Keresés

Részletes keresés

Charlie Fineman Creative Commons License 2021.09.06 -1 0 38249

"vakok között félszemű a király."

nem tették alacsonyra a lécet?

Előzmény: gabocza1 (38248)
gabocza1 Creative Commons License 2021.09.06 -3 1 38248

A HFM-ben! Az akkor itthon a kereskedelemben kapható magnók között!

Előzmény: Charlie Fineman (38247)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.09.06 -1 0 38247

hol volt etalon az ad-f220? nem vitaindítónak szánom, csak kérdezem.

Előzmény: bgbgbg (38239)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.06 -5 0 38246

nem szeretnék ehhez hozzászólni (csak jelzem, hogy elolvastam;)

Előzmény: bgbgbg (38239)
gabocza1 Creative Commons License 2021.09.06 -3 0 38245

A HFM méréseiből! Solymos nagyon precízen mért, meg lehet bízni benne! Bár én is meg tudnám mérni, műszerem van, csak már nincsenek kétfejes kazettás magnóim, a gyűjteményből már csak néhány nagyobb gép maradt meg, az is csak mutatóba...

Előzmény: bgbgbg (38243)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.09.06 -1 0 38244

Szerintem te kevered a hangforrást a lejátszóegységgel, de nem látok bele a fejedbe :) Illetve, mégegyszer, 5 (6,7) hangszórónál sokkal de, sokkal fontosabb az illesztés (hangerő, interfernciák, szoba akusztikai kezelése), mint egy sztereónál (bár ott sem elhanyagolható). Az, hogy milyen csip, meg ilyenek, sokadrangú, szerintem. 

Előzmény: bgbgbg (38230)
bgbgbg Creative Commons License 2021.09.06 -1 0 38243

És mégis hallgathatóbb volt👍👍👍

Pont errol beszelek.

Mondjuk kivancsi volnek, hogy ez az info honnan van. Ha megtenned, hogy beidezed🙂

 

Nemelyik csoves erositonek leteznie se volna szabad, olyan ertekeket produkal👍👍👍

Es megis letezik, es a papiron jobb integraltat agyonveri....💪☝️

Előzmény: gabocza1 (38240)
manta-z Creative Commons License 2021.09.06 -1 0 38242

Meg a gyorsdiódákat a tápból.....

Előzmény: manta-z (38241)
manta-z Creative Commons License 2021.09.06 -1 0 38241

Ha a Cyrus One elektrolit kondérjait átpakolnád az Artelbe, van rá esély, hogy csodát hallanál. :)

Előzmény: Mono SE (38238)
gabocza1 Creative Commons License 2021.09.06 -3 0 38240

Csak a tények kedvéért! A HX3 nyávogása másfélszerese volt az Aiwának, és ez nem szubjektív vélemény...:)

Előzmény: bgbgbg (38239)
bgbgbg Creative Commons License 2021.09.06 -2 0 38239

a botfuluhoz nem szeretnek hozzafuzni semmit sem.

Mindenkinek mas az etalon.

Nyilvan voltak ennel sokkal jobbak is, ezt soha nem vitattam, es nem is fogom.

De a teny, hogy vaktesztben bealazott sok millios yamahat peldaul, es ez konkretan megtortent, azert ezt a sajat szememmel latram, es hallottam, es nem csak en.

 

A muszaki reszehez nyilvan jobban ertetek, en nem is konyitok hozza. A felepitese, vagy egyeb, az akkori kor szegenyes alkatreszellatasabol fakado hianyossagairol ertekezni sem tudok, es nem is szeretnek.

Te most azt mondod, hogy ha ezt meg ezt maskepp oldanak meg, akkor jobb lett volna, es elhiszem, mert NEM ERTEK HOZZA.

A hangja viszont megkapoan jo volt, es ezt fenntartom.

 

Mondjuk abban az idoben az "etalon" deck egy AIWA F 220 volt....aminek olyan szar hangja volt, Amit ember elviselni nem tudott. Nyavogott, hitvany volt a felepitese, es kb. 100 egyeb hatraltato tenyezot tudott produkalni. Konkretan zero mélyek  voltak benne.

Akkor nekem egy AKAI HX-A 3 volt a birtokomban, ( es van is ), az klasszisokkal jobb volt, megis a szemet AIWA volt az ," etalon".

Legalabbis fulre.

 

Szoval nem konnyu ez.

Előzmény: Mono SE (38236)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.06 -3 0 38238

A belső felépítésről első ránézésre a Cyrus One cipősdobozom jutott eszembe, tuti biztos, hogy a tervezője látott már ilyent ;)) A cyrusone-t viszont nem cserélném el semmire, pedig hetekig laktam nálam mostanában naim erősítők...

 

Az adataiból ítélve, ennek a bridge jószágnak egyszerűen vacak tápegysége lehetett, az ilyen pedig minden szinten és minden paraméterében elbaxxa a hangot.

