Keresés

Részletes keresés

Enelen Creative Commons License 2006.04.03 0 0 300
Nekem a legvége verte ki a fejemből a kedvenc részeimet - mármint a köv. fejezet címe: Fitting End. Arannek?

XD

Na megyek dolgozni :) De ez egy jó fejezet volt... Mióta Mercredi is írja, sokkal jobb a szöveg. Hmm.
Előzmény: +Majmunka+ (294)
pacsirta69 Creative Commons License 2006.04.01 0 0 299

Jó hír: GuessLess és Fekete Kavics frissítettek! Az Egy páratlan év következő része fenn van a szokott helyen.  Címe: Eltorzulva

Köszi a fordításért! :-))

 

perek Creative Commons License 2006.04.01 0 0 298

újra azt látom, hogy D. meglehetősen önző, anyagias énje időnként ki-kijön.

 

Hát éppen ez az! Draco lehet, hogy a átállt a másik oldalra, de nem fordult ki önmagából. Neki ez az anyagias én benne van az alaptermészetében. Szerintem jó, hogy nem vált kisangyallá, hanem pont ezek az attitűdök megmutatják, hogy ha a jó oldalon áll már, akkor is emberből van.

Hm, azért a Malfoy örökségnek - a hajszínén kívül is - meg kell mutatkoznia. *gonosz vigyor*

 

Azért ez is aranyos :-) :

 "Molly Weasley," said his father when he mentioned it. His voice grew dry as he continued. "A belated Christmas present. I suspect I may be on her list from now on out."

Előzmény: pacsirta69 (296)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.04.01 0 0 297
És ahhoz mit szóltatok, mikor gyakoribb hajmosásra szólította fel Arant SVK-n? *röhög*
pacsirta69 Creative Commons License 2006.04.01 0 0 296

Huhh, ez tényleg remekre sikeredett!

Perselus remekül ráérzett, hogyan kell kezelni a helyzetet: először csak Harry sérüléseivel foglalkozott - semmi lelkizés! - aztán szépen óvatosan kiszedte Harryből a dolgokat. /Hö, a kiszedés itt télleg szó szerinti :-))/ Imádtam azt a mondatát, amikor kéri Harryt, hogyha újra ingerenciája volna a bökdösődésre, azonnal szóljon neki. Még ha magával Mardekár Malazárral volna éppen találkája, akkor is. Csúcs.

 

Hát szerintem is várható a Marsha-vonal folytatása... Elvégre olyan hosszú a nyár, és a fiúknak szükségük van a Jó doktor néni kezeléseire. Hátha Perselus is rájön, hogy még olyan keveset tud a mugli-pszichiátriáról, és képezni szeretné magát egy s másban. Aztán ki tudja, mi sül ki belőle.

 

Én Dracoval kapcsolatban nem a Hermione-dolog miatt akadtam ki, hanem mert újra azt látom, hogy D. meglehetősen önző, anyagias énje időnként ki-kijön. Az egy dolog, hogy Harry lényegében lemondott a saját örökségéről, és átadta a Sirius-vagyont neki, de az, hogy D. a házat már felújítaná (mint jó kis nyári program) meg hogy mindig erről beszél... hát nem tudom. Remélem, nem lesz újabb konfliktus forrása. Bár az, ahogy a legilimizálás után viselkedett, az nagyon tetszett. Amikor közölte Harryval, hogy bárki tette is vele, megöli. Tényleg látszik, hogy szereti. Csak hát Mardekáros a drágám.

 

A párbaj-kihívás is klassz, szerintem nem fog halálig menni. Perselus annál ügyesebb, hogy egy ilyen tetű miatt beszennyezze a kezét. Lealázza ezerrel Arant, és újfent bebizonyítja, hogy nincsen nála képzettebb, nagyobb tudású varázsló széles e varázslóföldön. /Ahh, de szépen írtam :-)/  

Előzmény: Melkor. (295)
Melkor. Creative Commons License 2006.04.01 0 0 295

 Én csak azt nem értem, hogy miért akar Harry mindenáron auror lenni. Ha az lessz, akkor a minisztérium fogja őt irányítani, szerintem lehetne inkább SVK tanár, van egy olyan sanda gyanúm, hogy az átok rajta nem igazán fogna. +így ameddig nem készül fel V. megsemmisítésére, addig "Albus hátamögé bújava" játszhatná, hogy mennyire nem tudja megvédeni magát.

