Ezek alapján mindenki - profi grafikusok, fotósok, csak a pénzüket szórják... Én is vettem egy ilyen kalibrátort, tegnap kipróbáltam, én nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, bár bevallom, az easy mód jobb eredményt hozott. De a fényerő, kontrasztbeállítás teljesen király. Az egész kissé ijesztő - mármint a színmenedzsment, de én nagyon szeretném ezt is jól művelni. Szerintem fogalmazzuk meg úgy, kinek milyen igényei vannak. Én pl. ritkán fotózok, csak állványról dolgozom, csak természetfotót készítek. Ritkán nyomtatok, főleg csak web illetve kedvtelés, de a feldolgozásban is örömöm lelem. Ezért áldozok egy erős számítógépre, monitorra, kalibrátorra...
Szívesen. Én mint felhasználó nyilatkozom, bepróbáltam két u2410-est az eizo előtt, de az egyikből hiányzott minden dokumentáció, cd, egyebek, a másik teljesen piros-zöld színátmenetet produkált. A 22-24 között nem érzek olyan nagy differenciát, a dell menüje talán jobb volt, de a két monitor közül az eizonak jobb a képe, a kontrasztja, a feketéje pedig döbbenetesen szép. És beépített hangszórója is van, ami nekem pont jól jött, ne nem egy dolbyszörráund.
A kalibrációt pedig nem csak egyszer kell elvégezni, egy új monitornál azért szerintem havonta érdemes rákukkantani a méricskélővel. Sőt, te is vállalhatsz vele kalibrálást... Szóval lehet olcsóbb bérelni, fene tudja, de egy ilyen beruházásnál, amikor már 200ezerről beszélünk.... relatív.
Olyan ez, mint amikor az amatőr fotós futja a köreit az optikákkal... először amatőr sigma, aztán profibb, aztán nikon, aztán profi nikon- a végén van egy csomó optikája, meg eladja ráfizetéssel, nemhogy az elején megvette volna a profit, akár használtan is.
Így van ez sok mindennel, persze ki lehet fogni jót másból is, meg a profi is lehet rossz, de kisebb az esélye.
Aludj még rá párat, vagy gyűjtögess, olvasgass, kérdezz.
Kalibráló eszközt nem feltétlenül kell venned, 4-5ezer Ft-ért a neten találsz szakembert aki azt elvégzi neked, de akár kereshetsz is az adott monitorhoz és a gépedben lévő videókártyához elkészített .ICC profilt a neten.
Amit ajánlanék az a HP2475 monitor. Hexaa webshopjában lehet még rendelni és pixelteszttel átvenni. Mielőtt kifizeted jól átnézed és 3 év HP garit kapsz ami +2 évvel hosszabbítható pár ezer pénzért. Jobb min a Dell U2410, vagy akár az utódja, de drágább is kicsit 150-160 bruttó.
Deel U2410 (130e körül) hiába tart a rev01-nél még mindig necces a monitor. Meghamísítatták a teszteket mert a kontraszt nem éri el a gyári értéket ez nemrég derült ki.
Már gyártják a friss verziót (rev02), de ezeket egyelőre csak a hibás delleknél adják cserébe.
A HP ZR24 is jó monitor kicsit kisebb a kontrasztja és a feketéje is rosszabb, de SRGB tudja ami sztem elég nekünk. Bruttó 109, akár ugyanott.
Köszönöm a sok linket, a tesztek és az adatok nem mondanak sokat sajnos. Jobban hiszek a felhasználók tapasztalatának és javaslatainak. Köszönöm a segítségedet a konkrét típusukat illetően.
Venned kell ha nincs egy kalibrátort is, minimum 30-40ezer Ft. Eizo s2233w (ezt világít itt előttem is) vagy s2243w, ezek a legolcsóbb megoldások EIZO-ban. A NEC P221w is jó lehet, bár ugyanaz a panel. Eizo 5év garanciát ad.
Konkrét javaslat típust illetően? Akár több típus is ha van. Utána néznék az áraiknak és döntenék. Nem szeretném elkapkodni a vásárlást, egyszer vennék de az a lehetőségekhez képest a legjobb legyen.
