Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1840
A másik jó virsli a Twinner "bükkfán füstölt".

Előzmény: Zitka (1836)
szenyor Lopez Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1839

"ott van a 80% fölötti hústartalmú roppanós bécsi virsli"

 

kíváncsi lennék én arra a "hús"ra :)

Előzmény: Zitka (1836)
H_G Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1838
Hát az autójelekből, mert ezek élelmiszerek: borsos sonka, csülökkonzerv, és nagyon jó volt az ivókefír is, de azt már kicsinálták a szemetek, most egy magyar kaukázusi kefír-ital kapható helyette, ami sokkal silányabb, nem is érdemes megvenni egyáltalán.

Ötletszerűen néhány termékre többet is ráírnak néha, így pl. az egyetlen tényleg jó sörükön, a Perlenbacheren a város is rajta van, Zwickauban készül. Eleve ezzel kellett volna próbálkozniuk, nem autóval :)



Előzmény: Zitka (1835)
Zitka Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1837

Ja,m ost látom, már az én kérdésem is meg van válaszolva. :_)

 

Régen a Plus termékeknél a portugál nyelvű részben lehetett megtudni az igazságot.

 

 

Előzmény: H_G (1831)
Zitka Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1836

Nem a márkanevek alapján kell vásárolni. :-)

A Gebirgsjäger hústermékek pl. szinte biztosan németek. No meg felvágott-virsli témában meg kell nézni a hústartalmat! És otthagyni a 30-40%-os ócsó virslit. ott van a 80% fölötti hústartalmú roppanós bécsi virsli, meg az előbb említett márkájú szafaládé. Tökéletes!

 

Azért sok ám az UL az itt-ott hallott értesülésekben...

A magyar téliszalámit is csinálják dán sertéshúsból.. Tehát ezzel az erővel semmit ne vegyél. :-D

 

 

Előzmény: Törölt nick (1830)
Zitka Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1835

Én honnan tudod, hogy lengyel?

Bosszant, hogy nem írják rá a származási országot, vagy csak azt, hogy EU. Ja, és persze nem gyártó, hanem a lidl mint forgalmazó van feltüntetve csupán. :-(

Előzmény: H_G (1829)
jobbhorog Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1834
Kis műveltséggel: Hollandia és Kína
Előzmény: H_G (1832)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1833

Mazlista!

 

En mast vettem mashol, igaz, hogy olcsobban, de csunyan befurodtem vele.

 

:)

Előzmény: Zitka (1824)
H_G Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1832
(Persze a horvátul egyébként nem tudó vásárlónak okozhat némi fejtörést rájönni, hogy melyik ország "Nizozemjska" vagy "Kitajska", de ez is a társasjáték része :)
H_G Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1831
A hús- és tejtermékeken kötelezően rajta va vhol az autójel. Egyébként, ha van a terméken, a horvát leírásben kell megnézni, abban legtöbbször szerepel a származási ország. Ha horvát nincs, a lengyelben még mindig gyakrabban megvan, mint a magyarban. (Amelyik terméken pedig csupa nyugati nyelvű a felirat + magyar címke, ott többnyire nem kell nyomozni, azok jók.)
Előzmény: Törölt nick (1830)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1830
nah az a helyzet, hogy honnan tom, hogy német, ha rá sincs írva csak, az, hogy "Forgalmazza: Lidl Magyarország Bt.  bp, Rádl árok "  Egynémelyik magyar terméknem sem magyar a hangzása, most nemazért (pl.: Milsun, Pilos, Trisan).Akkor légszi írd le honnan tom Kösszikeh. És am német az nem egészen német, csak Németroszágban dolgozzák össze mindeféle anyagokból, ezt csak valahonnan hallottam, de elgondlkodtató!! :) 
Előzmény: Zitka (1827)
H_G Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1829
Egyébként mostanában már elég sok lengyel termék kiállja az összehasonlítást a németekkel.
Előzmény: Zitka (1827)
H_G Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1828
"A krumpliuk sem valami jó."

A mi Lidlünkben a krumpli kimondottan jó. (Viszont a tojás nem egy nagy szám.)

Tegnap egy Sparban kellett vásárolnom, hát drágábban is csak sokkal gyengébb minőségű virslit (Pick vs. noname német!), sonkát és sört tudtam hozni, mint amilyet a Lidlből szoktam.

Előzmény: Törölt nick (1826)
Zitka Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1827

Érdemes lett volna visszaolvasni.

