Keresés

Részletes keresés

megyerizs Creative Commons License 2008.09.20 0 0 256

Szia,

Bocsi, most vettem észre, hogy írtál.

Nem tudom miért nem küldte át.

Küldd légyszi a tothmegyeri@rlan.hu-ra  itt biztos megkapom.

Üdv,

megyerizs

Előzmény: breekaa (251)
RN506 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 255

 

Köszönöm, hogy jelentkeztél.

Az én lakásom egy 1+1-es 40 m2-es, mindkét helyiségbe az ajtó fölé kértem csak kiépítést, de olyan magas árat kalkuláltak, hogy elgondolkodtunk. Írtam a Rózsának, hogy kérném annak lehetőségét, hogy saját kivitelezésben megoldanánk szakemberrel.

Csakhogy ehhez a bejutást kellene biztosítani olyan időpontban, ami a soron következő munkálatokat nem zavarja.

Csak a vezetékelésre 317 eFt bruttó árat küldtek, ezt én megnézettem egy klímaszerelő céggel, Ők azt mondták, hogy 60 e Ft + ha kell a gépeket telepíteni a 3 gépre 36 e Ft összesen.

A gépet pedig akkor vesszük meg amikor módunkban áll.

Érdekelne , hogy a Te árajánlatod is ilyen, valamint Te hogy látod, mi a helyes megoldás?

Üdv: R.

 

Előzmény: Roan1 (254)
Roan1 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 254

Sziasztok!

 

RN 506, én kértem és kaptam is ajánlatot klímára. Mire vagy kíváncsi?

 

Üdv

 

R

Előzmény: RN506 (246)
megyerizs Creative Commons License 2008.09.18 0 0 253
Ha átküldi a breekaa, akkor a képtáramba be tudom tenni, ha akarjátok és mindenki láthatja.
Előzmény: Lakó_001 (252)
Lakó_001 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 252
A legjobb az lenne, ha feltöltenéd valami képtárba, van több ilyen szolgáltatás magyar nyelven is, de ott vannak a nagyobb külföldiek, a picasa, imageshack.us, stb..
De még itt kommentbe is lehet tenni képeket, csak le lesznek kicsinyítve.
Előzmény: breekaa (251)
breekaa Creative Commons License 2008.09.18 0 0 251

megyerizs!

 

elküldtem, neked a képeket, az itt megadott emil címedre, de visszaírt a rendszergazda, hogy nem kézbesíthető... :( hogy küldjem át a képeket?

Előzmény: megyerizs (250)
megyerizs Creative Commons License 2008.09.18 0 0 250

Sziasztok!

 

Köszi az infokat.

Gondolom azért vannak eltérő készenléti állapotokban a lakások,mert amelyiknek már van gazdája, ott dolgoznak ezerrel, amelyiknek még nincs azt a végére hagyják.

Breekaa és Lako001 lakása közötti különbségre értem.

 

Van még Valaki , aki igénybe veszi a szocpolt és probléma volt az utalásnál?

Nekem telefonálgatnak, hogy mgé nem ért oda a pénz.

 

Breekaa!

Azt megköszönném, ha a képeket elküldenéd, mert nagyon megnézném.

Megkérdezhetem, hogy melyik lakásban fogtok lakni?Mi az A402-ben.

 

Üdv,

megyerizs

 

 

breekaa Creative Commons License 2008.09.18 0 0 249

szia megyerizs

 

az imént erre nem reagáltam... szerintem igen, bármikor meg lehet nézni (kedden és csütörtökön). Nálunk legalábbis tényleg nem volt ez kérdéses. Mi mondjuk mindig kedden voltunk délutánonként, és nem sűrgettek minket a nézelődéssel :)

A lakásunk egyre jobban áll szerencsére :) Mivel kicsit későn kaptunk észbe, már nem nagyon volt alkalmunk variálgatni, de azért egy-két dolgot sikerült elérnünk burkolatokkal, felszereltséggel kapcsolatban... :)

Előzmény: megyerizs (245)
breekaa Creative Commons License 2008.09.18 0 0 248

Sziasztok

 

Mi az A épületben veszünk lakást, így inkább arról tudok nyilatkozni, mert a B-t csak egyszer néztük meg, és akkor még nem sok látványos dolgot láttunk.

