Keresés

Részletes keresés

goldfinger Creative Commons License 2003.06.30 0 0 890
Ugye, hogy tehetségesek vagyunk...:-)
Egyébként most, 1 óra 10 perckor működik a freeweb.
Előzmény: Kham (889)
Kham Creative Commons License 2003.06.29 0 0 889
Ennyi mindent írni egy piros x-ről tényleg lenyügöző. Mondjuk most már nagyon érdekelne hogy mi van a képen, de úgy látszik megint leállt a freeweb:(
goldfinger Creative Commons License 2003.06.29 0 0 888
A mesemondók nem nagyon akarnak jönni.
goldfinger Creative Commons License 2003.06.28 0 0 887
Komancs: sajnos nem ilyen egyszerű. Egyrészt, ezek a képek régóta a gépemen vannak, nem fórumba írás előtt szoktam letölteni őket, másrészt, nem hivatalos site-okról szedek le, hanem mindenhonnan.
Márpedig úgy már soha nem az eredeti nevükön kerülnek fel a képek.

Ostoba Tuk: de akkor csak ketten ölték meg a kis sárkányt?:-)

ostoba Tuk Creative Commons License 2003.06.27 0 0 886
Új ötletem van:

A jobboldali elégedett képű népség próbálja eladni a sárkényhullát a dinamitos ürgének és az elf nőnek. A dinamitos fogdossa az árut (pedig azt közismerten nem illendő), de ez az eladókat nem zavarja, tudják, hogy friss, első osztályú húst hoztak. A pirosgatyós lányzó elöl tartja a kardját, ez azonban nem az éberség jele, hanem csak készen áll, hogy igény szerint félsertést (na jó, függőleges félsárkányt) készítsen, vagy ha szükséges, a csülkét, potrohát, szárnyát lekanyarintsa, ahogy a T. vevő azt kívánja.

A zsákokban ennek megfelelően további húsáru van.

(vagy az is lehet, hogy a lovagfejű ürge mégsem vevő, hanem ÁNTSZ-ellenőr. Az oldalán pedig valóban papirtekercsek vannak, az igazolványa, meg a bírságolós cédulák, mert fagyasztott és előre darált sárkányt kínálni tilos)

Előzmény: goldfinger (866)
Vajk Creative Commons License 2003.06.27 0 0 885

Ez az egész jelenet a Sárkány tenger partján történhetett, aztán mivel meghalt a névadó F.S, a tekercsekről elnevezték Holt tengernek.
Előzmény: komancs (884)
komancs Creative Commons License 2003.06.27 0 0 884
Lehet hogy túl modern dolog, de azt hittem azok valami dinamirudak a kalapácsos övében.
Előzmény: goldfinger (882)
komancs Creative Commons License 2003.06.27 0 0 883
Ha szabad kérnem ne kapkodjunk még az új képpel, mert a mesemondók még hiányoznak.

Külömben is új játékkal szeretném bóviteni a topicot. Az alkotót ismerjük, akkor feltehetően a címét is a képnek.
Tippeljük meg, és a végén GF elárulja.
Az én tippem : Legyőztük a sárkányt

Előzmény: Vajk (881)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.27 0 0 882
Csak győzzek válaszolni...

A ládában azt a valamit én is koronának vélem. Mást nem tudok elképzelni, minthogy zsákmány, mondjuk az odújából.
A támaszkodó nő lábánál lévő zsákban gőzöm sincs, hogy mi lehet... Ti mire tippeltek?
Szerintem további kincsek, érdekességek, amit szereztek. Akár a sárkány egy-két testrésze is (mondjuk, a fogai:-))

Kaviat: véres, bizony, a fekete hajú nő... És azok a horzsolásnyomok a nadrágján frissek.
Bevallom, talán néha kicsit rontja az áttekintő képességem a topic... A sisakot, amit mondtál, én az első másodperctől kezdve földgömbnek tekintettem, rajta forgatóval, országokkal stb... És sehogy sem értettem, hogy mit keres a képen egy földgömb?! Megfosztottál az én személyes varázslatomtól!:-) (Ööö, lányok-fiúk, esély sincs rá, hogy az egy glóbusz?- kérdezte Goldfinger esdeklő tekintettel...)