 Aran elintézése egy dolog, és mi lessz a riporterrel , aki ezt a szemetet írta? Perselus (vagy ahogy néha én hívom Sneperus) őt is elkapja?  

Előzmény: perek (293)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.04.01 0 0 294
Nekem is voltak kedvenc részeim közben, de a vége kiverte a fejemből az összeset :-) El kell olvasnom még egyszer...
Előzmény: perek (293)
perek Creative Commons License 2006.04.01 0 0 293

Wow, micsoda rész! Csak ámulok és bámulok!!!!!!!

Hihetetlen jó volt! Az utóbbbi hónapokban mindig elég nyomasztóan véződött, hát most kárpótolt minket Aspen!! De mennyire!!!!:-DDDD

A tű-megbeszélést tényleg nagyon jól kidolgozták.

Még menet közben kineveztem magamban a fejezet kedvenc jelenetének azt, amikor a végén Marsha kiosztja SS-t és az egész roxforti oktatási módszert, de a vége tényleg mindent lesöpört az asztalról.

Az egész jelenet, de legvége a legjobb:

 

As soon as the Defence professor looked up at him, Snape punched him squarely in the face.

 

Hogy Severus ilyenre vetemedjen!!! Tényleg teljesen kijött a sodrából!!!!

 

Hát igen, a Marsha gyűrűje, ki mit lát/ szeretne belelátni!:-)))))

 

Eddig én is egyre jobban meg voltam győződve a Hr-D szálról, de ez a rész valahogy elvette a kedvemet tőle. Szerintem Aspen csak játszik velünk, hogy belelovagoljuk magunkat ebbe!

 

Kérdés: öööhöm...akkor most ez tényleg halálig fog menni...????

Csakhogy a halott SVK-tanárok sorát gyarapítsa?

 

Jaj, és hihetetlen, hogy attól a nyavalya-ette portrétól nem lehet megszabadulni!!! De tényleg, szerintem a Summer és a Brother in Arms után írhat majd egy ilyet is:

The Snape Family vs the Portrait of Lucius 

+Majmunka+ Creative Commons License 2006.03.31 0 0 292
Wow, már megint micsoda fejezet! Teljesen odavagyok meg vissza. Nagyon szépen kidolgozta ennek a szurkálósdinak a megbeszélését Perselussal. Az egész szuper, végig nagyon tetszett, nevettem egy csomót, meg bőgtem is egy kicsit. A Hermione-vonal bizony kezd tényleg elgondolkodtató lenni :-) És mit szóltok Perselus megfigyeléséhez Marsha gyűrűsujjáról? Az a fura, hogy végig jó volt, de a vége kisöpörte az egészet. Az a jelenet teljesen előttem van, ahogy Piton kihívja Arant a nagyteremben, az összes gyerek előtt. Eszméletlenül meg van írva. Szinte látni, ahogy Aran majd' elájul rémületében, Dumbledore meg játssza a komoly ártatlant. Most megint ehetjük a kefét, amíg nem jön a folytatás, pedig már nem számítottam semmi igazi kalandra, teljesen meg voltam elégedve a "telling tales" részekkel, és azt hittem, már nem is lesz más :-)
milena85 Creative Commons License 2006.03.31 0 0 291

Félig a vonaton, félig pedig a vásárlók mögött sutyiban én is elolvastam.

Csak egy dologtól félek továbbra is: nem tetszenek azok a sutyorgások Hermionéval, még akkor sem, ha csak Greg miatt voltak... Egyáltalán nem vagyok D/Hr rajongó... olyannyira nem, hogy egy ilyen törit sem olvastam ( a legközelebb a Draco dormiens volt, de lényegében az se az...)

