Keresés

Részletes keresés

DJ Szegecs Creative Commons License 2014.02.12 0 0 22296

Ha már ellőttem 400-nak, de még nem hívtam elő, lehet valamit menteni a helyzeten?

Előzmény: Rőth Sándor (22295)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.02.12 0 0 22295

Túlzás, meg a 400 ASA is. Elég sokat kísérleteztem a Rollei változatával, nekem nem tetszett különösebben. Az érzékenysége 80 ASA körül van, az élessége sem olyan huszáros.

Előzmény: DJ Szegecs (22294)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.02.12 0 0 22294

MACO TS EAGLE AQS (ISO 400) márkanevű friss filmet vásároltam. 
Hívási idők nincsenek hozzá. A külföldi fórumok szerint ez a negatív megegyezik a Rollei RETRO 400S-sel.
Ez utóbbihoz, Kodak Xtol 1+1-re 17 perces hívási időt ad meg a gyártó.
Nem túlzás ez? 

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.11 0 0 22293

Szia! ½ után már, ha 1+1 behígítod a töményből +5% több kell szerintem (de lehet 10% -is attól függ hogyan tároltad)

Előzmény: BNSfoto (22289)
fodist822 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 22292

Sziasztok!

Valaki fotózott már kodak electron negatív síkfilmre?

Elvileg nagyon kicsi az ISO ( ISO 3-8 körül ) és elég kemény lett a negatív így kihatott a pozitívra is.Valaki tud egy jó receptet vagy a negatívra vagy pozitívra?

BNSfoto Creative Commons License 2014.02.10 0 0 22291

thx

Előzmény: Rőth Sándor (22290)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.02.10 0 0 22290

Jól lezárva egy évnél tovább.

Előzmény: BNSfoto (22289)
BNSfoto Creative Commons License 2014.02.10 0 0 22289

Xtol meddig áll el hűvös sötét helyen?

DJ Szegecs Creative Commons License 2014.02.10 0 0 22288

Köszi, naptárba beírva! :)

Előzmény: ötfelezős (22286)
zorko Creative Commons License 2014.02.09 0 0 22287

Volna egy eladó szárítóm + gumihengerem. Lehet ezt itt említeni....?

(Adok-veszekben itt.)

ötfelezős Creative Commons License 2014.02.08 0 0 22286

Hahó, idei Fotóműtermek Hétvégéje:

 

http://fotomutermek.hu/

Előzmény: DJ Szegecs (21932)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.08 0 0 22285

Sziasztok! Mi is szoktunk hasonlót tartani szombatonként 13:00 – 18:00 között, bár nálunk csak tea van, és pogit is hozni kell, viszont nem szoktunk pénzt kérni, ha hozza valaki a hozzávalókat (Papír). Sőt segítek a pontos otthoni hívások meredekségét meghatározni (Zónarendszer), szenzitométer és denzitométer segítségével, és a tényleges ISO –t összelőni a saját fénymérővel és fényképezőgéppel.

Az emilcímem nyilvános.  ;-)))))))

Előzmény: laboráns (22284)
laboráns Creative Commons License 2014.02.07 0 0 22284

Sziasztok!

 

Kéthetente analóg workshop-ot tartunk a lab4art-ban, Budapest utolsó professzionális analóg fotólaborjában.

Kezdőtől a haladóig, mindenkit szeretettel várunk - saját előhívott negatívot hozzatok.

Mindent lehet, ami a tökéletesebb nagyításhoz vezet. Profi nagyítóink vannak, egészen 13x18-as síkfilm méretig, lehetőség van méteres nagyítás készítésére is. 

Egyenlőre fekete fehér nagyítással foglalkozunk, de igény szerint színes nagyítással és negatívhívással foglalkozó workshopot is szervezünk.

 

Tea, Házi pogácsa, Jó és Munkakedv Van,

Most már csak Ti hiányoztok!

 

Kéthetente szombaton de 10:00 - du 14:30

 

lab4art analóg és digitális műhely

 

1062 Bp Aradi utca 11 fszt 4

info@ lab4art.hu

+36 70 225 6876

 

részvételi díj: 10.000,-+áfa (gépek és vegyszerhasználat+ 10 db 18x24 ILFORD MG RC papír)

lehetőség van más méretű papír, barit papír, vagy saját papír használatára is.

 

Kérdés esetén ne habozzatok, hívjatok!

 

www.lab4art.hu

https://www.facebook.com/pages/Lab4art/106947656020679?ref=hl

 

 

fecskea1 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 22283

A portéka elkelt.

Hál' Istennek olyas-valaki vitte el, aki egyrészt fiatal, másrészt lelkes.

Este talán már dolgozik is velük.

Előzmény: fecskea1 (22282)
fecskea1 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 22282

Urak és hölgyek:

 

Költözés miatt eladók a következő labor holmik:

 

- 1 db. Magnifax 3 fekete-fehér nagyító, jó állapotban

- 1 db. 50-es (Belar) és 1 db. 105-ös (Anaret) nagyítóobjektív

- 1 db. 150 W. nagyítóizzó tartalkékban

- 2 db. mattüveg lámpafejbe tartalékban

- 1 db. 40x50 cm. vegyszertál műa.

- 1 db. 26x32 cm. vegyszertál műa.

- 3 db. 23x30 cm. vegyszertál műa.

