Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1128

Porsche

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1127

Doboz, No.II

Előzmény: Hattori Hanzo69 (1126)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1126

Doboz, No.I

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1125

Talán az egyik legszebb és legjobb állapotú külföldi kártyám:

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1124

Na, akkor essünk neki...

A legújabb szerzemények, illetve kulfoldi kártyák:

 

tracia_trade Creative Commons License 2013.04.10 0 0 1123

néhány külföldi kártyalap :

 

http://www.flickr.com/groups/quartettspiele/pool/

tracia_trade Creative Commons License 2013.04.07 0 0 1122

A Škoda szó cseh nyelven kárt jelent.

Előzmény: Hattori Hanzo69 (1121)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 1121

Nagyon fox utálni, ha azt mondom, van ilyenem is ?

Dobozos, celofános, zsírúj pakli. Azt azért nem bírtam megállni, hogy a celofánból ne vegyem ki óvatosan. Tényleg gyönyörű kis kártyacsomag. A piros Felicia a kedvencem.

Nagyon régóta megvan (min. 5 éve, de lehet, hogy több.) Örülök, hogy Neked is lett belőle, főleg, ha a Skoda szíved csücske.*

 

Ideje lenne már fotózgatnom... csak előbb padlásszoba-rendbetétel a program. Ott vannak a "gyűjtik".

 

*Tudod mit jelent csehül a skoda szó ? (...és ebből következően a csehek  - érdekes módon - nem is hívják a közbeszédben skodának a Skodát)

Előzmény: sztéboy (1118)
tracia_trade Creative Commons License 2013.04.07 0 0 1120

mail ment . ha a rendezvényen adott kártyából is lenne eladó, vevő lennék rá.

 

üdv: tracia_trade

Előzmény: sztéboy (1118)
sztéboy Creative Commons License 2013.04.07 0 0 1119

Ja és még valami Pestiek részére

 

Programajánló a mai napra:

 

A Főtaxi telephelyén a Budapest100 program keretében tárlatvezetés van 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 órakor.

Ajándék egy csomag franciakártya, rajta régi autók és műhelyélet fotókkal.

 

Jelentkezni e-mailban kell: fotaxi100@fotaxi.hu, így akit érdekel minél előbb tegye meg.

sztéboy Creative Commons License 2013.04.07 0 0 1118

Sziasztok!

Bár nekem nem az kártya a szenvedélyem, ha nem a Skoda.

Ebből kifolyólag sikerült szert tennem egy ilyen paklira.

 

A legjobb tudomásom szerint kettő biztos van, belőle mert azt én szereztem.

Az egyik van, csak nálam a másik ellet adva.

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2013.04.06 0 0 1117

No problemo. (Legalábbis ezzel)

7 év - most már - gyakorlatilag egy korosztály...

 

Különben a gyűjteményemnek (darabszámra) sokkal nagyobb része a nem magyar, akár fényképes (de mégis viszonylag régi/legalább '80-as évek beli) autóskártya.

 

Egyszer lefényképezem már őket együtt, de nem nagyon férnek rá egy képre.

 

Azért még egy - nem szívesen, de - vitafolytató megjegyzésem lenne:

nekem is van pár kártyám, ami "horror" összegbe került. Nem vagyok egyáltalán gazdag ember (sőt), de akkor úgy éreztem, nem lehet a gyűjteményből kihagyni.

Nemrég leveleztem egy gombfoci gyűjtővel... Hasonló helyzetben volt: a gyűjtemény "I-betűjén, a pontot jelentő 1956-os Aranycsapat"-ot kínálták neki 80-100.000 Ft-ért... és nagyon vívódott... amit megértettem.

