Keresés

Részletes keresés

fotowerk Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2448
Ezek alapján mindenki - profi grafikusok, fotósok, csak a pénzüket szórják...
Én is vettem egy ilyen kalibrátort, tegnap kipróbáltam, én nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, bár bevallom, az easy mód jobb eredményt hozott. De a fényerő, kontrasztbeállítás teljesen király. Az egész kissé ijesztő - mármint a színmenedzsment, de én nagyon szeretném ezt is jól művelni.
Szerintem fogalmazzuk meg úgy, kinek milyen igényei vannak. Én pl. ritkán fotózok, csak állványról dolgozom, csak természetfotót készítek. Ritkán nyomtatok, főleg csak web illetve kedvtelés, de a feldolgozásban is örömöm lelem. Ezért áldozok egy erős számítógépre, monitorra, kalibrátorra...
Előzmény: Törölt nick (2447)
fotowerk Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2446
Szívesen.
Én mint felhasználó nyilatkozom, bepróbáltam két u2410-est az eizo előtt, de az egyikből hiányzott minden dokumentáció, cd, egyebek, a másik teljesen piros-zöld színátmenetet produkált. A 22-24 között nem érzek olyan nagy differenciát, a dell menüje talán jobb volt, de a két monitor közül az eizonak jobb a képe, a kontrasztja, a feketéje pedig döbbenetesen szép. És beépített hangszórója is van, ami nekem pont jól jött, ne nem egy dolbyszörráund.

A kalibrációt pedig nem csak egyszer kell elvégezni, egy új monitornál azért szerintem havonta érdemes rákukkantani a méricskélővel. Sőt, te is vállalhatsz vele kalibrálást...
Szóval lehet olcsóbb bérelni, fene tudja, de egy ilyen beruházásnál, amikor már 200ezerről beszélünk.... relatív.

Olyan ez, mint amikor az amatőr fotós futja a köreit az optikákkal... először amatőr sigma, aztán profibb, aztán nikon, aztán profi nikon- a végén van egy csomó optikája, meg eladja ráfizetéssel, nemhogy az elején megvette volna a profit, akár használtan is.

Így van ez sok mindennel, persze ki lehet fogni jót másból is, meg a profi is lehet rossz, de kisebb az esélye.

Aludj még rá párat, vagy gyűjtögess, olvasgass, kérdezz.
Előzmény: Blackneon (2443)
Mercutio_ Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2445

Dell U2410 vélemények, valamint jobbra fent a "Témaindító írás"-ra kattintva teszt magyarul:

http://prohardver.hu/tema/re_dell_ultrasharp_u2410_tesztecske/friss.html

 

Ugyanott különböző EIZO-król:

http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=eizo&submit=

 

 

Kalibráló eszközt nem feltétlenül kell venned, 4-5ezer Ft-ért a neten találsz szakembert aki azt elvégzi neked, de akár kereshetsz is az adott monitorhoz és a gépedben lévő videókártyához elkészített .ICC profilt a neten.

Előzmény: Blackneon (2443)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2444

Amit ajánlanék az a HP2475 monitor.  Hexaa webshopjában lehet még rendelni és pixelteszttel átvenni. Mielőtt kifizeted jól átnézed és 3 év HP garit kapsz ami +2 évvel hosszabbítható pár ezer pénzért.  Jobb min a Dell U2410, vagy akár az utódja, de drágább is kicsit 150-160 bruttó.

 

Deel U2410 (130e körül) hiába tart a rev01-nél még mindig necces a monitor.  Meghamísítatták a teszteket mert a kontraszt nem éri el a gyári értéket ez nemrég derült ki.

Már gyártják a friss verziót (rev02), de ezeket egyelőre csak a hibás delleknél adják cserébe.

 

A HP ZR24 is jó monitor kicsit kisebb a kontrasztja és a feketéje is rosszabb, de SRGB tudja ami sztem elég nekünk.  Bruttó 109, akár ugyanott.

 

Vagy ha sok pénzed van Eizo 2433 ~220e.