Tegnap viszont ott voltunk, és járkáltunk egy kicsit az A épület emeletein. Hát én még nem láttam burkolatokat. Lehet, hogy a B előrébb jár. Az A-ban van ahol most csinálják a vezetékelést. A mi lakásunkba már betették az összes nyílászárót. Szerintem nemsokára elkezdenek aljzatolni... Igazából nekem sincs nagyon sok infóm... Viszont csináltam képeket, bár nem tól jó minőségűek, és még nincsenek fent a gépemen, de majd jelzem ha már küldésre alkalmasak..

 

További szép napot

Lakó_001 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 247
Nekünk azt mondták tegnap, hogy a tulajoknak októberre szerveznek egy hasonló nyílt napot, ahol mindenki megnézheti a lakását.
Egyébként a lakások már le vannak belül festve, egy-két folyosón már járólapot is láttam lerakva, és a lakásba is be voltak már készítve a felteendő burkolatok.
RN506 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 246

Sziasztok!

Én ritkán írok, de rendszeresen olvasom Tőletek a fejleményeket. Most olyan lakótárssal szeretnék véleményt cserélni, aki kért és kapott klíma kiépítésre árajánlatot.

Várom jelentkezését.

megyerizs Creative Commons License 2008.09.17 0 0 245

Sziasztok!

Bármikor megnézhetem kedden vagy csütörtökön, ha időbe jelzek?

Ezt jól értem?

 

breekaa!

Hogy néz ki a lakásotok?Melyik épületben vettetek?

Hogy állnak a folyamatok?

 

Köszi,

megyerizs

Előzmény: A306 (242)
breekaa Creative Commons License 2008.09.17 0 0 244
->
breekaa Creative Commons License 2008.09.17 0 0 243
Igen, ez biztos , hogy így van, mert mi voltunk 2x, és egyszer sem problémáztak rajta.. Rögtön belementek... :)
Előzmény: A306 (242)
A306 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 242
Sziasztok!

Nekem tegnap az értékesítős telefonszámon azt mondták, hogy ha időben jelezzük akkor kedden és csütörtökön 16:30 után lehetőség van a saját lakásod megtekintésére.
Előzmény: breekaa (241)
breekaa Creative Commons License 2008.09.17 0 0 241

Sziasztok!

 

Üdv mindenkienk!

Mi is itt fogunk lakást venni. Nemrég voltunk is a házban, fényképeket is csináltam, de csak a saját lakásunkról. Mi mindenképp ott leszünk ma. Kíváncsi vagyok mi lesz...

 

Szép napot!

 

megyerizs Creative Commons License 2008.09.17 0 0 240

Szia,

A párom szerint egyáltalán nem volt drága, csak anno az András azt mondta, hogy pár ezer forintos kiadás lesz.

Valószínű, hogy a munkadíj is minden benne van, mert csak az van a papírra írva, hogy 4800Ft+áfa  a dugalj egységára.

Ez van!

 

Valaki elmegy nyíltnapra?

Ha menne valaki, akkor megtenné, hogy csinál képeket a belső részekről is, valamint az épület másik oldaláról is.

Köszi,

megyerizs

Előzmény: A306 (239)
A306 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 239
Szia megyerizs!

Nem csak a dugalj/kapcsoló árát kell venni. Lehet benne plusz vezetékelés, plusz villanyszerelői költség. Szóval az nem csak a "szimpla anyagár".

Üdv.

Én
Előzmény: megyerizs (237)
megyerizs Creative Commons License 2008.09.15 0 0 238

Beszéltem a Rózsával a Nyíltnapról és azt mondta, hogy fel lehet menni majd a lakásba. Itt lehetne az alkalom, de sajna én nem érek rá.

Ha valaki gondolja, akkor megnézhetné a lakását (17,00 után), aztán beszámolhatna, hogyan áll.

megyerizs Creative Commons License 2008.09.15 0 0 237

Sziasztok!

2 hete kaptam meg az elektromos módosításokról az árajánlatot és igencsak meglepődtem.

Nálatok volt ilyen változtatás?

1 db dugalj ára 4800Ft+áfa, a csillárkapcsolóé 3600Ft+áfa, így 61eFt-ra jött ki a +9 dugalj és 1 csillárkapcsoló ára.

A műszaki leírásban Prodax dugaljak vannak, rá is kerestem a neten és a legdrágább dugalj is 1500Ft. Nem igazán értem.

Több részből tevődik össze egy konnektor?