Vkibitoroljaanevem: hoppá, fogáshoz használt csali a láda? Ez egészen új aspektus!:-)

ostoba Tuk: nézzük csak! Jól mondod, kedvesen, mindentudó-szerényen bazsalyog ott egy varázsló. A sárkány sebei elgondolkodtatóak. Nyílt sebe valóban nincs, de kiáll belőle egy nyílvessző. Nem tudom, hogy mennyire fontos szervét találta el az elf, és hogy mennyit bír ki egy gyereksárkány. Szerintem ennyit kibírna, de ne felejtsünk el két dolgot!
1. Ez egy láthatólag ízig-vérig kalandozókból álló csapat. Harcoltak már párszor az életben.
Egy elf pedig képes ellőni a légy t...-ét, röptőben persze. Ebből kifolyólag elképzelhetőnek tartom, hogy tudta, hova tanácsos célozni. (Igazán benézhetne ide egy sárkányokra szakosodott kórboncnok!)
2. Ne felejtsük ki a mágiát! Szerintem nem az akasztás tett be szegény párának, hanem- jobb híján- valamilyen, a vörös ruhás által kibocsájtott mágia. Vagy pedig az említett pontos nyílvessző, utána pedig pár fegyvercsapás. A fekete hajú nő kardja és a a másik férfi kalapácsa valamennyire véres.
Felhívnám figyelmeteket a varázsló bal karjára! Azon kívül, hogy roppant csenevész, átdereng a lila ruhán(?) át. Elképzelhető, hogy a lila derengés mágikus?

Az óriáson lévő dolog az egyik furcsaság a képen. Én is a lekötött ember/hátizsák teórián vacilláltam, de aztán láttam, hogy a vállain van 1-1 pánt, amivel tartja a csomagot. És ha megnézed, a fekete hajú nő jobb lába alatt a fűt látod, nem pedig egy lábat...
Persze ettől még lehet 120 cm-es kisgyerek.:-) (Rohadt szadisták!:-))

"A fában egyelőre nem látok elrejtett alakot, de ez gondolom, idővel még változhat :-)"
Igen, feltétlenül.:-)

Ja, és emberi jogokat a sárkányoknak!

Komancs, pontosan ez az az érzés, ami miatt annyira viccesnek találom ezt a képet: mihelyt ránéztem, azonmód kedélyes horgászok ugrottak be, akik a nagy fogás után pózolnak a kamerába.:-)

Vajk, persze, ameddig idejártok, lesz kép.

Nekem még az nem világos, hogy mik lógnak a kalapácsos ember oldalán. Gyanítom, tekercsek, ha pedig már tekercsek, nem lehetnek mások, mint varázstekercsek. Na, de pont őn???
Ha pedig csak sima tekercsek, hát, nem úgy néz ki divatolós barátunk, mintha scriptor lenne...

Vajk Creative Commons License 2003.06.26 0 0 881
Újabb kép várható?
Vajk Creative Commons License 2003.06.26 0 0 880
Köszi:)

Nem hiszem azonban, hogy a Függőleges Sárkányt felakasztották volna, mert leér a farka, így meg nehéz.
Azonban a Lépenlövő Tündefülű valószínűleg lépenlőtte a Függőleges Sárkányt a kis nyilával.
Emiatt lelassult az óriás orrbagyűrte röptében(ettől vannak rajta vérnyomok), majd a földön adtak neki közösen, míg a F.S védekezett, karmolt a lábával.A fején meg azért nincsen vér, mert a sajátját lenyalva kapott újra erőre(mer ezek a vértől részegednek, ugye?)

Előzmény: goldfinger (876)
su_li Creative Commons License 2003.06.26 0 0 879
A szőke csaj is részt vett a Függőleges Sárkány leterítésében, mert egy nyílvessző áll ki az állat oldalából, és nyilat meg nem látok másnál.
Nagy közös akció lehetett ez . A bubkós leütötte, a nagy darab lefogta, a szőke lenyilazta, a fekete pedig a kardját mártotta bele.
Eközben a csuhás igét hírdetett.

A pasi mögött egy alak volna bebugyolálva?!!
A Fekete csajszi nem féltékenyen pillant a szőkére?

Előzmény: goldfinger (866)
ostoba Tuk Creative Commons License 2003.06.26 0 0 878
Először azt hittem, hogy a fadobozba a sárkány sárga vére folydogál, és azok a kiálló izék a kifröccsenő vér, de valóban inkább korona.

