Keresés

Részletes keresés

Eriel :) Creative Commons License 2022.05.26 0 0 30063

Igen, ez a "meghaladás" lehet egy jó magyarázat, ezt még el is tudom fogadni, és értem is. Hát jó, akkor ez van. Lehet, hogy nekem is meg kéne haladni ezt az index fórumot, mert igaz, hogy csak háromévente, de azért még mindig visszajövök :D 

 

Hát köszönöm kérdésed, elég sok minden történt azóta, hogy nem beszéltünk. Én a tévé után visszakeveredtem nyomdaiparba, és 4 évig egy nyomdában voltam, aztán több kis nyomdában is dekorációval foglalkoztam. Nem mondom, hogy rossz volt, de valahogy nem találtam a helyem. Aztán a kovid rendesen felborította az életemet (illetve nem a kovid, csak az volt a katalizátor). Jött egy sugallat, hogy én valahogy nem azt csinálom, amit kéne. Úgyhogy beíratkoztam egy szociális asszisztensi suliba, és meg is csináltam. Egy darabig hajléktalanszállón dolgoztam asszisztensként, aztán házi gondozó lettem, megszereztem a gondozói képesítést is, úgyhogy most azt csinálom. Járom a várost, és gondozom a papáimat, mamáimat.  Most a változatosság kedvéért pedikűrös is leszek, jövő héten lesz a szakvizsgám, de már mindenkinek mondtam, hogy ha még egyszer a fejembe veszem, hogy valamit tanulni szeretnék, akkor valaki vágjon fejbe!!!! :D

 

Hát igen, még szerencse, hogy csak a gyerekek öregszenek! :D

Előzmény: csakcsendbenn (30059)
Eriel :) Creative Commons License 2022.05.26 0 0 30062

Haha, igen, benéztem én is a Csapos Ogréba, és láttam, hogy a Botsinkaival dumáltok néha. De oda valahogy nem volt kedvem beköszönni, ki tudja, miért. Azért nekem ez a teázó marad a "virtuális otthonom" :) 

Előzmény: füegy (30061)
füegy Creative Commons License 2022.05.25 0 0 30061

Stabilan CséCséről tudok, Babi hol benéz, hol nem, voltak itt nickek, akiket kedveltem, de ők annyira nem , hogy maradtak volna, Álomhajósról legalább olyan régóta nem tudok, mint rólad, ha nem régebb óta.

Hiányzik is.

Most már Embim is kikopott.

 

Képzeld, átnéztem Csapos Ogréba, Botsinkai benézett, reagáltam rá, de ennyi csak.

 

 

Úgy látszik, van rá képesség, hogy sok-sok éven keresztül csak úgy átlendüljünk .

 

 

Ahogy megy az idő, és Isten ments, h azt írjam, öregszem :) egyre többet nosztalgiázom. :)

Előzmény: Eriel :) (30058)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.05.25 0 0 30060

Kicsit áttördelte a hsz-t, meg az az utsó "munkahelyváltáskor" se tudom, hogy került oda, de mindegy...

Előzmény: csakcsendbenn (30059)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.05.25 0 0 30059

'Ez olyan érdekes, miért akarja valaki az egész múltját kitörölni innen? Még ha nem is ír ide soha többé, mit zavar ez bárkit is? Nekem például tök jó érzés visszanézegetni régi beszélgetéseimet :)'

Igen, ezt én is végigfuttattam magamban, és nekem se tiszta, mi szükség volt/lett volna rá, mikor el lehet tűnni szépen, észrevétlen is, de eltettem a „nem vagyunk egyformák” zsebbe. Kicsit úgy éreztem, olyan lehet ez, mint amikor valaki egy csalódás, szakítás után, munkahelyváltáskor, stb., életmódot vagy frizurát, dizájnt is vált. Mert kifelé és befelé is jelezni akar, netán meg akar haladni valamit. Úgyhogy tökmindegy, tetszik-e vagy sem nekünk, kívülállóknak az az új kinézet, hozzáállás, a lényeg inkább ott van, hogy tudjuk 
elfogadni, tiszteletben tartani.