 

Szerintem többen és többször leírták már: szemfülesen és válogatósan kell vásárolni (mint mindenhol!). Azok a termékek, amelyeket Németországban gyártottak, és német felirat van rajtuk, azok jó minőségűek, és bátran megvásárolhatók. A "teszkógazdaságos" színvonalú alsó kategóriájú olcsó cuccokat nem érdemes megvenni.

 

Nem lehet így en bloc kijelenteni, hogy keletre a ...t hozzák, mert ez így nem igaz.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1826)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1826
Nah Sziasztok!
Nekem valahogy nem nagyon válnak be a LIDL-ös termékek.:(  A mosópor nem hozza ki a foltokat,az öblítő büdös, a chips túl olajos. Egy konkrét példa vettm egy szendwich kekszet olyan finom volt egyszer,mad 5csomaggal vettm mind olyan semmilyen ízű volt csak a cukrot éreztem és ki kellett dobni. A só nem ízesítette a levest .Egy ismerősöm 2 napig hányt a LIDI-s termékektől. A krumpliuk sem valami jó. ÉS a termékek honnan származnak :O?., azt senki sem tudja, mert egy nagy átverés. A pénztárosok úgy dolgoznak mint aki idegbajos, akit befenyítettek ( A pénzt úgy adta vissz, hogy az apró nem ment rendesen a kezembe és vettem egy csomag földimogyorót és nem kötöttem be a száját és hogyjártam ??... Há nem kiszóródott xD). Vanak jó termékek is például a füles kukazsák meg kevés édesség jah és a tojás. Amúgy nem tom mi a újság arra fele, mert 3 hónapja nem voltam a LIDL-ben inkább átmegyek a SPAR-ba, mert  ott legalább minőségi termékeket is kapok és a cuccok is jobbak a SPAR-ban. 
Háth hogy indenki dicéri vagy csak ide Keletre hozzák  szart.
Nekem ezek a véleményein!!
g-s
H_G Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1825
Miazhogy -- ha valaki kifogásolja, majd segítünk leugatni :)
Előzmény: Törölt nick (1821)
Zitka Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1824

:-)))

 

Valahol vettem valamit valamennyiért, és valamilyen tapasztalatom volt vele.

 

:-D

 

 

Előzmény: Alejandro DeSilva (1823)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1823
Csak ha nem reklamozol, szoval ne rakjal be kepet a termekrol, ne utalj a nevere, az arara, es arra sem, hogy melyik bolthalozatnal vetted ;-)
Előzmény: Törölt nick (1821)
caterina3 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1822
Erről szól a topic, nem?
Előzmény: Törölt nick (1821)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1821
Szasztok!
Le lehet ide írnai a LIDL-el kapcsolatos véleményeimet és a termékekről amiket gondolok??? (:
Zitka Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1820

Mi a problémád? Hol érzed az ellentmondást?

 

A jersey egy bizonyos fajta gépi kötéssel készített textilanyagot jelent, ami sokféle alapanyagból készülhet. Az, hogy neked a jó magyar 60-as évekbeli nejlöndzsörzé jut róla eszedbe, nem a Lidl hibája. :-DDD

 

 

Egyébként itt (ks) olvashatsz róla:

http://www.wisegeek.com/what-is-jersey-fabric.htm

 

vagy itt:

http://www.textileglossary.com/terms/jersey-fabric.html

 

A generic name applied to weft knitted fabric.

Előzmény: Dundikalika (1819)
Dundikalika Creative Commons License 2010.06.14 0 0 1819
100% pamut
Kiváló minőségű alsók dzsörzé anyagból


mindezt itt találjátok:
http://www.lidl.hu/cps/rde/xchg/lidl_hu/hs.xsl/index_11017.htm


:(((
bakibaby Creative Commons License 2010.06.14 0 0 1818
Ja és, hogy miért nem. Mert gondolom ez lenne a kérdés :-)
Azért nem, mert 40-50-60 év alatt megváltozott világról beszélünk, amikor más megítélés alá esik az én értelmezésemben a tankolás, az étterem, a kereskedelem, és így tovább. A véleményemet tudod, hogy én melyiket tartom mellőzhetőnek. És most már én is ismerem a tied :-)

bb
Előzmény: bakibaby (1817)
bakibaby Creative Commons License 2010.06.14 0 0 1817
Nem értek veled egyet.

bb
Előzmény: Degeczi (1816)
Degeczi Creative Commons License 2010.06.14 0 0 1816
már hogyan ne lehetne mellőzni a hétvégi tankolást, étterembe járást, stb?
pontosan úgy elhagyhatóak azok is, mint a bevásárlás!

