Keresés

Részletes keresés

babaszappan Creative Commons License 2006.05.22 0 0 902

 

Óda a legkülönbözőbb férfiakhoz

 

embim, barátném,

dicsőíti a negyvenes férfiakat,

zengi karjuk erejét, és

úgy általában az erőt.

 

dícsérem én is: 

ha ölelnek ők, még hangom is elfullad,

elhagy a levegő, bizony, 

kemény borosta arcomon ér.

 

" no nézd,  egy kis nő,

nem is rossz,pedig harmincon túl már, szegény.

tegyünk egy próbát, bár kicsi

és sovány"- rólam ahogy szól.

 

de ó, barátném,

embim! Húszéves fiú, peronra ha száll,

félve néz felém: "Istennő!

rút béka vagyok, de belül

 

lángol a szivem,

segíts megfejteni a titkot: ó, mikor 

ismerhetem már?csak egyet

pillants rám, s kiderül az ég."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

babaszappan Creative Commons License 2006.05.22 0 0 901

játék a költemény: csecse-becse,

ajándék, mellyel meglepem

e kávéházi szegleten

magam magam.

ki mondta: a versben szóló én vagyok?

 

lehetnék szőlő, tündér vagy szív, ajándék,

ne siess meginteni!

bölcselmed tedd jobb napokra el,

ne tudd rögtön, mit rejt a zúg, az árnyék,

avi, jóbarátom, légy gyermek,

igen, maradj,

s játssz te is velem.

 

Előzmény: aranyviktor (899)
aranyviktor Creative Commons License 2006.05.22 0 0 900

 

2005. május 14.-i álom

 

Egy élelmiszerboltban voltam. Az árúval nem volt baj, de amikor csomagolópapírért, zacskóért nyúltam, egy csomó légy rajzott ki belőle, bűzfelhő jött elő, és egy csomó apró légypete mászott a kezemre. Fúj!

 

Magyarázat:  Az élelmiszerboltban táplálékot árulnak, ami a szellemi táplálék szimbolikája. A tiszta tanítások sokszor a csomagolás, körítés miatt lesznek ellenszenvesek, károsak.

 

aranyviktor Creative Commons License 2006.05.22 0 0 899

 

Lelked valóban kihül,
Ha a keserűségbe merül
Elszorul a  torkod,
Ha szomjad epével oltod.
A világban önmagad látod,
Szól Avi, jóbarátod.

Előzmény: babaszappan (898)
babaszappan Creative Commons License 2006.05.22 0 0 898

negyven felett a férfi rút

szíve kemény, beszéde száraz

szájából  mint szikkadt morzsák

abroszra kínos vasárnapi ebéden

peregnek elő a szavak,

lelkem kihűl...

sírni szeretnék, de itt sírni nem merek,

ki lehet gyenge, hol ennyi az ERŐ?

Ó, erő, ó bántás, ó vád, ítélet, fájdalom,

ördög vigye a negyven feletti férfiakat!

 

Előzmény: Törölt nick (891)
aranyviktor Creative Commons License 2006.05.22 0 0 897

 

Azt mondanáám aranyműves, vagy azt, hogy ékszerész...

Előzmény: babujaju (895)
babujaju Creative Commons License 2006.05.22 0 0 896

holnap reggel... :-)

Előzmény: Biga Cubensis (888)
babujaju Creative Commons License 2006.05.22 0 0 895
vajon milyen szot mondanal arra, ha leirnam, hogy tenylegesen mennyi omlik ram... :-) ... es nem csak almomban... :-)
Előzmény: aranyviktor (887)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.21 0 0 894

kétlem, hogy sokan lennének,

kik utálnak,

de mind, akik valakit utálnak,

feledi próbálnak.

s aki felé hajolt a szívünk,

arra szívesen emlékezünk.

Előzmény: aranyviktor (893)
aranyviktor Creative Commons License 2006.05.21 0 0 893

 

Vannak, ki akarnak,

mások meg utálnak,

feledni azonban

meg sm próbálnak.

Előzmény: Törölt nick (891)
aranyviktor Creative Commons License 2006.05.21 0 0 892

 

Borosta nálam nincsen,

babaarcom minden kincsem.

 

Előzmény: Törölt nick (891)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.21 0 0 891

Negyven felett

 

Negyven felett szép a férfi,

mikor saját elméje végre utoléri,

s kezei erősebbek, mint valaha,

szorítása nem cél nélküli önmunka.

 

Arcukon már felelősség játszik,

s bőrükből pattanó borosta mászik.