Jól tetted, hogy benéztél... Cigiügyben én is ezt a fokozatos utat (e-cigi, aztán az ízesített) hallottam hasonló cipőben járó kolléganőtől, de azt látom, ezek mellett is szükséges azért az erős elhatározás.

 

Megvagyunk, nagyjából ugyanott és ugyanúgy, – csak a gyerkék nőttek, emberesedtek meg. Veled mi van? – Te vagy, aki elkóboroltál innen, mesélj...:-)

munkahelyváltáskor, stb., 

Előzmény: Eriel :) (30056)
Eriel :) Creative Commons License 2022.05.25 0 0 30058

Hát én ilyen három lépcsős leszokást csinálok. Már tavaly nyáron átszoktam az iQuos nevű elektromos hevítőrudas cigire, de ezzel még csak a kátránytól meg a füstszármazékoktól szabadultam meg, a nikotintól nem, mert ezek nikontintartalmú cigik, speciális dohánytermékek. A nikotintól való megszabadulást azt 6 hete kezdtem el, és most ilyen nulla százalékos (mentaleveles és tealevélből készült) cigiket pöfékelek, de hát nagyon hiányzik belőle a nikotin, sajnos :(((( Aztán, ha már ez stabilan menni fog, akkor erről is le kell majd állni, mert csak elnyújtja a leszokást. Hát így... :) 

 

Nem baj, kitartok. Örülök, hogy beszélünk. Mi újság veled? Kiről mit tudunk? 

Előzmény: füegy (30057)
füegy Creative Commons License 2022.05.25 0 0 30057

Most, hogy "látunk ", jobban vagyunk, gondolom, mondhatom a többiek nevében is. 😉

 

Én sok éve nem dohányzom, a gyerekeim születése volt a fő motiváció, úgy hogy tényleg nem tegnap volt. 😂

Viszont az ismerőseim között most páran küzdöttek ezzel, az elektromos   ( jól írtam ? ) cigi volt nekik a megoldás. 

Te próbáltad így már? 

Előzmény: Eriel :) (30056)
Eriel :) Creative Commons License 2022.05.24 0 0 30056

Ez olyan érdekes, miért akarja valaki az egész múltját kitörölni innen? Még ha nem is ír ide soha többé, mit zavar ez bárkit is? Nekem például tök jó érzés visszanézegetni régi beszélgetéseimet :) 

Sziasztok :) Néha benézek ám ide, nagy ritkán, egy-két oldalt visszaolvasok.

Most éppen a cigiról való leszokás hozott vissza, mert benéztem egy tematikus topikba, hátha kapok ötleteket. De megdöbbentem, mert utoljára 3(!) éve szóltam hozzá.

 

 

 Remélem, jól vagytok :) 

 

Előzmény: csakcsendbenn (30054)
füegy Creative Commons License 2022.05.23 0 0 30055

" legyen úgy, ahogy neki a legjobb..."

 

Így gondolom én is.

Előzmény: csakcsendbenn (30054)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.05.21 0 0 30054

Igazán sajnálom. (És ha ő döntött így, tiszteletben kell tartani, akkor is, ha érthetetlen vagy értelmetlen döntésnek találjuk.)

De remélem, hogy azért minden rendben van vele.

És talán, egyszer, még visszahúzza a szíve.

De ha nem, akkor is: legyen úgy, ahogy neki a legjobb...

Előzmény: füegy (30053)
füegy Creative Commons License 2022.05.18 0 0 30053

"Ezt honnan veszed/tudod?"

 

Volt itt nem régen egy hozzászólása, az legközelebb " Törölt nick"-re váltott, de már az sincs itt. Mindenét törölte.... most megnézem a verses topikot, ott mizu  van....

De minek is.... ha nincs  nickje, a verseit törölt nicken úgysem ismerem fel...🤔

Előzmény: csakcsendbenn (30049)
füegy Creative Commons License 2022.05.17 0 0 30052

Ó, köszönöm Fodor Ákost !!! :)*

Előzmény: csakcsendbenn (30049)
füegy Creative Commons License 2022.05.17 0 0 30051

Igazából el sem tudom, képzelni, hogy törölték volna, mert olyat követett el.