Köszi,

megyerizs

Lakó_001 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 236
Ez a nyílt nap azt hiszem, nem nekünk szól, és gyakorlatilag biztos, hogy nem lehet bemenni megnézni a lakást. Ha már ott voltam a weblapon, megnéztem, hány lakás kelt el eddig, (65/109), és kiszámoltam, hogy a B épületben már csak 15 lakás van szabadon! A mi tömbünk egész jól fel lesz töltve már a kezdetektől.
Előzmény: megyerizs (235)
megyerizs Creative Commons License 2008.09.14 0 0 235

Sziasztok!

Most láttam a pikkolo honlapján, hogy szerdán nyíltnap lesz.

VAjon mi is elmehetünk?

Mikor nézhetjük meg először a lakásunkat?

Zsozsi81 Creative Commons License 2008.09.13 0 0 234
Sziasztok!

Köszi az infokat.
Mi eleinte szeretnénk inkább többet fizetni, hogy később ha gyerkőc van már lazább legyen, fut is kettőnknek még 2 Fundamentája, egyre pedig áthidalót vettünk fel az önrészhez.
Nekem a Fundamentás hölgyemény azt mondta, hogy náluk a nagy összegű hitelt is sokkal jobban lehetne felvenni, mint a kereskedelmi bankoknál. Nagy előnye, hogy forintalapon, így nincs árfolyamkockázat. Ilyenről hallottatok már? Hogy valaki nem előtakarékoskodik a Fundamentával, hanem a sokmilliós hitelt veszi fel, áthidaló az egyik futó megtakarításra, jelzálog a lakásra.
Azt tervezem hogy szépen kiszámoltatom mindegyikkel, hogy 15 évre x millió Ft-ra mennyit kell visszafizetni. Ha a Fundamenta hasonlóra jön ki, már nyerő a Ft alap miatt.

Más: Anno még májusban volt szó bejárásról, azóta semmi, én már nagyon szívesen megnézném.
Egy kollégám is most vesz lakást egy másik lakóparkban és ő van hogy hetente többször is megy, nézi hogy mit hogy csinálnak, beleszól, variál, már jó pár hibát megelőzött ezzel.

megyerizs Creative Commons License 2008.09.10 0 0 233

Sziasztok!

Ennyi képet sikerült tegnap csinálni

 

http://kep.tar.hu/megyerizs/

Előzmény: megyerizs (231)
Roan1 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 232

Üdv!

 

Zsozsi81, és mindenki, aki hitelben gondolkodik:

 

A Fundamentával óvatos lennék, nekem is volt lakáskasszám, ezért leírom a tapasztalataimat.

 

A F. célja, hogy minél több lakáskassza szerződést kössön (fejenként egy, de nekem ajánlottak kettőt is, az egyiket persze más nevére kötve). Persze ez nem kidobott pénz, jár rá állami támogatás, és lejáratkor az összeget fel lehet használni a hitel betörlesztéséhez. Ez azzal jár, hogy eleinte fizetsz többet, majd később, a 4/8 éves kifizetéskor a törlesztőd lecsökken - ez a kombináció azonban nem mindenkinek jó, én pl. pont fordítva szeretném. Na, erre nincs igazán jó megoldás. Továbbá, mint kiderült, alapesetben kb. 5 bank közül ajánlanak hitelt (gondolom, akik a preferáltak), és csak magasabb szinten (az üzletkötő főnöke) foglalkoznak a többi bankkal.

 

Szvsz a F. ráadásul pont abban gyenge, amire kitalálták: lakás-előtakarékosságra. Ha valaki már előre megkötötte a lakáskasszáját (mint ahogy ezt tettem én több mint 4 éve), lejártakor már rendelkezni kell egy lakás adásvételi szerződésével, aminek beküldésétől számítva 3 hónap múlva utalják a pénzt.

 

Összegezve: nem akarok senkit sem eltanácsolni, megijeszteni, de mindenképp érdemes az ilyen részletekre rákérdezni, mert  utána már késő lehet.

 

üdv

 

R

Előzmény: Zsozsi81 (229)
megyerizs Creative Commons License 2008.09.10 0 0 231

Szia Zsozsi81!

 

Éppen tegnap voltunk egy megbeszélésen egy fundamentás hölgynél, persze az időpont egyeztetésekor úgy mondta, hogy a Magyar Államkincstártól van és lakástámogatással kapcsolatban akar velünk beszélni.