Mindenki őket akarja,

a negyvenes s a fiatalka:)

Előzmény: aranyviktor (890)
aranyviktor Creative Commons License 2006.05.21 0 0 890

Az álom arról szólt, hogy elcsábítottál. Egyébként is:

 


Negyven felett


Negyven fölött szép igazán a nő,
Akkor már kiül a belső,
Meghozza gyümölcsét az élet,
Meglátszik, ki a finom érett.

 

Sokuk arcán mennyei szépség ül,
Nőiségük kiteljesül,
Az értő szem őket nézi,
Ki szerencsés, karjukban végzi.

 

Előzmény: Törölt nick (889)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.21 0 0 889

igen-igen, de én egy vén csotrogány vagyok:)

Előzmény: aranyviktor (886)
Biga Cubensis Creative Commons License 2006.05.21 0 0 888

Régi LSD trip élményeimre emlékeztet :)

 

Néha arra gondolok, a halál után nincs semmi különös, csak az ember tovább álmodik. S ha kipihente magát, akkor újból felébred, és megszületik. Van, aki szép álmokból és van, aki rémálmokból születik újra.

 

Van Ausztráliában egy erszényes, aki még 9 hónapig tartja kicsinyét az erszényében. Szinte embrió méretű, amikor megszületik és 3-5 perc alatt ér fel az erszényig. Még csak két lába van, azzal kapaszkodik fel ösztönösen. Felér, bemászik, és folytatódik a fejlődése. 9 hónap múlva előmászik, ez a második születése :) Vajon milyen lehet a születés ? Kívülről születésnek látszik, de talán azért nem emlékszünk rá, mert olyan, mint a halál. Egy minden szempontból biztonságos és kellemes világból, az anyaméhből tessékelnek ki minket. Hol van az átmenet születés halál között? Talán nincs is. És minden reggel, minden álomból felébredve meghalunk és újból megszületünk...

Előzmény: babujaju (885)
aranyviktor Creative Commons License 2006.05.21 0 0 887

 

Annyi az arany az álmodban, hogy majdnem azt mondom, plágium:)

 

Előzmény: babujaju (885)
aranyviktor Creative Commons License 2006.05.21 0 0 886

 

Én fiatal srác vagyok, milyen egybeesés:))

 

 

Előzmény: Törölt nick (884)
babujaju Creative Commons License 2006.05.21 0 0 885

én is háborut álmodtam az éjjel. Hatalmas vitorlás hajók hatalmas szárnyat bontottak, es csak ugy álló helyzetükben felrepültek. De volt ezüstös repülô is milliárd irányitáshoz való gombokkal a felszinén. Egy pici szobában akarták hogy beszéljek az orosz fehérgárdistákról, vagy a középkori foldesúr rendszerrôl. Én meg Jézusról kezdtem el beszélni. És belesuttogtam a bársonylevegôbe, hogy 'SZIMBóLUM'.

Aztán az utcán keresgéltem egy helyet, ahova elrejthetem a kezemben levô papirt, amin a Létezés magyarázata volt leirva betük nélkül. Emberek feküdtek a betonutcákon félve, szorongva. Egy aranypalastot teritettek rám, a kezemben pedig egy hatalmas aranyjogar kerult. En is hatalmas lettem, valahonnan a világegyetembôl néztem le erre a területre. A csillagok fényesen ragogytak körben körülöttem, aranyzuhatagok boritottak be, és elmosódott a rettegés ... :-)

Előzmény: Törölt nick (863)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.21 0 0 884

ma azt álmodtam, hogy szerelmes lett belém valaki. Soha nem volt még ilyen. Fiatal, kedves srác volt, elvarázsoltam:) Még nem is "jártunk", de állandóan hívogatott, de nem tolakodóan, csak érdekelte, mi van velem. Marhára jólesett.

De mivel nemcsak az álom volt egyedi, hanem az életben sem történik nagyon velem ilyen, arra következtetek, hogy ez a vágyaimat takarja. Mindenesetre jobb ez, mintha a kusza napot gyúrta volna egybe az agyam.

aranyviktor Creative Commons License 2006.05.21 0 0 883

 

2005. május 11.-i álom

 

Az volt érdekes az álmomban, hogy újraálmodtam egy pár nappal ezelőtti álmot, amit akkor nem tudtam megjegyezni. Most megjegyeztem. Egy öreg autóm volt, ami külső ránézésre egy roncshalmaznak, rozsdatemetőnek tűnt. Én azonban tudtam, hogy belül nem rozsdás, mert olajba áztatott filcekkel tömtem ki az üregeit, hogy ne rozsdásodjon, a külső festést kell csak felújítani, s ha kap egy fényezést, jobb lesz, mint újkorában.

