Keresés

Részletes keresés

syssy48 Creative Commons License 2015.09.15 0 0 101652

Én nem ismerem a 18-55 kitobit, nekem 18-105-öm van, és azt használom kiránduláskor általában, ha nikonnal megyek. A célnak tökéletesen megfelel. Árban pedig elég jó. Ha használtan veszel, arra figyelj, hogy ne szoruljon.

Előzmény: Acca81 (101650)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.09.15 0 0 101651

photozone.de

Előzmény: Acca81 (101650)
Acca81 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 101650

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni Tőletek. Nemrég váltottam DSLR -re. Objektív vásárlás elött állok és utazáshoz szeretnék zoom obit, hogy ne kelljen mindig cserélgetni. Jelenleg Nikon D5200 -hoz használok 18-55 F3,5-5,6 VR2 és 55-300 F4,5-5,6 VR kit szettet. Amit kinéztem az 18-105 F3,5-5,6. Sajnos a költségvetés nem túl nagy, de érdekelne a véleményetek, hogy megéri e használtan venni a meglévő kitt obik mellé mégegyet, illetve, hogy minőségben van e olyan jó mint a sima alap obi? A minőség alatt összeszereltséget, tartósságot, felbontást, AF gyorsaságot és pontosságot értek. Annyit szeretnék megjegyezni, hogy a Nikkor 18-55 VR2 -esét szeretem és nekem a kompakt gépek után minőségben jelenleg nagyon bejön. Előre is nagyon köszönöm a válaszotokat! Üdv Acca

cannonball Creative Commons License 2015.09.14 0 0 101649

Szerintem a fókusz biztosan gyorsabb, pontosabb és halkabb. Én anno az Mk II-t pont az istentelen zajos, és pontatlan, kézzel is nehezen állítható ( a lötyögős, apró fókuszgyűrű miatt) fókusza miatt adtam el.

Előzmény: Törölt nick (101645)
vplaca Creative Commons License 2015.09.14 0 0 101648

Én az mkII-essel hasonlítottam össze, meg az 50 1.4-el. Az mkII-esnél jobb minden rekeszen.

Az mkI-et nem ismerem.

Előzmény: nemethla (101647)
nemethla Creative Commons License 2015.09.13 0 0 101647

Gyakorlatilag nem mindenen... Tettem fel összehasonlítást egy mkI-essel, elég szar ahhoz képest a Somogyi tesztpéldánya...

Előzmény: vplaca (101646)
vplaca Creative Commons License 2015.09.13 0 0 101646

Képminőségben. Gyakorlatilag minden rekeszen élesebb.

Előzmény: Törölt nick (101645)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.11 -1 0 101645

Miben jobb az STM? (nem videózom)

Előzmény: cannonball (101643)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.11 0 0 101644

Volt 50/1,8-am, szerettem, de valakinek kölcsönadtam, aztán hibásan kaptam vissza, alkatrészént elajándékoztam. Jó nekem az 50 mm :)

Előzmény: cannonball (101643)
cannonball Creative Commons License 2015.09.11 0 0 101643

Csakis az STM. De hosszú lesz cropra, miért nem 35-ös IS-est veszel? Pár napja árulgatott valaki a mínuszos fórumon.

Előzmény: Törölt nick (101642)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.11 0 0 101642

7D-hez mégiscsak kellene vennem egy 50-es fixet.

50/1,8 vagy STM-es legyen?

nemethla Creative Commons License 2015.09.05 0 0 101641

vegyél kézbe és tegyél fel a vázadra egy-két konkrét darabot . A net nem való erre, mert nem tudhatod, ki mit szúrt vagy állított el. Neked kell, neked kell dönteni is a megnézéshez, a te gépedhez.

Előzmény: maxted (101639)
61antana Creative Commons License 2015.09.04 0 0 101640

Megnéztem. Nekem sem tűnik ez korrektnek. Az a baj, hogy jó technikával is sikerül sokaknak rossz minőséget produkálni. Nem akarnám elemezni, hogy hol rontotta el, de valahol biztosan.
A 7D + Canon 17-55-ös egy jó páros, jó technika, továbbra is ezt mondom.