Látom, hogy mostanában  - nemhogy esnek - zuhannak az árak... (Nem lesz ez mindig így...- remélem)

 

Szerintem sem ér egy kékhátú most 9.000-et (bár, vannak abban is gyűjtői / ritka változatok (pl. "nagy-Trabantos", vagy "rücskös-lapos"), de az gyűjtői körben visszatetsző, ha valaki azzal köszön be: "fasza a gyűjteményetek, gyűjtsünk együtt, de szerintem pénzkidobás egy-egy drágább darab..., tiszta hülye, aki ennyit ad érte"

 

... Ugye érted, mire akarok kilyukadni... (Szerintem meg nem ... illetve: attól függ...)

 

Végül is egy Van Gogh kép is csak vászon + egy csomó sárga festék... Csak nincs belőle túl sok.

Előzmény: Skuy-IS (1107)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2013.04.06 0 0 1116

Tömpe a mutatóujjad ;-)

Előzmény: kisautós váltógomb (1115)
kisautós váltógomb Creative Commons License 2013.04.06 0 0 1115

:) akarim mondani revivallal.

Előzmény: tracia_trade (1114)
tracia_trade Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1114

"" reviballa ""

 

na ezt a szót nem egészen értem :)

Előzmény: kisautós váltógomb (1109)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1112

Gyerkõcök! Szálljunk már magunkba... Most tényleg képesek leszünk 40 éves fejjel, egy autòskártya fórumon anyázni? Ez most komoly?

kisautós váltógomb Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1109

"A gyerekeim le se xarják az autós kártyát"

 

Hát az én kisfiam bizony az éjjeli szekrénye fiókjában egy reviballa alszik, vagy két, de lehet három éve, és rendszeresen elő is kerül. és pont most gondolkodtam, hogy lassan megérett, hogy játszós 77-es kékhátút is kapjon. És a lányok is állandóan beszállnak, ha indul a játék.

Előzmény: Hattori Hanzo69 (1105)
tracia_trade Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1108

Pörög ez a topik.  Ki mondta hogy nem ? :)  Na jó, ezt viccnek szántam. Ilyen módon ne pörögjön.

 

Osztom Kalapács Úr és Japán Kardkészítő Mester véleményét. Az olyan kirohanásokra , amiket Te és másik új belépő barátod

 

csinált semmi szükség itt. Nem olvastam hsz-eidet Ignis és Finepix topikban, de gondolom ott se lenne nyerő az efféle stilus.

 

Sztem többen is közölték , számtalanszor általad megemlitett hiányzó lapjaidra , hogy nincs vagy ha van nem eladó. Ezen nem

 

tudom mit nem lehet érteni és hova kell ezt ragozni - felháborodva .  Az hogy Te a padláson-pincében más témakörben mit találsz -

 

matchbox vagy irtó drága ólomkatona - itt nem biztos , hogy éljenzésre talál - mert hát miért is ? Én, hidd el 100 éves könyveket

 

találtam, ami nagyon értékes - mégsem irtam volna be ide - mert Te sem mondanád : gratulálok vagy stb. És főképp mert nem

 

autóskártya . Leirtad 1x-2x hogy kell 4 lap vagy 7 , ok, de mikor már minden hsz -edbe betetted , akkor kicsit már unalmas volt.

 

A ritka és régi kártyák ennyibe kerülnek. Ezen nem kell csodálkozni. Ha sokallod árát , tovább kell lépni. Sztem Te sem olcsó árat

 

mondanál azokra , amiktől netán megválnál -  Pl a hiányos sárgahátú .  Mert ha olcsón adod én is megveszem tőled ... :)

 

Bízom az ezentúli békés hangvételű - akár kevésbé pörgő vagy 2x átgondolt - hozzászólásokban.

 

 

Előzmény: Skuy-IS (1106)
Skuy-IS Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1107

Remélem nem sértettelek meg az elözö hsz,emmel...de én már csak elmondom a véleményem.

Gondolom 69 es születésü vagy,7 évvel idösebb nálam akkor.

Én is nosztalgiázom ,mert jókat játszottam az autoskártyákkal a suliba,orán-pad alatt sutyiba..stb...

Gyerköcömnek igyekszem átadni majd...meg alakitható:-)4 hónapos....és csak a gyerekkori kártyáim érdekelnek...