Inkább magától gondolta úgy... csak úgy .... ;)

Előzmény: csakcsendbenn (30050)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.05.17 0 0 30050

Töröltette magát vagy törölték?

Előzmény: füegy (30048)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.05.17 0 0 30049
Előzmény: füegy (30048)
füegy Creative Commons License 2022.05.12 0 0 30048

Meg vagyok döbbenve..... Embim töröltette a nickjét....😔

Előzmény: csakcsendbenn (30047)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.05.11 0 0 30047

"CséCsé, neked mikor van lehetőséged ilyesmit hallgatni ? :)"

Jó kérdés.:)

Mosogatás közben (ha nincs ott senki), kertészkedés közben (bár a madarak többször előnyt élveznek), utazás közben (ha nem olvasok/alszom), lefekvés előtt (bár abba hamar belealszom). És a "hallgatni", az pontos kifejezés. Nézni mindeközben jóval kevésbé tudok.:)

 

 

Előzmény: füegy (30046)
füegy Creative Commons License 2022.05.09 0 0 30046

Biztos nagyon sok mindent... :)

 

Majd holnap belenézek....

 

CséCsé, neked mikor van lehetőséged ilyesmit hallgatni ? :)

Előzmény: csakcsendbenn (30045)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.05.05 0 0 30045
Előzmény: füegy (30044)
füegy Creative Commons License 2022.05.02 0 0 30044

Kicsit mintha hajazna a Reményik versre, ki tudja, mellik vó'tt elébb ... :)

Előzmény: csakcsendbenn (30043)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.04.29 0 0 30043

Hát igen... A Kegyelem. Jó ötlet.:)

Érdekes, hogy mikor pár napja a tanulásra érdemes versek közt bóklásztam, találtam egy nagyon hasonlót. (De a Reményik-vers jobb.:)

 

Dsida Jenő: Egyszerű vers a kegyelemről

 

Csodákat próbáltam:
arannyal, ezüsttel
hivtam a népeket,
jöjjenek énhozzám!
Hiába, hiába,
az arany nem kellett,
az ezüst nem kellett,
nem jöttek énhozzám.
 

Elmondtam naponta
tíz hegyibeszédet,
gyönyörü szavakat,
igéző szavakat,
hiába, hiába:
egy fül sem fülelte,
egy szív sem szívelte
a hegyibeszédet.
 

Tüzet is akartam
rakni az erdőben:
nyulacska ne fázzék,
őzike ne fázzék, –
hiába, hiába!
Gyujtófám kilobbant
és a tűz nem akart
gyúlni az erdőben.
 

...S egyszer csak maguktól
gyűlnek az emberek,
együgyű szavamtól
sírásra fakadnak,
ránéznem alig kell
s a tűz is felszökken, –
az Ur áll mögöttem.

Előzmény: füegy (30042)
füegy Creative Commons License 2022.04.25 0 0 30042

"És megint rámjött, hogy kéne verseket tanulni."

 

Ez bizony nagyon jó ötlet. Tudod, miért ? Mert pont a napokban került a szemem elé Reményik Sándor Kegyelem c. verse, amit úgy szeretek, és akkor bennem is felmerült, jobb lenne, ha kívülről is tudnám.😊

 

Egy időben a Miatyánkkal voltam így. Tudtam a hagyományosat, aztán egy másikat megtanultam , mert azt mondták, az az igazi, majd egy újabbat, mert azt meg ajánlották.

Most egy eredeti, arámi nyelven is meg van, az is más szöveg, felmerült bennem, hogy talán az eredeti nyelven sajátítom el...., de ezt már túlzásnak találom, így ez elmarad. 😉

 

Szóval tanulni fogunk...... hááát, sosincs későn, azt mondják.😂

Előzmény: csakcsendbenn (30041)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.04.24 0 0 30041

Köszönjük, jól.

Hétköznapok? Döcögősek.