 

Magyarázat: Az öreg autó én vagyok, bár rozsdatemetőnek tűnök, de még rendbejöhetek.

 

Primőr Creative Commons License 2006.05.20 0 0 882
JA egyszer láttam éjszaka. Aztán egyszer nem tudom, ébren voltam e vagy aludtam, de teljesen valósághű volt, az történt, hogy láttam, aki mellettem aludt, és felette több fényes göömb keringőzött mint a lepkék.
Előzmény: Walkmann (880)
aranyviktor Creative Commons License 2006.05.20 0 0 881

 

Így igaz.

 

Előzmény: Walkmann (879)
Walkmann Creative Commons License 2006.05.20 0 0 880
Te fényes gömböket látsz ébren?
Előzmény: Primőr (878)
Walkmann Creative Commons License 2006.05.20 0 0 879
De mondom, hogy nem álmodok.
Előzmény: aranyviktor (876)
Primőr Creative Commons License 2006.05.20 0 0 878
Sztem bizonyos részletek a Világok harca c. filmből jöttek be, aztán a fényes fej talán onnan, hogy előző nap a fényes gömbökön gondolkodtam amit álmomban láttam, vagy talán ébren.
Előzmény: Primőr (877)
Primőr Creative Commons License 2006.05.20 0 0 877
Én azt álmodtam, hogy arra ébredtem, hogy világít a fejem, és nagyon megijedtem, és kirohantam a másik szobába, és ott volt anyám is ugyanúgy és meg volt bénulva, és kiderült, hogy a földönkívüliek akarják leigázni a földet, vírussal, ami szépen belopakodik az emberekbe. Aztán a nagyanyám lakásán volt egy ember akinek a csőalakúkarjai átkutatták az egész házat hogy megöljenek minket közben meg erős búgó hang hallatszott. Aztán az ajtót kinyitottam és ott volt, és akkor le akartam szúrni a fejét késsel, de becsukódott az ajtó, aztán többször is, míg utoljára sikerült, aztán a lépcsőházból láttam, hogy a fejében van a kés, és egy barátja viszi el. Meg még volt pár dolog de már nem teljesen emlékszem.
aranyviktor Creative Commons License 2006.05.20 0 0 876

 

Pontosabban nem jut el a nappali tudatodig. Mindig "dolgozik" az ember éjszaka, de van, amikor ezt az ember áthozza a nappalba, és emlékszik rá, és van, amikor nem.  Gondolom akkor hozzuk át a nappalba, amikor arra van szükségünk. Ha nem lényeges, akkor a tudat nem hozza fel a felszínre, ahogy a windows-nál is van olyan, hogy működés a háttérben.

Előzmény: Walkmann (875)
Walkmann Creative Commons License 2006.05.20 0 0 875
Én hónapok óta nem álmodok.
aranyviktor Creative Commons License 2006.05.20 0 0 874

 

Én meg egy nagyon spór/spúr főnökkel álmodtam, aki nagy anyagi haszonnal járó feladatokkal bízott meg, de ugyanakkor nagyon spórolós volt. A "főnök" álmaimban Isten szokott lenni, és nem egészen értettem, hogy mi az álmom jelentése, de eszembe jutott egy példabeszéd a talentumokról, amelyben azt mondja a szolga az urának, aki egy talentumot adott neki megforgatásra, hogy ott is aratsz, ahol nem vetettél, és onnan is gyűjtesz, ahová nem szórtál. Valahol a kapott talentumok hasznosítására akar engem ez az álom figyelmeztetni, úgy érzem.

 

Előzmény: Törölt nick (873)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.20 0 0 873
Én ritkán repülök...:(
Inkább könnyű vagyok, nagyon nagyokat ugrom, vagy siklásban haladok a földön, mintha kori lenne rajtam...


Ma egy olyan helyen voltam ami hemzsegett a különféle rovaroktól és bogaraktól. Láttam ahogy mászkálnak a kezemen mindenféle pókok ( de voltak ott sima muslincák is), féltem hogy bemásznak a ruhám alá. Azán észrevettem, hogy egy olyan szkafanderszerű ruha van rajtam, ami nyaknál nagyon szorosan zár. Megnyugodtam, hogy itt senki nem megy be, az arcomról meg majd lesöpröm őket (a fejem szabadon volt).
Előzmény: Törölt nick (871)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!