Hasonlóan gondolkodunk,csak én lehet türelmetlenebb vagyok,és kicsit töbet vártam ettöl a topictól.

Csalodtam,ezt kifejeztem.

Ennyi történt:-(

Előzmény: Hattori Hanzo69 (1105)
Skuy-IS Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1106

Kavicsot dobtunk az állóvízbe...?Lehet....Oly fiatal se vagyok..37évemmel..

Találtam ezt a forumot,gondoltam-na végre itt talán oly emberek vannak,akik olvasnak..vagy legalabbis örülnek ha valaki ebben a szük körbe érdeklödik.

De sajnos nem.

Mi a baj a stilussal?Senkit nem sértettem-tünk meg...csak kifejeztem a véleményem ...vagy az baj?

 

Ez egy ilyen "kötögetös-nagymama"topic talán.,ahol van pár tag,kik egymással elcsevegnek,de köszönik nem kérnek pár új emberkéböl.Hisz mi ugyis csak kicsi-fiatal emberkék vagyunk.

Visszaolvasva,semmi kivetnivalót nem találok a stilusomban egyébként,ugyhogy nem értem min kell ezen felháborodni?

Segitséget kértem,de EGY reagáláson kivül semmiféle választ nem kaptam.

PL.nincs-ne is keresd ..felejtsd el..vagy valami?

De semmit se reagáltatok.

Persze hogy vicces ez igy!

Megtiszteltetek volna egy válasszal esetleg???

DE nem,hanem még felháborodás van?

Eddig vajon miért nem vetted-tétek a fáradságot,hogy irj 1 mondatot,hogy:Bocs,de esélyed sincs...

Nos,ennyit a segitökészségröl.

Lehet nagy gyüjtemény van,de a segitökészség mások iránt,akit nem ismersz,nos az hiányzik ugy tünik.

-----------------------------------------------------------------------------

Egyébként meg ostobák az emberek,hogy irracionális dolgokért adjanak ki töménytelen sok ft-ot...szutyok ikarusbusz??50 ért?vagy egy rozsdás holdjároért 5-10 ezret---Egy vicc...

ahogy egy autoskártyáért is vicc 10 ezret adni..Ez egyszerü sznobizmussá vált igy már.

 

Egyébként kerülnek elö a kártyáim innen-onnan...meg 5 paklit sikerült felfedeznem a pince lomtárába...sajna 4-böl 1-2 lap hiányzik...mind a 80 as evekböl való.

De már nem zavarok azzal,hogy segitséget keresek a potlásához.

Szkennelve megtaláltam öket a neten-majd fogom,kinyomtatom valami hasonló lapra(könnyebb találni hasonló papirt,mint kártyalapot)azt jó lesz az úgy is nekem....:-)

De hogy nem adok 5-10 ezret az életbe érte,na az fix:-)

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1105

Megmondom őszintén, hogy erre a beírásodra mostanáig azt hittem, hogy Mitya-paródia. Felületesen olvasva az "ez vicc :-)"-re is azt hittem, hogy csak jelzi: nehogy komolyan vegyük, amiket írtál, de Hammer reagálására visszaolvasva már nem vagyok ebben biztos, sőt.  (Amúgy Mitya is írt azóta egy teljesen "relax", normális hsz-t, ... úgyhogy tényleg: mindenkinek lehet rossz napja...)

Viszont csatlakoznék régi (fórum-)barátomhoz, Hammerhez: GYEREKEK, EZT A STÍLUST - ha kérhetjük - ITT NE !!!

Magam részéről az idióták elől először a polidili fórumokról menekültem el, majd most már a ByAlex-en 1 hónapja, napi 24 órában vekengő kultúrgyökerekből lett elegem... De képes volt egy teljesen beteg lelkű faxparaszt, a Téli gumi-Nyári gumi topikot is mocskolódó, anyázó fórummá változtatni...