A társaság eléggé szedett-vetett, van egy magára rendkívül büszke óriásunk, meg egy markába röhögő varázsló. Az arrogáns férfi a kép bal oldalán most készül levágni a sárkány szarvát (feltehetően ebből is - mint általában minden mesebeli szörny alkatrészből - impotencia elleni szer készíthető, ha nemi denevér-guanóval összekeverik).

Két dolog zavar a képben:
1) A sárkány méretei szerint kiskorú volt. Bár véres, de nyílt sebe nincs, a többiek fegyvere sem piszkos, tehát valószínűleg akasztással végezték ki. Még nem teljesen cselekvőképes személyek kivégzését a legtöbb emberi jogi konvenció tiltja. Jó, tudom, hogy sárkányokra nem vonatkoznak az emberi jogok, na de mégis ...
2) Az óriás mögött található sziklaszerű tárgyról, ha jobban megfigyeljük, kiderül, hogy az ott bizony egy fogoly, akire krumpiszsákot húztak, majd a nyakára és a mellkasára köteleket kötöttek.

A fában egyelőre nem látok elrejtett alakot, de ez gondolom, idővel még változhat :-)

Előzmény: goldfinger (866)
komancs Creative Commons License 2003.06.26 0 0 877
Hát ezen aztán van nézni való!!

Nekem is olyan érzésem van mintha vmi fotózáshoz álltak volna be, olyan sejtelmesen mosolyognak, és összevissza tekingélnek.
A sárkány az vmi tarajos fajta és a bunkós bácsi az egyik tarajába csimpaszkodik. Ha nem bazsalyogna ily édesen akkor azt hinném elvitatja Nagyerőstől a győzelmet, de nem látszik köztük ellentét.
Viszont mi van a Nagyerős ffi hátán? Hátizsák amibe alszik, vagy a gyíkfogáshoz eszköz?
Nem hiszem, hogy a sárkány szíve lenne a ládikában, mert én nem látok akkora vágást rajta, amin a szív kiférne.

Előzmény: goldfinger (866)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.26 0 0 876
Ebben volt egy-két magasszintű poén, gratula!:-))

Mint utólag hozzátették, az valóban csak egyetlen kötél a nyakán.
Szóval az áldozat hivatalos neve immár Függőleges Sárkány?

Előzmény: Vajk (867)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.06.25 0 0 875
ez az éves sárkányfogóverseny győszteseiről készült kép, amint a rekordfogás mellett feszítenek büszkén. a nagydarab a rutinos bajnok teljes túlélő- és túrafelszerelésben, aki idén magával hozta barátját, a falu kovácsát. (szükség volt a kalapácsára, mivel a megsebzett, de még élő állat sokszor még kiszabadul a hurokból). alul a ládikában termézsetesen a fogáshoz használt csali van. a vörös köpenyes bíró mosolyogva szemléli őket, ám szeme sarkából kipillant, h mikor lesz már kész a kép. és ugye a szurkolólányok se hiányozhatnak a képről, valamint dekorációnak még belóg egy pajzs és egy sisak.
Vajk Creative Commons License 2003.06.25 0 0 874
Na és mit evett utoljára a Mágus?
kaviat Creative Commons License 2003.06.25 0 0 873
ja és szerintem a támaszkodós csajszi nem véletlenül van meggörnyedve, lehet hogy megsérült

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: Vajk (872)
Vajk Creative Commons License 2003.06.25 0 0 872
Igazad lehet a kötéllel kapcsolatban a F.S nyakán. A kötél többbi része a vicsorgó csaj derekán van.

Előzmény: kaviat (870)
mouser Creative Commons License 2003.06.25 0 0 871
sejtem, mire gondolsz többi kötél alatt, azok a függőleges sárkány szárnyán lévő tüskék.
Előzmény: Vajk (868)
kaviat Creative Commons License 2003.06.25 0 0 870
igen, a faláda lehet az egyik kulcsa a megoldásnak.. valalmiért úgy érzem nem korona, hanem talán valami amit a sárkányról/sárkányból kivágtak [szive vagy valami varáseszköz vagy mittoménmi]

a kardra támaszkodós csaj páncélja is véres és a kép jobb alján van egy sisak, ami szintén véres [talán a csaj viselte a csata közben]

viszont én csak 1 kötelet látok, ami a sárkány nyakára duplán van tekerve

.kav]4t neofittnesspop

AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.06.25 0 0 869
A sárkány alatt van egy faláda, abban mi van? Korona?

És a támaszkodó csjszi térdénél az a bugyor micsoda?

