kaptam egész jó ajánlatot. Megpróbálom beilleszteni a képüket, szerintetek melyik a jó?

 

 

Előzmény: PACK (119)
PACK Creative Commons License 2004.10.28 0 0 119

Oké értem.

Viszont a szervízkönyben 30k van, én meg jó ha 15k-t megyek egy évben.

A kétévenkénti már túl ritka lenne?

Lassan felkéne rakni a téligumikat. Ti mikor szoktátok?

Üdv!

Előzmény: HTT (118)
HTT Creative Commons License 2004.10.27 0 0 118

Halihó

 

Értelek én, de nem értettelek félre. A Zsigulis időben volt divat az első olajcserét 5000-nél megcsinálni, a mai autóknál ez már teljesen felesleges. Ha keveset mész, akkor évente, ha sokat, akkor ami a szervizkönyvben le vagyon írva :)

 

Teo >

Előzmény: PACK (117)
PACK Creative Commons License 2004.10.27 0 0 117

Hi!

Félreértesz, nem 5000-enként cserélnék olajat.  A legelső olajcseréről beszéltem...

Kb. 10-12 ekm megyek ezzel a kocsival évente.

Előzmény: HTT (116)
HTT Creative Commons License 2004.10.26 0 0 116

Halihó

 

Olajcsere: én biz évenként lecseréltetném, ha nem sokat mész, de 5000-nél azért nagy pénzkidobás lenne :o ... nem Zsiguli ez :)))

 

Teo >

Előzmény: PACK (115)
PACK Creative Commons License 2004.10.26 0 0 115

Hali!

 

Én ezt a zörgő hangot csak alapjáraton hallom, és csak a kocsin kívül. Bent ülve nem...

Remélem nem lesz ebből nagyobb galiba.

A multikijelző szerinti átlagfogyasztás az eddig megtett 7000 km alatt 7.8 liter.

Ez vegyes használat mellett értendő. Én kb. erre számítottam...

Ja, Esso 98-assal járok.

A motor teljesítményével semmi bajom, bár nem is várok egy sportos fürgeséget tőle. Ez nem az a kategória.

5000 km-nél tettem egy próbát a szervízben egy első olajcserére, de teljesen hülyének néztek...végülis ők megcsinálják, ha van kidobni való pénzem.

Nem erőltettem. Erről mi a véleményetek?

 

Üdv!

Előzmény: Andree601 (114)
Andree601 Creative Commons License 2004.10.25 0 0 114

Hali!

 

Nekünk is 1.6 FSI Turánunk van, és sajnos az összes eddig itt a topikon említett "betegség" kijött rajta.

Ez a zörgő kopogás engem sem hagy nyugodni, de sztem nem a klíma, vagy ha az akkor szomorú vagyok, mert haver régi Civic-jén nem szól így, pedig az nem egy mai csirke...

Kivéve a kénes balhét, hiszen csak végszükség esetén tankolunk bele 95-öt, mert azzal télleg' olyan a hangja mint egy dízelnek, mivel a 95 nem bírja a 2050 bar üzemi nyomást és berobban még jóval FHP előtt, ráadásul szerencsétlen kompjúta nem győzi visszavenni az előgyújtást. Ettől aztán rohadtul nem megy, viszont annyit eszik mint egy tank. :(

Például mondok egy példát :)

Ugyanazon útvonalon, szinte azonos forgalmi körülmények között, országút-város vegyesen, 95-tel a fogyasztás 11liter, míg 98-cal 8,5.

Nem számítva, hogy a 95 a 98-cal ellentétben, nem szépen végigég a FHP-ig, hanem felrobban jóval előtte, így mindíg "visszaüt" a dugattyúra, ami közben felfelé megy (nem ecsetelném a hosszútávú következményeit ennek, pl: hajtókarcsapszeg szétverődése, dugók tönkremenetele, főtengely kiverődése, stb.) mindezek közben a szelepek nem ennek megfelelően zárnak-nyitnak, (ez ugye nem V-Tec:) a hirtelen robbanás miatt egy csomó adalék nem tud elégni, ezt a "szennyes" gázt szíjja a kipu, ami aztán olyan galibát csinál a katalizátorban és a lambdaszondában amilyet nem szégyel...

Nekünk már 15.000 (!) környékén kellett katot cserélni.

Amikor kérdeztük a szervíztől, hogy mi lehet az oka a következő volt a válasz:

"Nekiütötték vminek (persze... :) vagy túlhajtották" (könyörgöm! mit lehet túlhajtani egy zsír új katon? Ha olyan kedvem támad, hogy lemegyek Balcsira 6. fúrón egy hajnalon, akkor számoljak azzal, hogy egy 6millás kocsi nem ott van leszabályozva ahol az kell és "széthajtom"????? vicc)

Utólag bevállalták, hogy a 95 lehetett a ludas.

Szerencsére eddig "csak" ennyi történt, remélem így is marad a dolog, mert szerintem egy remek koncepciójú autó ez, csak még fiatal és a "gyerekbetegségei" most jönnek ki.

Ezzel sajnos számolnia kell mindenkinek aki friss ótót vesz. (mármint a Dacia effektussal)

 

Andree

 

ui.: aki szerint gyenge szar az 1.6 FSI az vegyen tádé Omegát, aszt' száguldozzon vele föl s alá a meglévő ótópályákon egyenesben.