Ne kelljen már ide is "rossz szájízzel" bekukkantani (eredetileg egy sokkal durvább dolgot akartam ide írni, de nem akarom, hogy bárki magára vegye...)

 

Magam részéről minden gyűjtőt szívből respektálok, minden gyűjtői vonal képviselőjének megértem a preferenciáit, senkit nem nézek le... legfeljebb, ami engem valóban nem érdekel, ahhoz nem szólok bővebben hozzá - főleg időhiány miatt.

 

Amúgy kezdet kezdetén valóban én is azt vártam, hogy csak a vadiúj dobozos, fóliás, '60-as évekbeli, Minerva-kiadású AUTÓ KVARTETT érdeklődői gyűlnek majd ide; Végül milyen jó, hogy nem mindenki ugyanazt szereti, mert így lett lehetőség bombasztikus cserékre, üzletekre, beszerzésekre, stb. Ha mindenkinek ugyanaz kellene, akkor csak elhappolnánk egymás elől és fitogtatnánk a Vakerás szerzeményeinket... semmi más.

 

Ti biztosan igen fiatalok vagytok, én a 70-es években voltam kisgyerek és az utcán csak Skoda S100-asokat, Moszkvicsokat, Zsigulikat láttunk. A Balatonnál tapasztottuk az orrunkat az Opel Asconák ablakához, hogy "mennyi van beleírva". Az autós kártya maga volt az álomvilág, - soha nem látott "űrhajókkal". Csöpögtünk..., na...

 

A mai Autós kártyák nem izgatnak fel, mert naponta tolják a képembe 1000 irányból százcsillió megapixelben a legmodernebb autókat. Tele van velük az utca, az autópálya, minden 2. hétvégén látok F1-et. Magam is elég jó autókban ülök... Nőgyógyásznak is hiába mutogatsz már Playboyt... Köszöni szépen. De a gyerekkori "csupasznős naptár", amire először "vette kézbe az ember a sorsát" :-) aaaaz igen !

 

A gyerekeim le se xarják az autós kártyát, csak az elektronikus játékok mennek, max Lego... de azt sem úgy, mint mi, gyerekkorunkban.

 

Hatalmas dolog a nosztalgia (ami szerintem legalább 35-40 évesen kezdődik - és szinte kizárólag hímneműeknél)... Nézzétek meg, mi megy a homokozós faros műanyag Ikarus buszok piacán: 50-60 ezer Ft alatt nem kapsz ilyet. Őrület.

 

Na elkalandoztam, úgyhogy BOCS és egyelőre ennyi...

Hammer Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1104

innek=innen

Előzmény: Hammer (1103)
Hammer Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1103

Ez mindig is egy takaréklángon égő topik volt. Mégis milyen pörgést vársz?

Ha valaki szerez egy szép csomagot, vagy lát egy érdekes aukciót, be szokta írni.

Ha valaki kérdez, akkor nyilván csak akkor kap rá választ, ha van olyna, aki tudja. Ha keres valamit, dettó. Azt várod, hogy mind a 11 (ex has) aktívnak mondható tag egyenként írja le, hogy nem tudja megadni a hiányzó lapjaidat?

 

Ami viszont nagyon nem hiányzott eddig innek, az, amit te meg Mitya csináltok. Eddig direkt nem szóltam hozzá, de most azt mondom, nem kellene széttrollkodni a fórumot. Ha nem tetszik, lehet indítani ezer újat.

 

Előzmény: Skuy-IS (1102)
Skuy-IS Creative Commons License 2013.04.04 0 0 1102

Hát,ugy látom ez az oldal döglött..azt hittem valódi gyüjtök vannak itt,de ugy látom tévedtem...ide se szagol senki???Enyire érdekes a gyüjtés nektek??Köszönöm,hogy senki se segitett a NAGY GYÜJTÖK közü...ennyit erröl.A nagy autoskártya gyüjtök vagy irigyek,vagy valojában le se szrják a többieket...

Na mind 1...valamikor valahogy csak meg szerzem a hiányzo lapjaimat.Pedig szivesen elcseréltem volna a lapjaimat...