Előzmény: gabocza1 (38237)
gabocza1 Creative Commons License 2021.09.06 -2 0 38237

Darvasékra sok mindent lehetett mondani, csak azt nem, hogy pofára estek volna márkák előtt! Ők lettek volna a legboldogabbak, ha Magyar erősítőt találtak volna, amit ajánlani lehet! Az, hogy kényes a dobozokra, az nem annyira hízelgő az erősítőre, mivel nem írták külön, gondolom a Spendorok voltak rákötve... Megnéztem a Spendornak nem kellemetlen az impedancia görbéje, szóval nem tudom... Egyszóval annyira lesújtó volt a vélemény, hogy nehezen tudom elképzelni, hogy ekkorát tévedtek volna, de ez most már talán mindegy, túl sokat nem gyárthattak belőle, mert akkor biztos találkoztam volna vele...

Előzmény: bgbgbg (38234)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.06 -3 0 38236

"neki meg az fontos, hogy mi van rairva"

 

Nem hinném, hogy a Darvas brigádban bárkinek fontos lett volna, hogy mi van ráírva bármire, sőt, pofátlan mértékben tudtak elfogultan drukkolni még a ránézésre full gagyi hazai cuccoknak is.

 

Őszintén szólva, nelkem is lesujtó véleményem van a többnyire zenei analfabéta hazai konstruktőrökről jórészéről és a botfülű, bakancsos hifista holdudvarokról is. sorry...

 

Amúgy a konkrét bemutató a cikk vége felé: http://hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM3310.HTM

Előzmény: bgbgbg (38234)
bgbgbg Creative Commons License 2021.09.06 -1 0 38235

Nekem meg volt. 

Meg eleg sok mindent hazahordtam, akkor még volt itthon egy kulon helysegem erre a celra. Szoval havi szinten egyuttelni vele nagyon jo volt.

Minden tiszteletem a HFM, es Darvasé, sztem szinte mindent neki koszonhetunk, de ezt bazira benezték👍

Előzmény: Mono SE (38233)
bgbgbg Creative Commons License 2021.09.06 -1 0 38234

Igen kecskemeten gyartottak.

A velemeny szubjektiv volt anno a Darvaseknal is. 

Hogy oszinte legyek, ez volt az egyetlen velemenyuk, amivel totalisan nem rrtettem rgyet, de senki sem, aki birtokolt ilyet, es huzamosabb ideig hallgatott.

En egy gyari" peldanyt szereztem anno, es ajandekba adtam egy bazi nagy bizniszhez....

Azota is banom.

A kis Silver Bridge a hangfalakra nagyon erzekeny volt, arra emlekszem.

A hangja, a tere, azota is a fulemben van.

 

Dehat a hi fi, high end ilyen.

Neked tetszik, nekem nem, neki meg az fontos, hogy mi van rairva.👍

 

Egyebkent a mai napig, azt gondolom boven az elmezonyben vagyunk....csakhat a statusszimbolum, meg a leszolas nagy ur a mai napig, es ez nem is igen fog valtozni.

 

Mindenesetre jo kis cucc volt.

Azota is vadaszok gyari peldanyt, de csak buheralt karcos szemetek vannak....

Sajnos.

Mono SE Creative Commons License 2021.09.06 -4 0 38233

ezért kérdezem, mert elolvastam azt a cikket, ennyire nem nagyon vertek szarrá semmit a hfm egész pályafutása alatt

Előzmény: gabocza1 (38232)
gabocza1 Creative Commons License 2021.09.06 -3 0 38232

Igen, Kecskeméten gyártották! Nem találkoztam vele élőben, de Darvaséknak igen lesújtó volt róla a véleménye, annyira, hogy azt nem lehet nagyon félremagyarázni...

Előzmény: Mono SE (38231)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.06 -4 0 38231

"Silver Bridge erosito"

 

Ez milyen gyártmányú cucc? Artel?

Előzmény: bgbgbg (38230)
bgbgbg Creative Commons License 2021.09.06 -1 0 38230

Nem gondolom, hogy hazimoziban van olyan, hogy hangminoseg. Persze egy szint felett.

Döngő mélyek, üvöltő magasak, bántó közepek... ha ezeket egy jobb rendszerrel orvosoljuk, es nem a szettben kaphato, ( bar ezek kozott is van meglepo minosegi osszeallitas!) Dolgokkal probaljuk megoldani, akkor azert el lehet oda jutni, hogy van egy limit, ami felett nem halhato az egvilagon semmi. Ha szamitasba vesszuk,hogy a mai napig a yamaha alltal gyartott "csippek🤣🤣🤣" vegzik a mindenfele erositoben is" a munka oroszlanreszet, akkor a kor be is zarult. A jo, es jol belott effektek pedig szinten csak egy par szazalekot tesznek hozza.

Szerintem minosegrol a sztereo rendszerek eseteben lehet tehat beszelni.

Meg, hogy kinek milyen vastag a brifkoja, es mennyit akar villantani a haverok elott.

Egyik legjobb peldam erre a regi Silver Bridge erosito.

Be volt kotve a boltban.

Amikor a nagy yamahakkal engedtuk ossze, siman verte oket millios szinten is!!!!

Aztan mikor megtudta az ember, hogy mi szolt, es 25 000 ft bol jobb hangot tolt a fulebe, mint a nagy yamaha, akkor volt huledezes!