Előzmény: maxted (101639)
maxted Creative Commons License 2015.09.04 0 0 101639

Sziasztok!

 

Kisebb távollét után ismét itt.A lencse 7D-hez lenne ami nem FF.

És itt lenne a kamera + lencse párosítás:

 


Nekem ez továbbra is Soft kép.Esetleg nem lenne jól kalibrálva?

61antana Creative Commons License 2015.09.02 0 0 101638

Na, meg milyen felbontású objektívnél?    Na, meg milyen felbontású váznál?

Előzmény: 61antana (101637)
61antana Creative Commons License 2015.09.02 0 0 101637

Milyen vázon? FF vagy cropos? Milyen rekeszértéknél? És a kép melyik részén? (közép vagy képszél) Na, meg milyen felbontású objektívnél?
Szóval, hol nem ad éles képet? Nagyon nem mindegy.
Az AF micro adjustment arra szolgál, hogy pontos legyen az AF-ed. Ott legyen éles, ahova állítod és ne legyen back- vagy frontfókuszos. Ettől nem lesz élesebb a képed, csak ott lesz éles, ahol kell.
FF vázon valóban érdemes rekeszelni a Canon 17-40-et, hogy kíváló képet kapjunk. Képszélnél gyengébb. A Canon 17-55-öt nem tudod feltenni FF vázra, vagyis inkább nem érdemes. Tehát, ott csak cropos lehetőségeket érdemes megvizsgálni. Nem rossz az f2.8-on sem, de rekeszelve még jobb lesz a képe. Egy újabb kiadás, mint a 17-40-es. Soha nem volt bajom annak idején a cropos vázon a Canon 17-40-nel élesség tekintetében. Igaz, ma már vannak attól lényegesen jobb objektívjeim is. 

Akármit is mondanak, nem tudsz rosszul választani, de én továbbra is a 17-55 f2.8 IS-t venném.

Előzmény: maxted (101636)
maxted Creative Commons License 2015.09.02 0 0 101636

Sziasztok,

 

köszönöm mindkettőtök segítségét,válaszát.

Nem vagyok nagy fotós szakember,inkább a szemre szoktam fotózni.

Ezért is tűnt fel nekem hogy az obi nem éles képet ad.

Kicsit utána olvastam angol oldalakon.

Arról is írtak hogy Soft képet ad->gondolom másnak is feltűnt hogy nem túl éles a kép.

Azt is  írták hogy az AF micro adjusment beállításával élesebbé tehető a kép.

De erről nem tudtam igazán meggyőződni.

 

Az a baj hogy ennyi pénzért azért már elvárható lenne hogy tű éles képet adjon.

Továbbra is nézem a tesztképeket/videókat hátha jobb eredményre lelek.

 

Talán mégis vmi fix nagy fényerejű objektív lesz a megfelelő választás

 

61antana Creative Commons License 2015.08.29 0 0 101635

Mind a két objektív jó, de én a canon 17-55 f/2.8 IS-t ajánlanám. Ha szabad ilyen mondani, a canon 17-40 jó objektív, de eljárt már felette az idő. Nekem volt ilyenem, örültem neki, de FF-re váltottam és eladtam. Ugyan jó FF vázon is, de UWA objektívnek már nem ezt venném. A 17-40-esnél is van valamennyi peremsötétedés. Lightroomban simán kiszeded belőle egy kattintással.

Előzmény: maxted (101630)
zsloti Creative Commons License 2015.08.29 -1 0 101634

Sziasztok

Adott egy Sony SLT-A58 as gép amit 2 különböző szettben árulnak ugyanannyiért

 

http://www.kozpontiszalon.hu/termekek/sony/sonyslta58ksal55300.html

 

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/_SONY-Alpha-SLT-A58-18-55mm-55-200mm-objekt%C3%ADvek,103952,832809.html?langId=-19

 

A két nagyobb obiban van a méretén kívül különbség?