Uyhogy az nagy autoskártya gyüjtöi csoport...egy vicc:-)

Skuy-IS Creative Commons License 2013.04.03 0 0 1101

Üdv Mitya!Én épp keresgélek....van fent fotom a cserekártyáimról az 1060,1061-es számú hozzászólásomban!!Dobj fel képet a cserekartyaidról..hátha össze tudunk hozni valamit:.-)Engem érdekelne:-)

Előzmény: Mitya78 (1100)
Mitya78 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 1100

Itt vagyok,figyelek.Hamarosan töltök fel képeket a teljes gyüjteményemről hiszen napról napra változik.Budapesten lakom s bárkivel szívesen cserélek.Ami van.Super mini:Terepjárók,Cross country(terepjárók),Versenymotorok.Piatnik:Kamionok,Repülők kb 2000 évből.Vegyes magyar:Limuzin autók.Ami sokaknak érdekes lehet.Super mini:rallye autók,Vadászrepülők saját eredeti 80-as évekbeli csomagolásban.Szeretnék sok gyüjtő barátot találni mert nem lehetünk olyan túl sokan.Szerintem nem is olyan könnyű hobbi mert voltam én már olyan bolhapiacon hogy egyetlen kártyát sem találtam.Én is folyamatosan figyelem a vaterát az apródot s az újonnan forgalomba került kártyákat.Minél több van annál nehezebb egy új kártyát találni.Mindennap felnézek az oldalra s figyelem a hozzászólásokat.Rajtatok kívűl nem ismerek más kártyagyüjtőket.Üdvözlök mindenkit.Nagyon sok kitartást s szerencsét kivánok a gyűjtéshez!!!!!!!!!!!!!!!!!Üdv mindenkinek Mihály

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 1099
Szia !Összesen 3 választ találtam az írásaidra (5), ebből kettő gratulált a gyűjteményedhez, egy pedig szintén pozitív volt és érdeklődött, hogy van-e (főleg) cserére, vagy eladásra hajlandóságod... Volt, hogy fél évig nem volt hozzászólás, - ehhez képest most pörgünk... Min is húztad fel magad ??? Rossz napod volt M? Fátylat rá !
Előzmény: Mitya78 (1095)
Skuy-IS Creative Commons License 2013.04.02 0 0 1098

http://antik.vatera.hu/jatek/szuper_mini_jatekkartya_autobuszok_1727778254.html Na nehogymar....6000ft..és hiányos???Egy ilyenem nekem is van..Nevetséges!!!

tracia_trade Creative Commons License 2013.03.29 0 0 1097

igen, francia

Előzmény: Hattori Hanzo69 (1094)
tracia_trade Creative Commons License 2013.03.29 0 0 1096

Mitya78 :

 

Néhány témakör amiről szeretnék említést tenni. Van aki a magyar klasszikus kártyákat kedveli jobban, van aki minden magyart és van aki minden külföldit akár . Ha megnézed korábbi csatolásaimat, láthatod, hogy a saját gyüjteményemben a magyarok mellett  szép számmal akad külföldi is. Van amelyik paklit 50 Ft-ért vettem, volt hogy 1 Ft-ért, de volt amit ezrekért. Engem sem vet fel a pénzt és szerintem most ebben az országban keveseket - de ami belefér a keretbe - azt megveszem .

 

Az oldal nem pörög mindig mint pl a suzuki swift topik :)  de még igy is jobb, mintha otthon ülnénk egymagunkban nézegetve gyüjteményünket.

 

Borsos hangvételű írásod nem vettem magamra. Ezért nekem nem is bántó. De megjegyezném, hogy szerintem  ha csatolnál néhány képet inkább a 30 éves gyüjteményedről vagy esetleg azokról amiket szeretnél cserélni eladni, biztos  hogy kellemesebb lenne a hangulat tőle ...

 

Üdv : tracia_trade :)

Előzmény: Mitya78 (1095)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!