Viszont voltunk most egy előadói esten, ahol többek között elhangzott Faludy György meglehetősen borús verséből ez a részlet:

 

Tanuld meg ezt a versemet, 
mert nemsokára könyv sem lesz,
költő se lesz és rím se lesz,
és autódhoz benzin se lesz,
és rum se, hogy leidd magad,
mivel a boltos ki se nyit,
s kivághatod a pénzedet,
mert közeleg a pillanat,
mikor képernyőd kép helyett
halálsugarat közvetít,
s mert nem lesz, aki megsegít,
ráébredsz, hogy csak az maradt
tiéd, mit homlokod megett
viselsz. Ott adj nekem helyet.
Tanuld meg ezt a versemet.

És megint rámjött, hogy kéne verseket tanulni. No nem közvetlenül ettől a részlettől támadt fel az igény bennem ismét, hanem inkább egy bácsikától, aki e versszak kapcsán elmesélte, hogy mióta nyugdíjas, verseket tanul az unokáinak (na, ez tetszett:), meg összeállított magának és a barátainak 4-5 estnyi vers-sorozatokat (jó kis mániát talált magának:).

Szóval lehet, hogy tényleg nem árt betárazni...:)

Főleg, hogy nagyobbik kisunokám nagyon szereti a verseket, meséket, és kezdek kifogyni a repertoárból, szóval...:)

Úgyhogy most hozok is egy aktuálisat:

Kányádi Sándor: Április hónapja

 

Bolondos egy hónap
április hónapja,
hol kalap a fején,
hol báránybőr sapka.

 

Köpenyegbe burkol,
ingujjra vetkőztet;
mutatja a tavaszt
hol nyárnak, hol ősznek.

 

Hiába próbálnád
kilesni a kedvét,
túljár az eszeden,
mire észrevennéd.

 

Búsnak teszi magát,
szeme könnyben ázik,
mindegyre lehunyja
sűrű szempilláit.

 

Aztán gondol egyet,
fülig fut a szája,
s ránevet a fényben
hunyorgó világra.

 

Előzmény: füegy (30038)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.04.24 0 0 30040

Jó válasz...:)

 

-o-

 

Előzmény: füegy (30037)
füegy Creative Commons License 2022.04.21 0 0 30039

Persze aztán nem bírom abbahagyni ... :)

 

IMA

léptedért lettem:
utad vagyok - célod nem
Lassan fuss rajtam.

(F.Á )

 

füegy Creative Commons License 2022.04.21 0 0 30038

A hétköznapok?

Jól vagytok és rendben? :)

Előzmény: csakcsendbenn (30036)
füegy Creative Commons License 2022.04.21 0 0 30037

Köszönöm az ajánlást, belenézek majd, a kommentek alapján is kitűnő film lehet. :)

 

 

"Kedves vagy és nagyon elfogult. De – köszönöm."

 

 

 

 "EGY AJÁNDÉK ELHÁRÍTÁSA

Ne adj igazat.
Neked túlsokba kerül;
nekem meg épp van."

 (F.Á ;) )

ui: bocs, hogy nem fogadtam szót... !!! :D

 

 

Előzmény: csakcsendbenn (30036)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.04.21 0 0 30036

Kedves vagy és nagyon elfogult. De – köszönöm.

(Amúgy én nem tartom túl nagyra őket: jólesnek, bár olyan kis egyszerűek... – És ezt nem azért írom, hogy tiltakozz: nem várok rá választ.)

 

Viszont hoztam egy filmet: kicsit lassú ugyan, de valószínűleg tudatosan az. Babi filmjei (Mi otthonunk, És az élet megy tovább) jutottak róla eszembe...

 

Öten a mennyországból - YouTube

 

Előzmény: füegy (30035)
füegy Creative Commons License 2022.04.21 0 0 30035

Hozzad nyugodtan Fodor Ákost, de én tudom, tudsz annál jobbat. Benézek néha a haikus topikba, és elképedek, mik vannak ott tőled.😉🤗

Előzmény: csakcsendbenn (30034)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.04.19 0 0 30034

Amúgy ezt az egészet még mindig Fodor Ákos fogalmazta meg a legjobban (tudom, hogy hoztam már párszor, de nem lehet megunni):

 

Axióma

Mindünk anyaga

sugárzó lehetne, ha

mernénk hasadni.

Előzmény: csakcsendbenn (30033)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!