- 1 db. 26x32 cm. nagyítókeret

- 1 db. 26x32 cm. REVUE üveges nagyítókeret

- 1 db. élességállító prizma

- 1 db. 30x40 cm. kétoldalas, álló szárító 2 db. jó minőségű krómlappal

- 1 dob. 100 db.-os bontatlan 13x18-as Forte Bromofort BN 0 nagyítópapír

- 1 dob. 25 db.-os bontatlan 13x18-as Forte Bromofort BSP 0 nagyítópapír

- 1 db. Soligor lencsetisztító szett

- 1 db. bontatlan Paterson retuskészlet ecsettel, 2 db. festékkel

 

Ezeken kívül:

- 1 dob. bontott 25 db-os  13x18-as Forte Bromofort BH 0 Nagyítópapír

- 1 db. Házilagos, javítandó sárgászöld sötétkamra

- 2 db. csipesz, házilagosan készített kitakaróformák, 3 db. vegyszeres üveg

 

Ára: 13.000,- Ft.

A nagyító súlyos és terebélyes, érte kell jönni, nem postázom.

Email nyilvános.

 

fecskea1 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 22281

Továbbra is eladó, csak olcsóbban egy Contax N1  gép, gyakorlatilag új, egy tekercs volt (van) benne. (Ez a Contax N Digital filmes változata).

Van hozzá 1 db. Zeiss Vario-Sonnar T* 3,5-4,5/24-85,

és 1 db. Zeiss Vario-Sonnar T* 4.0-5.6/70-300 objektív.

Papírok, doboz, puha tatyó, stb. megvannak.

Ára 260 ezer HUF.

Mail nyilvános.

 

Külön-külön is megvehető a következőképpen:

- a Zeiss Vario-Sonnar T* 4.0-5.6/70-300 objektív 100 ezer HUF

- Contax N1 váz+ Zeiss Varios-Sonnar 3,5-4,5/24-85 = 160 ezer HUF.

pacs_425 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 22280
Előzmény: Törölt nick (22279)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.31 0 0 22279

Szia!

 

Megkérdezhetem mi volt az alapanyag? Valami hasonlót szeretnék én is össze hozni síkfilmhez.

Előzmény: pacs_425 (22272)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.01.30 0 0 22278

Az L900 valóban precíz, és az egyik legjobb gépe a Durstnak. Nagyon könnyű vele dolgozni. Az egyszer beállított élességet hihetetlenül precízen megtartja, egy ujjal lehet lebegtetni le-fel az oszlopon. Egyetlen mozdulattal lehet rajta az objektíveket váltani.

Mi a baj vele?

Előzmény: Törölt nick (22277)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.30 0 0 22277

Szia! Ami a Soósnál van, az egy AF gép, precíz egyedi képeket körülményes vele gyártani.

Ha tetszik a D-72 –tő keverek 1l többet  ;-))))

Előzmény: pacs_425 (22275)
fecskea1 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 22276

Hölgyek és Urak!

 

Eladó lenne a fotólaboromnak a nagyítással kapcsolatos része.

Magnifax 3  (2 vagy 3 optikával), kétoldalas A/4-es szárító, házilagos sötétkamralámpa, többféle nagyítókeret, élességállító, házilagos takaróformák stb. stb.

Gyerekem a családjával együtt hozzánk költözik, kisebb lesz a hely, fogyni kell...

Még nem tudom mennyiért adom, de nem sokért, az biztos.

Ha valakit érdekel, írjon a nyilvános email-emre.

pacs_425 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 22275

Egyébként a Soósnál van Durst L900 35 ezer kemény magyar forintért, ugyanennyiért Meopta Meochrom 6x6 a Syrexben.

pacs_425 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 22274

Ez csak próbadarab, fehér volt kéznél. A szín alapanyag kérdése, akár rózsaszínű is lehet, igény szerint.

 

Előzmény: Rőth Sándor (22273)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.01.29 0 0 22273

Hátha még lenne a cimborának egy kis matt fekete festéke is...

Előzmény: pacs_425 (22272)
pacs_425 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 22272

Azért próbálok fejlődni a nagyítás terén, megszüntettem négy felületet ahol por-szösz előfordulhat.

Némi módosítás az Opemus 3 nagyítóhoz, a gyakorlati próba még várat magára.

Jó ha van az embernek cimborája aki rendelkezik 3D nyomtatóval...

 

 

                       

 

 

 

 

pacs_425 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 22271

Köszönöm, de nem élnék vele.

Ha jó, akkor honnan szerzek másik adagot, ha meg nem jó, akkor meg ugyanott vagyok.

Úgyis csak hobbiból nagyítok negyedévente egyszer, szóval majdnem mindegy...

Azért köszönöm!

 

Előzmény: Törölt nick (22267)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.29 0 0 22270
Előzmény: VBL (22269)
VBL Creative Commons License 2014.01.29 0 0 22269

Tiszteletem !

 

Forte rollfilmek (lásd alább) egy tételben eladók, 5x1000 = 5000 Ft áron. A két álló is Forte termék, csak "idegen-rendelésű". A végső gyártásai szériák termékei, tehát még kiválóan használhatók. Nyílvános az e-mail címem, folytatás levelezéssel.

 

fecskea1 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 22268

Eladó egy Profisix fénymérő tokkal. Pontos. Ára: 20.000,- HUF.

Eladó egy Profi Color előtét Profisixhez tokkal, használatival. ára: 10.000,- HUF.

Együttes vétel esetén ajándékba adok egy szférikus diffuzor előtétet hozzá (tokkal).

E-mail nyilvános.

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.26 0 0 22267

Szia! Ha gondolod adok egy litert kipróbálásra.

Egyébként, hogy a Foma nem elég fekete, Gyimesbükki kartács is mondotta, aztán nagyítottam neki egy olyat, ami elég fekete lett (Persze D-72 ben hívtam). Aki nem hiszi járjon utána  ;-)))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!