Gondolok én arra hogy pl:a kisebbik sokkal jobb -szebb-stb képet készét és ezért vegyem azzal vagy simán ugyan olyan a nagyobb is mínőségben

Köszönöm

Zs

 

Geridoc Creative Commons License 2015.08.28 0 0 101633

Szia! Szerintem mindenféleképpen a 17-55-öt válaszd, ha nem akarsz ff-re váltani. A két videó eltérő minőségben van feltöltve, ne azokból indulj ki. A 17-40 nyitva elég gyenge képszélen, 8-11 körül már jó, de ha jól gondolom, neked nem az kell. A 17-40 igazából nem sokat hoz egy crop-os vázon, nem oda való (ahogy a 24-105-sem, ff-en viszont hibátlan), oda a 17-55 a jó választás. A nagyobb fényerő pedig cropon még inkább fontos az 1.6-os szorzó miatt. Meg azon van stabilizátor is, sötétebb helyen jól jöhet. A peremsötétedést meg a legegyszerűbb korrigálni. The winner is: 17-55 f/2.8 IS USM.:))

Előzmény: maxted (101630)
zoom03 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 101632
Előzmény: kttomi (101629)
zoom03 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 101631

CA-t szinte teljesen megszüntette az új lencsénél alkalmazott BR organikus elem ( a lenti lámpás képen egy picit látszik).

 

 

Előzmény: kttomi (101629)
maxted Creative Commons License 2015.08.28 0 0 101630

Sziasztok,

 

egy kis segítségre lenne szükségem.Két lencse közt vacilálok.

Canon 17-40mm f/4 USM és

Canon EF-S 17-55 mm f/2.8 IS USM

 

Nagylátószögű legyen az biztos fényerő is jó lenne de a 17-55-nél írják

hogy besötétedik a kép széle.

 

A videókat elnézve:

sem vagyok meggyőződve az objektív élességéről(hszban még annak merik írni..)

 

17-40-es sokkal élesebb képet ad vissza, de fényerőben jóval gyengébb(papíron) a 17-55-höz képest.

A lencse egy 7D-hez lenne,elmondanátok a véleményetek?

kttomi Creative Commons License 2015.08.28 0 0 101629
Zozzantoz Creative Commons License 2015.08.20 0 0 101628

:) tán sok volt a kérdezősködő... remek.:)

Előzmény: nemethla (101627)
nemethla Creative Commons License 2015.08.20 0 0 101627

Csak az STM alaphoz: egy 3 kockás teszt, helyszín Camera kft, obik: 1,8/50 STM, 1,8/50 mkI és 1,2/85

 Rekesz mindegyiken 1,8.

Előzmény: zoom03 (101618)
SchefferJ Creative Commons License 2015.08.20 0 0 101626

Inkább egy halk "surrogás"-nak mondanám, éles hangja semmiképpen nincs...

Előzmény: Geridoc (101624)
zorkij7 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 101625

Feltöltöttem egy videót link:

https://www.youtube.com/watch?v=QsKCGE8O1vE 

Nem adja pontosan vissza de kb ilyen!

Geridoc Creative Commons License 2015.08.20 0 0 101624

De, van hangja, csak esetleg nem hallgattad még csendes helyen.:) A 24-105 F4-nek is van , először én is paráztam, bár újat vettem, de az STM-es obikhoz képest (azoknak valóban nincs hangjuk) olyan volt, mint ami rossz.

Ugyanez van a 70-200-nál is. Szóval igen, hallani, ahogy bekapcsol és kikapcsol, plusz működés közben is hallani végig, ahogy dolgozik.

Előzmény: SchefferJ (101623)
SchefferJ Creative Commons License 2015.08.20 0 0 101623

Nekem bekapcsoláskor nincs ilyen hangja... úgy általában nincsen hangja...

Előzmény: zorkij7 (101619)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!