Előzmény: Blackneon (2443)
Blackneon Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2443
Köszönöm a sok linket, a tesztek és az adatok nem mondanak sokat sajnos. Jobban hiszek a felhasználók tapasztalatának és javaslatainak. Köszönöm a segítségedet a konkrét típusukat illetően.
Előzmény: fotowerk (2442)
fotowerk Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2442
Minden csak a péntárcád függvénye:

Venned kell ha nincs egy kalibrátort is, minimum 30-40ezer Ft.
Eizo s2233w (ezt világít itt előttem is) vagy s2243w, ezek a legolcsóbb megoldások EIZO-ban.
A NEC P221w is jó lehet, bár ugyanaz a panel.
Eizo 5év garanciát ad.


Esetleg tesztek: prad.de (angolul is van)

photo.net fóruma (sok okosság)

http://www.tftcentral.co.uk/reviews.htm

http://imagescience.com.au/ (rengeteg hasznos infó)


pl:

http://www.imagescience.com.au/kb/questions/2/Buying+Guide+to+Eizo+Monitors

Előzmény: Blackneon (2441)
Blackneon Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2441
Konkrét javaslat típust illetően? Akár több típus is ha van. Utána néznék az áraiknak és
döntenék. Nem szeretném elkapkodni a vásárlást, egyszer vennék de az a lehetőségekhez képest a legjobb legyen.
Előzmény: fotowerk (2440)
fotowerk Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2440
Saját tapasztalat alapján, inkább maradj a 22es méretnél, de az legyen EIZO vagy NEC.
A Dell szimpatikus volt, de mostanában nem áll a helyzet magaslatán a cég.
Előzmény: Blackneon (2439)
Blackneon Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2439
Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni monitor vásárlásban. Jelenleg mely típusok javasolhatóak fotó szerkesztéshez. Elképzelés Dell U2410, HP ZR24w az itt olvasottak
alapján. Ha esetleg azóta tudtok valami más alternatívát, illetve a kettő közül melyik az érdemesebb a fenti célra, akkor azt megköszönném. Köszönöm előre is mindenki segítségét.
y3k Creative Commons License 2010.08.10 0 0 2437

Maga a folyamat avval kezdodik, hogy beallitod a kivant maximalis fenyerot.

Lehet utana allitani, de akkor picit elmaszik a teljesen szinhelyes allapottol.

Előzmény: Törölt nick (2436)
fotowerk Creative Commons License 2010.08.09 0 0 2434
Itt megvan minden amit tudni akartam...
http://www.imagescience.com.au/kb/questions/60/How+to+Calibrate+an+Eizo+Flexscan+Monitor+%28with+an+Eye+One+Display+2%29


Az eyeone-hoz most adnak ajándék tokot, ha regisztrálja az ember.

Viszont az Eizomon találtam 2 zölden virító pixelt, az egyik elég rossz helyen van, bár egyszerűen nem tud érdekelni, ritkán készítek olyan fotót, aminek a feldolgozásában zavarna. Ha fent hagyom az objektívsapkát....
Előzmény: Törölt nick (2433)
y3k Creative Commons License 2010.08.09 0 0 2432
Nem vagyok meglepve:)
Előzmény: fotowerk (2430)
sund Creative Commons License 2010.08.08 0 0 2431
Én most vettem egy 2433-at, de nincs kalibrálva, sőt még használva sem idő hiányában...Viszont ha több időm lesz, beindul az amatőr nagyüzem és akkor szívesen olvasnék majd az X-Rite-ról....
Előzmény: fotowerk (2430)
fotowerk Creative Commons License 2010.08.08 0 0 2430
Kösz, de már megrendeltem az X-Rite i1 Display2-t. Közben megérkezett az Eizo s2233w-m. Első látásra szerelem. A 22coll nagyon kellemes, a fotóim megújultak rajta...majd még írok tapasztalatokról, ha van rá igény.
Előzmény: sund (2429)
sund Creative Commons License 2010.08.07 0 0 2429

Hi! Spyder 3 Studio SR tesztet találtam egy friss Outdoor Photographyban...

369 GBP....Overall: 97%

Kéred?