Vajk Creative Commons License 2003.06.25 0 0 868
A nagydarab vörös ruháján vérfoltok és karomszaggatta vágások vannak. Valszeg ő birkózott a Függőleges Sárkánnyal, a támaszkodó kis fekete csajszi pedig segített neki, hiszen a nacójának a térde eléggé avíttos.
De a Függöleges Sárkány nyakán két kötél van, az egyik amelyikkel a farkán állva tartja a fát, a a másik meg valami másik lehet.
Arra is gondoltam, hogy két hurkot kapott a nyaka, de akkor a csomónál nem így esne a kötél.

Valahogy a jobboldaliak küzdöttek, a baloldali fickó meg éppen most jött a fodrásztól.
A varázsló meg nézi az öcsémet balra mellettem.

Előzmény: goldfinger (866)
Vajk Creative Commons License 2003.06.25 0 0 867
A nagydarab vörös ruháján vérfoltok és karomszaggatta vágások vannak. Valszeg ő birkózott a Függőleges Sárkánnyal, a támaszkodó kis fekete csajszi pedig segített neki, hiszen a nacójának a térde eléggé avíttos.
De a Függöleges Sárkány nyakán két kötél van, az egyik amelyikkel a farkán állva tartja a fát, a a másik meg valami másik ehet.
Arra id gondoltam, hogy két hurkot kapott a nyaka, de akkor a csomónál nem így esne a kötél.

Valahogy a jobboldaliak küzdöttek, a baloldali fickó meg éppen most jött a fodrásztól.
A varázsló meg nézi az öcsémet balra mellettem.

Előzmény: goldfinger (866)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.25 0 0 866
Mivel kicsit ellaposodtunk az utóbbi pár napban, most egy igazi ászt teszek be, bízva a fellendülésben. Törzsvendégek, remélem, online lesztek!

No, Columbok, elő a nagyítóval, itt valódi nyomozást lehet végezni!:-) A felbontásán csak nagyon kicsit változtattam, ezt ilyen nagyban érdemes nézni. A széleit már nem is mertem homályosítani, mert a kép tele van rejtéllyel, csupa-csupa apró jelből és kérdésből áll az egész.

Az alapkérdés, hogy hogyan is múlt ki ez a sárkánygyík, milyen harc zajlhatott le ezen a területen. Persze, utána még lesz pár kérdőjel, amiket ponttá kell változtatni.:-)
Csak bele ne törjön a tollunk...

(Alkotó: a legtermékenyebb "képfejtős" festő, Larry ELmore.)





goldfinger Creative Commons License 2003.06.25 0 0 865
Nem-nem, még elég sok van belőlük.
Valami olyasmit mondtam, hogy vannak olyan képek is, amelyekre az esélylatolgatós jelző lenne a legtalálóbb.
Rendben, akkor ma lesz új kép.
Csak az a gond mostanában, hogy általában Photoshoppal dolgozni kell rajtuk, mert túl nagyok mind hosszúság-szélességben, mint kb-ban.
Ezért kell vágni, felbontást állítani, és így már némelyik nem is olyan élvezhető stb..
Előzmény: komancs (864)
komancs Creative Commons License 2003.06.25 0 0 864
Majdnem kiíratkoztam a társaságból, mert olyan rossz volt a net, v az index, hogy olvasni is alig lehetett, amit beírtam meg állandóan eltűnt.

Személy szerint nekem azo az "elvarázsolt "képeid jobban teszettek, romantikus alkat vagyok.Meg ezek a fotok az én pici monitoromon nem túl jól élvezhetők.
Mit írtál korábban, hogy azok elfogytak? Azt igazán sajnálnám.

Előzmény: goldfinger (863)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.22 0 0 863
Na ugye.:-)

Tegyek még be ilyen képeket? Ööö...amúgy nem sok kedvem van, éjszaka jártam arra, és nem a legjobb programom volt a "szellemképek" leszedése...:-)

Előzmény: vkibitoroljaanevem (862)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.06.21 0 0 862
öö, arra a fehér foltra gondoltam a kép alján:)
egyébként a srác mindkét oldalán látni vélek 1-1 arcot. hát elég para, mert ott nem tudom a tvre fogni:)
Előzmény: goldfinger (861)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.21 0 0 861
Hát, én ott meg anyukát nem látok.
De a leírás szerint ott is a tükröződő felületeket kell nézni (talán a bal oldali ablakot mondta).
Előzmény: vkibitoroljaanevem (860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!