Ezzel a futóművel a mit a Touran alá tettek, ideális párost alkotnak, szinte bármi elverhető vele egy technikásabb részen...

Szerintem :)

Előzmény: PACK (113)
PACK Creative Commons License 2004.10.25 0 0 113

Hali!

 

Köszi a tippet, már írtam is nekik.

Egyébként régi VW függő vagyok, kár is lenne tagadni.  :-)

Egy Golf II GTD-vel nyitottam valamikor...

 

Egy újabb kérdés: Ti nem hallottatok egy kis zörgő, kattogó hangot a  motortérből, amikor alapjáraton, állóhelyzetben van a kocsi? Egy kicsit zavar...

Hallottam valakitől, hogy lehet a "klima szabadonfutója"...hülyeség?

 

Na üdv!

Előzmény: DoktorÚrVazze (112)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2004.10.23 0 0 112

Ja, Pack,

 

A VW honlapján, potosabban mondjuk a http://www.porschebuda.hu/ weboldalona a Kapcsolatok - Speciális kérdések részben le tudod irni a problémádat, és egy-két napon belül válaszolni fognak, elég részletesen. Én is igy tettem, amikor kérdésem volt és korrekt tájékoztatást kaptam.

 

Szia

 

DÚV

Előzmény: PACK (109)
HTT Creative Commons License 2004.10.22 0 0 111

Halihó Pack

 

A 90 felnistől nagyon baráti árnak tűnik :))

Ráadásul jó az a Barum gumi is ..

 

Teo >

Előzmény: PACK (109)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2004.10.22 0 0 110

Szia Pack!

 

Üdv a táborban, mégha nem is népes.   :-)))

 

Sajnos kérdésedben nem tudok segiteni, mert nekem nincs ilyenem, csak sima.

 

Bevallom ez az egy dolog rettentően bosszant. Azaz, hogy a sima kijelzőben nem fért el egy átkozott külső hőmérő. Pedig azért csak jó lenne tudni, hogy a finom melegből (amit 3-4 perc alatt tud az autó csinálni), mibe fogok kiszállni...

 

 

Üdv

 

DÚV

Előzmény: PACK (109)
PACK Creative Commons License 2004.10.22 0 0 109

Hali!

 

Én most vettem a gépre egy garnitúra vasfelnit és Barum Polaris 2-t.  Vadi újan a cucc így 90 eFt volt haveri alapon.  Gondolom ez így bárkinek megfelelne... :-)

A méret: 195/65/15".

 

A gép egyébként 1.6 FSI, Trendline, 7 személy, alufelni.

 

Egy dolog ami bosszant: A multi kijezlő csak németül beszél. Én meg egy kukkot se.

Lehet ezt állítani, vagy updatelni angolra??

 

Üdv!

PACK Creative Commons License 2004.10.22 0 0 108

Sziasztok!

Csak most leltem rá erre a topikra...

Én is Touran tulaj vagyok...mint gondolom itt sokan másik is.

Lenne pár kérdésem, de elöbb beleolvasok a régebbi hozzászólásokba...

 

Na üdv!

HTT Creative Commons License 2004.10.21 0 0 107

Halihó

 

Nekem más típusú autóm van, nem Touran ... sajnos :))

Amúgy a sajátomon 195/65x15 a téli is, meg a nyári is :) Én nem vagyok híve a nagyon peres guminak, mert rontja az autó komfortját. Ezért én a gyári méreten "gurulok" télen-nyáron :))

 

Teo >

Előzmény: DoktorÚrVazze (106)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2004.10.21 0 0 106
és mekkorákat tettek rá? Nekem most vason van 195/65 R 15-s nyárim
Előzmény: HTT (105)
HTT Creative Commons License 2004.10.20 0 0 105

Halihó

 

Én a céges autókra vettem tavaly Barumokat (is), teljesen korrektek voltak, ráadásul az áruk sem verte az eget :))

Amúgy meg van jópár garnitúra Marangoni, amivel már pár éve "telelünk", én azt mondom, hogy az is remekül megállja a helyét, pedig az aztán valami 15 rugó körül kapható :)

 

Teo >

Előzmény: DoktorÚrVazze (104)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2004.10.20 0 0 104

Urak!

 

Lassan esedékes lesz téli gumikat vennem. Ti milyet javasoltok? Mart mondjuk 40E/db árat nem nagyon tudok a részletek mellett kifizetni...

 

:-(((

 

Üdv

 

 

 

DÚV

HTT Creative Commons License 2004.10.18 0 0 103

Halihó

 

Alig 15 nap múlva??? Tényleg röhej :o

 

Teo >

Előzmény: saabi (102)
saabi Creative Commons License 2004.10.18 0 0 102

Hali!

 

Jaja, nekem így megfelel.

 

Ave, Saabi.

ps: végre megjött a szervízbe az új váltókar. röhej.

Előzmény: HTT (101)
HTT Creative Commons License 2004.10.06 0 0 101

Halihó

 

Akkor a follow home funkcióval végülis mi lett?? Bekajáltad így?

 

Teo >

Előzmény: saabi (98)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!