Előzmény: fotowerk (2404)
PanaDoll Creative Commons License 2010.08.07 0 0 2427
Lehet. Edit/Convert to Profile :)
(Itt kiválaszthatod a megfelelő profilt, nem az alapbeállításnál megadottal dolgozik.)

Én még le ragadtam annál , hogy , ha a monitor színhelyes , akkor amit azon beállítok , annak kell ( kellene ) lennie , a papíron is !
Álomnak szép... :)

Olvass utána picit a CMS-nek, tényleg nem árt...
Előzmény: Törölt nick (2425)
PanaDoll Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2424
Hogyan alakítod "CMYK színtérre"? Milyen icc profil szerint?
Halkan jegyzem meg, hogy a CMYK egy szín modell...

Hogyan van beállítva a PS Color Setting menüpontnál?
Előzmény: Törölt nick (2421)
y3k Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2422

Nem en vagyok a nyomda:)

Előzmény: Törölt nick (2421)
y3k Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2420
Bezony, aztan ha a nyomda nem fogad srgb-nel bovebb szinteret, akkor meg abban kell dolgozni, az elvileg pont ugy nez ki szelesebb szinteru monitoron is. Aztan lehet verni a nyomdaszokat meg fejet falba.
Előzmény: Törölt nick (2419)
taminol Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2417
azzal kezdik :)
Előzmény: Törölt nick (2414)
PanaDoll Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2412
lmentem a nyomdába , és megkértem a szükséges paramétereket a nyomtatáshoz ! ( 300 dpi / CMYK színtér / TIFF formátum )
Softproofhoz egy profilt is hozhattál volna.

Elkezdtem a monitort beállítani a képhez
Itt vált teljesen komolytalanná a dolog.

( gyárilag kalibrált )
Mese habbal.

Az ÉN következtetésem : Az IPS -paneles monitornak , valóban sokkal szebb , ( a valósághoz közelibb ) képe van , mint a TN -panelesnek , DE , ez a kép , nem kinyomtatható !
Erre azért ne vegyél mérget.

Ha javasolhatom, akkor először nézz utána, hogy működik a CMS és kalibráltasd a monitorod. Ezek után lehet a nyomdával foglalkozni... Hova vitted a képeket?
Előzmény: Törölt nick (2405)
Tailor23 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2411
"vissza butítottam a monitort , a TN - paneles monitor szintjére"

Ugye nem gondolod, hogy a TN-IPS közt a különbség csak a fényerőben és a kontrasztban van?
Előzmény: Törölt nick (2405)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2410
A 2711-es dell tudja az adobergb-t és ha abban dolgozott, ne csodálkozzon, hogy nem lettek jók a képek..., éppen ezért nekem megfelelne egy ZR24-es HP is ami csak srgb-t tud, csak várom, hogy valaki elszámolja az erdőt...
Előzmény: Davidon (2409)
Davidon Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2409
Az biztosan tudod, hogy a nyomdában nem nyúltak bele a képbe? Én nemrég hívattam 90 db A4-est, felét újra kellett hívni, mert olyan sötét lett. Bementem személyesen és kijavították.
Előzmény: Törölt nick (2405)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2408

Nem vagyok szakértő, de sztem annak a minitornak is van srgb módja és azt is lehet kalibrálni...

 

??

Előzmény: Törölt nick (2405)
fotowerk Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2407
Hárdverös kallibrácijó vóna lyó.
Előzmény: Sanya_67 (2403)
y3k Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2406

Huh, ez durvan katyvasz amit osszehoztal:)

Előzmény: Törölt nick (2405)
fotowerk Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2404
Németországban vagyok, itt venném, de kösz az infókat.
Előzmény: Sanya_67 (2403)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2403

A hardveraprón van a 2-es verzió 40-ért ha minden igaz, ha meg nem akkor 40-45-ből Angliából megvan.

Előzmény: fotowerk (2402)
fotowerk Creative Commons License 2010.08.04 0 0 2402
Köszönöm azért az igyekezeted, valószínűleg az i1Display lesz az, de lehet csak az egyes verzió, az rövidebb vagy 40-50 euróval. Meglátjuk, ráadásul még itthon is meg kell magyaráznom minek is ez a drága kis izé.... már megint.
Előzmény: sund (2401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!