Saját tapasztalat alapján, inkább maradj a 22es méretnél, de az legyen EIZO vagy NEC. A Dell szimpatikus volt, de mostanában nem áll a helyzet magaslatán a cég.
Segítségeteket szeretném kérni monitor vásárlásban. Jelenleg mely típusok javasolhatóak fotó szerkesztéshez. Elképzelés Dell U2410, HP ZR24w az itt olvasottak alapján. Ha esetleg azóta tudtok valami más alternatívát, illetve a kettő közül melyik az érdemesebb a fenti célra, akkor azt megköszönném. Köszönöm előre is mindenki segítségét.
Itt megvan minden amit tudni akartam... http://www.imagescience.com.au/kb/questions/60/How+to+Calibrate+an+Eizo+Flexscan+Monitor+%28with+an+Eye+One+Display+2%29
Az eyeone-hoz most adnak ajándék tokot, ha regisztrálja az ember.
Viszont az Eizomon találtam 2 zölden virító pixelt, az egyik elég rossz helyen van, bár egyszerűen nem tud érdekelni, ritkán készítek olyan fotót, aminek a feldolgozásában zavarna. Ha fent hagyom az objektívsapkát....
Én most vettem egy 2433-at, de nincs kalibrálva, sőt még használva sem idő hiányában...Viszont ha több időm lesz, beindul az amatőr nagyüzem és akkor szívesen olvasnék majd az X-Rite-ról....
Kösz, de már megrendeltem az X-Rite i1 Display2-t. Közben megérkezett az Eizo s2233w-m. Első látásra szerelem. A 22coll nagyon kellemes, a fotóim megújultak rajta...majd még írok tapasztalatokról, ha van rá igény.
Lehet. Edit/Convert to Profile :) (Itt kiválaszthatod a megfelelő profilt, nem az alapbeállításnál megadottal dolgozik.)
Én még le ragadtam annál , hogy , ha a monitor színhelyes , akkor amit azon beállítok , annak kell ( kellene ) lennie , a papíron is ! Álomnak szép... :)
Bezony, aztan ha a nyomda nem fogad srgb-nel bovebb szinteret, akkor meg abban kell dolgozni, az elvileg pont ugy nez ki szelesebb szinteru monitoron is. Aztan lehet verni a nyomdaszokat meg fejet falba.
lmentem a nyomdába , és megkértem a szükséges paramétereket a nyomtatáshoz ! ( 300 dpi / CMYK színtér / TIFF formátum ) Softproofhoz egy profilt is hozhattál volna.
Elkezdtem a monitort beállítani a képhez Itt vált teljesen komolytalanná a dolog.
( gyárilag kalibrált ) Mese habbal.
Az ÉN következtetésem : Az IPS -paneles monitornak , valóban sokkal szebb , ( a valósághoz közelibb ) képe van , mint a TN -panelesnek , DE , ez a kép , nem kinyomtatható ! Erre azért ne vegyél mérget.
Ha javasolhatom, akkor először nézz utána, hogy működik a CMS és kalibráltasd a monitorod. Ezek után lehet a nyomdával foglalkozni... Hova vitted a képeket?
A 2711-es dell tudja az adobergb-t és ha abban dolgozott, ne csodálkozzon, hogy nem lettek jók a képek..., éppen ezért nekem megfelelne egy ZR24-es HP is ami csak srgb-t tud, csak várom, hogy valaki elszámolja az erdőt...
Az biztosan tudod, hogy a nyomdában nem nyúltak bele a képbe? Én nemrég hívattam 90 db A4-est, felét újra kellett hívni, mert olyan sötét lett. Bementem személyesen és kijavították.
Köszönöm azért az igyekezeted, valószínűleg az i1Display lesz az, de lehet csak az egyes verzió, az rövidebb vagy 40-50 euróval. Meglátjuk, ráadásul még itthon is meg kell magyaráznom minek is ez a drága kis izé.... már megint.