Előzmény: Melkor. (290)
Melkor. Creative Commons License 2006.03.31 0 0 290
 Én elolvastam!!! Úr Isten !!! Ez király, igen király, még annál is királyabb!!!
Előzmény: milena85 (288)
milena85 Creative Commons License 2006.03.31 0 0 289
milena85 Creative Commons License 2006.03.31 0 0 288

AYLNO: Telling Tales fenn!!!!

http://archive.skyehawke.com/story.php?no=5036&PHPSESSID=82bcffb465c039d80867b42f5bcac6ef

Annyira szívás, hogy nem tudom most rögtön elolvasni!!!!

Áááááá!

pacsirta69 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 287

Kedves GessLess és Fekete Kavics!

 

Már a honlap fórumán jeleztem, hogy új rajongót sikerült szereznetek az EPÉ-nek személyemben, de itt is szeretném megköszönni a fantasztikus munkátokat, amit a fordítással csináltok. Irtó jó.

Na persze a regény maga is fantasztikus. Az angolom már kevésbé, de egyszerűen muszáj volt tovább olvasni, mert annyira izgatott!!

 

És így, hogy párhuzamosan olvasgatom (és próbálom megérteni az angol részeket) fedeztem fel két dolgot, ami rávilágit Aspen rendkívüli előrelátására, hogy mennyire figyel arra, amiket az előző fejezetekben leír: az a jelenet /asszem a 61. fej./ amikor Harry és Draco beszélgetnek a félelmeikről, és Draco megjegyzi, hogy őt valszeg egy kígyóveremben kínozná Lucius.... Meg a másik, amikor talán Harry megjegyzi, hogy elég, ha érzi, hogy van a kezében egy kígyó, hogy tudjon varázsolni párszaszóul. És mi történik?- a Serpensortiánál a nem látó Harry kezébe varázsolja Draco a kígyót...

Brr.. hihetetlen klassz öszefüggések! 

 

Szóval csak gratula még egyszer és várom a folytatást!

perek Creative Commons License 2006.03.23 0 0 286

Sziasztok!

 

Előre szólok, hogy ez nem az új fejezet megjelenéséről szól!  :-)

 

CSak Aspen tudósította rajondóit, hogy mi a terv az ASLNO-ről; miszerint nyártól fogják postázni, valoszínűleg júliustól.

(azt, hiszem lassan elkezdek keresni vm olvasnivalót, ami kitart a szükség hónapjaiban:-)))

A köv. fejezetről nincs újabb hír.

 

Üdvözlettel:P.

 

 

perek Creative Commons License 2006.03.17 0 0 285
Hihetetlen micsoda elkerülési érzékem van:
tegnap (ca. 2 hét után) felmentem a yahoo group-ra, körülnézni kicsit, meg hátha hírek is vannak az új fejezetről; persze nem találkoztam semmi érdemlegessel, mire rögtön utána jött az új email. :-DD
Előzmény: GuessLess (283)
Enelen Creative Commons License 2006.03.17 0 0 284
Én meg már azt hittem, h fent van! :,(

Na mindegy. Ha háromnegyed, akkor háromnegyed...
Előzmény: GuessLess (283)
GuessLess Creative Commons License 2006.03.17 0 0 283

Hírek a yahoo groupból! :)

 

 

Well, Mercredi and I have been working hard every day to get the chapter out
to you just as soon as possible. And, as often happens as we write, the
details evolve and emerge -- sometimes a little bit differently than we had
anticipated when we dreamed up the next chapter's title.

So, as you may recall, the chapter title for 95 was supposed to be "Offence
in Defence".  Emphasis on WAS.

Because that title no longer fits the details the way we wanted it to. There
will be no chapter with that title.

Chapter 95 will most likely be titled "Telling Tales" instead.

We still anticipate that 96 will be "A Fitting End" and will be the final
chapter, except for an epilogue.

As for when 95 will be posted, I still could not say for sure. It's about
3/4 written, perhaps.