amikor előjön az a buta (mert teljesen figyelmen kívül hagyja a megváltozott körülményeket, úgy a foglalkoztatásban, mint magában a kereskedelmben, ahol egyszerűen megszűntek a kisebb boltok, a hiperek pedig nem mindenkinek érhetőek el hétközben) érv, h "régen is elvoltunk nélküle", akkor tessék emlékezni a hétfői adásszünetre is, vagy arra, h a benzinkutak többsége sem volt 0-24 üzemű
Előzmény: bakibaby (1815)
bakibaby Creative Commons License 2010.06.14 0 0 1815
De, a

- benzinkutasokat
- pékeket
- cukrászokat
- szakácsokat
- pincéreket
- sajtómunkásokat
- tömegközlekedési sofőröket

Ki kell hagyni, mert más jellegű munkákról van szó. Míg a boltokat lehet mellőzni vasárnap, addig a fenti tevékenységeket nem.

bb
Előzmény: Degeczi (1814)
Degeczi Creative Commons License 2010.06.13 0 0 1814
ugye nem akarjátok pl. a
- benzinkutasokat
- pékeket
- cukrászokat
- szakácsokat
- pincéreket
- sajtómunkásokat
- tömegközlekedési sofőröket
kihagyni?!

ők legalább annyian vannak, mint a bolti eladók! ők miért lennének hátrébb valók?

akkor már legyetek következetesek, és követeljétek a teljes vasárnapi leállást, mindezen területeken! (mindent bezárni ami nem életmentést szolgál, adásszünet a TV-ben, rádióban, nincs hétfői kenyér, újság, stb)

vagy az már nektek is kényelmetlen lenne?
Előzmény: igazságosztó1 (1813)
igazságosztó1 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 1813
Nyílt levél a KDNP-nek!

Tisztelt kereszténydemokraták, azzal a felvetésükkel mélyen egyetértek, hogy a hétvégi nyitva tartást azonnal, haladéktalanul szabályozni kell!

De szomorúan tapasztaljuk, hogy ez irányú törekvéseik ellaposodtak! Azonnal felszólítanánk önöket, hogy az ígéretükhöz híven azonnal kezdjék meg a törvénytervezet kidolgozását és haladéktalanul a parlament elé való benyújtását!

Mint már annyiszor felszólaltunk ez ügyben, hogy a multinacionális üzletláncok semmibe veszik a magyar munkatörvénykönyve számos passzusát, ezért a törvény legszigorúbb erejével kell lesújtani rájuk! Az mellett sem lehet szó nélkül elmenni, hogy a Tesco után a Penny üzletlánc is felsorakozva a törvénysértők soraiba, szembemenve a hatályos jogszabályokkal, nem hogy szabadidőt biztosítana dolgozóinak, hanem egyenesen növeli munkaidejüket.

Mindenféle szerződésmódosításokba belekényszerítve munkavállalóikat, különféle trükkökkel, belső, törvénysértő szabályzatokkal, megkerülve a hatályos törvényeket tesznek tönkre családokat! Az ellenvetőkkel pedig szankciókat helyeznek kilátásba!

A rugalmas munkarend köntösébe bujtatott, de folyamatos létszámstopra ítélt boltok dolgozóinak jelentős létszámát tekintve nő, családanya vagy leendő édesanya! Ha önöknek, mint azt állítják fontosak a családok megerősítése, azonnal, haladéktalanul tegyenek eleget ígéretüknek és akadályozzák meg, hogy még több család essen áldozatául a multinacionális cégek profithalmozásának, munkaerő piaci telítettség miatti kiszolgáltatottságának!

Tehát követeljük a Vasárnap tényleges munkaszüneti nappá való nyilvánítását! Az összes multinacionális kereskedelmi cég szerződéseinek felülvizsgálatát, munkavállalói és munkaadói aránytalanságok felszámolását, a renitens boltok azonnali bezárását, ha szükséges a teljes üzletlánc kiutasítását az országból!

Nemzeti Egyletek Mozgalom

sziporka66 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 1812
Szerintem ez nem reklám! Egy Lidl termékről elmondtam a véleményem!

Ennek a fórumnak is van moderátora, és ha úgy gondolja, hogy reklám, akkor törli az írásomat! Mindenkinek jó vásárlást!

Előzmény: jobbhorog (1811)
jobbhorog Creative Commons License 2010.04.08 0 0 1811
Tilos reklámozni a fórumon, főleg képekkel!
Előzmény: sziporka66 (1810)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!