Hazimozit is joparat hallottam, talan tul sokat is ahhoz, hogy megtanuljam " ne ertekelni".....

De ez az en velemenyem, mint ahogy az is, hogy mar anno is zavart a legures terben ( csillagok haboruja) hallhato eletszerutlen robbanasok hangja.... 

Hat még amikor a minoseget emlegették...

A munka oroszlanreszet a center, meg a sublada vegzik, a tobbi sallang.....

 

Persze, ha valakinek fontos, hogy sokmillios rendszeren szoljon a film....vagy, mint ahol voltam, es ami meginditotta a fantaziamat, a 2x1650 wattos melynyomo....alapveto fizikai szukseglete, hogy kell-e pl, hogy a hallgato szive melléverjen az iszonyatosan melyre meno, es brutalis hangnyomast produkalo rendszertol, es az mennyire eletszeru....mivolta....

 

A szobai sztereonal is sokan keresik a loudness gombot, mert a mely az legyen mely....hagyjuk mar....

( a Silver Bridge pont ettol volt nagy, es velemenyem szerint minosegben siman agyonverte a felmenojet, a 3020 at is!... se Loudness, se hangszin...csak" szolt)

 

👍

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38229)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.09.04 -1 1 38229

Hát, ahogy megyünk lefele a megszólaltatott hangtartományban, úgy lesz egyre fontosabb az akusztikai tervezés, az nem úgy van, hogy rákötjük a mélyládát a rencerre, max nyomunk egy mérést a mellékelt ezerforintos mikrofonnal. Ha nincsenek kezelve a room mode-ok, kb 10-20 centit mozgatod a fejedet, és akár teljesen eltűnnek frekvenciasávok. Általában az emberek elköltenek több misit hájendre, és beteszik szobákba, ahol csupaszak a falak, óriási üvegfelületek vannak, esetleg csempe van a padlón, vagy vesznek több hangsugárzós rendszereket, és illesztés nélkül használják. Egyébként egy rendesen összerakott középkategóriás 5.0-ás vagy 5.1-es házimozi durva élménynövekedést képes okozni, és nem, nem kell dübörögjön, sőt.

Előzmény: bgbgbg (38219)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.04 -6 1 38228

Nem is a házimozival van a baj, hanem a mindenbe beleböfögő, húgyagyú fikanikkekkel

Előzmény: menet work (38226)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.04 -6 1 38227

is a házimozival van a baj, hanem a mindenbe beleböfögő, húgyagyú fikanikkekkel

Előzmény: menet work (38226)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.03 -7 0 38225

Viszonylag új film, 2002-es, már a szeptember 11-es terrortámadás után készült: a filmben fel is tűnik a két leomlott torony helye, az egyik főszereplő lakásából pont rálátni a romtakarításra:

 

 

Súlyos, és hatalmas film. A szőrös szívű, ámde k5sög Puzsér saját bevallása szerint mindig sírt ezen filmen, ahányszor csak megnézte... Nála a minden idők legjobb 100 filmjének listáján az 54. helyen szerepel. 

Előzmény: Alex Raps (38224)
Alex Raps Creative Commons License 2021.09.03 -3 0 38224

Köszi a tippet. Miért nem láttam én még ezt a filmet? 

Előzmény: Mono SE (38223)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.03 -7 0 38223

A high-end mozira iszonyat nagy ívben xarok, inkább megnéztem újra ezt a filmet egy monitoron... Edward Nortonnal a csúcson!

 

>>> https://videa.hu/videok/film-animacio/az-utolso-ejjel-hd-2002-6hB4MK3UUV4fK0vs

 

btamas70 Creative Commons License 2021.09.03 -24 0 38222

Egyébként nem csoda, hogy veszettül dübörög a mozi, hiszen személyesen fölötyipötyi installálta a hangteknikát:):)) (Állítása szerint ilyemiben utazott.)

Előzmény: tibtiborkaba_new (38216)
btamas70 Creative Commons License 2021.09.03 -23 0 38221

 

"valljuk be, a Halálcsillag robbanása körül sem volt egészen természetes a hanghatás"

 

Egy világűrbeli robbanásnak közvetítő közeg híján egyszerűen nem lehet hangja...;))

Előzmény: tibtiborkaba_new (38216)
gabocza1 Creative Commons License 2021.09.03 -4 0 38220

Persze, lehet példálózni a nemlétező mesefigurákkal, de nem csak ilyenek vannak a moziban! Az ott generált hangok viszont rettenetesek... 

Előzmény: tibtiborkaba_new (38216)
bgbgbg Creative Commons License 2021.09.03 -2 0 38219

Akar egy lakas arat ra lehet kolteni ez teny.

Viszont mit hallassz ebbol vissza, es hogy a fenebe???? Kell e 1650 wattos szubladabol 2 db egy picsanyi helysegbe? Sztem kurvara nem👍

A stereot megertem. Es, bar nem tartom magam kulonosebben vajtfulunek, sztem azt kapisgalom is.....

 

 

Előzmény: tibtiborkaba_new (38217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!