Thanks for your patience,

Aspen and Mercredi

Melkor. Creative Commons License 2006.03.07 0 0 282
 Nekem meg az nem tetszik, hogy a fic-ek nagyrészében (biztos akad kivétel) H. semmit sem tud az anyukájáról !!! A sok okostojás felnőttnek nem jut eszébe , hogy meséljen neki róla. Max csak annyit , hogy csodálatos, szeretetre méltó ember volt. Na bumm! És tovább ?!? Harryt szegénykét pedig a Dursleyk megtanították, hogy NE kérdezősködjön. Esetleg megpakolhatnának egy merengőt emlékekkel, mint ahogy a Betrayed c. ficben Harry csinálta a fiának.
Előzmény: perek (281)
perek Creative Commons License 2006.03.06 0 0 281
Nem is igaz. A címek igenis tág teret hagynak a képzeletünknek! Az én verzióm a következő.

Offence in defence:
Harry megy és legyapja Voldyt, a "legjobb védekezés a támadás" jegyében.

A fitting end:
Azután pedig deklarálja, hogy ő az új Sötét Nagyúr

Epilogue:
Aspen végül közli velünk, hogy milyen marhák voltunk, hogy beugrottunk, és azt hittük, ez egy komoly továbbírás.

:-)))


ui: Ennél semmitmondóbb fejezetcímeket nehéz találni, főleg az utolsó kettő. Egyébként az előző (Denial) nekem nagyon tetszett. Soha nem hallottam még előtte ezt a mondást/szólást/szófordulatot (mi a csuda ez?).
Előzmény: +Majmunka+ (280)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.03.06 0 0 280

Na, ez megnyugtató, akkor reménykedhetünk egy tisztességes lezárásban :-)

Oké, Voldemort megmarad, de legalább nem úgy lesz vége, hogy hárman különféle életveszélyekben "függnek" :-) Sajnos a címek nem igazán inspirálóak, ez szab némi határt a spekulációnak :)  De nem akarok senkit elbátortalanítani, ha van ötletetek, ki vele. (Az epilógusról nem igazán lehet mit mondani.)

Előzmény: Melkor. (279)
Melkor. Creative Commons License 2006.03.06 0 0 279
 öööő... izé, hát az úgy volt, hogy épppen Nimbusz remek kis ficjét olvastam, és úgy látszik a hatása alatt maradtam, mert ez elírás volt. Aspen epilógus t írt nekem. Mindenkitől elnézést kérek, észre se vettem , hogy elírtam.
Előzmény: +Majmunka+ (277)
GuessLess Creative Commons License 2006.03.06 0 0 278

Ez tök jó, észre se vettem! Mármint úgy értem, hogy én a Prológus-Epilógus probléma fölött teljesen elsiklottam volna, ha most nem mondod... Kíváncsi vagyok, elírás-e... addig nem tudok mit spekulálni rajta. :)

 

Annyit olvastam még a Yahoo grouban, hogy a Summer like none other fejezetei június-július környékén kerülnek majd fel, vagyis tényleg lesz egy kis szünet, de ennyit szerintem még simán ki lehet bírni, mert április lesz, mire befejezik a Yeart. És még annyit árultak el, hogy az rövid regény lesz, Aspen becslése szerint kb. 10 fejezet (de bevallotta, hogy ettől még lehet, hogy 20-ban sikerül csak lezárnia :DD)

 

G

Előzmény: +Majmunka+ (277)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.03.06 0 0 277

 94. Offence in deffence

 95. A fitting end

 96. Prologue

 

Na, akkor megint lehet spekulálni. Pl. hogy az utolsó fejezet címe miért prológus? Talán az már a Summer prológusa lesz? Vagy ez csak elírás, és epilógus lesz? Ha Aspen tényleg kihagy néhány hónapot a Summer előtt, akkor én jobban örülnék, ha nem adna elé semmilyen prológust, és nem zárná függővéggel az AYLNO-t... Vagy ez túl nagy kívánság? :-)

Előzmény: Melkor. (273)
perek Creative Commons License 2006.03.05 0 0 276

A 93-as azért váratott olyan sokáig magára, mert Aspennek át kellett gondolni, hogyan tovább, nem igaz? Ennek fényében reménykedhetünk "gyors" folytatásokban. A 94-es egyébként elég hamar jött, bevallom, egyáltalán nem számítottam máris rá.