Nem volt rossz dolog, mert a törlesztésbe építik bele a lakáskasszát, azaz nem kell többet fizetned, csak a páromnak nem tetszett a stílusa a csajnak.

Egy kicsit lenézőnek érezte.

Viszont azt mondta, hogy egy másik fundamentással lehet, hogy megcsináljuk.

 

Mi is azért választottuk a Volksbankot, mert a saját project-je és nem akartunk kavarni jobbra-balra, így sem megy simán semmi.

 

Kezdődött azzal, hogy 5 évvel ezelőtt kötöttünk 2 uniqa-s biztosítást, amire azt mondták, hogy majd lakásvásárlásnál önerőként beszámít, később kiderült mégsem.

Ebben áll 2,5millánk más megtakarításunk nem volt.

Mivel lakást akartunk a szülők kölcsönadták az önerőt (a vételár 20%-szocpol).

 

Átküldték a végleges adás-vételi szerződést, amiben a fizetési ütemezés rész tartalmazta, hogy az önerő része is a szocpol, amit majd a bank utal.

Persze amikor elmentünk az ügyvédhez semmilyen papír nem volt kinyomtatva, 2-szer átírták...valamint a fizetési ütemezés oldalról lemaradt a leglényegesebb oszlop, hogy a 2,4milliót a bank utalja.

Erre természetesen 1 hét múlva derült fény, amikor a pikkolóból hívtak, hogy hol a maradék pénz:(

Azt tanácsolták, hogy minél hamarabb adjuk be a szocpolos papírt, meg a hitel felvételéhez a papírokat.

A szerződést március 21.én írtuk alá és minden szükséges papírt április 11.én beadtunk.

Hónapokig semmi hír, majd július körül hívtam a Dénest, hogy mi van már, közölte, hogy sajnos még nincs meg a dokumentáció.

 

Kb. 2 hete hívtak a Volksbankból, hogy megkapták a project dokumentációkat a Pikkolótól, intézhetjük a hitelt, viszont mivel április már olyan régen volt, újra szedjük össze a bank-, munkáltatói-igazolást, közüzemi számlát.

 

1 hete a pikkoló is hívott, hogy mi van már a pénzzel.

A bankos hölgy mondta, hogy addig nem tudnak mit csinálni, amíg a dokumentáció nincs meg, amit kb 1 hete kaptak meg.

 

A lényeg, hogy hétfőn küldtem el az új papírokat.

Várom én is, hogy mikor mehetünk hitelszerződést aláírni.

Megjegyzem milyen jól jártunk volna, ha még tavasszal aláírhattuk volna, mivel jóval magasabbak voltak a deviza árfolyamok.

 

Szóval röviden ennyi.

Remélem nektek gördülékenyebben mennek majd a dolgok.

És sajna még nincs vége...

 

 

 

Előzmény: Zsozsi81 (229)
legallyfoxy Creative Commons License 2008.09.10 0 0 230
lehet van olyan bank, ahol valamivel kedvezőbb a hitel, de ha nem a volksbanktól veszed fel a hitelt, csak később tudsz költözni.
Zsozsi81 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 229
Szia Megyerizs!

Mi is szeretnénk igény bevenni a szocpolt, de még csak most kezdjük el a hitel intézését, a múlt héten írtuk alá a végleges adásvételit. Tudsz abban segíteni, hogy milyen papírokat kell beszereznünk a Pikkolótól, vagy kell-e egyáltalán valamit, hogy minden zökkenőmentesen menjen?
A szocpol igénylése egyébként hogy megy pontosan, a banknak kell jelezni a hitelfelvételkor?
Körülnéztetek a piacon, a Volksbanknál tényleg nincs jobb? Nekünk a Fundamentások mondták, hogy az ő ajánlatuk tuti jobb lesz, de még nem kaptuk meg :)
Előzmény: megyerizs (224)
Lakó_001 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 228
Nem volt alatta semmi, egyenesen a téglára vitték fel. Viszont a vakolatba beleágyazva szabályos közönként műanyag patent szerű dolgokat láttam, kb 6-8cm átmérőjű kerek valamiket, amibe lehet, hogy szigetelést fognak még pattintani, de az is lehet, hogy csak valami díszburkolatot.
Előzmény: megyerizs (227)
megyerizs Creative Commons License 2008.09.03 0 0 227
Szia,
Köszi a képet.
Vajon hungarocelt tettek a vakolás alá? Valaki látott valami ilyesmit?
Előzmény: Lakó_001 (226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!