 

Előzmény: +Majmunka+ (275)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.03.05 0 0 275

Te jó ég, ezek szerint Aspen is úgy érezte, hogy nem tudja 94-ben befejezni. Végülis nem panaszkodom, örülök, hogy még lesz olvasnivaló, csak valahogy úgy várom már a lezárást is. Csak abban bízom, hogy nem lesznek túl nagy szünetek a fejezetek között, hátha már a történet maga is törekszik a vég felé, is piszkálja Aspent :-)

 

 

Előzmény: Melkor. (273)
GuessLess Creative Commons License 2006.03.05 0 0 274

Atyaég, megint micsoda fejezet volt ez is! Felállt a szőr a hátamon meg a karomon, ahogy a kötőtűs piercing részeket olvastam :((( Volt pár dolog viszont, aminek borzasztóan örültem: Aran alázása a DADA órákon :-DDDD, hogy az iskolában most már sokan elismerik, Severus jó tanár is tud lenni, és hogy Harry rájött, hogy amit csinál, az finoman szólva nem a legjobb megoldás... Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan áll majd neki a probléma felvezetésének, ill. hogyan vallja majd be, hogy örül neki: meghalt L. Nagyon remélem, hogy újra tanúi lehetünk majd annak, ahogy az apa!Severus lecsendesíti a lelkében háborgó vihart, részben az okos kérdéseivel és magyarázataival, részben szeretettel. Szinte ujjongtam, mikor a végén Harry mégsem Remushoz ment, hanem HAZA :) Szegény srác, olyan szívesen megölelném én magam is, remélem Severus is ezt teszi majd :D

Az a Remusszal való beszélgetés volt a kötőtűs részen kívül a legdrámaibb számomra. Ahogy H próbált megfelelni annak a lelkiismeretfurdalós képnek, amit R elvárt tőle.... na az is nagyon szívszorító volt.

 

Draco? Szerintem is valami nőügy lehet, valószínűleg Hermione (aminek annyira nem örülök...), bár a múltkor valami olyasmit álmodtam, hogy Draco Lunával jön össze :DD Ez persze szinte kizárt. Mint ahogy a slash vonal is, ebben a történetben biztos nem lesz legalábbis ilyesmi. Remélem erre is fény derül az elkövetkező 3 záró fejezetben, és nem kell a Summer like none other-ig várnunk, hogy kiderüljön :)

  

Ja, sziasztok egyébként, most már újra itthon vagyok :) És rögtön ajánlanék is egy REMEK SS/HG művet, ugyan nem értem még a végére, de zseniális a regény, nagyszerű az író(k?) stílusa, tök jó poénok vannak benne... Mit mondjak még? Ja, a címe:

The fire and the rose by Abby and Anne

http://www.potions-master.com/index.shtml

 

üdv mindenkinek!

G

 

(és nyugodtan offoljatok csak :P)

Melkor. Creative Commons License 2006.03.05 0 0 273

 Sehogy, Aspen megírta nekem mailben az utolsó 3 rész címét :

 94. Offence in deffence

 95. A fitting end

 96. Prologue

 

Előzmény: +Majmunka+ (268)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.03.03 0 0 272

GP5  Khm..Khm... *pirul* Rossz Dobby... Jaj, a fülem...

Kicsit durva hetem volt, még nem tértem igazán magamhoz. De a hétvégén megcsinálom, aztán majd meglátjuk, Eti hogy ér rá bétázni.

 

Offolás: GuessLessel együtt találtuk ki ezt a topikot, szerintem megbocsátja :-)

Előzmény: perek (271)
perek Creative Commons License 2006.03.03 0 0 271

*Perek teljes egyetértéssel bólogat*

 

Pedig nekem még alig akadt dolgom vele. Kellően együtt tudok érezni veletek.:-)

 

Na, ezt jól szétoffoltuk, de szerencsére nincs itt a topikgazda :-DD

 

Tényleg, és mikor lesz GP köv. rész? Kellő lelkesedéssel várom a magyart, mert angolul kb. csak eddig jutottam egyelőre.

Előzmény: +Majmunka+ (269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!